Téma: Hancock

1/10
CsengoZoli 2008 szept. 08. - 20:26:18 1/10
(190/350)
OK,akkor ne Suzukit vegyünk példának,hanem egy hamburgert! :)
Ezek a filmek ugyanolyan igénytelenek,mint a hambi.
Bemegyünk,megnézzük kijövünk, büfizünk és már nem is emléxünk semmire belõle.
Ahogy az emberek igénytelenek a kajájukra, sokan igénytelenek a filmekre is.
Az indok egyszerû,sosem láttak FILMET.
Elhitetik velük,hogy attól jó egy film,hogy minden robban, Sharon S. keresztbe rakja a lábait stb.
Ez pedig kb. olyan, -hogy az elözõ példánál maradjunk- mintha azt mondanánk, attól jó egy étterem,hogy jók a csajok akik kihozzák a kaját.
Nem kell mûvészfilmeket nézni (amiknek a költségvetése nemhogy több, hanem ezrede ezeknek a gagyiknak) , de a populáris mûfajban is vannak igényes filmek és igénytelenek.
Speciel ez, az utóbbi.
10/10
offtopic
lemezek01 2008 szept. 08. - 20:02:16 10/10
(189/350)
A suzuki azért fogyott eddig mert baromi olcsó. Az embereknek nem ez a kocsi kellett, de csak ezt tudták megfizetni. Egy film az már más tészta. A mûvészfilmek sem kerülnek többe mint a látványfilmek, mégsem kelendõek. Noés itt jön a képbe az amit mondtál, hogy az emberek igénytelenek, nincs igényük a mûvészetre. Szerintem viszont nagyonis igényesek, mûvész filmet talán nem szivesen néznek, de megválogatják azokat a látványfilmeket amelyeket viszont már szivesen néznek. Ha egy efajta látványfilm nem mutat többet annál mint amihez ezidáig is volt már szerencséjük, hiába a felkapott mûfaj, hamar elfeledik majd amit láttak az emberek. Viszont ha valami igazán ötletessel állnak elõ a filmesek az adott mûfajon belül, vagy esetleg valami ujfajta technikát vittek vászonra, a nézõt máris megfogták a produktummal, és bebiztosították az alkotók filmjüket talán egy erõs 10 évre. Emögött viszont nem kis munka áll. Sõõõõt, látványfilmben mindíg valami egészen ujat kell mutatni külömben bukta a film, ellentétben a mûvészfilmel ahol maradhatnak az alapok, nem feltétlen kell mindíg valami teljesen forradalmi. Annyi hétköznapi téma van amibõl sok-sok ötletessséggel ki lehet hozni valami olyat ami bár köznapias, de mégis képes a megfelelõ formában, jól meggyúrva katartikus élményt kiváltani a nézõból. Na az ilyen filmekre osztanak oscart. A látványfilmek viszont ha igazán eltalálják õket a székükbe préseli a nézõt. Egyéb más mûfajó nem mûvész filmek pedig könnysre nevetethetik, vagy épp az adott film halálra rémíti a célközönségét. Mindhárom hatás eléréséhez kell a zsenialitás, az ötletesség, a kemény munka. Végeredménymben tehát ezek a filmek sem alábravalóbbak a mûvészfilmektõl.
1/10
CsengoZoli 2008 szept. 08. - 18:21:01 1/10 Előzmény lemezek01
(188/350)
Semmit sem számit egy alkotás megítélésében,hogy hányan látták,hallották.
Ha ez bármilyen összefüggésben lenne az értékével, akkor Zámbó Jimyt többre tartanánk,mint Beethoven-t, és a Gyõzike show lenne a világ legjobb tévémûsora.
Ételek közül a hamburger vinné a pálmát, italok közül a kóla, kocsik közül,pedig a Suzukiról állíthatnánk,hogy a legjobb,hisz magasan ezekbõl veszik a legtöbbet!
Sajnos tényleg az ostoba emberekbõl van több és õk beérik ilyen filmekkel, ebben viszont teljesen igazad van!
10/10
blackman 2008 szept. 08. - 16:15:17 10/10
(187/350)
Azért,mert õ egy hõs!!! Egyébként minden ember vágyik arra,hogy elismerjék,mint Hancock is.
sushi 2008 szept. 08. - 16:01:44 Előzmény blackman
(186/350)
de és a hancock miért szeretett volna nekik megfelelni azoknak akik nem tisztelték õt???mert ezáltal az emberek szolgálatába lépett...oké hogy ez a dolga hogy megmenteni az embereket, de mégis miért, miért nem tette azt a mit a csajszi???elbújdosik...vagy nem is tudom mit akarok ezzel...:P:)
10/10
blackman 2008 szept. 08. - 14:37:02 10/10
(185/350)
Nem feltétlenül az legeslegrosszabb a világon az ember,de tény hogy vannak kivételek. A jóhoz könnyû hozzászokni,és természetesnek venni,és nem hálásnak lenni érte.Legalább is én ezt tapasztalom.Én is sok mindenkinek segítettem már,mert amikor persze segítség kell,akkor mindenki megtalál,de mihelyst segítettem,az már el volt felejtve.Nem azt mondom,hogy le kell borulni az ember lába elé,de azért sose szabad elfelejteni azt,ha valakitõl jót kapunk.És ebben a filmben jól látható,hogy az emberek nem becsülték Hancock segítségét,pedig sokmindenkit megmentett,csak nem épp szalonképesen és helyesen.És inkább könnyebb volt leparasztozni,lealkoholistázni,mint elbeszélgetni vele. Ez is egy másik általános jelenség szerintem.
sushi 2008 szept. 08. - 13:51:09
(184/350)
de akkor ebbe mi volt a tanulság???vagy mit kell lekövetkeztetni?azt hogy az ember a legrosszabb,leghálátlanabb,legönzõbb, leg leg... lény a világon?
10/10
blackman 2008 szept. 08. - 13:44:18 10/10
(183/350)
Az emberek szeretnek másra támaszkodni,panaszkodni,mástól segítséget várni,de ha valaki segít nekik,onnantól kezdve el van felejtve a dolog.Nagyon sok ember nem is meri azt hogy HÁLA!A filmbéli emberek is csak akkor tudták értékelni Hancock-ot,amikor már nem volt....
sushi 2008 szept. 08. - 13:21:31
(182/350)
most jut eszembe azért elég rossz, hogy az emberek életét mented meg és kb. leugatnak érte...ez szemétség meg se érdemlik hogy megmentse õket én otthagytam volna az egész kocerájt, arról nem is beszélve hogy megtanuljam azokat a dolgokat hogy csináljam jobban csak azért hogy az embereket kiszolgáljam???mi ez manipulálás???? jó oké kicsit alkesz volt , de most nem ezen van a hangsúly, hanem azon hogy ezen most gondolkoztam el:)...
sushi 2008 szept. 08. - 12:44:59
(181/350)
hapiendes???????????hapiendes??????????pont ezaz hogy nem lett az...most nem lövöm le a poént...de tudtam volna rá egy még nagyobb happyendet....
sushi 2008 szept. 08. - 12:42:29
(180/350)
huuuuu, nekem is tetszett...olvastam a vox magazinba egy elég negatív kritikát és kicsit féltem megnézni, de még szerencse hogy én nem vok kritikus:)...nagyon jó volt, hogy végre nem egy tipikus szuperhõsös filmet nézek hanem azt hogy hogy lesz valakibõl szuperhõs...és a csajra na rá egyáltalán nem számítottam, jó azért gondoltam, hogy van valami turpisság a dologban, de ilyet:)...will smith feje néha kicsit idegesítõ volt az elején az a húzott száj, de aztán szerencsére elhagyta...:)...a végét sajnálom még kicsit...:(de ezeket összevetve fasssza volt:)....
1/10
offtopic
CsengoZoli 2008 szept. 07. - 18:07:49 1/10
(179/350)
Semmit sem számit egy alkotás megítélésében,hogy hányan látták,hallották.
Ha ez bármilyen összefüggésben lenne az értékével, akkor Zámbó Jimyt többre tartanánk,mint Beethoven-t, és a Gyõzike show lenne a világ legjobb tévémûsora.
Ételek közül a hamburger vinné a pálmát, italok közül a kóla, kocsik közül,pedig a Suzukiról állíthatnánk,hogy a legjobb,hisz magasan ezekbõl veszik a legtöbbet!
Sajnos tényleg az ostoba emberekbõl van több és õk beérik ilyen filmekkel, ebben viszont teljesen igazad van!
10/10
lemezek01 2008 szept. 07. - 17:43:16 10/10
(178/350)
Ha egy film vacak, nem fogják megnézni az emberek.
Ha egy film a maga nemében tökéletes, és bezsebel számos oscart, ezzel bizonyítva tökéletességét, értékét még mindíg felejthetõ maradhat az emberek számára, hacsak nem nyomták tele olyan tulajdonságokkal amik a leg kelendõbbek, és azok is maradnak a film piacon. Azaz kell bele rengeteg látvány, humor, akció, feszültség. Errre harapnak az emberek. Tisztelet a kivételnek. Az Angól beteg amit említettem talán a legjobb példa erre a ritka kivételre, mindenki ismeri talán, de alig találni embert akinek bármilyen formában is ottvan lakása polcán. A hancock viszont jó eséjekkel indul hogy ott lehessen, hisz azt a társadalmi réteget célozta meg melybõl a legtöbb van a világon, és kategóriájában is valami kicsit ujszerût, és látványosat alkotott.
1/10
offtopic
CsengoZoli 2008 szept. 07. - 16:55:10 1/10
(177/350)
Értelek. Akkor a világ legjobb filmjei a következõk: Rambo 1-2-3-4-5, Izaura stb.
Nem az dönti el milyen egy film,hogy mennyien nézik meg,ahogy a te példád is mutatja.
A látvány persze fontos,de önmagában mit sem ér,ha nulla a story.
Az meg,hogy kinek van meg õszintén szólva nem az én dolgom,csak véleményt írtam róla.
Ennyi. Nézzed! :)
10/10
lemezek01 2008 szept. 07. - 10:17:03 10/10 Előzmény CsengoZoli
(176/350)
Aztmondod egy film, nem a látványtól, és a poéntól lesz naggyá, hátakkor mégis mitõl? Ez egy ilyen mûfaj volt, nem egy agyalós filmnek, és nem egy érzelmes filmnek tervezték, tehát ez pont így lett tökéletes. A filmkritikusoknak nemtudom mi a véleménye, errõl a filmrõl, de tehetnek egy szivességet. Attól hogy õk számos dologban zseniálisnak tartanak egy filmet, még lehet hogy az emberek többsége nem kíváncsi rá. Láttunk már ilyet. Egy filmet önmagában nem lehet naggyátenni azzal hogy oscart osztanak neki, a nagyközönség többletvéleménye a lényeg, a film nézetségi ,kereseti rátája. Mérgetvehetsz rá például, hogy ez a film több ember polcán ottvan mint pl az Angolbeteg.
tobywong 2008 szept. 03. - 18:26:43
(175/350)
Sztem egész jó film. Tetszett...:)
1/10
CsengoZoli 2008 szept. 03. - 11:18:33 1/10
(174/350)
Nekem a lélek a fontos, nem a testy! Ezt örökre jágyezd ,meg!
Mido 2008 szept. 02. - 12:41:45
(173/350)
Szerintem egyáltalán nem volt olyan rossz film, mint amilyennek mondjátok de persze.. nem is mondanám az év legjobb filmjének se.

Nekem az eleje kifejezetten tetszett. Szerintem volt benne akció, meg karakterábrázolás, és igazából egy ilyen típusú filmnél nemtom milyen Moliere-i mélységeket vártok, szerintem megfelelõ volt.
Nekem onnantól lett olyan 'wtf' érzésem amikor lezárták ezt a sztorivonalat - és hopp, mintha egy másik filmet kezdtek volna el, vagy teszem azt, rögtön megcsinálták volna a Hancock második részét elõre.
Szóval gyakorlatilag három részbõl állt a film, éshát tök jó lett volna, ha az alkotók eldöntik, hogy melyiket csinálják meg. Itt vannak a lehetõségeik.
1. Csináljanak egy olyan filmet, ami egy rendhagyó szuperhõsrõl szól, akit meg kell nevelni. Vicces akciós-komédiás cucc. (amilyennek én eredetileg gondoltam a filmet)
2. Csináljanak filmet az istenek harcáról - na ebben az esetben ez egy drámai alkotás lett volna, filozófikus szövegbetétekkel, ebbe még akár kicsit beletartozhatott volna a 3. szál is. Ez se lett volna egy rossz film, hát még ha belerakták volna a többi istent is, meg a régi harcokat ott a történelem hajnalán.
3. Csináljanak egy olyan romantikus filmet, ami két szerelmesrõl szól, akiket a sorsuk/küldetésük elválaszt, és hiába vannak egymásnak rendelve, nem lehetnek együtt a különleges mivoltuk miatt, blablabla. Na erre mondjuk nem lett volna jó ez a casting :P

Nade mind a hármat egyszerre megcsinálni? Én értékelem a történet írójánakat azon törekvését, hogy mindezt egybe koholja, de nem jött neki össze túl jól.
És a vége nem volt jó happyendnek, hiszen tudjuk, hogy a másik pasi papucs és a csaj meg nem is õt szereti igazán, és akkor még ott marad a szegény magányos Hancock. Nem kell minden szuperhõsös filmre happyendet erõltetni, ha nem is van úgy. Hé.
1/10
CsengoZoli 2008 szept. 01. - 21:27:58 1/10
(172/350)
Elmagyarázhatnám,de...
Ha elolvasod még párszor ezt a hozzászólásomat, amibõl idéztél, szerintem megérted!
Én legalábbis drukkolok! :)
1/10
CsengoZoli 2008 szept. 01. - 18:39:51 1/10
(171/350)
Látom érted a lényeget!
Nagyot mondtál,öblíthetsz! :)