10/10
Ford Mustang 2011 szept. 06. - 14:28:25 10/10
(116/236)
Nem japán verzió, hanem az eredeti film, aminek alapján csinálták ezt az amerikait.
9/10
Spooner 2011 szept. 06. - 13:53:33 9/10
(115/236)
Jó film szép történet szép kutya :) látom van ennek a filmnek egy 87-es japán verziója is, lehet majd megnézem vmikor..
10/10
bambi-na 2011 szept. 03. - 21:15:57 10/10
(114/236)
Tényleg nagyon szomorú volt... Amikor a Marley-t néztem akkor a kutyámat sajnáltam, a Hácsin meg magamat:) Természetesen most is gyakran sírtam és közben ölelgettem a kutyámat:)
Sorozatfüggõ 2011 júl. 29. - 17:01:49 Előzmény malmsteen11
(113/236)
Szerinted az õszinte érzelmek kimutása korhoz kötött???
10/10
Tapikaa 2011 júl. 29. - 16:04:41 10/10
(112/236)
Ez a legszebb és legmeghatóbb film amit eddigi életemben láttam.Még nem sírtam ennyit egy filmen sem.Sokszor sírok , fõleg a kutyás filmeken, na de nem szoktak végig sírni az útólsó fél órát:)
SPOILER-t is tartalmazhat
Nekem az a rész tetszett a legjobban amikor a legvégén újra együtt voltak a gazdijával és az is nagyon megható volt amikor a Prof. feleségével újra találkozott.
De azt nem értem, hogy 10évig azt sem tudták, hogy mi van Hacsival..Ez érdekes.Mert mondjuk én a lány helyében biztos kimentem volna néha az állomásra megnézni, hogy hogy van és vittem volna neki valamit enni.
SPOILER VÉGE.

Sok emberrel megnézetném és kíváncsi lennék, hogy egyes emberekbõl milyen reakciókat vált ki.
10/10
Acu 2011 jún. 23. - 18:51:34 10/10
(111/236)
Elképesztõen gyönyörû film és elképesztõen szép a mondanivalója! Ilyen feltétel nélküli szeretetre és hûségre is csak egy állat lehet képes.(sajnos) Ha ilyesmit látok, mindig megerõsít, hogy nem véletlen szeretem én jobban az állatokat.(tisztelet a ritka kivételnek)
Az iskolákban pedig egyenesen kötelezõvé tenném ezt a filmet! Egy kis lelki fejlõdés nem valószínû, hogy ártana bárkinek is!
Tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek aki egy kicsit is érzékeny az ilyesmire. De a pzs kötelezõ, anélkül el se kezdje megnézni senki!
Nekem 10-bõl 10-es!
10/10
mumesz76 2011 jún. 21. - 19:53:09 10/10
(110/236)
tegnap láttam, kicsit megkésve:)) olvastam néhány kommentet amit kommentálnék!!!!!!!!! aki ezen a filmen nem hatódik meg, legyen az nõ vagy férfi nem is igazán nevezném embernek hanem csak egy lelketlen lénynek akinek gõze sincs a film mondanivalójáról!!!!!!!! az utolsó percek választ adnak pedig!!!! ezért tart ott az emberiség ahol van kapcsolati és állattartási dolgokban/TISZTELET A KIVÉTELNEK/ mert sok ember így gondolkodik!
malmsteen11 2011 jún. 14. - 19:49:50
(109/236)
itt mindenki bõgõtt gondolom nem az én korosztályom..nálam egy 7-es
7/10
NADAL14 2011 jún. 06. - 20:22:01 7/10 Előzmény pesci
(108/236)
Én a filmet tartom túlértékeltnek nem a történetet. Egyébként a hozzászólásaimból kiviláglik én is inkább az értékes filmeket értékelem illetve nézem meg.
10/10
kachorra 2011 jún. 04. - 17:31:32 10/10
(107/236)
Tegnap láttam. Már az elején, mikor megtalálták egymást, folyt a könnyem. De mikor a prof. meghalt... hüppögve zokogtam, mint egy kisbaba. Tényleg, a könnyek csak úgy folytak végig az arcomon, a nyakamon, alattam elázott minden. Annyira szörnyû, egyben gyönyörû. Mindenkinek ilyen kutyát kívánok.
***SPOILER ***
Mikor a feleség meglátta, ott tört el véglegesen a mécses, inkább be is csuktam a szemem és csak bömböltem. A végén mikor meghal, és újra találkoznak... na az volt az a pont, ahol hangosan nyikorogva kimentem. És nem tudtam megnézni a végét.
***SPOILER VÉGE ***
Ma is a hatása alatt vagyok, ahogy olvasom a kommenteket, akár itt, akár youtubeon, újra sírok. Gyönyörû film, tele érzelemmel. Páratlan, lenyûgözõ, erre tényleg nincs szó. Drága egy kutya volt, végtelen kitartással, és reménnyel. Biztos vagyok, hogy beszerezem DVD-n. Nem letöltve.
10/10
Liaram 2011 jún. 03. - 19:51:26 10/10
(106/236)
Én úgy néztem meg a filmet (az unokatestvérem tanácsára),hogy nem ismertem az eredeti történetet,így számomra csak fokozta a katarzist,amikor a végén elmondták,hogy igaz történet alapján készült.Ez tipikusan olyan film,amit nem a cselekménye miatt lehet szeretni.Sokkal inkább az érzelmi tartalma és mondanivalója miatt. Szerintem 10 év relatíve monoton történéseit ügyesen belefoglalták 93 percbe.Én gyakorlatilag már a film közepétõl sírtam,a legvégén pedig, !!SPOILER!! amikor Hachit a másvilágon végre újra átöleli szeretõ gazdája az állomás elõtt !!SPOILER VÉGE!! már zokogtam...De én elég érzékeny lélek vagyok, képes vagyok vörösre sírni a szemeimet egy-egy filmen,és egyébként is imádom az állatokat.Lehet,hogy nem mindenkit érintett meg ennyire ez a film,de én 10/10-re értékelem.
flower_baba 2011 máj. 28. - 14:55:07
(105/236)
Vasárnap néztem meg az HBo-n premierjén.
Anyuékkal ültünk le megnézni,amikor már az utolsó fél órában rád tör a zokogás na az kész.:S
Még apukám is elkezdett sírni, ami már eleve nagy szó.
:) Még 1 szer tuti nemtudnám végignézni.
Nagyon tetszik az Akita :) aranyos fajta :D
PinkOrange 2011 máj. 26. - 22:15:38
(104/236)
http://port.hu/egy_ember_es_kutyaja_un_homme_et_son_chien/pls/fi/films.film_page?i_film_id=102182&i_city_id=3372&i_county_id=-1&i_topic_id=2
Akinek tetszett Hachi története, ajánlanám ezt is! Június 2-án és 7-én vetíti majd újra az HBO. Elõre szólok: zsepiket készenlétbe!
Ez Belmondo utolsó filmje, amiben színészként vesz részt. Megható és elgondolkodtató, és a kutya-ember kapcsolatra egy újabb nagyon jó példa. Érdemes megnézni, de csak sírást bevállalóknak!
10/10
pesci 2011 máj. 26. - 21:44:32 10/10 Előzmény NADAL14
(103/236)
Mondanék azért vmit! Vannak olyan filmek, amelyekben sok hülyeség és értelmetlen mészárlásokkal teli "története" van - ha van egyáltalán - és mégis halálra dicsérik és értékelik. Két véleményem van!
1. Tény és való, nem vagyunk egyformák, nem egyforma az ízlésünk - van aki ezt szereti, van, aki azt. El kell fogadni más ízlését!
2. Számomra egy megtörtént eseten alapuló történet sokkal érdekesebb és többet mond, mint azoknál a filmeknél, amelyek semmi másról nem szólnak, csak arról, hogy épp hogyan öljük meg egymást értelmetlen dolgok miatt! (Persze értelmes történet nélkül! (- csak két pl. "Náci zombik / Motel!)
És még vmi! Anyám, aki nem nagyon szereti az ilyen jellegû filmeket (nem érdekli, inkább ez a legmegfelelõbb!) - soha nem hallottam tõle egyszer sem, hogy elsírta volna magát egy ilyen jellegû filmen - no, ez az egy kivétel volt! Ezt még õ is megsiratta! Bõgött! Belõle kiindulva, ha õ sírt egy filmen, akkor lehet benne valami. E filmnek nagyon komoly, érzelmi mondanivalója van - szerintem - és itt nem csak a kutyáról van szó. A lényegét kell a filmben észrevenni, nem csak azt, hogy egy kutyáról szól! A feltétel nélkül szeretetet és hûséget kell látni benne!
10/10
pesci 2011 máj. 26. - 21:33:03 10/10 Előzmény perry
(102/236)
Aztat én még nem láttam! :( DE biztos szép történet az is! :)
PinkOrange 2011 máj. 25. - 23:25:46
(101/236)
Elnézést kérek! 112-nél nem SPOILER-eztem.
10/10
Ford Mustang 2011 máj. 25. - 22:55:26 10/10
(100/236)
Nagyon szép, érdekes és nem utolsó sorban nagyon szomorú film. Rég láttam már ilyen megható filmet, 13 év után elõször sírtam el magam filmen, ezt most komolyan mondom.
10/10 természetesen.
PinkOrange 2011 máj. 25. - 22:51:18
(99/236)
***SPOILER PÓTOLVA***

Amikor a japán pali beszél a kutyuhoz, hát az nagyon megható. Biztosan megérti, hiszen 4ezer év óta a génjeiben hordozza a származását. Igazából most tudatosult csak, hogy szerintem Hachi nem tudja, hogy a gazdi meghalt, csak hogy történt valami nem jó, de õ azért várja a gazdit, hiszen hátha felbukkan. 10 év után a feleségével való találkozása is olyan sírós. Az ember egyszerûen nem tudhatja, mit érez egy állat igazából, hiszen emberként próbáljuk magyarázni. Még hallani a szívdobogását is, mikor leperegnek az emlékei a halála elõtt a gazdival eltöltött rövidke idõrõl. De újra találkozik a gazdival. Tulajdonképpen ötször annyi ideig várta, mint amennyi idõt együtt töltöttek. Szép a zene! Jaj, nagyon sírok. :(((((( Már megint.
PinkOrange 2011 máj. 25. - 22:29:04
(98/236)
Kedves kispest-forever! Igazából, ha figyelmesen végigolvasod a hozzászólásokat, kiderül, hogy szinte mindenki a kutya-ember kapcsolat, illetve a különleges köztük lévõ kapcsolat ábrázolása miatt értékeli sokra a filmet.
Ez nem egy pörgõs film, dehát azok a filmek sem azok, amik az emberi kapcsolatokat boncolgatják, mert bizony az élet nem igazán olyan, mint amilyennek az amerikai filmek mutatják. Talán kevésbé érdekes, de annál érzelemdúsabb. Ennek a filmnek a különlegessége abban van, hogy ez egy igaz, megtörtént eset.És nem hinném, hogy csak a kutyások értékelnék sokra ezt a filmet, hanem bárki, akiben csak egy pici érzés, beleérzés is lapul.
Nekem 5 éve vannak kutyusaim ,de elötte is ugyanígy reagáltam az ilyen jellegû filmekre, érzékenyen érintenek az állatokkal történõ dolgok, fõleg, ha rossz, és ez lehet kecske vagy csirke, mindegy! Ez vagy van, vagy nincs. A történet egyszerû, mint az életben, ezen nincs mit cifrázni. Nem az Oscar-t célozták meg vele. De persze nem kell hogy mindenkinek 'nagyon' tetszen.
perry 2011 máj. 25. - 22:06:48
(97/236)
Bõgni nem vészes, kedves hölgy ismerõsöm mondogatta: a sírás haszna , hogy az orr járatok tisztulnak:)