Ironka80 2010 júl. 20. - 00:12:53
(546/746)
Alapmû hatalmas igazságokkal.
Kegyetlenül õszintén az arcunkba vágja, milyen is a világ amiben élünk.
Õszinte és eredeti
Imádom!
10/10
Catharin 2010 júl. 16. - 17:57:47 10/10
(545/746)
*Tyler
10/10
Catharin 2010 júl. 16. - 17:56:30 10/10
(544/746)
Évek óta kedvenc filmem a harcosok klubja.A mondanivalója,ritka már az is hogy mond valamit egy film,de ez:D valamint Tayler egy olyan karakter aki bennem rögtön olyan érzést keltett hogy "IGEN én is ilyen akarok lenni". Zseniális!Vagy inkább remekmû!
Gabor0000 2010 júl. 13. - 00:12:37
(543/746)
Még valami:

Ha van itt a fórumon valami szakember, meg tudná nekem mondani, hogy ebbõl az alter-ego képzelésbõl, amit a film szerint mindenki csinál minden nap, mi igaz? És ha igaz milyen jelenségnek hívják?
Gabor0000 2010 júl. 13. - 00:07:38
(542/746)
Ezt a lent írt szisztémát így értettem; meglátták páran az emberek közül, hogy a narrátor szarráveri saját magát és ezt láthatóan élvezi; ezért követték õt. Ez tuti siker volt.. Senki nem erõltetett semmit, õk mentek oda!
Gabor0000 2010 júl. 12. - 23:56:46
(541/746)
Szevasztok!

16 vagyok, elmondom az én sztorimat a filmrõl:

Kb 3-4 éve láttam elõször egy esti adáson félálomban. Elsõ alkalommal nem is nagyon fogott meg (sõt, még a nevére sem emlékeztem), de mégis 2 nap után rákerestem a filmre a karakterek neve alapján, és végül megtaláltam.

Azóta egy héten minimum egyszer teljesen megnézem a filmet.. Egyáltalán nem kényszeres rekord megdöntési szenvedély miatt, egyszerûen felszabadít arra a két órára a társadalom rögeszméi elõl, amit az ember nap mint nap kap az arcába.


Belegondolt már bárki komolyabban, hogy az egész társadalom milyen kegyetlenül tompít minket? Mónika show, Balázs show, Vacsoracsata, reklámok.. Olyan ez mint a diliházban, ahol meséket adnak le a betegeknek és közben szedetik velük a dilibogyókat... Ami még borzasztóbb, hogy a társadalom el is várja, hogy követsd ezt. Ha az iskolákban nem többtízezer forintos ruhákban jelensz meg, szóvá teszik. Ha a munkahelyedre nem drága öltönyben, tiszta autóval mész be, szóvá teszik. -Most a módosabb helyekrõl beszélek-

Amit én teszek -mert még megtehetem- az az, hogy köpök a véleményekre. Ha én nem tartom szükségesnek a "I am Special" feliratú, Aréna Plázából való, 25 ezer forint értékû inget a saját túlélési esélyeim növelésére, akkor nem viselem. Ilyen kurva egyszerû! Ez az, amit sokan nem mernek megcsinálni a korosztályomból. Mindenkit hajt az alapösztön, ami azt súgallja, hogy "tartozz a nagy közösséghez, kövesd õket, csináld azt amit õk.." Ezzel semmi gond nem lenne, ha egy ésszerû célt követnél.

Az viszont nem cél, hogy csak dolgozz és vásárolj kaját. (Tehetõsebbek bútorokat, ruhákat, mint Jack.) Tylernek legalább volt egy célja! Cél nélkül nem lehet hajtani.. Céllal igen. Egy autót sem tudsz vezetni biztos útvonalon anélkül, hogy ne tudnád hova tartassz vele.

A társadalom elhiteti velünk, hogy el tudjuk érni a tökéletességet, csak vennünk kell hozzá bútorokat, bõrápolókat, státusz szimbólumokat, mint a kocsik vagy házak, be kell fizetnünk hónapos bérleteket eddzõtermekbe, ahol kigyúrjuk az izmainkat, amiket nem használunk....

Nyilván mindenkinek lassan leesik, hogy ez mekkora átkúrás!

Semmi nem tökéletes az életben, el kell fogadni és átalakítani az életet úgy, hogy élvezd ezt! Csak úgy lehet túlélni, ha akklimatizálódsz. A Film 100% ezt súgallja! Ott van a kémiai égéses jelenet; Tyler megmutatja Jacknek, hogy milyen a fájdalom, és elfogadtatja vele!


Elmondom mi volt Tyler receptje a vezetõ poszt eléréséhez -akinek nem teljesen világos-


1. Nyugodtság
2. Céltudat

Csak ennyi.

Nyugodtság: Ha megfigyelitek, a filmben Tyler soha nem szenvedélyes vagy indulatos és soha nem veszti el az agyát. Ilyen nem lehet egy átlag ember, hisz Tyler "tökéletes" volt ilyen szempontból. (Mivel illuzionáció volt..)

Tyler fegyvere a nyugodtság volt. Kutyáknál is így lehet elérni a vezér posztot. A másik fontos dolog, hogy Tyler egyáltalán nem úgy állt a dologhoz, hogy õ most egy terrorista vezér lesz, õ csak kiengedte a gõzt az elején. Ezt látták a többiek és a követõi lettek. Ilyen szisztéma szerint van ez a kutyáknál is.. (Tudom hülyeségnek tartja mindenki hogy kutyákról beszélek, de az õ hierarchia rendszerük nagyon hasonló az emberéhez. Ezért õk a "legjobb barátaink")

Céltudat: Figyeljétek meg azt is, hogy Tyler mindent céllal csinál a filmben! Még ha azt hinné valaki, hogy csak viccbõl, az is céltudatos! (Sok esetben ez a cél a mélypont elérése)
10/10
Nóókaa 2010 jún. 13. - 13:38:19 10/10
(540/746)
"Hiszek egy Tylerben"
pillangókisasszony 2010 jún. 07. - 01:13:16
(539/746)
A kedvenc filmem!Nagyonnagyon szeretem.Egyátalán nem számítottam arra ami a végén kiderül.Általában az olyan filmeket szeretem amik végén csak annyit tudok mondani leesett állal(és bocs az alpáriságért) hogy :"B*ZDMEG".Nah és ez pont egy ilyen.
Meglepõ volt,lehet voltak jelek hogy ez lesz,de én tényleg azt hittem 2 ember:D Talán pont annál a résznél szerettem bele a filmbe.
Tetszenek nagyon a szövegek benne,a film története,üzenete,a színészi játékok.Minden!
10bõl nálam 20-at kap :D
hErO 2010 máj. 23. - 20:54:14
(538/746)
***spoiler***

A Harcosok klubja egy rendszerellenes szervezkedés, ami Tyler anarchista terveit hivatott véghezvinni. Ez az a lázadó közeg, amiben Tyler mozog. Errõl szól a film, tehát ez a cím, ilyen egyszerû.
10/10
norton15 2010 ápr. 29. - 21:16:11 10/10 Előzmény sakit felut
(537/746)
Ez igaz. Úgy is fogalmazhattam volna, hogy az anarchizmusról általánosan kialakult képet nem kedvelem.:)
rumer 2010 ápr. 29. - 20:52:37 Előzmény sakit felut
(536/746)
"*** egyértelmûen pszichopata volt, de a világ óriási árat fizetett azért, hogy végül megállítsák, hiszen a demokrácia játékszabályai szerint választás útján került hatalomra. Melyek voltak *** legfõbb jellemzõi? Az egyik arca magával ragadó, gyakran elbûvölõ, a másik egy érzelmek és empátia nélküli vadállaté. Bizalmunkba férkõzik, levesz a lábunkról, aztán kímélet nélkül lesújt. A lényeg: önös, másokat maga alá tipró céljainak könyörtelen megvalósítása. Nincs fogalma a lelkiismeretrõl, amit az ép pszichéjû ember magában hordoz. Nem ismeri a bûntudatot. Dacára éles eszûségének, színvak az emberi élet erkölcsi aspektusaival szemben. Tehát a világ csúcsára is följuthatott ilyen adottságokkal egy ember, és mint említettem, rendkívül nagy árat fizetett a világ azért, hogy végül meg tudják állítani."
/dr.Kopf Mária/
hErO 2010 ápr. 28. - 22:07:38
(535/746)
Ebben egyetértünk. Én csak azt mondom, hogy Tylert mégsem lehet az elmebeteg rendszerellenes lázadók közé sorolni. Mivel volt célja, amiben õ hitt, és nem csak káoszt akart.
10/10
sakit felut 2010 ápr. 28. - 22:06:28 10/10
(534/746)
jól van elhisszük, csak bizonyos dolgokat elég nehéz vicc elképzelni, hogy mi történt valójában... xD miért követték a pszihésbolond Jack- et az emberek :)
rumer 2010 ápr. 28. - 21:50:17
(533/746)
Asszem egyetértünk. ;)
rumer 2010 ápr. 28. - 21:49:26
(532/746)
...van rá érthetõ magyarázat...
Biztosan én nem fejezem ki jól magam.
NEM LÁTTÁK Tylert, mert Tyler testileg nem létezik. IGEN. Jack egymagában verekedett a kocsma elõtt. És IGEN. Voltak olyan...izék (most mit írjak)...szóval olyan "izék" az emberek, hogy EZ nekik tetszett. Nyilván azért, mert nem hétköznapi eset volt hanem különleges.

HA UTÁNA NÉZNÉL, HOGY MIBÕL ÁLL A SKIZOFRÉNIA, ÉS BELEGONDOLNÁL ABBA, HOGY MIKÉNT LEHET EZT FILMEN MEGVALÓSÍTANI, AKKOR ÉRTENÉD.

Ebben a történetben az ELMEbetegség is szerepet játszik Sõt! ez az alapja a sztorinak.
Ezt pedig Tyler testesíti meg.
10/10
sakit felut 2010 ápr. 28. - 21:47:57 10/10
(531/746)
... igen már mondtad, ahogy én is az elõbb hogy ez egy eléggé elmosódott határvonal az élénken képzelt film és hogy mi is történhet valójában közt :)
10/10
sakit felut 2010 ápr. 28. - 21:43:08 10/10
(530/746)
Ahogy Tylernél a valóság és a képzelet közti határvonal is meghatározhatatlan az anarhizmus is egy elég relatív és sokféleképpen létrejöhetõ állapot :)
10/10
sakit felut 2010 ápr. 28. - 21:19:56 10/10
(529/746)
Na igen, azzal hogy õ képzeli végül is mindent meg lehet magyarázni. Valamikor nem csak Tyler- t, hanem azt is amit õ mond, de akkor mi lehet a valóságban.

Nem biztos hogy értetted azt ami kérdeztem. Régen láttam igy lehet hogy az nem biztos amit mondok. Van olyan rész amikor száz ember közt járkál a klubban Tyler és odamegy Jackhez és mindenki azt nézi amit õk beszélgettek. Akkor vajon mit láttak a többiek a valóságban ? :) Hogy beszél a semminek Jack, és mit mondott ? Amit Tyler vagy amit Õ maga, vagy saját magával megbeszélte ? és közben Tyler helyett még valakivel verekedett is ezt már durva megérteni hogy ideje hogy volt rá egyeltalán akkor :D ...

Vagyis azt írom amikor nem egyedül volt Jack hogy képzelõdjön hanem másik is látták Tyler- rel együtt. De ha más nem is volt, ahogy írtátok úgy kezdõdött hogy õk verekedtek, és a valóságban arra izgult rá a nép hogy valaki saját magát veri és mellette jókat beszólogat ?

Vagy az egészet csak képzeli közben meg valami teljesen más mond mindenkinek és nem is verekszik ..
10/10
norton15 2010 ápr. 28. - 21:16:29 10/10 Előzmény rumer
(528/746)
A zárómondat nagyon király, de a zárókép - na az visz mindent!:)
10/10
norton15 2010 ápr. 28. - 21:05:02 10/10 Előzmény sakit felut
(527/746)
Az anarchizmust asszem sosem fogom megkedvelni, egész egyszerûen azért, mert szerintem mindig van más választás is.:)

A vége végül is nyitott maradt, csak láttuk, ahogy ledõlnek az irodaépületek. A könyvben konkrétabb volt, amikor a diliházban ébred.