AMG68 2017 nov. 11. - 19:36:06
(5/85)
Nekem vegyesek az érzéseim. Láttam a korábbi verziókat is, ez az új így egy kicsit unalmas volt. Érdekessége az újszerû Poirot figura, de az is néha erõltetett. Olyan igazi friss energiákat nem kapott a történet, felemás, pontosabban ötlettelen. Már szinte szánalmas ez a polkorrekt erõlködés, hogy legyen latin, színes bõrû szereplõ is. Nagy sztárok játszanak benne, de elvesznek a pár mondatos, teljesen jellegtelen karakterekben. A környezet, a ruhák, kellékek sem sugallják a felsõ tízezer fényûzését, hiányzik az igazi elegancia. A környezet, a látvány jó, de ez nem pótolja a kis szürke agysejtek hiányát :-)
4/10
Andiqa 2017 nov. 10. - 14:17:21 4/10
(4/85)
Nagyon vártam a filmet, de csalódás volt. A látványvilággal nem volt bajom, a színészi játékkal és a rendezéssel annál inkább. Az elsõ negyed óra teljesen felesleges, emellett sok az unalmas töltelék rész, ami nem ad hozzá a cselekményhez. A színészek ripacskodnak, túlzásba viszik a figurákat.
8/10
Nicedodo 2017 nov. 09. - 21:42:56 8/10
(3/85)
Agatha Christie rajongó vagyok, bár a film alapjául szolgáló regényt pont nem olvastam még el. Engem megfogott a film hangulata, és kifejezetten örülök Poirot vérfrissítésének. Elõször furcsa volt ugyan, de a színész játéka méltóvá tette arra hogy a második legnagyobb nyomozó elmét (az elsõ of course Sherlock Holmes) eljátssza. A film feszültség elosztása, és a végletekig halogatott meglepõ rejtély megoldás hû AgathaChristie stílusához. Ajánlom azoknak is, akik nem ismerik a regényeit, csupán egy izgalmas filmre vágynak.
Edmond Dantes 2017 szept. 22. - 15:18:11
(2/85)
sornersby 2016 nov. 27. - 14:33:58
(1/85)
Agatha Christie történetei mind a mai napig kiapadhatatlan forrásként szolgálnak a forgatókönyvírók számára. 2017 novemberében egy már vászonra álmodott történetének új változata érkezik a mozikba, többek között Johnny Depp fõszereplésével. Mark Gordon, Simon Kinberg és Ridley Scott produceri felügyelete mellett készül majd el a modernkori változat.

Decemberben kezdõdnek meg a forgatásai az új filmnek. Agatha Christie regényének felhasználásával ez alkalommal Michael Green írhatta meg a forgatókönyvet, a rendezõi székben Kenneth Branagh ül, de nem helyezi magát kényelembe, hiszen Hercule Poirot szerepében is õt láthatjuk majd. Mrs. Hubbard szerepére Michelle Pfeiffer kapta a szerepet, mellette feltûnik az új Star Wars filmek üdvöskéje, Daisy Ridley is. Johnny Depp kelti majd életre.

Agatha Christie ezen története sem elõször jelenhet majd meg a vásznon. A Gyilkosság az Orient expresszen elsõ filmes feldolgozása 1974-re datálódik. Akkor olyan legendás színészek kapták a szerepeket, mint Albert Finney, Lauren Bacall, Ingrid Bergman, Jacqueline Bisset vagy éppen Jean-Pierre Cassell. A mostanival ellentétben az akkori egy angol feldolgozás volt.

Bemutató dátuma: 2017. november 21.