Naphinel 2012 aug. 20. - 21:43:43 Előzmény Semprini
(142/182)
SIY-ERSHah-nak kell ejteni.
http ://www.babynamespedia.com/meaning/Saoirse --- http után szóköz.
10/10
Schbence 2012 aug. 20. - 20:47:20 10/10
(141/182)
Egyetértek az elõzõvel, alul van pontozva. Alapból is, illetve a port az imdb-hez képest, ritkán látni hogy alacsonyabb itt(6,5) mint ott(6,9). Engem személy szerint elbûvölt a film látvány-hangvilága, egyetértek a Revizor kritikájával.
offtopic
imrenyibalazs 2012 júl. 25. - 10:33:42 Előzmény Miranda666
(140/182)
Vigyázat! Ebben is lehet Spoiler!
Pont ma megy a Film+-on a 87-es Predator, az akkor a legnagyobb film volt, legalábbis az egyik legnagyobb. De mostanság már valóban szériában készülnek akcióban is a teljesen fiktív filmek, ilyen a Liam Neeson-nel az Elrabolva, nem mondom, hogy az nagyon rossz film, de mint ott írta valaki helyesen, tele van ugyan olyan képtelen elemekkel, mint a legtöbb hasonló mû. Azóta megnéztem a Szállító 3-at, de az elõzõnél maradva, na mondjuk az Elrabolva tartalmaz realisztikus vonásokat is, sokan hozzászoktak az ilyen mûfajhoz; sokan meg a Marvel-adaptációkhoz, amik persze általában igazságot tárnak elénk, de Sci-Fi-s elemekkel pl. A hihetetlen Hulk. A Hannának más a kivitelezése és ebben az emberek nehezen veszik észre a mondandót, a lényeget, valóban, ez nehezebben találja meg a közönségét és nem akartam ezzel kezdeni, de tényleg alul van pontozva.
7/10
offtopic
Semprini 2012 máj. 13. - 22:37:55 7/10
(139/182)
"Saoirse (ki tudja valaki ejteni ezt a nevet?"
Amennyire tudom, ír név, és "szörsa"-nak ejtik. [sˠiːɾˠɕə]
10/10
Miranda666 2012 máj. 13. - 22:32:02 10/10
(138/182)
Sokkal jobb ez a film, mint amit az itteni vagy az IMDb-s pontok mutatnak. Persze érthetõ, ha nehezen találja meg a közönségét – aki futószalagon gyártott, egyen akciófilmet vár, az nem tud mit kezdeni a mesebeli párhuzamokkal (mintha bedrogozva néznénk végig a Grimm testvérek összes mûvét:)),és az identitását keresõ tinédzserlány-gyilkológép fõhõssel, akik viszont mûvészfilmet keresnek, be sem ülnek egy „akcióthrillerre”.
Magával ragadó film, egyedi látásmóddal, nagyszerû képekkel és vágással, joggal sokat dicsért zenével, kiváló nõi fõszereplõkkel. Cate Blanchett egyszerûen nem tud rossz lenni, Saoirse (ki tudja valaki ejteni ezt a nevet??) Ronan pedig egész biztos a jövõ egyik legnagyobb színésznõje (a másik Jennifer Lawrence). Vagy már nem is a jövõ.
8/10
NADALFAN 2012 máj. 12. - 21:58:41 8/10 Előzmény imrenyibalazs
(137/182)
csodát nem vártam a filmtõl , de egész jól lekötött ,végül is tetszett. a kiscsaj nagyon tehetséges ,minden müfajban használható. nagy sztár nõhet ki belõle ,olyan kisugárzása van ami ehhez szükségeltetik.
offtopic
imrenyibalazs 2012 ápr. 17. - 11:28:09 Előzmény Ryonen
(136/182)
OFFTOPIC
Még erre ha most utólag írhatok, mostanság mer nem Steven Seagal aprítja egymás után a tongokat is úgy, hogy õ akár le sem sérül (azért állítólag jó fej Seagal), most Liam Neeson a felkapott és játszotta az Elrabolva c. film fõhõsét, de az az, ami nekem azért nem szükséges minden este... - abban van pár véres rész és mint ott írták, tele van ugyan olyan képtelen elemekkel, mint valamennyi hasonló film. Ha már a bunyók nem realisztikusak, én egyszer megnézném A szállító 3-at J. S.-mel és volt Jet Livel pár átérezhetõ kung-fu-akció, meg Dolph Lundgrennel a Vörös skorpió (akcióban persze kisebb), vagy a Leszámolás Kis-Tokióban, engen is az ilyesmik érdekelnének...
offtopic
imrenyibalazs 2012 ápr. 17. - 11:10:39 Előzmény C_hris
(135/182)
Itt a 128-as és 129-es kommentre válaszolnék, meg korábbi egy-kettõre is... Én is láttam pár régi háborús filmet, láttam részeket a Kelly hõseibõl is, abszolút nem találtam realisztikusnak, életszerûnek, nem ragoznám... Továbbá ment a Columbo-sorozat, az pl. film volt, na de hát nem életszerû. Visszatérve a Kelly hõseire, ha figyelmesen megnézném párszor, valószínûleg nem lenne az esetem, mégsem írok róla így.
offtopic
imrenyibalazs 2012 ápr. 17. - 10:46:03
(134/182)
Megnéztem másodszorra is... - Nos, 93-ban a Tökéletes célpont(Hard Target) moovie-nak sokkal jobban szólt, hozzá teszem, az a film is megvan nekem, csak kis DivX-ben, pl. mert nem annyira sok a tárhelyem... - De azért a Hanna is nézhetõ. Egy X-MEN First Class-ra adnék 10 pontot, abból különösen Shaw megformálására; a 2008-as Wolverine is igen komoly, nálam lehetne (szigorral is) 9 pont, de ez attól függ, milyen szemszögbõl nézzük a filmet, vagyis mi szerint osztályozzuk. - Spoiler! Az elõzõbõl (First Class) kiemelnék egy nagyon komoly részt, amikor Magneto ezt mondja: "Elég parancsteljesítõ kínzott már meg, több nem fog!" - ezen talán életem végéig fogok töprengeni.
Visszatérve a Hannára, ez, mint már írtam, kémjátszma jellegû film, bizonyos szemszögbõl nézve tényleg nem durran akkorát; akció terén ez is lehetett volna nagyobb és ezen a téren ennél sok nagyobb film is van... - De hát mint mondani szokás, nem lehet minden nap forradalom.
Ez is kicsit Spoiler! - A Hannában azokon a részeken van a hangsúly, ahol egy kicsit Bourne-osan is, de kevés ember harcol kevéssel és csak gyenge tûzerejû fegyverekkel; ez a film úgy sikeredett (filmnek), hogy a harcban nem rombolnak le városokat, nincs olyan törés, zúzás, rombolás, ezt így kell elfogadni... és végül, hogy a közelharc sem akkora, nem pl. egy Tomboló ököl-tuning ill. remake. Itt megmondom, lehetett volna az A sárkány csókja (Jet Li-vel) c. film, esetleg a Riddick harcainak remake-je, azt igaz, én is elbírtam volna, de nos nem az, ez nekem is kis csalódás, de mint mondtam, ez ilyen lett.
offtopic
imrenyibalazs 2012 ápr. 14. - 06:10:52
(133/182)
Késõbb még írnék, valóban ez nem az a kivitelezés, ahol, mint írták, 3 másodpercenként robbantás van.
Vigyázat, ez is Spoileres!
Tetszett viszont a filmben, hogy a nem túl rossz módon próbálta felvetni, hogy sajnos erõszakra szükség lehet. - Ezt X-MEN-filmmel lehetne a legjobban ábrázolni, mondjuk X-23-mal, akit többek között Vörös Omegáék kísérleteznek ki olyan formájú harcra, amilyet az A barlang (The Descent) c. filmben lehet látni. Vigyázat, erõs Spoiler: Az X-MEN kezdetekben a 11-es alanyt Striker készítette szuper katonának (szóval volt már hasonló film), Hannát is ilyennek akarták a készítõi, de a film dimenziója más, pl. Hanna itt nem regenerálódhatott olyan gyorsan... Szóval lett a film, amilyen lett... Mondjuk, hogy ez egy thrilleres kémjátszma; az élet erõszakosságára vonatkozóan nos lehetett volna egy kicsit máshogy mutatni, pl. több akció és nos itt több vér, több civil áldozat, meg ilyenek, de nekem elment.
1/10
HekliI 2012 márc. 18. - 17:59:17 1/10 Előzmény idõjós1010
(132/182)
Valami borzasztó.
6/10
idõjós1010 2012 márc. 06. - 12:37:49 6/10
(131/182)
Nagyon vegyes érzéseim voltak a filmmel kapcsolatban.
Egészen jól indult az egész, és esküdni mertem volna rá a kezdõképek után, hogy komoly filmet fogok látni, de már úgy a 38. perc körül kezdett untni a film, és kezdtem úgy érezni hogy ebbõl már sokkal többet nem fognak tudni kihozni. Ami ezután következett az meg is gyõzött afelõl, hogy ez a film innentõl kezdve egy fostalicska. Volt még talán vagy 2 jobb jelenet, de összességében csak pislogtam a filmen egész végig hogy ez meg mi a szar ?! Az elsõ 30 perchez képest totál a visszájára fordult át az egész, és rém nagy bugyutaság kerekedett belõle.
SPOILER
Adott egy idétlen család, akikközt bujkál ez a különös kislány, továbbá adott egy szõke törpe, egy 17-18 év körüli tejfelesszájú motoros vagány, és egy enyhén buggyant csapattárs, élükön egy kényszerbeteg vénasszonnyal, akik üldöznek egy 14 év körüli gyereket. A kislány végül célbaér, és megtalálja a mézeskalács házikót ahol boszorkány helyett egy törpe várja színes gombák közt.
eszkimó viselet 2012 febr. 13. - 07:24:06
(130/182)
30 perc után elmentem sonkás-gombás pennét fõzni. Nem nekem csinálták ezt a filmet.
5/10
Rahar 2012 febr. 13. - 01:30:01 5/10 Előzmény fraki
(129/182)
Teljes mértékben egyetértek veled, már nincs mit írjak véleményként.
6/10
M.Zs.F 2012 febr. 02. - 14:11:59 6/10
(128/182)
Ahogy néztem a filmet végig olyan érzésem volt, mintha a '80-as években játszódna. De ennek ellenére, vagy éppen ezért tetszett nekem. Maga a sztori is jó, és izgalmasan lett megcsinálva. Bár Hanna érzelmi fejlõdésére juthatott volna kissé több hangsúly, de jó volt ez így na. :) És a film zenéje tényleg nagyon jó, és figyelmet kíván nézés közben az biztos.

10/6
8/10
Bsmarcona 2012 jan. 27. - 16:18:00 8/10
(127/182)
Az egy snittben felvett verekedéseknek nagyon jó volt a koreográfiája, és ilyet kevés filmben látni de tényleg. A történet egész jó volt, bár kihozhattak volna belõle többet is. A film zenéje szinte tökéletes.
8/10
Desintegrator 2011 dec. 22. - 10:53:16
(126/182)
Pl. a Das Boot-ra vagy a Stalingrad-ra. Nalam a Das Boot az abszolut nyertes haborus film, mindmaig nem lattam semmit, ami überelte volna. Ugy ertem ami tortenelmi vonatkozasu. Ez mondjuk mar vegkepp nem tartozik a temahoz, de a tobbi jobb fajta haborus film is inkabb europai: Tüzzel-vassal (Ogniem i Mieczem), nekem meg a Köszivü ember fiai is tetszik. Most mas hirtelen nem jut eszembe, ami annyira emlitesre melto lenne.
lippije 2011 dec. 17. - 17:53:43 Előzmény fraki
(125/182)
Miért nem lehet ez a film egy thriller, amiben vannak akciójelenetek? Sosem értettem, miért kell egy akciófilmben 3 másodpercenként robbanásnak, gyiloknak, vagy bármi, full adrenalin löketnek lennie. Valóban, ez nem egy klasszikus akciófilm, de talán pont ezért jó. Spoilermetes kritika róla : http://www.filmkocka.hu/2011/12/hanna/
Desintegrator 2011 dec. 14. - 19:15:10 Előzmény JerkovicsAndras
(124/182)
na azért nem kell minden német filmet lenullázni, talán még több a német jó-filmek aránya mint az amerikaiaké. A legjobb háborús filmek például mind egy szálig német filmek. Ezt az akciót most ugyan nem néztem meg, csak tájékozódni akartam megéri-e, és úgy látom nem. Amúgy ahogy látom angolok és amcsik keze munkája is benne van ebben... Nézd meg a "Das Experiment"-et majd az amerikai mását "The Experiment" és hasonlítsd össze, kíváncsi vagyok hogyan osztályoznál. Megéri megnézni õket, mert szerintem nem rossz a történet. Egyébként ha akciófilm szakértõ vagy, mi jót javasolnál nekem? Nem sûrûn nézek akciót, úgyhogy jó esélye van, hogy még nem láttam.
Javaslom te is csekkold a filmeket mielõtt úgy döntesz, hogy megnézed õket, sok idõt spórolhatsz vele.
Jó szórakozást!
Wylde Thing 2011 dec. 10. - 19:06:40 Előzmény JerkovicsAndras
(123/182)
Hát ezt kurv*jól összefoglaltad. :-D