10/10
norton15 2007 szept. 07. - 13:27:34 10/10
(106/746)
Lehet kapni a Revolvert DVD-n? Mert nem is igazán hallottam róla, megpróbálták eltüntetni, elsüllyeszteni, mint rossz filmet, de ezek szerint nem így van.
10/10
norton15 2007 szept. 06. - 14:25:12 10/10
(105/746)
Szerintem remek rendezõ, ne haragudj, de Ritchie ezt nem tudta volna megrendezni. Fincher volt rá az ember, aki ezt a sötét hangulatot megteremti, és fenn is tartja a film végéig.
10/10
norton15 2007 aug. 27. - 15:47:06 10/10
(104/746)
Azért ezt Finchernek kellett megrendeznie...;)
10/10
norton15 2007 aug. 25. - 11:29:36 10/10
(103/746)
Én azért 10/10 adnék.:)
10/10
norton15 2007 aug. 08. - 17:34:47 10/10 Előzmény Swen9000
(102/746)
Nekem is ez volt a benyomásom. A harci klub fordítás rossz lett, de összeségében jó lett, csak még az "én vagyok Apu mája" stb. nem tetszett (angolul "I am Jack's colon, stb).
10/10
Swen9000 2007 júl. 30. - 01:07:54 10/10
(101/746)
A könyv fordítása nekem nem nagyon tetszett, pl. maga a "Harci klub" is elég idétlenül hangzik szerintem, azon kívül, hogy pár dolgot végre megértettem, az eredeti sokkal jobb.
5/10
zszoltan 2007 júl. 10. - 17:10:38 5/10
(100/746)
OFFTOPIC

Kétszer futottam neki a válaszadásnak, de én is csak addig jutottam el, mint amit te már megállapítottál: kölünbözik a logikánk. :) De ebben legalább egyetértünk. :)
Indigo 2007 júl. 09. - 17:36:22
(99/746)
Én sem értek pár dolgot veled kapcsolatban, pl ennek a hsz-odnak a logikáját. Pl. mi nem igaz így, ebben a formában? (Valahol biztos lemaradtam.) Vagy hogy a " Jackson kimondottan mestermunkát forgatott" kijelentésemnek (ami itt kétségkívül offolás volt) miért kellene egyenes következménye lennie az, hogy én a trilógia topikjában részletes és kimerítõ vitát folytatok? (Egyrészt idõm sincs minden topikot rendszeresen látogatni és írosgatni bele, másrészt ha érdekelni fog ezzel kapcsolatban mások véleménye, és vitázni támad kedvem, akkor majd benézek oda is :) Bár ha igazából nincs kedved a vitára, akkor miért veted a szememre, hogy nem vagyok ott jelen? Furcsa logikád van...)

"Másrészt lehetséges úgy akár egy egész matematikai elméletet is felépíteni, hogy az ember be sem jár az egyetemi elõadásokra. Sõt! Csak kérdés, hogy azt utána mennyire fogja a Világ elfogadni azt."

Ez rossz példa, mivel egy matematikai elmélet sosem lehet szubjektív (pl. kétszer kettõ az négy, sosem volt öt). Így aztán nem csak az a kérdés, hogy a világ mennyire fogja elfogadni azt, hanem az is, hogy az elméleted a való világ törvényeire épül-e, mert ha nem, akkor már semmi értelme az egésznek... (Hûha, jó messzire elkalandoztunk... ^^)

Amúgy egy könyv tartalmát nem lehet tökéletesen visszaadni, mert az olvasás közben az egyén által elképzelt adiovizuális képek és jelenetek, valamint a mû értelmezése mindenkinél más és más... (Mit jelent egyáltalán az, hogy tökéletes adaptáció?)
10/10
norton15 2007 júl. 09. - 17:12:11 10/10
(98/746)
Ne már...:)
5/10
zszoltan 2007 júl. 09. - 17:06:26 5/10
(97/746)
A 'Harcosok klub'-ját elég régen láttam, de - a tagadhatatlanul érdekes történet ellenére - valahogy nem fogott meg igazán.

OFFTOPIC
Én sem értek pár dolgot veled kapcsolatban. Mondjuk rögtön ennek a hsz-odnak a logikáját ("ez így, ebben a formában, nem igaz"). Vagy hogy a " Jackson kimondottan mestermunkát forgatott" kijelentésed után hiába kerestelek e mestermunka lapjain, hozzá sem szóltál még eddig soha (legalábbis én nem találtalak meg), hogy ott vitathattam volna meg, miért nem tartom jó filmnek a 'Gyûrûk Ura'-t.
De most már mindegy, elment a kedvem a vitától. Meg ugye köztudott, hogy túl szubjektíven ítélem meg a filmek értékét és tartalmát, tehát igazából nincs kivel vitáznod. :)

Másrészt lehetséges úgy akár egy egész matematikai elméletet is felépíteni, hogy az ember be sem jár az egyetemi elõadásokra. Sõt! Csak kérdés, hogy azt utána mennyire fogja a Világ elfogadni azt.

Nekem is vannak olyan rendezõk/írók, akiktõl nem olvastam/láttam még egyetlen alkotást sem, mert amit eddig megtudtam a mûvészetérõl, az alapján eldöntöttem, hogy nem szeretem a stílusát. És ezt hiába akarom másként megfogalmazni, nem tudom. Esetleg úgy, hogy 'azt hiszem, ha látnám, nem tetszene, amit látok'. De ez meg így elég furcsán hangzik. (De Rejtõre én is megpróbáltam rábeszélni Moesko-t, majd meglátjuk az eredményét. Vagy nem.)

És azért írtam az saját hsz-ban az egy órás összevetést, mert egy könyvet akár úgy is lehet (színházra) adaptálni, hogy egy színész beül egy kanapéra, és elmeséli/felolvassa az egészet. Mondjuk elõadássorozat lesz. Tehát LEHET tökéletesen visszaadni egy könyv tartalmát, csak esetleg nem érdemes.

Norton15! Bocs a sok offtopic-ért! Abban szerintem bízhatunk, hogy úgysem fogja senki elolvasni. :)
Indigo 2007 júl. 09. - 16:08:32
(96/746)
Szia Moesko,

Nem kívánok ítélkezni fölötted, nem is tettem meg, csupán legyintettem egyet, amikor azt mondtad, nem bírod Rejtõt (mondjuk ez elég fura kijelentés úgy, hogy te magad bevallod, hogy nem is ismered...)... Azt sem igazán értem, hogy nem szeretsz ugyan olvasni, mégis több kedvenc könyved van, sõt, te is írsz könyvet... Kb mintha azt mondanám, nem szeretem a focit, mégis rendszeresen kijárok a meccsekre, sõt, én magam is focizok... No meg azt sem igazán értem, miért az én szememre veted, hogy lusta és igénytelen dögnek neveztek, holott én nem is mondtam ilyet...
10/10
norton15 2007 júl. 09. - 11:16:54 10/10
(95/746)
Könyvet írsz? Ez szép.:)

A Harcosok klubjának írója kamionsofõr volt azelõtt, és ez volt az elsõ regénye.

A te könyved mirõl szól majd?
10/10
norton15 2007 júl. 06. - 19:09:47 10/10
(94/746)
Na most már marandjunk a tárgynál...
Indigo 2007 júl. 06. - 18:36:25
(93/746)
Nahát, még ilyet... Lehet a könyveket nem szeretni? Hogy lehet így élni? Én imádom õket, mindegyik könyv egy-egy nagy képzeletbeli utazás. Egy olyan nagy kaland a saját elménkben, amit egy film SOHA nem fog tuni nyújtani! Aki nem szeret olvasni, az még az életben nem olvasott el egy jó regényt, és õszintén sajnálom az illetõt. És bár tudom, hogy nem illik (sõt, bunkó dolog) más ízlését kritizálni, de azért Rejtõ Jenõt nem szeretni??? Áhhh....

Amúgy a Gyûrûk Ura film nemhogy nem lett rossz, de szerintem Jackson kimondottan mestermunkát forgatott! Mint fantasy-kalandfilm, szerintem kategóriájában az egyik legjobb. Persze elsõ megtekintéskor én is fogtam a fejem, "ez is kimaradt", "fölháborító, ez nem is így volt!", stb, de ha belegondolunk, hogy milyen monumentális a regény, akkor be kell látni, hogy ezt másképp nem lehetett volna megfilmesíteni....

Nah, remélem ennyi offolás belefért, ha nem akkor bocsi :)
10/10
norton15 2007 júl. 06. - 17:08:27 10/10
(92/746)
Ööö... Bocsi ,de én is a könyvre gondolva írtam...:D
5/10
zszoltan 2007 júl. 06. - 16:02:34 5/10
(91/746)
OFFTOPIC
Nem tudom pontosan, hogy milyen példának akartad felhozni azt a (nagy levegõ és erõs moderálás) filmtrilógiát, amit Tolkien remekmûvébõl volt képük csinálni, de a környezetemben inkább meg se említsd azt a mozit. Nagyon röviden: a könyvet imádom, a filmet utálom. (És bocs, hogy nem bírtam megállni, hogy ezt el ne mondjam válaszként itt, még ha nem is az õ fóruma.)
10/10
norton15 2007 júl. 06. - 13:35:23 10/10
(90/746)
Húúú, most már tényleg elkanyarodtunk valami másfelé...:)
10/10
norton15 2007 júl. 06. - 11:07:07 10/10
(89/746)
Részlet Chuck Palahniuk Harcosok klubja c. könyvébõl:

Tyler munkát szerez nekem egy étteremben, nem sokkal késõbb pisztolyt nyom a számba, és elárulja az örök élet titkát: elõször meg kell halni. Elég sokáig voltunk barátok. Közeli barátok. A többiek folyton azt kérdezik, te személyesen ismered Tyler Durdent?
Pisztolya éppen a torkomat kaparja, miközben fülembe suttog: - A halál csupán az elsõ lépés. - Nyelvem hegyével érzem a hangtompító-lyukakat, amelyeket még együtt fúrtunk a fémbe. A fegyverdörrenés csupán a kitáguló gázok mûve, a távozó golyó által elõidézett miniatûr hangrobbanás. A legegyszerûbb zajtalanító néhány furat a pisztolycsövön, ahol a gáz egy része kiszabadulhat, így a lövedék nem éri el a hangsebességet. Ha a lyukak rossz helyre kerülnek, a pisztoly cafatokra tépheti az ember kezét.
- A halál csak a kezdet - ígéri halk hangján. - Legendát csinál belõlünk. Örökké fiatalok maradunk...
10/10
norton15 2007 júl. 06. - 10:19:54 10/10
(88/746)
Álljunk meg egy szóra! Senki sem egyforma. Valaki lusta, valaki nem, valaki szeret olvasni, valaki nem. Valaki szereti Schwarzenegger-t, én nem. Nem feltétlenül rossz, sõt jó hogy különbözünk. Képzeljétek el, ha mindenki egyforma lenne, milyen borzalmas lenne...:)
10/10
norton15 2007 júl. 06. - 10:12:46 10/10
(87/746)
példaként felhoznám a Gyûrûk urát is, mert baromira hosszú, és mindig az ember képzeletével játszik, illetve iszonyúan jól van kidolgozva.