efes 2007 okt. 06. - 17:46:14
(62/422)
szerintem a vágáshibák, meg a következetlenségnek tûnõ dramaturgiai bakik direkt lettek beletéve a filmbe, mintegy stíluselemként.

mindazontáltal ez tarantino messze leggyengébb munkája, süt belõle az ötlettelen üresség, az "én még ezt is megtehetem" mûvészietlen cinizmusa. Mondhatják, qt nem mûvész. lehet, de filmesnek meg szar akkor, hiszen még egy rendes békategóriás filmet se képes összerakni. a szellemesnek tartott csajdumáknál jobbakat hallhat bárki, mondjuk a moszkva tértõl a blaháig a 4es6oson, délután 2 és 3 között, vagy akár péntek este... a slasheres békategóriás stíluselemekkel való bûvészkedés felületes látványmágia. bizonyság ez a film arra, hogy szarból nem lehet várat építeni, bármennyire is akarja azt valaki. a hivatkozott száguldás a semmibe is éppen ilyen üres, nihilista baromság, csak az legalább 90%-ban valóban száguldás, és nincs a film agyonverve locsifecsi csajdumákkal.
az a legnagyobb baj, hogy igazándiból szidni se lehet ezt a filmet, mert annyira nincs benne semmi, hogy kritizálhatatlan. nulla. néhány csinos lábfejért kár megnézni ezt az izét...

tudja szerintem ezt qt is (hogy ez bizony egy lófütty), ezért ez a sok hókuszpókusz a bemutatásával kapcsolatosan....
Fj0d0r 2007 szept. 23. - 19:46:19
(61/422)
Rosario Dawson nem kicsit jó bula. Ha másért nem legalább õ érte érdemes volt megnéznem. ;)
Egyébként nem ez Tarantino legjobb filmje de sztem nem olyan rossz. Kurt Russell élete legjobbját nyújtotta, jó kocsik voltak benne, jó zenék, és jó p*csák.
Az viszont nagyon dúrva vágási hiba mikor az elsõ ütközés után keresztbeállnak a challangerrel esélytelen, hogy azt bárki megfogja vágnak egy belsõt és a következõ külsõ képen úgyanúgy mennek tovább egyenesen mintha semmi nem történt volna. Hát ez elég amatõr hiba.
Film-fan 2007 szept. 11. - 10:37:06
(60/422)
Sziasztok!

Megnéztem a filmet, és elolvastam a kritikákat is. Elõre szólok, hogy én is a "nekem tetszett" kategóriába tartozok, de van pár gondolatom amit leírnék.
1. Szerintem is jók a dialógusok, melyeknek véleményem szerint funkciója is van most. Egyfelõl - ugye védjegye Tarantinonak, hogy a szereplõi állandóan fossák a szót - ha abból a koncepcióból indulunk ki, hogy direkt egy "B" filmes marhaságot csinált, elég ha belegondolunk az akkori ('70-80-as évekbeli) koncepcióba: mivel eleve tudták, hogy sz*r filmet csináltak spóroltak a költségvetéssel, szóval nem éppen a Kill Bill-es "egy-csaj-szamurájkarddal-leírt 88-embert" grandiózus koncepció volt a menõ, hanem a minél kisebb büdzsé elérése. Véleményem szerint Tarantino is hû maradt ehhez a koncepcióhoz, csak kicsit csavart rajta. Ráadásul a csajok szövegelése direkt dühíti az embert, ezért alig várja, hogy Mike akcióba lépjen. (Az tudja mirõl beszélek, aki - hozzám hasonlóan - a Péntek 13 c. slasher-sorozaton szocializálódott: ott is voltak olyan idegesítõ, bunkó stb. karakterek, melyeknél már vártuk, hogy a jó öreg hokimaszkos Jason mikor csap le. :-))Szóval nincs ezzel baj, ez teljesen a zsáner része.
2. Miként az is, hogy a szereplõk ilyen helyzetekben teljesen irreálisan gondolkodnak, a la Zoe nem ugrik be az elsõ adandó alkalommal a kocsiba, mikor lehetõsége lenne rá. Hány horrorfilmben láthatunk ehhez hasonló jeleneteket: pl. az áldozat ahelyett, hogy kimenekülne az utcára, felfut az emeletre. Ez is zsáner-elem.
3. Ami viszont a csavar - és személy szerint nekem nagyon bejött -, az Mike kicsinálása a végén. Pont a minap néztem valami noname horrort, amiben egy szegény csajt terrorizálnak valami házban, amikor felötlött bennem, hogy mi lenne, ha az üldözõbõl lenne az áldozat és ugyanúgy kétségbeesetten küzdene az életéért, mint a csaj. Mert lássuk be a "fõgonoszokat", mindig valamilyen misztifikált, magasabbrendû figuraként ábrázolják, akiket hirtelen csapnak le a végén, de még akkor is kemények. Na itt nem, Mike-ot rendesen kicsinálják, meglövik, üldözik vagy fél órán át, miközben sír! Szóval nekem tetszett.

Én sem akarok tovább okoskodni, ajánlom mindenkinek a filmet, aki szereti a hasonló filmeket, meg Tarantino-t. Szerintem nekik nagy élmény lesz.
DRusza 2007 szept. 07. - 02:41:18
(59/422)
Egészen érthetelen a fanyalgók táborának hozzáállása, mert szerintem ez a film a Kutyaszorítóban nyomában jár, a kajáldás dialógusok egészen elképesztõek, és újból a régi Tarantinot láthatjuk végre. Nem minden filmje jó Tarantinonak, de aki most fanyalog az nem ismeri Tarantinot és neki inkább a Tengerészgyalogos színvonalú filmeket ajánlom megnézésre, ahol nem sokat beszélnek. A nagy öreg Kurt Russel ismét remekelt, a csajok pedig hatalmasat alakítanak. Egyetlen picurka hiba van a filmben (nyugodtan hívható baromságnak is), mégpedig az autóvitorlázós akcióban, mi lett volna ha a csajok egyszerûen a fékre lépnek és Zoe gyorsan beugrik a kocsiba? Na akkor ott döglött volna meg a film....
8/10
Hugo86 2007 aug. 24. - 16:46:27 8/10
(58/422)
Sziasztok!


Tegnap láttam a filmet, és a "film nagyon tetszett" tábort erõsítem.:-)
Sok mindent elmondtak elõttem, úgyhogy nem is szeretnék tovább okoskodni, csupán azért írok, mert valaki kérdezte, hogy mi annak a zenének a címe, amit a csajok hallgattak a kocsiban, szóval: Dave, Dee, Dozy, Beaky, Mick and Tich - Hold tight! Ja, és a legnagyobb zene a filmben, amire Butterfly öltáncol: The Coasters - Down in Mexico.:-)

További szép napot mindenkinek, ja és nézzétek a filmet, ha szeretitek Tarantinot, de csak akkor!!!
10/10
boszme 2007 júl. 25. - 13:58:38 10/10
(57/422)
lehetséges, hogy az elsõ részben Kurt Russel kocsija egy Chevy Nova, a másodikban meg egy Dodge Charger???
10/10
boszme 2007 júl. 25. - 13:12:18 10/10
(56/422)
nekem nagyon tetszett a film!! :)

a kocsik között viszont egy kicsit elvesztem, a Mustang és a 70-es Dodge Challanger az rendben van, de milyen kocsival közlekedik Stuntman Mike??? Jól láttam, hogy egy Dodge Charger? De neki is mintha a két részben két különbözõ kocsija lenne, vagy az ugyan az?
valaki HELP!
Rosszalló 2007 júl. 09. - 22:09:40
(55/422)
Sziasztok!

QT filmjei eddig nagyon tetszettek, de most egyszerûen megbukott elõttem ez az ember. Többet nem fogok megnézni egy filmet sem tõle. Mert aki egyszer képes ilyen f*st csinálni az képes máskor is.
Aki még nem nézte meg az nagyon szerencsés ember és ha ajánlhatom ne is nézze meg. Nagyon unalmas film és semmi értelme sincs. Azt a sok p*csás dumát nyugodtan kihagyhatták volna. Abból még 1 perc is sok, nem hogy még több mint 3/4 óra.
Piszkosul sajnálom azt a 800 Ft-ot amit kiadtam érte.
3/10
maximusss 2007 júl. 07. - 14:41:56 3/10
(54/422)
Hát izé... Azzal kezdeném, hogy aki még nem látott Tarantino filmet az ne ezzel kezdje, mert ha megnézi akkor már a többire sem lesz kiváncsi. Megszokhattuk, hogy a Tarantino filmeknek egyedi a stílusa /többnyire pozitív értelemben/, a filmjeiben jól játszanak a színészek /akármilyen jó vagy rossz az adott színész valójában/, jó a zene, jók a csajszik. Az egyetlen negatívum, hogy általában nincs sztori /vagy ha van azt 6 szóban össze lehet foglalni/, amit viszont az elõbb felsorolt dolgok általában feledtetnek.

Ezúttal sajnos még ez sem. Én ilyen unalmas filmet még életemben nem láttam! Pedig már láttam ezt-azt... A dialógus egy nagy *%#>, gyakorlatilag ki is hagyhatták volna az egészet, csinálhattak volna egy néma filmet, akkor is mindent érthettünk volna.
Komolyan mondom, ki is mentem volna a moziból, ha nem ilyen drága a jegy.
Hogy azért pozitívumot is írjak: van egy zsír "táncjelenet" jó kocsik, jó bulák, meg Kurt Russel alakítása. Ennyi! De tényleg annyira unalmas, hogy még ezek az elemek sem dobták fel a filmet. Szal én még a QT rajongóknak sem nagyon ajánlom. Ez a film nem több, mint egy giccsparádé.
zalan 2007 júl. 06. - 19:11:45
(53/422)
köszke
zalan 2007 júl. 04. - 10:47:52
(52/422)
én is letöltöttem naon-naon király
scak nincs hozzá sehol felirat.
Tud valaki segíteni?
elõre is köszi
shikaka 2007 júl. 01. - 00:27:10
(51/422)
>>>Szerintem nem azzal van a gond ha azt mondod,
>>>hogy neked nem tetszett hanem amikor kijelented:
>>>"ez egy sz*r film volt". Mert nem mindegy.

Pedig annyira igaza van! Ez a film olyan dögunalom, hogy már fájdalmas!

Az még oké, hogy 40 percig beszélgetnek a semmirõl (igazából nem történik semmi!), de legalább egy-két idézésre méltó dumát elvártam volna egy Tarantino filmben..
Ráadásul tele van hülye jelenetekkel. Mi szükség volt mondjuk az SMS-ekre? nem derül ki...

Egyáltalán mi akart lenni ez a film? Ha autópárbaj, akkor semmi szükség a film felét kitevõ, ÉRTELMETLEN kocsmai jelenetre.

Azt hajlandó vagyok elfogani, hogy Tarantino véletlenül nem rendez sz*rt, csak direkt. Ellenben ehhez nekem nem kötelezõ aszisztálnom. Erõsen sajnálom a mozijegy árát, ez a f.szság nem ért meg 350 forintot.

"Ha savanyú a szõlõ, nem vagyok b.zi, hogy besz.pjam!"
Bigpapa 2007 jún. 29. - 19:29:13
(50/422)
Néhányan írtátok, hogy micsoda ûberf**sza dialógusok voltak a filmben, akkor is,amikor a csajok száján más sem jött ki,csak F**ck,meg drog...! Mi ebben a magával ragadó dialóg? Nem a Halálbiztos volt életem elsõ filmje,és tartom magam akkora Tarantino funnak, hogy megengedjem magamnak, hogy átcseszve érezzem magam,mert ez egy sz*r film volt. Írtam már korábban, hogy miért, ezt nem ismétlem,csak akinek itt nem tetszett ez a hatalmas ópusz, azt jól lehurrogtátok.
<a target="_blank" href="http://www.imdb.com/title/tt1028528/" title="http://www.imdb.com/title/tt1028528/">www.imdb.com</a> Itt is 23% és esik, szóval ezt az amcsik sem kajálták,pedig annak a sok üresfejû tahónak készült.
Nah, világbéke,vagy alku? :DDDD
Muya 2007 jún. 28. - 07:28:10
(49/422)
Sziasztok.
Kicsit megijeszett néhány emberke hozzászólása, de nekem nagyon tetszett. olyan igazi Tarantinós volt. helo
9/10
norton15 2007 jún. 26. - 14:18:30 9/10 Előzmény Imurai
(48/422)
én egy Tarantino-fan vagyok, szóval nagyon FELHÚZTÁL!!!
tényleg egy felszínes **** vagy. Nem igaz, hogy sok ember nem bírja felfogni, hogy Tarantino stílusa ilyen, senki kedvéért, hõbõrgéséért sem fogja megváltoztatni.
A Ponyvaregényben rengeteg mûvészi cucc van, nem nézni kell, hanem látni!
Ha némi látványos akciót szeretnél látni, akkor nézd meg a Kutyaszorítóban-t (Reservoir Dogs). Tarantino film, és nagyon jó!
Elsõfilmes tehetségtelen, aki vágni se tud !? Hol élsz te? Kukujtyinban? Nem jók a forgatókönyvei? Több kultuszfilm van belõlük, mint ahány agysejted van!
Ha mégis meg akarod érteni Tarantino gondolkodásmódját, olvasd el ezt: Tarantino mozija

Ha meg akarod ezt vitatni, akkor bátran írj!
9/10
norton15 2007 jún. 26. - 13:57:11 9/10
(47/422)
én még nem néztem meg, de Tarantino rendezése akkor tuti... A másik "részét" láttam kalóz-DVD-n a Grindhouse: Terrorbolygót. Na az is egy akkora állatság, amit még nem láttam (pozitív értelemben)! Kurt Russel arcjátéka mintha tisztára Tarantino lenne, már amit láttam a trailerbõl.
9/10
Semprini 2007 jún. 24. - 22:43:52 9/10
(46/422)
Én sem éreztem úgy, hogy kidobott pénz lett volna, (amúgy is kedvezményes elõadást néztem), sõt: azóta megnéztem mégegyszer moziban és másodjára még jobb volt!!!
Igaz, a párbeszédek egy részét most se tudtam elolvasni, és amit igen, annak is a a felét ki lehetett volna hagyni, de így ahogy van, nem rossz a film! Alig várom, hogy meglegyen DVD-n és végre szinkronnal nézhessem! Utálom a feliratot (és amint azt már korábban is írtam, az amerikai angolt is)!!!
9/10
Semprini 2007 jún. 24. - 22:04:47 9/10
(45/422)
"hárman kinyírnak egy megsérült embert..."

- Ugye ezzel nem arra akarsz célozni, hogy esetleg netalántán sajnálnunk kéne Kaszkadõr Mike-ot? Amit a végén kap, az csupán elégtétel a nézõnek azért, amit elõtte mûvelt nagy önelégült vigyorral a képén! Szerintem igazán olcsón megúszta...:-P
bohanek 2007 jún. 24. - 19:19:31
(44/422)
Most néztem meg...hogy röviden és frappáncsan fejezzem ki magam: egy nagy rakás sz*r volt...kidobott (mozi)pénz az ablakon, még ha le is töltöttem volna, sem lett volna érdemes megnézni.

A film nagy hányada azzal telik, hogy a hülye p*csák baromságokat hordanak össze vissza, aztán meg terminátort játszanak és hárman kinyírnak egy megsérült embert...hát, tarantino most igen mellényúlt.

A verdák viszont királyok voltak benne, igazi retro...
pampalini1 2007 jún. 20. - 12:23:40
(43/422)
Ezek szerint nemcsak szerintem necces.
Úgy látom mûködik a suttogó-propaganda... :-)

"Futottak még?
Az összes többi filmbemutató bukott az elmúlt hetekben. A Grindhouse - Halálbiztos három hete annyi nézõt hozott, mint a Ponyvaregény az indulásakor. Holott akkor még nem tudtuk, kicsoda Quentin Tarantino, akinek ezen a hétvégén 2 132-en nézték csak meg új filmjét országszerte."