Téma: Hang nélkül

gyereamozibabe 2018 máj. 03. - 00:51:33
(9/129)
A május 3-asozókkal közlöm, hogy a film már egy hete nézhető bármelyik moziban, szóval ez valami Port-os hiba inkább.
tobywong 2018 máj. 02. - 19:50:14
(8/129)
Tesz-vesz!
Ha filmkritikust akartál most játszani, akkor nagyon mellé nyúltál. Amilyennek te minősítetted a filmet, olyan a hozzászólásod is, OSTOBA. Felesleges olyan dolgokat kiemelni a filmből, hogy mit csináltak rosszul a szereplők és te mit tettél volna. Kb. mint egy 13 éves tinilány, amikor először nézi a Sikoly c. filmet.
Én ugyan még nem láttam a filmet, de abból a pár perces trailerbőll átjött nekem, mint minden normális gondolkodású embernek a lényeg, a film mondanivalója. Ez a film nem az ijesztgetésről szól, meg senkit nem érdekel, hogy thriller, meg horror besorolást kapott, aztán össze kell fosnod magad rajta, nem ez a célja. Egyszerűen ehhez a filmhez te még borzasztó éretlen vagy, nem neked való.
*** Valaki elmagyarázhatná hogyan függ össze az elektronikai világítás a szörnyek jelenlétével, nem értek a parafizikához. miért megy el a lámpák fénye, amikor a szörnyek megjönnek? semmi logikát nem láttam benne, mert a vizes jelenetben meg az égők simán világítanak.....
*** Vannak amúgy puhatalpú cipők is, amik halkak, nem kellene a hippit játszani, mert az olyan jól néz ki a filmvásznon...
ENNÉL MÁR A KARMOLTAM A FALAT :) :) :)

***....pedig ha én a helyükbe lennék, tuti hogy az ajtókat és az ablakokat bedeszkáznám kissé (míg a telek másikfelén tűzijátékozom)....

Ne máááár....Csak egy kis csemege a kommentedből.....EZ FIAM, NEM NEKED VALÓ FILM VOLT!
Szép napot!
3/10
csiguszmano 2018 máj. 02. - 11:18:29 3/10 Előzmény tesz-vesz
(7/129)
Teljesen egyetértek. Hogy lehet ez a film az imdb-n 8.1 ????? Totál gáz film. Az értetlen (teljesen jogosan) felsorolást én is tudnám folytatni. Az egyetlen szórakoztató rész az volt, hogy a nagy csöndben lehetett hallani a popkorn ropogás. Az muris volt, egybéként vontatott, unalmas, gyenge film. (sokkal durvább jelzőket használnék, de nem kockáztatom a kitiltást) A ropogás miatt 3 pont.
izom 2018 máj. 01. - 20:05:44 Előzmény Yorviklad
(6/129)
Szia megkerdezhetem te ezt már hol láttad május 3 tol megy mozikba, vagy külföldön élő magyar vagy.
1/10
emmerssaon 2018 máj. 01. - 14:47:59 1/10 Előzmény tesz-vesz
(5/129)
Magyar bemutató: Május 3.
3/10
tesz-vesz 2018 ápr. 30. - 19:04:44 3/10
(4/129)

Mi az? a premier mozifilmekre nem lehet szavazni? hiába láttuk? ne rontsuk az üzletet?

Szóval a film az mélyen átlag alatti, hiába jó pont hogy viszonylag értelmesek, érettek, idősebbek a szereplők, így nem egy ostoba tinifilm, hanem csak egy sima ostoba film, mennyivel másabb! De én még csak meg se ijedtem egyszer se a filmen, pedig a durva horrofilmeken azért kikészülök. Itt nem volt semmi feszültség. pedig hogy reklámozzák a filmet a moziközönség félelmének megmutatásával, szánalmas. a film nem ijesztő, az egyetlen hatás ami ért, hogy idegesít.

Szóval attól tekintsük el, hogy egy ilyen faj képtelen lenne ennyire kiirtani, ennyire megritkítani az emberiséget, mert túl sérülékeny, ahogy attól is tekintsük el, hogy milyen sufnituningot képesek a garázsból összehozni hőseink, amit pl az amerikai kormány nem tudott, mindegy ez most. b*** meg az egész sziliciumvölgy magát. ez itt most egy film, amit komolyan kéne venni - de nem sikerül.

és milyen rohadt nehéz lehet halkan, némán learatni a kukoricát meg a búzát, nem? mindegy ez is most.

SPOILER - RONTÓC

de mondjuk az már rohadtul zavar, hogy mindenfele szörnyek korzóznak, véletlenszerűen a kukoricás bármelyik szegletében lehet egy gyilkos izé, de hőseink mégiscsak lazán sétafikálnak ide-oda, és még a házuk ajtajait se zárják kulcsra. pedig ha én a helyükbe lennék, tuti hogy az ajtókat és az ablakokat bedeszkáznám kissé (míg a telek másikfelén tűzijátékozom), de az holtbiztos, hogy az ajtókat nem hagyon nyitva, nehogy az legyen, mint az egyik izgalmasnak szánt jelenetben, hogy csak úgy besétál egy szörny a házba. meglepetés! tán ha bezártad volna az ajtót, akkor nem a folyóson találod össze magad vele! kicsit olyan béna ez az egész, milyen gyermeteg embernek az álma ilyen film rendezése, megírása? semmi új nincs benne, sablonhalmaz, a legrosszabbakból.

az a szög a lépcsőbe amúgy hogyan kerül oda? ez is nagyon zavarna a saját lépcsőmön. a kisgyerekből meg pszichológus lesz, olyan jó tanácsot ad az apjának, de amikor nem jungosat játszik, akkor neurotikusan hisztériázik egy kis halászattól.

valaki elmagyarázhatná hogyan függ össze az elektronikai világítás a szörnyek jelenlétével, nem értek a parafizikához. miért megy el a lámpák fénye, amikor a szörnyek megjönnek? semmi logikát nem láttam benne, mert a vizes jelenetben meg az égők simán világítanak.

engem már az eleje is zavar, hogy lehet úgy menni egy gyilkos szörnyekkel körülvett terepen, hogy a legkisebb gyereket hagyják utoljára? elején az apa, a végén az anya legyen már, vagy fordítva, mik ezek a főszereplők? kacsák? hát engem rohadtul érdekelne, nehogy a legkisebb gyerekem letérjen az útról, vagy beindítson egy hangos gépet, ezért egy felnőttnek kellett volna zárni a libasort, már ez mérhetetlenül irritált. egy sima kiránduláson nem tévesztem szem elől a 3-5 éves gyerekemet, nemhogy vérszomjas szörnyek között órákig hagyom egyedül kullogni utánam a sor végén.

vannak amúgy puhatalpú cipők is, amik halkak, nem kellene a hippit játszani, mert az olyan jól néz ki a filmvásznon.

szóval a koncepció az lett volna, hogy milyen hiperszuper ötlet szinte némán játszani egy filmen, és mennyire meg lehet majd ijedni majd a hangos jeleneteken, értem én az alkotók szándékát, csak az a baj, hogy ez nagyon nem jött össze.

3/10


Yorviklad 2018 ápr. 14. - 22:35:00
(3/129)
A TV spot (trailer) miatt néztem meg. Voltak izgalmas, érdekes részek, de néhol leül. Nekem egyszer nézhető film.












SPOILER:
Ha egy, a Földet leigázó invazív fajnak a hallása a legfőbb érzéke és kapcsolata a külvilággal, akkor az egyben a gyenge pontjuk is elvileg, de valahogy erre egy kisgyerek jön rá egy pincében... OMG
kimbin01 2018 ápr. 11. - 22:33:21
(2/129)
Tegnap megnéztem, felirattal, és tetszett. Az eleje még hagyján, de végére feltuningolja magát az ember rendese. Moziban legfeljebb 3D-ben lenne érdmes, akkor talán nem csörögnének a zacskókkkal. (Minek kell a moziban enni?) Ezzel elrontják az egész film hangulatát, mert a végén még én sem mertem pisszenni. :)
9/10
Adamo 2018 febr. 26. - 09:56:36 9/10
(1/129)
Kíváncsi leszek rá, a trailer alapján ígéretes.