Téma: Gyakornokok

1/10
krammermann 2013 okt. 28. - 09:29:42 1/10
(39/79)
...szóval aki látta az Ünneprontók ünnepe c. filmet, az gondoljon rá erõsen, ossza el kettõvel, és az eredmény ennek a filmnek az élményindexe. Gyakorlatilag, egy hosszúra sikeredett google reklám...
5/10
visormail 2013 okt. 27. - 21:15:01 5/10 Előzmény Shiviatar
(38/79)
Na igen, a lényegrõl beszéltél. Annyit tennék hozzá, hogy maga a film pedig egyáltalán nem a 12-es kategóriába való, végig káromkodják, félmeztelen nõ hegyek, minden mellékjelenetben a dugásról beszélnek. Ez is szánalmas.
Shiviatar 2013 okt. 24. - 20:58:30 Előzmény Shiviatar
(37/79)
Sötét jelen.:
"Az általuk Paradicsomnak titulált helyen tényleg van minden, ami szem-szájnak ingere, mûanyag flamingók, kacskaringós csúszda, ingyen kaja, nem is beszélve a high-tech cuccokról. Persze az álomvilágot nem véletlenül építették, arra hivatott, hogy a napi 24 órás munkát elviselhetõvé tegye. Ez az aspektus azonban csak egészen halványan jelenik meg, Dana (Rose Byrne) vonatkozásában, akinek szinte nem is volt normális kapcsolata még, mert nem nagyon él a Google-irodán kívül."

"Egyikük frappánsan "szellemi éhezõk viadalának" titulálja gyakornoki programot, ami – valljuk be – nagyon helytálló, tekintve hogy ezektõl a versenyistálló multiknál szokásos csapatépítõ tréningektõl épeszû és humánusan szocializált embert a hideg ráz."

"A bárgyú naivitása meg egyenesen idegesítõ. A film elején a fiatal szereplõk el is mondják, hogy kvázi a Google a nagy esély, mert a diplomájukkal szart sem kezdenek, lehetnek bármekkora zsenik, borzasztóan nehéz manapság munkát találni a fiataloknak. Ez már egy értelmes és releváns gondolat. Kár, hogy a film ezt a végére felrúgja, mert megpróbálja beadni azt a hazugságot, hogy ha hiszel az álmaidban, nem adod fel, és csapatként dolgozol, és tiszta a szíved, bármit elérhetsz. Még azt is, hogy borzasztóan minimális számítógépes ismeretekkel felvesznek a világ egyik legnagyobb internetes cégéhez. Nem tudtam, hogy most az alkotók egy totális álomvilágban élnek, vagy csak ennyire hülyének nézik a közönséget?

De a film propagandarésze ennél sokkal idegesítõbb. Az még elmegy, hogy majdnem minden snitten ott van a Google felirat, meg logó, vagy éppen kék-zöld-sárga-piros színben pompázik, azzal sincs semmi baj, hogy elmondják, a Google-nél dolgozni jó, mert hát ez végül is igaz. Talán még az is elviselhetõ, hogy idõnként filmzene gyanánt a cég reklámzenéje szól, végül is egy egész estés reklámfilmrõl beszélünk. Az már viszont gejl és felháborító, hogy a film egyik végsõ üzenete, hogy nem elég az, hogy profi vagy, zseni, és elsõ osztályú munkaerõ, ahhoz, hogy az (elsõ sorban) keresõ cégnél dolgozhass, tiszta szívû, rendes, szociális érzékenységû ember is kell legyél. Ha seggfej vagy, elõbb vesznek fel helyetted szakképzetlen embert. Mert ez egy nagy család, ahol mindenki segítõkész, jó kiállású, és trendi vastagkeretes szemüveget visel..."

Az antiszociális vezetõ fejlesztõrõl meg aztán végképp "ordít" hogy milyen boldog a "világ legjobb munkahelyén".
Akárcsak a robotolo csinos lány, akinek nincs élete. De miért is robotol??

Mitõl is olyan jó ez a munkahely? Idióta színes sapkában rohangálhatsz, ingyen kaját ehetsz, csúzdán csúszhatsz, és éjjel-nappal a google szolgálatában robotolhatsz, mindenzt önszántadból, mert elhitetik veled hogy ez mekkora király hely, mennyi mindent adnak ingyen, és úgy érzed hogy cserébe neked is adnod kell....de a napi 8 óra munka kevés lesz. Így éjjel-nappal azt a nyamvadt gépet püfölöd a teljesítménykényszer megszállottsága alatt, az életedet homályba veszejtve, emberi kapcsolatokat mellõzve, hogy minél többet dolgozhass, mert ez egy annyira "faja" hely.

Most komolyan. Ez amerikában, vagy a szuperintelligens (agyhalott?) fiatalok körében ehetõ? Teljesen sikeres agymosás. Szegény jövõ nemzedéke. Nagyon szomorú képet vetít elõ.

(Mellesleg meg is látszik ez a folyamatos teljesítés kényszer. Folyamatos változtatás a google-n, akkor is ha az jó volt. Mindegy mi, csak változzon, hisz az a teljesítmény mutatója, hogy csináltál valamit.
Emelett miért is jó hogy konkrétan minden behálóz? Hogy már a youtube nézegetés-szokás is a gmail-hez van kötve? Hogy már a telefonszámodat is elkérik, és ha nem figyelsz meg is adod? Hogy az életét sokan a face-en élik, fotókat klikkelve mit ettem reggelire...? Hogy egy gombnyomással szinte minden adat információ kideríthetõ az illetõrõl? Összeolvadtak a személyes szférák virtuálisan, miközben az életben meg megszûntek. "Googliság?" Ez rettenetes.)
Shiviatar 2013 okt. 24. - 20:31:58
(36/79)
Google szponzorált, egy estés Google reklám film, Google tömjénzéssel. Életidegen Google éltetõ limonádé. Akinek van egy minimális kis élettapasztalata, az a sugalmazott szirup mögé lát, ez esetben remek filmszatíra.
Ettõl függetlenül egyszer nézhetõ, gyerekeknek, vagy erõs idegzetû felnõtteknek egyszer elmegy.
Zsófijja 2013 okt. 21. - 22:52:54
(35/79)
Úristen...Akinek van egy kis esze, az távol tartja magát ettõl a filmtõl. Ekkora gõzölgõ hollywoodi szarkupacot rég láttam. Klisés, nulla minden tekintetben, és annyira ordítóan kiszámítható...
4/10
gesztenyéskuglóf 2013 okt. 20. - 17:24:53 4/10
(34/79)
Teljesen egyetértek.
mr_p 2013 okt. 20. - 12:20:26
(33/79)
Szerintem egy kellemes szombat esti kikapcsolódásnak tökéletesen elment és simán az egyik legnézhetõbb vígjáték az utóbbi idõben.

http://mozi-troll.blogspot.hu/2013/10/gyakornokok.html
markinho1 2013 okt. 20. - 10:24:51
(32/79)
Harmatgyenge ez a film. Nagyon erõltetett.
Colo 2013 okt. 19. - 22:13:52 Előzmény csanyi82
(31/79)
Na nem.Kedvesen naiv vagy naivan kedves.:) Igaz, trágárság és pókcsípéstõl feldagadt heverõ nincs benne. Egyszer mindenképp nézhetõ, nem feltétlenül moziban, pénzért.
8/10
idõjós1010 2013 okt. 19. - 20:37:47 8/10
(30/79)
Jó volt ez ! és nem csak vígjátéknak.
3/10
csanyi82 2013 okt. 19. - 18:38:25 3/10
(29/79)
Erõltetett és gagyi. Mintha egy Sandler filmet néznék, csak ez még azoknál is humortalanabb.
7/10
muhay 2013 okt. 17. - 19:36:46 7/10
(28/79)
Nekem tetszett.7/10
6/10
cszsolt86 2013 okt. 17. - 08:35:41 6/10
(27/79)
Nem annyira az én humoromnak megfelelõ poénokat felvonultató film, de nem volt rossz.
Szerintem ennek a filmnek van bõven mondanivalója, ami emelt az értékén a szememben. Ezért szerintem 6-os.
ezso1 2013 okt. 17. - 04:37:23
(26/79)
Nagyon jó film, bár a megtekintését bizonyos korhoz és IQ-hoz kötném.
Aki csak egy vígjátékra vágyik, percenkénti ütõs poénokkal, az ne nézze meg!
Itt humoros formában mutatják meg azt a generációs különbséget, ami a mai huszonéves facebook/google nemzedék és a 40-es tapasztalt (de a mai világban sz@rt sem érõ) nemzedék között van.
Egyébként minden HR-esnek kötelezõvé tenném a megnézését…
offtopic
bsm 2013 júl. 05. - 07:41:06
(25/79)
Limonádé citrom, cukor és jégkocka nélkül :((((( A leggagyibb film elmúlt idõszakom termései közül.... Nem is tudom a Google hogy adhatta ehhez a nevét :P
A téma érdekes lett volna, ha nem bugyuta feldolgozással teszik tönkre, sablonos megoldásokkal és elõre kiszámítható végkifejlettel....
Erre kár volt pénzt pazarolni a forgalmazóknak is, és nekünk is mint nézõknek :P
bsm 2013 júl. 05. - 07:39:58
(24/79)
Limonádé citrom, cukor és jégkocka nélkül :((((( A leggagyibb film elmúlt idõszakom termései közül.... Nem is tudom a Google hogy adhatta ehhez a nevét :P
A téma érdekes lett volna, ha nem bugyuta feldolgozással teszik tönkre, sablonos megoldásokkal és elõre kiszámítható végkifejlettel....
Erre kár volt pénzt pazarolni a forgalmazóknak is, és nekünk is mint nézõknek :P
6/10
niccy8 2013 júl. 01. - 12:11:07 6/10
(23/79)
Nos, még viszonylag friss az élmény, mert tegnap este láttam moziban ezt a filmet. A bemutató alapján vártam, hogy megnézhessem. Nem voltak túl nagy elvárásaim, egy kellemes limonádét vártam, amin jól lehet szórakozni. A film feléig egyáltalán nem tetszett, utána volt egy-két aranyos jelenet. Sõt! Egy-két alkalommal el is mosolyodtam. Összességében viszont szerintem elég gyenge egy film volt.
Pickwick 2013 jún. 27. - 23:02:38
(22/79)
Úristen. A hozzászólások után teljesen elment a kedvem az egésztõl. Eleve csak egy limonádé vígjátékra számítottam, inkább a két fõszereplõ miatt gondoltam, hogy esélyt adok neki. De amiket olvastam... Lehet ezek után már nem oszt, nem szoroz a fordítás/szinkron! :D Azért majd valamikor ráveszem magam és megnézem.
offtopic
Pickwick 2013 jún. 27. - 22:56:56 Előzmény Sonic8
(21/79)
Köszi. Moziban biztosan nem fogom nézni, mert utálok másokkal együtt filmet nézni, szívesebben nézem itthon, egyedül.
kiss.attila.bp 2013 jún. 27. - 21:55:59
(20/79)
A filmnek aktualitása van. Két karóra értékesítõ elveszíti munkáját az információs technológia változása miatt. A film egyben a Google céget próbálja bemutatni: A két fõszereplõ gyakornoki állást kap.
Nagy értéke a filmnek, hogy beleláthatunk a Google mindennapjaiba. Bár az a gyanúm, hogy Google-nál nem minden úgy van, ahogy e filmben bemutatják. Pl. a valóságban nincs is ügyfélszolgálatuk!!!! Vicces, poénos, szórakoztató két órára számíthatunk. Az állás nélkül maradt két fõszereplõ pozitív hozzáállása a változásokhoz példaértékû. Érdekesség: A barna hajú fõszereplõ a film producere, és forgatókönyv írója. Ennyit a film jó oldaláról. Másrészrõl: A film egyedi témájában rejlõ lehetõségeket: mint humor, ötlet, kreativitás kb. 10%-ban használják ki. Olyan, mint ha a Béta 1.0 verziót látnánk: nincs kidolgozva. Nem is értem, hogy Google hogy hagyhatta így kimenni a filmet. Legalább õk hozzátehettek volna egy kis kreativitást. A téma aranybánya, de nincsenek rendesen elvarrva a szálak, halvány gyenge ötleteket indítanak. Az elsõ nagy feladatnak pl. nem volt megoldása. (!!! ???) Vártam volna pl. olyan feladatot, amit a nézõ is meg tudna oldani. Millió ötletet hozzá lehetett volna tenni. A bevezetõ részt is szinte elhanyagolták. Ennek ellenére informatikusoknak, Google rajongóknak, HR-eseknek, munkaadóknak kötelezõ darab!!! Várom a Gyakornokok 2-t, de csak akkor, ha tényleg rendesen megcsinálják a filmet.