7/10
mkcmagico 2008 jan. 16. - 13:56:13 7/10
(162/422)
Sziasztok!
Egyetértek, hogy hozza a Tarantino formulát. Épp ezért a Tarantino kedvelõk úgyis megnézik.
Szórakoztató és tipikus. Ugyanakkor a végén sajnáltam, hogy a káromkodáson kívül semmi sem maradt. Legalább az elsõ részben az a vagány vers volt... :) 10/8
maukaar 2008 jan. 14. - 14:34:57
(161/422)
Szerintem hozza a Tarantino formulát. Kurt Russelnek amúgy nem egy gonosz feje van, így nem tûnik olyan "rossz"-nak a rossz. Azért igazán nagyszerû rendezõi momentum, ahogy a vége felé lemegy az útról a szántóföldre a fekete Dodge, hatalmas porfelleg, a kamera is megáll, mintha az autó megfeneklett volna, aztán hirtelen jobbra fordul a kép és beszáguld vissza, mert a porban nam láttuk hogy megtett egy kört. Ezenkívül az üldözés során a sok merészen közeli száguldó jelenet, végre egy önmagában is izgalmasan megrendezett hangulatos vidéki autósüldözés.
zee944 2008 jan. 14. - 09:25:40
(160/422)
Veled nagyjából egyetértek. A befejezésben nem vagyok biztos, õszintén szólva már nem emlékszem Rosario Dawson lábára. Mindenesetre a második felét totál elhibázottnak érzem.
zee944 2008 jan. 14. - 09:23:10 Előzmény NeonGreenFire
(159/422)
Abban nem kételkedem, hogy Tarantino imádja, amit csinál. Abban viszont igen, hogy ez a film (és a Kill Bill) megérdemli azt az rajongást, amit kap. Úgy érzem, sokan abban a hibába esnek, hogy Tarantino ízlésének akarnak megfelelni. (Jelzem, nekünk még csak nincs is meg a "múltunk" ezekhez a filmekhez.) Egyrészt attól, hogy õ ezeket a filmeket szereti, attól nekem még nem kell szeretnem. Másrészt korántsem biztos, hogy olyan filmet csinált, ami neki is annyira tetszett volna. A saját munkáját az ember ritkán tudja objektíven megítélni.
1/10
Mr.Smith 2008 jan. 14. - 08:22:59 1/10 Előzmény zee944
(158/422)
Megnéztem a filmet és én is így voltam vele, hogy az elsõ fele teccett, a második fele meg nem. A szövegek nagyon trék voltak sok helyen!
Kurt Russel volt egyedül szimpatikus a filmben. A film vége a tipikus gagyi holywood-i happy end.
A film elsõ felében egy nagyon taktikus és megfontolt mukit ismerhetünk meg, aki szereti hazavágni a tahó ostoba dísz libákat úgy, hogy megússza az egésszet. A film második felében meg ez már sehol sincs! Ennyit a jellemépítésrõl és arról, hogy jobb lett volna, ha a filmet az elsõ fele után nem sokkal befejezi Tarantino, akkor jó lett volna a film! Szerintem a logikus befejezési pont az lett volna, amikor Rosario Dawson lábát megérinti, majd elhúz a kocsival. Ide kellett volna bevágni egy olyan jelenetet, hogy örült vigyorral belenéz Kurt Russel a visszapillantóba, kimerevíteni a képet pár pillanatra és már mehetett volna a stáblista.
NeonGreenFire 2008 jan. 12. - 08:18:54 Előzmény zee944
(157/422)
Van egy érdekes dolog Tarantinoval kapcsolatban imádja magát és imádja azt amit csiná mert azon kevesek közé tartozik aki azt csinálja amit szeret. A film filmben nincs semmi átverés nem sokkal több, mint egy elborult (bármelyik) nagy költõnk mûvében. Nem hinném, hogy magyaráznom kell a zsenialitását. Nem abban rejlik, hogy tökéletes kifogástalan elsõ osztályú vizsga munkákat készítene (bár még magammal is ellentmondásba kerülnék). Tarantinoban és Rodrogezben az a zseniális hogy a saját gyerekkori énjüknek alkotnak, ami még ott van bennük.
10/10
SUHANC 2008 jan. 12. - 04:27:29 10/10
(156/422)
Emberek! Hihetetlen nagy filmet láttam!!! 10/10
Nézzétek meg Kurt-öt: Frizkó, borosta, sebhely, fekete trikó, napszemcsi!!!! IMÁDOM!!!
(A legjobb a tapadós tánc!) :)
zee944 2007 dec. 29. - 11:13:29
(155/422)
A film elsõ fele nem volt rossz. De a második fele :-o
Tarantino a Jackie Brown után kissé elveszett a saját nagyszerûségében, beleszeretett a saját szövegeibe. A legcikibbek azok a dumák, amiket Michael Madsen és David Carradine ad elõ a Kill Bill I-II-ben, de amit itt összehordanak a szereplõk, azok is kínos fészkelõdésre késztetnek. Remélem, Tarantino megrázza magát elõbb-utóbb, és újból csinál valami zseniálisat, amit nemcsak a feltüzelt, mégis egyre becsapottak rajongók képesek pajzsra emelni.
Okos Tóni 2007 dec. 29. - 11:03:15
(154/422)
Akkora nagy halom unalmas sz..r ez a film, hogy ijesztõ. Tarantino húzza le magát a vécén. A killbill1-2 még elment, de már az is erõltetett volt. Ez halálbiztos viszont..... áhhhh, inkább nem hergelem magam.
Dantes 2007 nov. 25. - 13:47:48
(153/422)
Na ebben tökéletese igazad van!
Azt senki sem tudja hogy mi jár QT fejében! Akkor lehet benne a káosz...mert hát kissé õrült a fickó.
zszoltan 2007 nov. 25. - 13:29:33
(152/422)
OFFTOPIC
De, érdekeljen csak, hogy kinek a gondolkodásmódja a helyesebb! És Tarantino-tól is csak a hasznos és jó dolgokat kell megtanulni, a károsakat nem.
Egyébként ahogy elnézem Tarantino sunyi képét, szerintem senki a Világon nem tudhatja, mi jár a fejében. :) (Úgyhogy szerintem a legnagyobb rajongói és szakértõi is csak találgathatnak, hogyan is gondolhatta a látottakat/hallottakat. Mert ebbõl az emberbõl kinézem, hogy mindenkit átver még a legõszintébbnek tûnõ megnyilatkozásaival is.)
Dantes 2007 nov. 25. - 13:17:36
(151/422)
Jó, nem közötködni akarok, de miért sajnálod? Nekem jó így. Nem kell hogy az emberek egyformán gondolkodjanak.
Dantes 2007 nov. 25. - 11:27:02
(150/422)
Nem érted amit mondok. Nem azt mondtam hogy nem érted.
Hanem hogy nem úgy gondolkodsz, érzel, látod a dolgokat mint QT. Más a mentalitás: "Nem ugyanaz a stílus, nem ugyan az a mûfaj"
Hogy magyarázzam még máskép?!
De nem akarlak gyõzködni. Csak simán elbeszélünk már megint egymás mellet és ez egy cseppet zavar.

Én csak annyit mondok hogy aki nem olyan szellemiségû mint Qt az nem is értékeli annyira mint aki igen. De minden más rendezõ esetében is így van!!!!
Csak ennyit akartam elmondani ,remélem már érthetõ.
Dantes 2007 nov. 25. - 11:03:44
(149/422)
Hát pont errõl beszéltem. Aki nem érti meg ezt a mentalitást az nem is értékeli úgy a filmjeit.
De ettõl még nem a rendezõvel van a baj. Persze nem is veled.
Nincs itt senkivek baj. De hát ügye QT nem közönségfilmeket készít. A filmjei csak egy eléggé vékony rétegnek élvezhetõek.
Én elfogadom hogy ha ti(ti) nem vagytok benne ebben a rétegben.

De azt is el kéne fogadni hogy mások meg igen.
Nem vagyunk egyformák. A mentalitásunk sem egyforma.
Hozzám közel a Qt gondolkodásmódja. Ennyi. És nem kell megygõzni arról hogy kinek a gonolkodásmódja a helyesebb, meg hogy ki kell nõni. Ez nem érdekel.
Dantes 2007 nov. 24. - 17:28:07
(148/422)
Ja bocs, azt lehagytam. Tarantino mondta.
zszoltan 2007 nov. 24. - 16:47:21
(147/422)
OFFTOPIC
És szabad megtudnom, ezt ki mondta? Mert gondolom, tényleg idézet. Ilyenkor én zárójelben utána szoktam írni, hogy (állítólag) kitõl származik.
Dantes 2007 nov. 24. - 16:32:45
(146/422)
"Jobb, ha elhiszed. Úgy értem, pont ez az, ami a filmvászonra való. Roppant lenyûgözõ tud lenni. Én mindig is azt vallottam, hogy Thomas Edison nem egyébért találta fel a kamerát a mozi számára, mint hogy az öldöklõ és csókolózó embereket mutasson."
zszoltan 2007 nov. 24. - 16:18:25
(145/422)
OFFTOPIC Annyira, hogy inkább egyenesen Tarantino-hoz írom.
http://forum.port.hu/viewtopic.php?post_id=562885#562885
9/10
norton15 2007 nov. 24. - 16:09:29 9/10
(144/422)
Értem.
9/10
norton15 2007 nov. 24. - 15:57:17 9/10
(143/422)
Tarantino részben Godard miatt készít el ilyen filmeket, ezt nem is tagadja. Még sok embert felsorolt, akik motiválzák õt, köztük John Woora emlékszek már csak sajnos.