10/10
RixosWalerius 2009 júl. 19. - 21:47:41 10/10
(1028/2408)
Nem tudom miért nyávog a többség, hogy mimindent hagynak ki a könyvbõl. Ez nem a könyv, hanem a film, tehát úgy kell leülni megnézni, mint egy önálló filmet! Am. én az elsõ öt részt úgy néztem meg, hogy nem olvastam a könyvet, és mégis értettem... Aztán a vakáció alatt már elolvastam mind a 7 részt, tehát ez lesz az elsõ epizód, amit elõbb olvastam mint láttam. De nem érdekel mit hagynak ki, mert ez egy KÜLÖN FILM!!!
10/10
mate92 2009 júl. 19. - 21:44:16 10/10
(1027/2408)
Hát nem semmi hogy a Cinema City Miskolc Plazá-ban Szerda (Július 22.) 0:01 -én három terem-ben is Harry Potter fog menni hát anyian lesznek a plázába mint napal !!!
10/10
Sipilka 2009 júl. 19. - 21:20:37 10/10
(1026/2408)
Üdv ismét!
Elnézést kérek minden olyan egyéntõl, akinek elrontottam a film adta elsõ élményeket és benyomásokat (bár szerintem nem közöltem fontosabb infókat, mivel ezeket már hónapok óta lehetett hallani). Úgy gondoltam, hogy a fórum arra szolgál, hogy megosszuk másokkal a tapasztalatokat, és nem tudtam a spoiler-rõl sem! Még egyszer bocsánat a gyenge lelkületûektõl!
West 2009 júl. 19. - 20:47:49
(1025/2408)
Jah és Andrew sztem csak annyit tennék hozzá hogy szerintem nem érdemes hasonlítani a GYK hoz a filmet mert
sztem a GYK könyv nélkül is megállja a helyét mint film a HPrõl sztem nem mondható el ugyanez jah és ak nem említenésm a GYK nem kevés OSCARja amennyi sztem a HPnak sose lessz....
De ettõl még persze nagyon jó filmek.....
West 2009 júl. 19. - 20:40:39
(1024/2408)
Hát nem tom nekem ez valahogy úgyhangzik hogy túrjuk el ennek a résznek az összevisszaságát ......
Meg tûrjük el majd a 7/1 gyors tempóját hogy majd a hetedik részben végig szörnyûlködjuk meg bõgjük az egészet...
hát sztem jobb ha valamit kis adagokba és egyenletesen elösztva kapjuk és sztem a csata izgalmasabb mint a kviddics ruhák:P
West 2009 júl. 19. - 20:35:40
(1023/2408)
Hát sztem a HP-nál is csinálthattak volna egy ijen extrás DVD-ét és szerintem sincs baj azzal aki ki szeretné adni magából azt ami benne van de csak addig még lényeges dolgok benne vannak és mondjuk öszintén nekem nem hiányzott a kviddics az 5bõl viszont a jóslat kifejtése annál inkább fõleg hogy pl olyanokkal mentem moziba az 5 részre akik nem olvasták a könyvát és hát nem teljesen értettek meg nekem viszont naon tetszett az 5. réssz.. és remélem ez is tetszeni fog.
Jah és sztem ami a sötét tónúságot illeti mostanában ez a divat:P
9/10
Andrew8 2009 júl. 19. - 20:32:16 9/10
(1022/2408)
A csatát már elmondta a rendezõ miért hagyta ki. A 7.-ben fõleg a 2. felében tele lesz csatával és az adja a drámaiságát,epikusságát majd ez amolyan felvezetõ lesz. Nem akarja túlzsúfolni csatákkal nem mortal kombatként akarja eladni. Legalább nem ununk bele a csatákba. :)
Egyes kimaradt részeket pedig belefog pakolni a 7. részbe érdekesmód. (talán még több emlék?)
Elmondta, hogy az elsõ része a 7.-nek leegyszerûítve olyan road movie lesz a gyûrû szövetségéhez hasonlóan, a part 2 pedig egy epikus drámai szinte operába illõ végsõ harc, a széria levezetése.
9/10
Andrew8 2009 júl. 19. - 20:29:16 9/10
(1021/2408)
Nálam pedig Colombus tett be nagyon lassú vontatottan, nyálas giccses és totális könyvhûségével, filmen EZ nem jó! Olvastam az összes könyvet és pont hogy Cuarontól (3. rész a best eddig) elkezdõdött sötétedés és egyedi látásvilág képi világgal, adott hozzá valami pluszt. Eleve filmen nem 100%-ig ugyanazt kell láttatni mint a könyvben. 2 különbözõ dolog.
A neten a kritikák meg épphogy a 2. legjobb HP-t adják a félvér herceg esetében. Rottenen 84% a film, 81% az IMDB-n.

Az utolsó biztos tetszeni fog mivel 2 részre bontották minden benne lesz ha csak neked ezzel van bajod. De egy film esetében nem ez a lényeg. a Gyûrûk Urából is kihagyták pl a Megye megtisztítását Szarumántól a végén (igaz bõvítettben máshogy de benne van), sok dolgot máshogy mutattak be mégis mûködött mert filmre csak úgy lehetett vinni hogy ne tûnjön akár röhejesnek vagy a fõ eseményszál esetében mellékesnek. (mivel 3 óra a limit kb filmnél)
West 2009 júl. 19. - 20:24:36
(1020/2408)
Figyelmeztetés:Unalmas és *SPOILERES*

Sziasztok nem bírtam ki és letöltöttem de nem néztem meg a borzalmas minõség miatt csak arra a bizonyos Dumbledoros részre voltam kíváncsi és csak akkor is gyorsítva bele bele pörgetve néztem meg nekem csak az a bizonyos roxforti csata hiányzott bár lehet hogy benne volt csak át pörgettem de szerintem nem volt benne...pedig sztem ez egy elég fontos rész (amúgy észrevettem hogy a számomra fontosnak tartott részeket mindig kihagyják lásd 5. részben például sztem a könyvvégén található Harry - Dumbledore beszélgetés a következõ részek alapját adja meg...) ...akárki akármit mond... elõször nem tetszett de ha jobban belegondolok látványos és hatásvadász ,és attól még hogy én nem így (és lehet mások se így képzelték el) még lehet jó a film és hát valószínûleg hülyeség ebbõl a pár percbõl bármilyen következtetést levonni...szóval megpróbálok majd úgy beülni a moziba hogy ez egy film amit könyv alapján csináltak, nem pedig egy könyvbõl csinált film....:D
3/10
evalynn 2009 júl. 19. - 20:15:38 3/10
(1019/2408)
Most ertem a vegere a filmnek:( sajnos nagy csalodas volt. Az osszes konyvet tobbszor olvastam es valoszinuleg David Yatesnek is ezt kellett volna tennie. Sajnos a legrosszabb almaimat is felulmulta az uj resszel, es igazan nem tudom, a 7-tol varhato-e meg valamifele csoda- vagy legalabb par felkesz magyarazat. A szintonusa sotet- engem a twilightra emlekeztetett- de amig oda ez megfelelt- ide nem helyenvalo-velemenyem szerint. Kb. 10-12 jelenetet ismertem fol, ami a konyvbol volt, a tobbit talan egy kepregenybol vettek, esetleg a nem tul fejlett fantaziabol. Sajnalom, hogy az egyebkent remek irono beleegyezeset adta mar az 5. reszhez is, ezt pedig vegkepp nem ertem. Harry Potter rajongo vagyok, de a film felutjan kimentem cigizni, es a vegere duhrohamot kaptam. A szeria talan legizgalmasabb reszet be sem kellett volna reklamozni, hiszen mar a nev magaert beszel, ennek ellenere az itteni 15-i premier napjan egesz napos kampany ment a radioban, HP jatekokkal, szereplok meginterjuvolasaval, reklamdompinggel- mar akkor gyanus volt, hogy minek kell ekkora felhajtas. Masnap mar megjelentek az elso velemenyek a neten, es sajnos 90%-ban lesujtoak. Ennek ellenere nagy izgalomban ultem ma neki, de csatlakoznom kell a tobbseghez, a 3/10-et is csak azert itelem meg neki, mert legalabb a 3 foszereplot hagytak annyira ervenyesulni, mint eddig is, Rupert Grint pedig valamennyire visszakapta a szerepet az 5. reszben valo teljes hatterbe szoritasabol.Sloughorn tanar ur kesz parodia,Voldemort multja alig van erintve,a vegkifejletbeli csata teljesen elmarad- helyette feluton kapunk valami legbolkapott palcadurrogtatast az Odunal,a temetest is kihagytak; ellenben nagy hangsuly van a szerelmi romancokon; es az uj kviddicsmezek termeszetesen nagyon fontosak, hiszen a konyvben is tobboldalnyi terjedelemben olvashatott roluk a rendezo...
Velemenyem szerint Chris Columbusnak kellett volna vegigvinnie az osszes reszt, mert a 3. resztol a rendezoi valtasok sajnos ranyomtak belyeguket a filmek szinvonalara.
10/10
mate92 2009 júl. 19. - 20:11:37 10/10 Előzmény timcyykee
(1018/2408)
hát nekem már csak 3 nap film-ig hogy meg nézem a moziba !!
10/10
timcyykee 2009 júl. 19. - 20:01:01 10/10
(1017/2408)
:)
10/10
timcyykee 2009 júl. 19. - 19:30:39 10/10
(1016/2408)
nah arra énis, de szerintem biztos jó lett :)
8/10
monnci 2009 júl. 19. - 19:28:23 8/10
(1015/2408)
énsem.:D
de úgy várom már.^^
tök kíváncsi vagyok, hogy milyen lett...:D
offtopic
dzsinidzsoni 2009 júl. 19. - 19:27:34
(1014/2408)
alkonyat topicban is ezt csinálja:/ és ott már kaptunk ezért,mármint h nem offoltunk:-/ ugyh nagyon remélem h eltávolítják innét vagy csinálnak vele valamit^^
10/10
timcyykee 2009 júl. 19. - 19:23:54 10/10
(1013/2408)
úúú már csak 3 nap (csütörtökkel 4)
el sem hiszem :)
offtopic
dzsinidzsoni 2009 júl. 19. - 19:16:51
(1012/2408)
sziasztok:) ne foglalkozzatok vele,az alkonyat topicba is beszólt ^^ meg ahogy néztem máshová is csak ezért jár fel^^"
am. várom már a filmet nagyon :)
10/10
RixosWalerius 2009 júl. 19. - 18:51:33 10/10
(1011/2408)
Te egy nagyon értékes ember vagy:-D
Mumminka 2009 júl. 19. - 18:48:45
(1010/2408)
Hogy lehettek ennyire figyelmetlenek??? Hiszen UBOrkaa már 100 éves!! Érthetõ, hogy nem érti a filmet! Egyébként szörnyû, hogy ilyen fiatalon ugyanolyan vulgáris a kifejezésmódotok mint neki.
Egyébként miután elolvastam az összes könyvet, és láttam eddig az összes filmváltozatot is, megmondom õszintén én is félek az összes elõtt egy picit. Ugyanis a rendezõnek tényleg elszállt az agya azt mondom, mert jobban is meg lehetne csinálni. Akik az ötleteket, meg a háttérmunkát csinálják nem lehet rossz szavam. De tény, hogy nekem is csalódás mindig. És a szereplõk sem azt élik meg közben, mint amit az olvasók, ez az érzetem. De tény, hogyha fiatalabb lennék, más lenne a véleményem, hiszen a Holló címû filmért is odavoltam anno.(bár az nem volt szerintem könyvben) Tehát a története a Potternek még azt mondom, hogy tetszik nagyon, és rombolják azzal a színvonalát, hogy megcsinálják filmre, a Hollónál pont fordítva. pl.
6/10
Nathan Petrelli 2009 júl. 19. - 18:45:39 6/10
(1009/2408)
A hozzászólásaidat olvasva, szerintem neked nem a filmmel, hanem a világgal van bajod:D
Abban sem vagyok biztos, hogy láttad a filmet, mindenesetre csak sajnálni tudlak, ha azzal töltöd az idõdet, hogy véletlenszerûen kiválasztasz egy topicot, és beírod, hogy az illetõ film egy "sz*r"...