10/10
elvin 2008 dec. 27. - 00:37:08 10/10
(50/170)
Fantasztikus ez a film. Nem akármiért a világ 4. legsikeresebb filmje! A vizuális effectek nem sikerültek rosszul de a késõbbiekben jobbak lettek. A zenéje hihetetlenül jó John Williams egyszerûen fantasztikus! A látványvilág pedig annyira jó hogy nem lehet szavakban kifejezni Stuat Craig a legjobb! A rendezõ Chis Columbus tökéletes választás volt a filhez mert a fõszereplõk még gyerekek és õ híres arról hogy milyen jól bánik a gyerekekkel.A brit színészek is kivállóak. Richard Harris ( dumledore ) a legjobb de a mcgalagonyt és pitont alakító Maggie Smith és Alan Rikman is nagyszerûek!Majd kifelejtettem Richard Griffits kiváló teljesítméníét mint vernon bácsi.A forgatókönyv is jó lett 1-2 hibától eltekintve. Egy szó mint száz borzalmasan jó ez a film!
farzso 2008 aug. 27. - 17:30:21
(49/170)
Nekem nagyon tetszett az elsõ rész. Többször is megnéztem, és mindegyik megnézésre jobban tetszett. Csak kevés kivetnivalót találtam benne.
Ilyen például, amikor Harryék felfedezik a sárkánytojást Hagrid kunyhójában.
A regényben fényes nappal történik ez, (legalábbis ekkor látogatják meg Hagridot, és fedezik fel a toját), itt azonban késõ éjszaka merészkednek le hozzá. Ráadásul a láthatatlanná tevõ köpeny nélkül. Így persze könnyen elkapták õket, mikor visszafelé tartottak a tornyukba.
Ez így elég hülyén lett megoldva, mert miért pont éjjel mentek el Hagridhoz, mikor a bölcsek köve iránt akartak kérdezõsködni? És miért nem vitték magukkal a köpenyt, hiszen logikus, hogy éjjel csak azzal járkálhatnak a folyosókon, hogy a tanárok észre ne vegyék õket.
Mire volt jó ez a silány egyszerûsítés? Talán attól féltek, hogy túl hosszú lesz a film, ha a sárkányszöktetést is beleveszik?
Az pedig, ahogyan Malfoy kihallgatja õket, több volt, mint melléfogás. Mégis hogy jutott volna eszébe, hogy késõ éjjel Hagrid kunyhójához tartson, és Harryék után kémkedjen? Talán délután kihalgatta , hogy Harryék éjjel lemennek Hagridhoz, és úgy döntött, utánajár? (Ezt még el tudnám fogadni.)
Mindehhez hozzájárul még, hogy mikor bekopogtatnak Hagridhez, õ finoman közli, hogy sajnos most nem ér rá. Mindezt úgy mondja, mintha nem tudná, hogy Harryék-nek ilyenkor tilos kinn járkálniuk. Annyira lefoglalta õt a tojás, hogy ez eszébe se jutott?
Végül pedig: mikor Frics úr büntetõmunkára viszi Harry-éket, megtudjuk, hogy Dumbledore elküldte Norbertet egy rezervátumba. Ez azt jelenti, hogy a kastély lakói (és talán a varázsvilágban is) értesültek a dologról. (Ellentétben a regényel.) De ha így van, akkor Hagridet le is tartóztathatták volna, hiszen a sárkánytojások birtoklása tilos. Hogyhogy megúszta? Ez elég hülyén lett megoldva.
Különben az elsõ részbõl egész szép film sikeredett, mégis úgy érzem, hogy a Gyûrûk Ura megfilmesítõi különb munkát végeztek.
hangyás 2008 júl. 13. - 13:23:54 Előzmény eugénia22
(48/170)
egy kupát az õszinteségedért :D Könyveket olvastad?
motivator 2008 júl. 05. - 12:46:16
(47/170)
a harry potter könyveket nem is adhatja át egy film.engem sem nyûgözött le annyira,de tetszett.az elsõ két film jobban,mint a többi.talán ha nem olvastam volna a könyveket,jobban tetszenének a filmek.sõt ez biztos
eugénia22 2008 máj. 19. - 09:31:59
(46/170)
Én még moziban láttam.Akkoriban, akkorra Harry Potter õrület/láz volt,hogy szinte már, szégyen volt,ha valaki nem látta volna a filmet,szóval megnéztem.
Szerintem közepes film. Van benne látvány meg ilyenek,de valahogy nem durran akkorrát az egész film együttvéve.
Vagy hogy mondjam.Nem rossz film,de nem is emelkedik ki.
Talán túl gyerek,tinifilm lett,nem tudom,közepes film.
Emlékszem,nem egyedül néztem,a barátnõm unta,nekem még akkor valmelyest tetszett,de így vissza gondolva...
Közepes film...


Rengeteg Harry Potter rajongó van,gondolom. Vajon mit kapok én ezért,a "közepes film"-ért...?
kiralygomba 2008 márc. 08. - 23:13:17 Előzmény twillight
(45/170)
Ja, Rowling a legtöbb ilyen alakot mítoszokból, legendákból szedte...
akewa_princess 2008 márc. 07. - 22:26:11 Előzmény lady blakeney
(44/170)
Jajj, bocsi.... Félreértettelek... :)
twillight 2008 márc. 02. - 19:06:55
(43/170)
Film kontra könyv:
nekem a filmek jobban bejönnek, marhajó grafikájuk, meg teli vannak ötletekkel. Az 1 tényleg leginkább egy Walt Disney-s mesefilm (a Hófehérke korából, nem a mostani giccsek), a 2 egy nézhetetlen izé (a kígyós jelenet pl. szinte kockára egyezika Conan a barbár filmjébõl), a 3 jó, aztán egyre jobbak lettek.
Hogy a filmbe nem bírtak minden belezsúfolni? Pl. azért, mert egy film nem lehet 5 órás, és hót unalmas lenne hosszú párbeszédeket és folyosókon való néma bolyongást nézni.
Ráadásul így rávesz az olvasásra is (kiegészíti egymást a film és a könyv).

MIÉRT REPÜLNEK A BOSZORKÁNYOK SEPRÛN: ezt vmi néprajzos magyarázta el egyszer: azért, hogy "elseperjék a nyomukat". A vicc, hogy állítólag a seprû feje néz elõre eredetileg, nem a nyele!
Asys 2008 márc. 02. - 16:20:38
(42/170)
Valamelyik takarít vele,valamelyik meg repked!:)
lady blakeney 2008 márc. 02. - 07:40:22 Előzmény rat
(41/170)
Én már csak ilyen gyereklelkületû felnõtt vagyok!;-)
Ezért is jó ha több adó van a tv-ben!Másrészt pedig milyen uncsi lenne ha mindenki ugyanazt szeretné,mirõl beszélgetnénk például itt!:-)))))
9/10
f_GreGor 2008 márc. 01. - 22:45:57 9/10 Előzmény bree-gee
(40/170)
A 6 és a 7 maradt még ki az életembõl. :)
Asimov közbe szólt:) Két éve nem olvasok, mert saját regényt írok.. :) (kivétel egy ismerõs irásai:)
bree-gee 2008 márc. 01. - 22:41:07
(39/170)
Miért csak négyig?Nem is akarod tovább olvasni?Pedig megérné, onnantõl hagynak ki egyre többet.
9/10
f_GreGor 2008 márc. 01. - 22:23:38 9/10
(38/170)
Én elõbb láttam moziban, mint olvastam volna. Akivel megnlztem, utána felvilágosította, h elég sokat kihagytak a könyvbõl... Ekkor kölcsön kértem tõle és elolvastam, majd a többit is, egy lendülettel az 4.-ig. Egyre jobb lett a történet, viszont a filmek egyre többet veszítettek. Talán az összes közül ez az egyetlen, amit majdnem teljes egészében tudtak adaptálni. A negyedik film a legrosszabb (eddig).

Családi mozinak (évente 1x) jó :)
9/10
Kori07 2008 márc. 01. - 22:03:00 9/10
(37/170)
Hiába a könyv világsiker. Aki olvasta, csak az tudja igazán értékelni a filmet. Szerintem filmbe az elsõ 2 lett nagyon jó. Elõbb olvassátok és utána mondjátok hogy a HP rossz!!!
rat 2008 márc. 01. - 20:45:40
(36/170)
Azért nem kell mindjárt megharagudni! Biztosan látta a filmet azért írta azt amit írt és persze nem tetszik mindenkinek egy ugyan az!
Valószínûleg korhoz is köthetõ a dolog, mert szerintem is ez mese, és azok között is a leg laposabb!
Ismeretségi körömben is sokan, de inkább többen utálják ezt a filmet, viszont a statisztikák meg mást mutatnak!
Nézze akinek bejön, én maradok a Bournenél!
Obránszky Ármin 2008 márc. 01. - 20:23:55
(35/170)
A gondolom szellemesnek szánt 'Gari Plottert' nem kívánom minõsíteni, lehet, h mókás, csak nekem valami fatális véletlen folytán ez elkerülte a figyelmemet.
Inkább azt sem kérdezem meg, h volt-e a kezedben a könyv vagy láttad-e a filmet, egyrészt valószínûsíthetõ, h olyasmit válaszolnál, h láttál belõle 3 percet és tovább nem bírtad vagy dacosan rávágnád, h eszedbe sem jutott ilyen õrültségre vetemedni, másrészt nyilvánvaló, h nem ismered a történetet, ha ilyen fölényesen irkálsz elképesztõ hülyeségeket.
Azon lehetne vitatkozni, h milyen irodalmi értéket képvisel a könyv vagy mennyire jó a belõle készített film -amúgy utóbbi engem se nyûgözött le különösebben, pláne a könyv után-, de a mondanivalóját támadni, hááát, érdekes. Azért azt félve megkérdezném, h szerinted mirõl szól a film.
Nem is kívánom tovább vesztegetni rád az idõmet, felesleges. Remélem, nem voltam különösebben bunkó!
Obi1 2008 márc. 01. - 20:15:46
(34/170)
Magvas gondolatok Harrry0, csak így tovább!
10/10
Harrry0 2008 márc. 01. - 19:30:20 10/10
(33/170)
Hát igen tök jófej Harry Potter
EgyNézõ 2008 márc. 01. - 19:21:10
(32/170)
Hát igen ... ezt a kis Gari Plottert egy olyan ország olyan fiataljainak találta ki alkotója, melyeknek lelkivilága olyan, amilyen ...
rat 2008 márc. 01. - 19:05:42
(31/170)
Még jó, hogy a másikon éppen ekkor megy a Bourne-rejtély és van mit nézni! Igaz már azt is láttam régen, de az legalább a film kategóriába tartozik!