P.C.P. Jr 2010 aug. 28. - 18:03:48
(322/402)
A mai részek az AXN-en ütõsek voltak:) Kár, hogy holnap vetítik az utolsó részt... és vége:( De az egyszer biztos, hogy ez a sorozat egy színvonalas és szuper sorozat volt, az és lesz is:) A hatodik, befejezõ évad különösen jóra sikeredett!
Esperanza Nunez-Fuertes 2010 aug. 28. - 18:00:59
(321/402)
Á, a jó, öreg Boscorelli õrmester:D Jó, hogy megosztottad velünk ezt az infót, én most láttam elõször:D
zsuzska77 2010 aug. 28. - 17:51:40
(320/402)
Nézzétek meg Bon Jovi Allways c.videoklipjét.Engem meglepett.Egy bizonyos festõt kell figyelni. :-)
Kedvenc sorozatom legszimpibb szereplõje.
Ha nektek ez már nem újdonság,akkor bocsi a zavarásért.
10/10
King Diamond 2010 aug. 12. - 18:27:07 10/10 Előzmény kovifeco
(319/402)
Hello! Az említett rész a hatodik évad hatodik része. A szám pedig a Green Day-Boulevard of Broken Dreams-je, ami a rendõrök kiérkezése közben szól.
Mivel nemrég néztem meg a sorozatot, így még emlékeztem rá.:)
ercsi_3 2010 aug. 09. - 22:00:20 Előzmény kovifeco
(318/402)
Szerintem az nem Harmadik mûszak volt, hanem Gyilkos elmék (Criminal minds)... ;) Zenében sajnos nem tudok segíteni, de talán így könnyebben megtalálod!
kovifeco 2010 aug. 09. - 13:20:11
(317/402)
én egy dalt keresnék.még volt egy olyan rész mikor egy hapek több embert elrabolt és a rendõrök kihallgatták hogy hol vannak az elraboltak.õ nem mondta el csak annyit hogy asszem éjfélig van oxigénjük.bár lehet hogy keverem és olyan volt hogy mérget eresztenek éjfélkor beléjük.na mindegy szóval Au egyik fõszereplõ kihallgatja és mindig mondja az idõt (hamisat mond hogy átverje)majd mikor végül éjfél után XY-t mond akkor a bûnözõ elmondja hogy hol vannak és itt be is bukik.majd mikor a rendõrök vagy a mentõsök mennek oda szól egy dal.arra lennék kíváncsi hogy melyik az.
10/10
ilyés 2010 júl. 18. - 02:17:35 10/10 Előzmény King Diamond
(316/402)
Errõl van szó!!! :P:D
10/10
King Diamond 2010 júl. 15. - 01:29:15 10/10
(315/402)
SPOILER IS LEHET!!!
Épp most végeztem a sorozat befejezõ, hatodik évadával. Ebben is volt esemény bõven. Lássuk a számomra tetszõ/kevésbé tetszõ dolgokat:
Az elõzõ évadnál azt írtam, hogy brutális volt a befejezés. A Donald Mannos szállal kezdõdött a hatodik, aminek jobb véget el sem tudtam volna képzelni. Az elsõ epizódban a kórházban a több helyen történõ lecsapás a rendõrökre valami fenomenálisan volt megszervezve. Minden elismerésem Donald Mann-nak. Olyan szinten tele volt tömény izgalommal és akcióval az a rész, hogy szinte végig a körmöm rágtam. Az évad második felében levõ bandaháború is jól megvolt csinálva, de a Donald Mannos szál nekem jobban tetszett. Marcel Hollis sem volt piskóta, akit a híres rapper Wyclef Jean játszott zseniálisan, még a magyar hang is illett hozzá. Amit még kiemelnék az a vámpíros szál, ami szintén az évad utolsó részeiben volt a cselekmény része. Ez nekem nagyon tetszett, jó, hogy behozták.
A szereplõkrõl néhány szót: az elsõ és legfontosabb dolog, hogy az utolsó 10 epizódra Sully új magyar hangot kapott, Koncz István helyett Koroknay Gézát. Nem tudom, miért, mi történt Koncz Istvánnal, de utóbbi hangjával nem tudtam megbarátkozni. Egyáltalán nem illett Sullyhoz, fõleg nem Koncz István után. Teljesen más hang. Így a végére szinte mindegyik szereplõt megkedveltem. Cruz az egyik legjobb szereplõ volt, mióta láthattuk. A mentõs csajok is szimpik lettek, mind Grace, mind Holly. Monroe-val sem volt semmi bajom, egészen az árulásáig, ami ugye ki is derült. Azt viszont sajnáltam, hogy a gyerekét elveszítette, és hogy fõleg így, ahogy. Bosco ezt nem érdemelte meg--szerintem.
Az új rendõr srác, Brendan Finney is elment, de azért nem gondoltam volna, hogy -lényegében miatta- újra elõhozzák Ty apjának a megölését, ill megöletését. Az idõsebb Finney nem volt annyira szimpatikus, de nagyon jól játszotta a szerepét.
Yokas nyomozóvá történõ elõléptetése eleinte kicsit furcsa volt, õszintén szólva nem gondoltam volna, hogy ilyen jó nyomozó lesz belõle. Bár ehhez kellett Grimaldi is, akit szintén megkedveltem. Ja, meg persze Miller fõhadnagy, aki az évad közepén tûnik fel 4-5 epizód erejéig, és nagyon hiányoltam utána, mert rendkívül szimpatikus volt számomra. Az utolsó részben viszont jó volt, hogy megtudtuk, mi van vele.
Bosco kivonása a forgalomból elõször nagyon fájt, mivel az egyik kedvenc szereplõmrõl van szó. Nagyon reméltem, hogy nem ölik meg. Az a sebhely, miután felépült, komoly volt, durván nézett ki vele.
Tûzoltók valóban nem sokat szerepeltek, de az utolsó másfél évad már nem is nagyon a tûzoltókra koncentrált.
És hát az utolsó rész...nagyon állat volt, ahogy megtámadták a kapitányságot. Az ügy felgöngyölítése Cruz szemszögébõl érthetõ volt, valakinek meg is kellett halnia a fõszereplõk közül. Cruz második társa, akit az éad során kapott, Santhiago õrmester is jó választás volt.
Carlos és Holly esküdõjének nagyon örültem, meg hogy láthattam újra Jimmyt és Kimet is, ha csak egy kicsit is. Viszont Carlos Dokinál való látogatásakor összeszorult a szívem. Amikor mondta, hogy õ áll hozzá a legközelebb, meg hogy iszonyatosan hiányzik neki...nemcsak neki...Doki volt a kedvenc mentõsöm, és az egyik legeslegjobb karakter a sorozatban.
És a végén az áthelyezések, meg amikor Sully elmondja, hogy kivel mi történt...jobban nem is lehetett volna befejezni ezt a sorozatot. Méltó befejezése egy valóban zseniális sorozatnak, amit nagyon örülök, hogy megnéztem!
A befejezõ évad is vetekszik az elõzõ évadok színvonalával, de azért talán nem volt olyan jó, mint a negyedik, vagy az elsõ.
Ennek alapján a hatodik, befejezõ évad értékelés: 9/10.
Viszont hiába nem jön ki a maximális pontszám így megnézve az egyes évadokra adott pontszámomat, mégis megadom rá, mert kiváló sorozat! Tele akcióval, izgalommal, remek karakterekkel, szereplõkkel, zenével, cselekménnyel, és nem utolsó sorban szinkronnal.
Tehát, a sorozat értékelése: 10/10.
10/10
ilyés 2010 júl. 09. - 15:59:16 10/10
(314/402)
Látom már igazi függõ lettél :D, deh megtudom érteni, mert ez a világ egyik leghatalmasabb sorozatja, és veri a sok újat!

SPOILER
6. évadban nem nagyon lesznek tûzoltok, deh én nem nagyon bántam, így is szerintem k**va jó évad!
SPOILER
10/10
King Diamond 2010 júl. 04. - 01:00:09 10/10
(313/402)
Annyi hozzáfûznivalóm még lenne, hogy mióta Jimmy távozott a tûzoltók közül, mintha kevesebb szerepet kapnának vagy kaptak volna az évad második felében. Steeper után Walsh lett a kinevezett hadnagy, de szinte alig szerepelnek. És akár ugyanezt el lehet mondani a mentõsökrõl is, bár õk még kapnak szerepet bõven. De mintha a tûzoltóké kicsit csökkent volna. Remélem az utolsó évadban megint többet láthatom majd a tûzoltókat is.
10/10
King Diamond 2010 júl. 04. - 00:52:19 10/10
(312/402)
SPOILER IS LEHET!
És én még azt hittem, hogy a negyedik évad fináléjánál már nem jöhet izgalmasabb...tévedtem. Ugyanis az ötödik évad fináléja egyszerûen brutális volt. Épp most végeztem vele. Ebben az évadban is történt egy-két fontosabb dolog, amikrõl írok vagy megemlítem. Az utolsó pár epizódban annyi minden történt, hogy csak kapkodtam a fejem. Az évad kezdetén a Noble szál lezárását nem is oldhatták volna meg jobban. Utána jött a bírónõs cselekmény, ami szintén nagyon jó lett. Aztán az évad közepe egy kicsit leült, de a második fele megint irdatlan akciódömpinget hozott, jobbnál jobb izgalmakkal, történésekkel. Bosco testvérének a szála is nagyon jó volt, meg tök jó volt, hogy a családját is megismerhettük.
Az évad második felében elbúcsúztunk két, a kezdetektõl a sorozatban lévõ fõszereplõtõl, Jimmy Dohertytõl, majd egy vagy két részre rá Monte 'Doki' Parkertõl is. Engem mindkettejük távozása váratlanul ért, bár Dokié jobban. Mind a két szereplõt szerettem. Jimmy leginkább az elsõ 3 évadban szerepelt nagyon sokat, szerintem már a negyedikben is kisebb szerepet kapott, mint az elõzõ háromban. Így a másik õrsre való áthelyezése akár várható is lehetett volna. Viszont Dokin még jobban meglepõdtem, fõleg ahogy kiírták. Emelem kalapom a színész elõtt, hogy ilyen jól és hitelesen el tudta játszani a rá osztott forgatókönyvet. A mentõsök közül Doki volt a kedvencem, és nagyon sajnálom, hogy így lépett ki. Nekem sem volt szimpatikus Steeper kapitány, de azért erre nem számítottam. A végén, mikor Sully bilincsben kiviszi a többi zsaruhoz, és elviszik, megkönnyeztem. Nagyon sajnálom, hogy õt is kiírták, pedig szerintem a karakterében lett volna még fantázia.
Carlos kislánya megmentéséért folytatott harca is megható volt, és a bátyja feltûnése ennek apropóján. Itt jegyezném meg, hogy az új mentõs csaj, Grace eddig nekem szimpi volt, Carlosnak nagyon bejön. Nem is tudom, hogy fog majd összejönni Levine-nel, mert eddig nem sok közös témájuk volt, meg nekem õ annyira nem is szimpi. Viszont Sasha-t egyre jobban kezdem megkedvelni, a Boscós nyomozásai, meg Allie Nardo lejáratása zseniális húzás volt. Még megjegyezném a végén több részben is feltûnõ ügyvédet, Lester Martint, akirõl egyáltalán nem feltételeztem volna, ami kiderült. Hihetetlen volt.
A végérõl írnék még pár szót. Gene Simmons megjelenésekor nagyot néztem, hogy tényleg a Kiss tagja játssza-e az egyik fõgonoszt. És igen! Amit itt az utolsó két részben csináltak, az valami hihetetlen. Ennyi izgalmat, meg pörgést...elõször Mann fiának a halála, aztán meg a rendõrök ellen merényletek itt az utolsó epizódban...na és a vége...remélem nem sérült meg senki sem súlyosan. Olyan szinten foglalkoztat most a vége, de már olyan késõ van, pedig szívem szerint a komment után tenném is be a hatodik évad elsõ részét. De szerintem már csak holnap--vagyis ma--fogom elkezdeni majd.
Mindent összevetve, nagyon erõs évad volt ez az ötödik is, de a negyediktõl egy hajszálnyival elmarad, hiába a tökéletes utolsó pár rész.
Az ötödik évad értékelése: 9/10.
10/10
ilyés 2010 jún. 28. - 22:49:22 10/10
(311/402)
Mondtam, hogy király évad lesz! :D:D:D
10/10
King Diamond 2010 jún. 18. - 17:43:25 10/10
(310/402)
SPOILER IS LEHET!
Áááá..nem hiszem el, hogy így ért véget a negyedik évad...pedig ma már nem akartam belekezdeni az ötödikbe, de ezek után muszáj leszek. Bizony, kurva jó évadon vagyunk túl, azt kell mondjam. Végig pörgõs, akciódús, izgalmas, le a kalappal. Többek közt az említettek miatt sem került most ez annyira sok idõbe, mint az elõzõ.
Az elsõ színvonalát teljes mértékben viszont éreztem az évad epizódjain keresztül, sõt. Az elején a Tatjánás szál kibontakozása, Roy Scheider (most már remélem jól írom a nevét) zseniális alakítása tökéletessé tette az elsõ 5-6 részt. Ki kell még emelnem a Yokas, valamint a Sully szálat, mivel mindketten szintén olyan kurva jól játszották el a szerepüket, hogy csak na. Yokas egyrészt Fred megmentésekor, másrészt pedig Emily drogproblémái kapcsán volt lenyûgözõ. Sully pedig a bánatában alkoholba burkolózott lezüllött zsarut játszotta el fenomenálisan. Viszont annak nagyon örülök, hogy Davisék meg tudták menteni az életét, karrierjét, le a kalappal.
Az elõbbi évadokban Bosco volt a legbevállalósabb, leglazább, félelmet alig ismerõ zsaru, viszont nekem ez a betojás a végén nem nagyon tetszett, akármilyen mocskos ügyekbe is keveredett bele Cruz hadnaggyal az élen. És hát igen, Cruz hadnagy--annyira nekem még nem lett szimpatikus, hacsak a teste nem:)
Rendkívül sajnáltam a végén Taylort, és Johnson hadnagyot is, aki valószínûsítem szintén meg fog halni a következõ részek valamelyikében. Bár, ahogy visszaemlékszem, az évad második felében Taylor szinte alig szerepelt, így lehet, hogy nem is annyira meglepõ a kilépése/kiírása.
Az évad folyamán leginkább csak a kábítószer körül mozogtak a szálak, érdemes megemlíteni az utolsó epizódokban feltûnt írót, Noble-t, aki szintén tetszett, de úgy hiszem, neki is lõttek--szó szerint--az utolsó jelenetben. A néger kis srácos (Miguel) szál is tetszett, durva volt, ahogy belehajtottak a mentõautóba és tüzet nyitottak Dokiékra, meg a kis srácra. Valamint megemlíteném még Hancock fõparancsnokot, akit nem csak Ty, de én sem kedveltem meg.
A Carlos ellen felhozott sérelmi szál sem tetszett igazán, sajnáltam õt is, mikor Doki megmondta neki, hogy menesztik. De aztán szerencsére kiderült az igazság.
Az utolsó epizódban feltûnt egy új néger rendõr csaj, Yokas társaként, Monroe volt a neve talán. Nekem így elsõre õ sem tartozik a kedvenceim közé, gondolom õ fog még szerepelni.
Összegezve, talán nem túlzok, ha azt mondom, hogy legalább olyan jó volt ez a negyedik évad, mint az elsõ, ha nem jobb. És ez nagy szó, mert egy sorozat elsõ évadával általában a követõk nem veszik fel a versenyt.
De most azt éreztem, hogy legalább olyan izgalmas, pörgõs volt, mint az elsõ évad.
Ennek megfelelõen a negyedik évad értékelése: 10/10.
offtopic
gondil 2010 jún. 16. - 14:34:27
(309/402)
szerintem is jó sorozat :)
10/10
ilyés 2010 jún. 16. - 14:32:37 10/10
(308/402)
Nah nah nah, csak ne olvasgass semmit se!:D:D:D Elöbb nézd meg az összes részt, aztán olvass a sorozattal kapcsolatos történéseket:P:D:D:D Amúgy én mindig megnézem az összes részt mikor leadják az AXN-en, már kivülrõl tudom az összeset!:D:D:D Sajnos ma van a 6.évad utsó része:(
Remélem nem könnyezem meg:P:)
10/10
King Diamond 2010 jún. 09. - 22:26:58 10/10 Előzmény ilyés
(307/402)
Remélem igazad lesz, mert eddig tényleg nagyon tetszik a negyedik évad. A negyedik résznél járok.
SPOILER LEHET!
Cruz hadnagy belépõje nem csak Boscónak volt tetszetõs, hanem nekem is...:) Fred remélem felépül. Olvastam, hogy Tatjána meg a fia is meg fog halni, azok a részek következnek...már nagyon várom. De akkor már Sevcsenkót is kinyírják remélem...
10/10
ilyés 2010 jún. 09. - 17:04:11 10/10
(306/402)
Csak így tovább King Diamond! A 4. évad tutira tetszeni fog neked, az 5.-nél elfog szállni az agyad, a 6.-nál meg sajnálni fogod, hogy nincs több évad, deh maximálisan kurvára elégedett leszel a befejezõ évaddal is! :D:D:D
10/10
King Diamond 2010 jún. 08. - 15:31:20 10/10
(305/402)
Huh, hát most kicsit több idõbe telt megnézni a harmadik évadot, mint az elsõ kettõt, mert itt vannak a zh-k, vizsgák. Épp most ment le az utolsó rész.
SPOILER IS LEHET!
Az utolsó epizód megnézése elõtt erõs közepesnek éreztem az évadot, mert hiába voltak szép részek--a terrortámadás megemlékezésérõl elsõsorban--azok nem hoztak annyi izgalmat a részekbe. Habár ez mondjuk simán elfogadható. A 2001-ben készült részeknél szintén megértem, hogy nem volt már fõcím a tragédiára való tekintettel. Viszont az évad második fele pedig hozta a korábbi évadok izgalmas, akciódús részeit, színvonalát, aminek nagyon örülök. A Vészhelyzetes rész is tetszett, bár megnéztem volna a Vészhelyzet ehhez kapcsolódó részét is, mivel azt sem láttam. Ez az utolsó epizód pedig...úgy voltam vele, hogy a negyedik évadot is hasonló 'lassúsággal' fogom nézni, mint a harmadikat, de ezek után még ma elkezdem, annyira állatul lett vége. És végre--most elõször--akció közben lett vége az évadnak, ami szerintem nagyon jó döntés és választás volt.
A színészek, karakterek továbbra is nagyon szimpatikusak, Carlosban pozitívan csalódtam, annak ellenére, hogy a másodikban már kezdett unszimpatikussá válni. Az orosz maffiás szálat jó, hogy beletették, Roy Scheier tökéletes választás volt a fõgenyó szerepére. Az egyik legjobb rész--az utolsó mellett--az éttermes lövöldözéses volt, nagyon jól megcsinálták.
Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e új szereplõ/fõszereplõ a negyedik évadban, és remélhetõleg tartja a szintet majd az is.
A harmadik évad értékelése: 8/10.
10/10
menta83 2010 máj. 14. - 20:49:08 10/10 Előzmény szakura
(304/402)
Köszönöm szépen az ötletet!
szakura 2010 máj. 13. - 17:56:55 Előzmény menta83
(303/402)
harmadikmuszak.gportal.hu -itt is meglehet próbálni