9/10
Semprini 2007 jún. 19. - 04:49:10 9/10
(42/422)
folytatás:
A többiek felejthetõek, egyiküknek se jósolok nagy filmes karriert, bár manapság nem lehet tudni...
Az autós üldözés tetszett, és ahogy mondják: "minden jó, ha vége jó" - márpedig a vége -szó szerint- nagyon "ütõs" lett!

Mindent összevetve: 7/10
9/10
Semprini 2007 jún. 19. - 04:45:21 9/10
(41/422)
Igyekszem objektív véleményt megfogalmazni a filmrõl, bár még mindig nem tértem napirendre afölött a tény fölött, hogy miért csak az amcsik nézhetik meg egyszerre a Halálbiztost és a Terrorbolygót. Tudom, hogy mintegy "kárpótlásul" kapunk néhány plusz jelenetet, de amit nyerünk a vámon, elvesztjük a réven, hiszen a négy darab ál-elõzetest (amelyek szerintem jobbak, mint a film), elsinkófálták (majd a DVD-kiadáson nyilván rajta lesznek,addig meg ott a youtube...)

Nem tartom magam Tarantino-fannak, mi több: az életmû fele nem is tetszik igazán; a Kutyaszorítóban-t közepes, a Jackie Brown-t pedig kifejeztten gyenge filmnek tartom, de a Ponyvaregény és Kill Bill nagyon ott van a szeren, többször láttam már mindkettõt.
A Death Proof is a többször nézhetõs kategória lesz nálam, mindenképp megnézem még párszor, különösen a szinkront várom nagyon, mert egyrészt ez az amcsi szleng borzasztóan irritáló számomra, másrészt a felirat sok helyütt olvashatatlan volt. annyit viszont már elsõ megnézésre is leszûrtem, hogy ez a film nem egy remekmû. Nem is annak készült, felvállaltan trash movie, ráadásul mesterségesen azt a hatást keltik, mint ha egy agyonjátszott kópia lenne, karcolásokkal, ugrásokkal, rosszul összeragasztva, ráadásul pont a legjobb résznek "hiányzik" a vége (igaz, úgy tudom, az a jelenet az USA-beli moziverzióból kimaradt).
Ami a szereplõket illeti, hát... hazudnék, ha azt mondanám, hogy Kurt Russell a kedvenceim közé tartozik, de itt el bírtam viselni, még ha nem is látom azt a fene nagy brillírozást, amit sokan emlegetnek. Igencsak közepes alakítás ez, ráadásul a pökhendi macsóból minden átmenet nélkül csap át nyafogó lúzerbe, amit nem értek. Van viszont a filmben néhány dögös-bögyös csajszi, akiknek be nem áll a lepénylesõjük és érdektelenebbnél érdektelenebb párbeszédeket folytatnak vég nélkül. Különösen a film második felében idegesítõen hosszú és rendkívül unalmas az a hosszú dumaparti, amit az étteremben levágnak (ezt én biztos kivágtam volna Tarantino helyében, mert itt nagyon leül a sztori. - már ha beszélhetünk egyáltalán sztororól...)
A film alaphangulata és a zenék is jól el vannak találva, ahogy ezt már QT filmjeiben megszokhattuk, a káromkodással viszont ezúttal igencsak túllõttek a célon. Szinte alig van olyan mondat a filmben, amelyben ne szerepelne valamilyen szalonképtelen kifejezés, a feliratozók ezt még enyhíteni is próbálták, de van, ahol perceken át egyéb sincs, mint trágárság, és ott is csak muszáj valamit kiírni ugyebár... (ld. autós üldözés.)
Rosario Dawson és Rose McGowan rutinosan hozzák a formájukat, bár egyikük sem domináns szereplõje a filmnek, annál inkább Vanessa Ferlito, akinek a nevével korábban nem találkoztam, és nem tudok róla semmit, viszont õ lehet a film nagy felfedezettje. Majd meglátjuk... mindenesetre szerintem õ volt a legemlékezetesebb karakter a filmben. Az elsõ négy csaj közül viszont a szõke valami hihetetlenül idegesítõ karakter volt a csipogó hangjával...! A többiek f
baadu 2007 jún. 18. - 17:08:06
(40/422)
A Tolvajtempónak tényleg van egy korábbi verziója (az imdb többre értékeli mint az újat) meg a Vanishing Piont nem fiktiv film, 71-ben adták ki és egy Dodge Challenger-rel tolják benne
<a target="_blank" href="http://www.impawards.com/1971/vanishing_point_xlg.html" title="http://www.impawards.com/1971/vanishing_point_xlg.html">www.impawards.com</a>
Tarantino bácsi miknek utána nézett...
norbititok 2007 jún. 18. - 09:43:27
(39/422)
Köszönöm szépen, megtaláltam!
krézimézi 2007 jún. 16. - 16:43:29
(38/422)
már megjelet a film zenéje. Quentin Tarantino's Death Proof címmel:))) r*hadtjó a zenéje
norbititok 2007 jún. 15. - 21:47:02
(37/422)
Sziasztok!

Most néztem meg a filmet, fantasztikus volt!
Nem tudjátok véletlenül,hogy melyik szám ment akkor amikor a kocsival mentek a lányok és énekeltek? (Amikor beléjük hajtott.)
Köszi
krézimézi 2007 jún. 15. - 18:29:05 Előzmény Imurai
(36/422)
Szerintem azért, mert neked személy szerint nem tetszenek Tarantino filmjei, nem kéne azt mondanod rá,, hogy egy sz*r tehetségtelen senki meg hogy nem tud vágni, meg rendezni. mert sokan imádják, és azért többezer ember véleménye számit egy kicsikét....aki olyan filmet csinal mint a Ponyvaregény, ami azóta kultfilmmé vált, nem lehet tehetségtelen. Szerintem....
Imurai 2007 jún. 12. - 21:07:50
(35/422)
Az üldözések valami oltáriak... lehetek volna, ha van bennük egy kis tökösség.... De mivel a film középsõ harmadában (kitette az a felét is) megutáltatták az emberrel a kaszkadõr hölgyeket (nem kicsit, nagyon, hogy "szeretett" "vezérünk" szavait idézzem) így valahogy csak akkor tudtam volna élvezni az egészet, ha a végén a csajok szörnyûséges kínhalált halnak... De nem így lett :(
(igen, ez cs*szte el az egész filmet,. bár, mint mondtam, a ki-kivel-jár téma is halálos.) De a kocsik tényleg jók.
És azért jöttünk ide, mert ha a világon csak s*ggnyalás lenne, nem tartanánk sehol...
Bigpapa 2007 jún. 12. - 10:57:31
(34/422)
Te fogalmaztad meg,amire gondoltam.
Hatalmas vitám volt a napfény címû filmrõl, a Napfény címû film fórumában itt a port.hu-n :)))))))))
Le mertem írni, hogy mekkora kapitális szarság volt a film, erre az összes "mûvészlélek" be akarta bizonyítani, hogy amit láttam,az tulajdonképpen egy oltári nagy mû, hatalmas mûvészi értékkel és micsoda úúúúú, én meg egy f*sz vagyok, hogy nem tudom értékelni.Jó,hát f*sznak f*sz vagyok,na de nem ezééért! :))))
Én is írtam, hogy Q.T nagy tisztelõje voltam eddig, de ezzel kicseszett a világ 70%-val. A maradék 30% olyan orgazmust kapott, hogy még most is csöpögnek, ezt itt is látom.Háát, én kielégítettlen maradtam.Sõt! Kicsit olyan volt,mint ha felvinnél egy fullos csajt a kecóra,ismered már hírbõl, jól tudod, ha a szerszámod közelébe kerül, eljátsza rajta az összes fúvós nyitányt,amit csak ismer....erre miután hanyatdönt az ágyon,leveszi a polóját,kigombolja a gatyádat,elõveszi a kígyót,közel hajol,te már pattanásig feszülsz...és...és...teletûzdeli a makkodat gombostûkkel. De mint a Q.T filmen, volt 2 akció jelenet, ezért kétszer kihúzza az összes tût,ad rá egy csókot,majd újra vissza a tûket.
Én ezt éreztem a film alatt. És a bealvás erõsen dominált. :))))
Imurai 2007 jún. 12. - 02:24:21
(33/422)
Ez a kedvenc filmed? Nem bántásból, de... mi a jó benne? Komolyan!
teerminator 2007 jún. 11. - 14:14:28
(32/422)
Én a Death Proof-ot még a megjelenés napján megnéztem. hát. többet vártam Tarantino-tól. túl sok volt a duma, és nagyon kevés volt az akciójelenet. az elején amikor a csajok a kocsiban dumáltak majdnem meghaltam az unalomtól. De azért már a báros jelenetre felfigyeltem :D:D az a rész jó volt amikro a szöszit "hazavitte" :D meg amikor belehajtott a többi nõbe. utána megint következett a dögunalom.... de a vége...... az tetszett. nagyon jól meg volt csinálva, de egyetértek Imuraival: azt nem kellett volna, hogy ott vonyít azért mert karonlõtték, sõt majdnem mellé is ment, éppen a szélét találták el úgy láttam. elõtte kemény õrült volt meg minden. aztán meg mi ez????? én úgy vettem észre eddig, hogy a Tarantino filmeknek van egy fajta hangulatuk, de ez kilógott. nem azt mondom hogy nagy sz*r a film, de lehetett volna jobb is. azért élveztem, a sok beszélgetés kivételével...
paw 2007 jún. 11. - 11:03:50
(31/422)

Aki ezt a filmet jónak/izgalmasnak/szupernek/stb találja annak azt kívánom csak ilyeneket lásson hátralévõ életében!!
Imurai 2007 jún. 11. - 00:50:15
(30/422)
Én egymás után láttam a Terror planet-et és a Death proof-ot. Nem kellett volna.
Elõre leszögezem, igen, felszínes f*sz vagyok, akit nagyrészt a látvány köt le, meg a lõdözés. Szal így olvassátok.

Hát én errõl azt hittem, akciófilm. De kb 2 akciójelenet van, amikor Stuntman Mike kicsit összetöri a szöszit, meg amikor nekivezeti azt a gyönyörû kinézetû/hangú gépszörnyet a nigga picsáknak. A harmadik "akció" jelenet halálosan álmosítóra sikeredett.
A többi jeleneten vagy ásítoztam, vagy az arcom kapartam. Nem férfiembernek való film ez (seggkollekció ide vagy oda), szarrábeszélik, de nagyon. És unalmas témákkal. De nagyon. Míg a Planet terror egy egyedi és látványos tisztelgés a Grindhouse által idézett kor horrorfilmjei elõtt, ez egy olyan.... izé. Most sértsem meg a rajongókat? Szar!

Tarantino se írni, se színészkedni, se vágni nem tud, mégis nagyon akar. Ez dicséretes lenne egy kezdõtõl, de õ ezen már túl van, elvileg. Rendezni biztos tud, sokan mondták, hogy tud, csak én azt nem tudom, hol kell nézni.
Ha a kedvenc rendezõm (történetesen épp Robert Rodriguez) rendezte volna, biztos más lett volna a film, de a dialógusokat õ sem vághatta volna ki teljesen, szóval akkor is biztos ilyen cseppfolyóssá unalmasodó sz*rgombóc lenne, szal no thanks. Végül ez a film utáltatta meg velem végleg Tarantino-t (bár már a Ponyvaregényen is csak pislogva kerestem az oly sokat emlegetett mûvészi értéket, de nem találtam)
Röviden: egy amúgy is rettenetes film, "feldobva" pár (jópár) abortusz-kompatibilis dialógussal. Viszont a szinészi játék jórészt kárpótol az idõért, amit ennek áldoztam.

SPOILER:
Az meg milyen már, hogy egy pszichopatát karon(!)lõsz, és egy sírós b*zi lesz belõle?! Naneeee. Halálbiztos kocsi ide vagy oda, aki 200zal (ugye 100zal megy az egyik is meg a másik is, egymással szembe, az kétszáz, mérföldben!) belerongyol egy kocsiba, az nem ilyen ijedõs. Ezt nem nyelem le! És a vége milyen? Tegye fel a kezét, aki a p*csáknak szurkolt! És most szégyellje magát!

Kurt Russel pedig isteni, az utolsó negyed órát leszámítva. Az viszont nem az õ hibája, hanem Tarantinoé, aki miatt helyben újranéztem a Planet Terror "faláb a fejbe" részét.
krézimézi 2007 jún. 10. - 17:23:48
(29/422)
Szerintem meg nagyon jo film volt, és tetszett h Q.T összekapcsolta az elõzõ filmjeivel pl Kill Bill. Izgalmas film volt nem tudom miért kell mindent rögtön lefikázni. Legalább egy egyedi és érdekes filmrõl vans zó, nem egy sablon szarról. Igaz nem a legjobb QT film, de sztem igyis szuper.
paw 2007 jún. 09. - 14:49:11
(28/422)
...egyébként aki olyan filmeket csinált mint a Kutyaszorítóban vagy Ponyvaregény az nem süllyedhet idáig. Úgy értem, hogy tudatosan csinálta ilyen sz*rra; tele hülye, idegesítõ p*csákkal, egyetlen valamire való karakterrel, akinek igazi jellemábrázolására nem szánt energiát (tudatoson, egy B-s filmben erre nincs szükség) sõt Kurt még így is többet ki tudott volna hozni a karakterbõl, de Tarantino (tudatosan) visszafogta (azok a hülye vigyorai a kamerába).

Szóval Tarantino hülyét csinál a rajongókból, hogy azok istenítsék mekkora zseni, valójában tiszában van vele, hogy (tudatosan) egy sz*rt, egy grindhouse-t csinált...

És pont ezért zseniális mind a rendezõ,mind a film (ami "nézhetetlen" egy Tarantino-t nem ismerõ rajongónak)
paw 2007 jún. 09. - 14:31:23
(27/422)
A kaszkadõrõs rész (motorháztetõs) valódi :a csajszi (Zoe) hivatásos kaszkadõr... Egy B kat. filmben nem telik CGI-re...:)
ZZSS 2007 jún. 09. - 14:05:31
(26/422)
Sziasztok!
Én a barátnõmmel mentem el erre a filmre. Komolyan kellemetlenül éreztem magam h erre hoztam.
A film párbeszédeinek 90% káromkodás, de iszonyatosan, amit a felirat néha még kicsit vissza is fogott. És tele van totál felesleges dolgokkal, pl már azzal kezdõdik h a csajnak pisálni kell(ki a f*szt érdekel? semmi köze a filmhez).
Ez volt az egyik ami nem tetszett, a másik meg az autósüldözés.
Tarantino filmben nem szoktak ilyen hibák lenni, hogy amikor a csávó üldözi a csajokat az õ autója a gyorsabb fordítva meg a csajoké. Ja és épeszû ember mit csinálna a csajok helyébe? Lefékez és megáll, ezt megtehették volna két alkalommal h a szöszi leszálljon a motorháztetõrõl, helyette nyomták 1000el :)
Viszont nem tudtam eldönteni h ez kaszkadõrös jelenet volt, vagy az egész háttér manipulálva volt az autók kivételével (akinek van ötlete elmondhatná).
A harmadik egyszer elment a szín, azt sem tudom h direkt volt-e de kb 10 percig tartott :)

És ami tetszett: a vágások, a színek, az autók gyönyörûek voltak, és a karakterek nagyon jó alakítások. Ja és elvétve volt egykét nagyon jó pojen is :)
Várom a véleményeteket! Minden jót!
ZS
Bigpapa 2007 jún. 09. - 12:05:46
(25/422)
A Konvoj idején a Kris Kristofferson( a Csillag születik óta Golden Globe díjas volt), Ernest Borgnine ,Burt Young színészek pályájuk felfelé ívelõ szakaszában voltak, akár csak Sam Peckinpah rendezõ, akinek a 13. rendezése volt a Konvoj. A Vanishing Point 71-ben a látványvilágával és a sztorival nem igazán tekinthetõ B kategóriás filmnek. És a Konvoj sem.
Amúgy relatív, mi a B kategóriás film, hiszen 20 év mulva a leendõ
unokámnak a Mátrix is B kategória lesz.
Nekem B kat: Mérgespókok támadása 1-1000, Piton,Anakonda, Gyilkos darazsak, Légõrvény 1-300 :)))) és mostanában az összes Seagal,Jean Claude Van Damme és a Dolph Lundgren film.
Én is éltem kint amcsiban 4 évig, onnan tudom, hogy suttyók az amcsik. 2% az igazán értelmiségi, a többi a vezetett,piacfelvevõ birka, akik szinte semmirõl sem tudnak, ami európában, vagy a közel-keleten folyik. Mutass még egy országot, ahol rá kell írni a visszapillantó tükörre, hogy amit abban lát az Ön mögött van? Vagy a mirelit ételt fogasztás elõtt fel kell melegíteni és ne tegyen kisállatot a mikrohullámú sütõbe, mert tartós károsodást szenvednek? Most mondhatja valaki, ez azért van, mert perelnek mindenért. Naná.
Rengeteg emberrel taliztam kint.Megkérdezték, honnan jöttem?Mondom európából,keletrõl. -Jéé,hogy hogy én nem franciául beszélek?-Miért?-Mert európában a francia a nyelv,nem?-Neem, amióta a Klingonok és az amcsik felszabadítottak minket 72-ben,azóta MO-n a magyar a hivatalos nyelv. És ennek örültek.
Én is hallgattam a párbeszédeket, nem a feliratot olvastam és úgy is iszonyat a magyar felfogásomnak. A ponyvaregény, és a többi filmje miért nem idegesített? Már tudom, mert ez DÖG UNALOM VOLT! :))))))
- VO - 2007 jún. 09. - 02:59:37
(24/422)
A mester ismét alkotott!
Zseniális film!

10/10
pampalini1 2007 jún. 08. - 08:57:47
(23/422)
A fenébe!
Már egy jót kötözködni se lehet... :-)
Jó hétvégét!