offtopic
wukovsky 2010 dec. 14. - 11:49:56 Előzmény stomper
(566/746)
Mert holivud csak 10-20 évente mer vagy képes olyan filmet csinálni, amitõl még önmaga is megilyed :P :D
twillight 2010 dec. 14. - 11:44:40
(565/746)
Nehéz nem egyértelmûnek lenni pl. mikor Brad Pitt aszondja: "Megõrültél?! Nitroglicerin mellett lövöldözöl a képzelt barátodra!!!" :D
twillight 2010 dec. 13. - 22:55:06
(564/746)
El lehet szõrözni hogy most tudathasadás, disszociatív izé, skizoidia, de azért jusson eszünkbe, hogy az egészet egy kamionsofõr írta, és a lényeg az egészben (ugyanis addig jutott vele), hogy Tyler Durden karaktere csak a Narrátor fejében létezik.
9/10
stomachh 2010 dec. 13. - 22:21:42 9/10
(563/746)
Ez nagyon jó film volt. Sajnálom, hogy csak most láttam, pedig kult. Kicsit viszont hosszú lére volt eresztve a közepe. 9/10.
10/10
Butch91 2010 dec. 08. - 15:31:47 10/10
(562/746)
Imádom Brad Pitt régi filmjeit.. Ahol nem azt játssza hogy mekkora macsó, a nõk kedvence! Nagyon jó film!
eIemes 2010 nov. 21. - 16:41:36
(561/746)
Hali,

szerintem nem skizofrénia, hanem inkább disszociatív személyiségzavar. Vannak lényeges különbségek:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Disszociatív_személyiség
10/10
Citromtorta 2010 okt. 02. - 00:06:18 10/10
(560/746)
Iszonyatjó film!
10/10
Terakal 2010 okt. 01. - 23:57:46 10/10
(559/746)
Emberek!
Nem tudom,ki érti meg,annak a súlyát,amit most mondok...:ez a film teljes mértékben átértelmezte számomra a 10/10et.
stomper 2010 okt. 01. - 14:03:53
(558/746)
Nem tudom miért nem tudnak a 2000-es években ilyen szintû filmeket gyártani.
Az Eredet meg a többi csak egy nagy lufi.
macher 2010 okt. 01. - 13:13:03
(557/746)
Ez a film annyira "valóságos" és nyersen tálalja a világ dolgait, hogy szerintem sok mindenki kicsit azért belegondolja magát Jack szerepébe, ha még gyorsan el is hessegeti hogy "én nem vagyok ilyen, mert tökéletesen elégedett vagyok az életemmel"
De, ott az a DE! Sok ember a környezetemben IS eléggé érdekesen éli az életét, amivel nincs is gond, mivel mindenki úgy éli ahogy akarja...csak azzal van a gond, amikor az ilyen komformista emberek próbálják diktálni a tempót, megmondani a tutit, hogy akkor vagy értékes ember ha van mercid, házad, úszómedencéd... mert ha nincs akkor sikertelen senki vagy...és ez a gond a való világban, hogy "az életszínvonal megszállottság mellékterméke vagy"
Durva az ábrázolásmód a filmben, de ez benne a remekmû hogy puritán módon próbálja felnyitni a szemed az igazi dolgokra, de megmarad azon a szinten hogy nem akar tanítani, mivel akkor most mindenki kimenne az utcára és felgyújtaná a Q7eseket a parkolóban...

Nagyon érdekesen mûködik az ember...de ha levesszük a sallangot, akkor mindenki megdöbbenne hogy mekkora agymosás van ebben a kapitalista világban, sajnos! Belekeverhetnénk még a vallási, ideológiai, elméleti részeket is a fejtegetésbe, de szubjektív hogy kinek mi jön le, és ez a zseniális... legszivesebben kötelezõ tananyaggá tenném megnézetni a serdülõ fiatalokkal, de sajnos sokaknak csak az jönne le belõle, hogy "törjünk és pusztítsunk el mindent..."
Talán nem is lenne rossz...csak a baj, hogy minden a kapitalizmusra lett felépítve és azt lerombolni egy akkora anarchiához vezetne, hogy az õsközösségbe jutnánk vissza... így el kell fogadni a másik ember életritmusát, véleményét. És ahogyan én is teszem: megnézetem minél több emberrel ezt a 10/10 filmet, hogy vonják le a következtetést és kicsit szálljanak magukba. Ez az én magányos terrozimusom...

.....Tyler vagyok.....
10/10
truth555 2010 szept. 30. - 14:09:10 10/10
(556/746)
Sokadszorra néztem meg a filmet, mire feltûnt már az elsõ felében is sokszor bevillan Tyler képe egy-egy pillanatra amikor Jack még "normális" hétköznapjait éli.
A film maga a tömény zsenialitás. Rám mindig nagy hatással vannak azok az alkotások, amik ostorozzák az újkori társadalmat, nyersen és õszintén. Ennek a filmnek ez adja az alapját. Olyan velõs emberiség- és társadalomkritika hangzik el benne, akkora gondolatokkal, hogy borsódzik a hátam.
És ha ez nem lenne elég, akkor ott van az egyén szintjén történõ "frusztrálódás", a saját paranoiákkal való szembenézés. És mindez megdöbbentõ tálalásban. A végén pedig egy olyan csattanó hogy annak idején, amikor elõször láttam, tátott szájjal kapaszkodtam a székbe hogy ezt képtelen vagyok elhinni.
Egyetlen pici negatívum van csak: szerintem a vége egy kicsit elnagyolt, ill. túlzás (amikor Jack az üvegirodában áll). Ezt egy kicsit súlyosabbra is készíthették volna.

A film egy az egyben tökéletes, egyszer mindenkinek érdemes végignéznie és elgondolkodnia arról, hogy vajon tényleg olyan társadalomban élünk-e, mint ahogyan itt ábrázolják és valóban csak egy, a Harcosok klubja-szerû szervezetbe való belépés jelentheti-e a kiutat ebbõl...
Radical 2010 szept. 27. - 22:03:18
(555/746)
Sokan sokfélét kommenteltek itt Tyler kapcsán (megjegyzem, nagyon értékes hozzászólásokat), viszont azt hiszem egy dolgot még nem szögeztünk le.
Azt, hogy a harc arra az idõre amíg tart felszabadít. É Mert addig minden baromság feleslegessé válik, nagy adag adrenalin jut a szervezetbe, egyszóval az élet minden területén elnyomott, gátlásos Jack felszabadul. ráérez az ízére. És erre, ilyen módon tényleg az erõszak a legjobb módszer. (meg az, ahogy kiéli a felszabadult szexuális vágyait a csajon - bocs, a neve nem jut az eszembe).
Ezt azért írtam le, mert Jackben egy kicsit magamra ismertem. Persze én még nem produkálom az álmatlanság és az elnyomottság tüneteit. A napi elnyomottság, unalom, céltalanság kihasználtság, és máris ott vagyok, hogy legszívesebben levezetném valahol a feszültséget. Valahol, vagy valakin.
Megjegyzem, hogy nem Tylerben ismerem fel magam, hanem Jackben! Az én anarchista felem nem szabadult fel! (nem, skizo se vagyok :D )Viszont azt hiszem hogy soha sem szabad annyi ideig elnyomva lennünk, hogy csak ez a harc szabadíthasson fel, mert akkor az ember ráérez az ízére és akkor nincs visszaút. Akkor jackbõl Tyler lesz.
Aztán lehet hogy sok sületlenséget mondogatok itt össze-vissza és olyan dologról írok hosszú sorokat, amit már itt a társaság rég kitárgyalt...
baribarany 2010 szept. 17. - 07:19:57
(554/746)
Persze, de ne lehet, hogy éppen a harciasság, erõszakosság, agyatlanság, fegyelmezettség, a Männerbundok katonai szelleme iránti vágy felkeltése volt a film célja? '99-ben nagyot durrant és két évvel késõbb az egész nemzet harci lázban égve kívánta a háborút.
10/10
indienemesh 2010 szept. 17. - 06:58:17 10/10
(553/746)
Egyszerûen remek film. A egyik legjobb amit láttam, én nagyon meglepõdtem, és megdöbbentem a vége felé. Az egész film tök kiszámíthatatlan, és ez tetszett. A fõszereplõk jól hozták a figurákat, és minden klappolt. Az is, hogy végre nem a multik, meg a tökéletes élet hajhászása volt a fõ szál, hanem pont fordítva. 10/10, mindenkinek ajánlom.
10/10
freddie0701 2010 aug. 16. - 01:52:48 10/10
(552/746)
Üdv mindenkinek! Nagyon tetszik a film, de valamit nem értek,
***SPOILER*** mégpedig azt, hogy amikor Tyler meghalt, akkor Jack hogy nem halt meg? Ezzel arra akartak utalni, hogy ezzel sikerült megölnie elméjében Tylert azzal is, hogy magát csak meg AKARTA ölni?
bittermoon1992 2010 aug. 12. - 07:44:43
(551/746)
Gabor0000 699-es bejegyzésére szerettem volna reagálni, de elbénáztam a küldéskor.
bittermoon1992 2010 aug. 12. - 07:40:27
(550/746)
Szia!

Nekem olyan érzésem van, hogy teljesen beszippantott téged ez a film, függõvé tett. Nagyon provokatív, gondolkodásra ösztönzõ, de egyben iszonyú lehangoló alkotás.
Számomra a film legfontosabb üzenete az, hogy Tyler és harcosainak válasza a torz fogyasztói társadalomra ugyanolyan torz és beteges.
8/10
pencroft 2010 aug. 10. - 17:29:44 8/10
(549/746)
Tényleg profin megcsinált film. A címe engem is kicsit megijesztett, de ha az ember elkezdi nézni, akkor rögtön látható, hogy nem rossz film, és csak egyre jobb lesz. A vége mondjuk nekem sem tetszik annyira, ötletesebb is lehetett volna.

Mindenesetre Fincher számomra legjobb filmje (2. The Game, 3. Se7en)

Kiváncsi vagyok, õszre mit hoz össze Cukkerbergékrõl.

SPOILER

Modern Gólyakalifa...

Számomra az volt a csúcspont, (vagy inkább "mélypont", ahogy õk mondják) ahogyan Tyler elintézte a gengszterfõnökkel, hogy maradhassanak a pincében. Abban a jelenetben látszik a legtökéletesebben a mozgalom ereje.

Ehhez képest a befejezés számomra nem volt túl erõs.
10/10
Huánka 2010 aug. 03. - 21:52:56 10/10 Előzmény Gabor0000
(548/746)
Ez a komment könyvbe illõ, grat.
10/10
Coli 2010 aug. 03. - 00:55:05 10/10
(547/746)
Helyes a megállapításom, miszerint Edward Norton filmbeli neve egyszer sem hangzik el?