10/10
alver 2010 márc. 02. - 12:49:52 10/10
(22/62)
Christian Bale a legnagyobb jelenleg!

Hatalmas alakítás tõle...a film lélektanilag jó nagyon!A vége gyengébb lett, de összességében nagyon jó film,köszönhetõ ez Christian Bale-nek.
K82 2010 jan. 31. - 17:13:52
(21/62)
Szerintem nagyon jó film! És igaz történet, ezt ne felejtsük el!
tom-tom69 2009 dec. 20. - 12:02:04 Előzmény Liligirl07
(20/62)
örülök,hogy tetszett a film és christian bale neked egy nagyon jó szinész és ebben a filmben hatalmasat alakitott.
igy legalább értékelték párran ezt az alkotást.
van akinek jean-claude van damme és steaven seagall is jó szinész és odavannak a filmjeitõl.
tom-tom69 2009 dec. 20. - 11:49:24 Előzmény Baruzsina
(19/62)
teljes mértékben egyetértek veled!
1/10
Baruzsina 2009 dec. 03. - 19:16:17 1/10 Előzmény ReignMan
(18/62)
Idõpocséklás ez film.
7/10
ReignMan 2009 nov. 05. - 10:40:50 7/10 Előzmény Ayrton Corvus
(17/62)
Engem is pofánvágott, hogy a legkisebb extra sem kapott helyet a lemezen, pedig azért ez nem az a film, ahol majd késõbb elõjönnek a 3 lemezes verzióval, hadd vegyék meg azt is a rajongók.
7/10
ReignMan 2009 nov. 05. - 10:37:17 7/10
(16/62)
Én Werner Herzog-tól azért jobb filmet vártam, a film elsõ harmadában van pár nagyon szép kép, de a történet hamar leül a fogolytáborban. Kicsit olyan hollywood-i lett ez a film, a rossz értelemben, az utolsó pár perc hányingerkeltõen szentimentális.
A Gépész-nél teljesen lehengerelt, hogy Bale mennyire le tudott fogyni a szerephez, az arcáról látszik, hogy most is inkább ahhoz, mint Batman-hez hasonlít, de drámaibb lett volna a dolog, ha leveszi párszol a poloját, de le a kalappal azért, ahogy falatozta a hernyókat.
Szegény Klaus Kinski milyen remekül eljátszhatta volna a megtébolyult rab szerepét, Herzog-tól biztosan megkapta volna a szerepet...
10/10
Ayrton Corvus 2009 szept. 06. - 20:13:18 10/10
(15/62)
Christian Balenek az Amerikai Pszichó és a Gépész után magasan a legjobb alakítása. Sajnos erre az oldalra is sok tamáskodó, okoskodó ír (Örülök a néhány pozitív hozzászolónak). Velük az a baj, hogy az átlagéletkoruk jó, ha eléri a húszat és azt gondolják a színjátszás Steven Seagalnál kezdõdik és Vin Dieselnél fejezõdik be. Bale zseniális, egyszerûen lehengerlõ. Megszakadhat, ha 110 százalékot nyújt, akkor se fog kapni Oscar jelölést, mert nem tartozik bele a bizonyos klikkbe. Na meg persze nem amerikai, és ez valahogy nagyon bántja az amcsikat, hogy a mai fiatal generációból nem nagyon tudnak felmutatni egy ilyen õstehetséget, aki már 13 éves kora óta csak minõségi munkát ad ki a kezébõl. Úgy látom senki nem beszél Steve Zahn alakításáról, én idáig fõként csak vígjátékokban láttam, de ezzel a filmmel rengeteget nõt a szememben.
A DVD kiadásról csak annyit tavaly rendeltem meg, majd háromezerért. A Booklinetól rendeltem, soha többé nem rendelek tõlük az biztos! A hátoldal alján a mûanyag szakadt volt a papírral együtt. Szerencsére meglehetett ragasztani, a tokot pedig kilehetett cserélni. Se egy elõzetes, se egy werk film.A kép kissé pixelesnek tûnik itt-ott, arra is lusták voltak, hogy a magyar hangot kikeverjék 5.1-be, szerencsére az eredeti hangsáv 5.1-es, én úgyis csak azzal nézzem. Egyszerûen ennyi pénzt elkérni érte pofátlanság, persze a film kárpótol érte, de manapság már egy háromszáz forintos film is több extrát és minõségibb képet nyújt.
9/10
napoletana 2008 nov. 28. - 19:50:32 9/10
(14/62)
Szerintem nagyon jót alakított Christian Bale, és õrület, hogy képes volt a Gépész után megint kínoznia magát, és ennyit fogynia...
10/10
Liligirl07 2008 aug. 20. - 14:13:00 10/10
(13/62)
Mit vonjak vissza???
6/10
zee944 2008 aug. 20. - 13:20:27 6/10
(12/62)
Hogy lehetsz ilyen mocsok? Ezt azonnal vond vissza.
10/10
Liligirl07 2008 aug. 20. - 12:24:03 10/10 Előzmény zee944
(11/62)
Semmi különöset nem tett. :) Megnézném hány napig bírnád egy fogolytárborban, azután meg a dzsungelben.
10/10
Liligirl07 2008 aug. 20. - 12:22:19 10/10 Előzmény hernyo05
(10/62)
Hát nem tudom nekem nem úgy tûnt hogy mosolyogtak.

Spoiler!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Amikor Dieter bekerült a táborba, akkor a többiek szinte zombik voltak, roncsok (lelkileg). Dieter rázott lelket beléjük. Persze neki jó kedve volt, õ nem volt ott 2 évet. Nem véletlenül szerették a kritikusuk is a filmet. (Rottentomatoes 90%) Na szóval 9/10 Abszolút Bale játéka viszi a filmet, és persze Zahn-é.
10/10
Liligirl07 2008 aug. 20. - 12:15:10 10/10 Előzmény tom-tom69
(9/62)
Muszáj volt regisztrálnom, ezt nem hagyhatom szó nélkül. Christian Bale legrosszabb alakítása? Ne viccelj! Te még nem láttál rossz színészt ezek szerint. Ajánlom figyelmedbe az Amerikai pszichot,Börtönvonat Yumában-t a Nehéz idõket, vagy a gépészt. Ezekben a filmekben is hatalmasat alakított. Még hogy erõltetett? Ha valami ellenszenvet érzel Christian Bale iránt az oké, de a színészi teljesítményét szerintem feleslegesen kritizálod, mert az szinte tökéletes. Nem is láttam még tõle rossz filmet. Hiszen már gyermekként is nagyszerû színész volt (Lásd: A nap birodalma).
A film lehet hogy vontatott valaki számára, számomra abszolút nem volt az. A film lényege nem az akció volt, meg lövöldözünk ezerrel. Bale a legjobb! :) Nekem nagyon tetszett, pedig nem szeretem az ilyen filmeket.
4/10
hernyo05 2008 aug. 17. - 00:08:45 4/10
(8/62)
Ma vettem ki a tékából...hát mit mondjak, fél óra után lekapcsoltam, mert majdnem elaludtam. Hiába alakít jól Bale, nem tudott megfogni a karakter, ebbõl következõen nem tudott érdekelni a sorsa se. Nekem valahogy ez a "mosolyogjunk ha fogva tartanak" nem hihetõ. A film felvezetése szerintem egyszerûen vontatott és unalmas.
Lehet, hogy így nem korrekt a véleményem, de számomra nagy csalódás volt a film.
1/10
Gyuri04 2008 aug. 04. - 15:55:36 1/10
(7/62)
Nekem is csalódás a film,vontatott,unalmas,és szerintem nem volt hiteles ahogyan a laoszi katonák fogva tartották õket,bármelyik pillanatban elvehették volna a laosziaktól a fegyvert...
tom-tom69 2008 júl. 31. - 13:08:08 Előzmény zee944
(6/62)
meg kell irnom a véleményemet....
valamelyik topicban halálra dicsérték christian bale-t,hogy micsoda szinész és élete legjobb alakitása volt ebben a filmben.
MICSODA!
NAGYON VÁRTAM EZÉRT IS HOGY LÁTHASSAM.
BORZASZTOAN CSALODTAM.RENGETEG FILMET LÁTTAM MÁR ERRÖL A TÉMÁROL ÉS A KÖZELÜKBE SEM ÉR.VONTATOTT,UNALMAS ÉS A ZENÉJE!TÖBBSZÖR MAJDNEM ELALUDTAM.
ÉS CHRISTIAN BALE!ROSSZ VOLT.ERÖLTETETT.SEMMI KIUGRÓT NEM CSINÁLT.SÖT EGYENESEN ROSSZUL JÁTSZOTT.A FILM VÉGEFELÉ MÁR EGYENESEN KEZDETT IDEGESITENI.
SZOVAL EZ A FILM SZÁMOMRA NULLA.
(ELNÉZÉST,HA EZZEL VALAKINEK BELETAPOSTAM A LELKIVILÁGÁBA)
6/10
zee944 2008 júl. 25. - 13:12:30 6/10
(5/62)
Tulajdonképpen egész korrekt mû ez. Utálom, ha azt mondják, hogy "gyönyörûen fényképezett film", mert ez mindig úgy hangzik, mintha az adott film gyengeségét vagy középszerûségét szeretnék palástolni. De most muszáj leírnom, mert tényleg, mintha minden új beállításban direkt az élénk színekharmóniára törekedtek volna.

Most sem jöttem rá, mi olyan jó Christian Bale-ben. Rossz alakítást még nem láttam tõle, de még egyszer sem fogott meg. Amikor ebben a filmben vaktölténnyel lõnek rá és dührohamot kap ("Don't you ever, ever do this again..." - valami ilyesmit ordít), az például kifejezetten fals jelenet volt.

Az utolsó snitt miatt mínusz egy pont levonás.

SPOILER

Nem értem, hogy egy fogolytábor megmenekülõjét, aki amúgy semmi különöset nem tett, miért kell több ezer embernek extázisban ünnepelnie, aztán még kapunk egy "stage diving"-ot is az arcunkba.
verdeleth 2008 júl. 11. - 20:43:44
(4/62)
Herzog az egyik kedvenc rendezõm, és nagyon vártam ezt a filmet. Nem igazán vett le a lábamról. Bale és a többik alakítása óriási, a rendezés nemkülömben, de mégis nagyon sokszor kiszámítható. Egyes elemek szinte minden ilyen filmben vannak, és így elveszett az egyedi varázsa, mégha így is történt valóban. Érdekesség, hogy Dieterrõl Herzog 1997-ben csinált egy doku-filmet is, lehet hogy az érdekesebb. Nem rossz, de én sokkal többet vártam.
dash 2008 máj. 28. - 17:53:20
(3/62)
Nagyon korrekt film, (SPOILER)a végén amikor a hajón ünnepli mindenki, meg bodysurfözik, talán picit tényleg csöpögõs, de összeségében nem nevezném happy endnek, hiszen valószínûleg egyedül sikerült megmenekülnie a táborból.