dodo13 2009 júl. 25. - 14:56:28
(1448/2408)
A mai 3D elõadás elmaradt, mindenkinek hatalmas csalódás volt, ez az imax õrület, utáni jegyvisszaváltás. A Mozi sem rugalmas nem volt, és kárpótlásnak be kellett tudniuk az embereknek, az "elnézést"-kéréssel. A jegy árát persze visszaadták,- ez a minimum-, de a sok csalódott gyerek, és vidékrõl felutazott család számára, ez nem sok vigaszt nyújtott.
CDK 2009 júl. 25. - 14:55:24
(1447/2408)
1450 kidobott pénz.Még jó hogy nem 3D-be vagy VIP-be dobtam ki.
Lagymatag, vontatott, ócska és gyermeteg poénokkal - Hermione, fogkrém/sörhab van a szád szélén - AZ NEM AZ! üvölti a nézõtéri humorharold kórus, 2x is, fúúú de izgi nyihihi!
Ébresztõ!! A szereplõgárda mára felnõtt, feltehetõleg a rajongótáborral együtt, ideje lenne valami komolyabbra fordítani ezt az eposzt, mert ez így full bealvás <ásít>.
Emma Watson, ha a filmiparban marad, a világ legrosszabb színésznõje lesz, akármennyire is helyeske.
A rajongók boldogok lesznek vele, de aki kívülállóként, érdeklõdve kísérte figyelemmel a HP jelenséget, azt óva intem tõle.
dany93 2009 júl. 25. - 14:50:42
(1446/2408)
Igen azt én is észrevettem de az csak egy kép és kb. 1ms ig volt látható és az sem magyarázza hogy mért azt a barlangot választotta Voldemort.
10/10
Dros 2009 júl. 25. - 14:40:33 10/10
(1445/2408)
Mikor Dumbi elsõ találkozását mutatja Harrynek Tommal akkor van egy a kép a falon a barlangról az ágya felett az ablaka mellett.
viktoriaaa88 2009 júl. 25. - 14:39:00
(1444/2408)
Sziasztok!

Számomra minõsithetetlen a film. Unalmas, kb ennyi: blablabla... húú valami történt... blablabla.
Olvastam a könyvet kb 5x és nem értem, hogy lehet ennyire elrontani, azért ebbe a 2,5 órában több jó jelenetet is berakhattak volna.
Ilyenkor elgondolkodtat, hogy J.K. Rowling hogyan minõsiti a filmet, vagy hogy engedhette meg hogy az egyik legizgalmasabb részbõl ilyen blablát csináljanak. Ezek a szerelmi szálak... nagyon bosszantó... nem errõl kellett volna szólnia.
Látom, olvasom nem csak engem zavar, de jó róla beszélni.
Nekem ez a film volt a 6 közül a legnagyobb csalódás, remélem professzionális lesz a 7. rész.

Én is csak azt tanácsolom, várjátok meg amig le lehet tölteni, illetve ezt azoknak tanácsolom, akik olvasták a könyvet, akik nem olvasták, nem igy értékelik és fogják fel a filmet.
dany93 2009 júl. 25. - 14:24:55
(1443/2408)
Sziasztok!
Én tegnap néztem meg ezt a filmet és vegyes érzésekkel jöttem ki a moziból.Nekem inkább nem tetszett.A 2 és fél órás filmbõl csak fél óra volt izgalmas a többi 2 óra beszélgetés.Értem én hogy szükséges ahoz hogy megértsük a filmet de valamivel feldobhatták volna.Mondjuk ha jobban megmutatják a nyomozást a horcruxok után, ha több emlékes jelenetet tettek volna bele.Szerintem az aki nem olvasta a könyvet (én olvastam) annak van egypár rész ami érthetetlen.Nekem egyik barátom mondta aki nem olvasta hogy nem értette.Például a végén semmi sem utal arra h mért pont a hasadékban,barlangban rejtette el Voldemort a lélekdarabot ennyi erõvel a szomszéd terembe is rejthette volna. Dumbledore csak oda hopponál és kész nem indokolja meg hogy mért.Az Ódu felgyújtása nagy hülyeség volt mert hát mi lesz igy a 7. részben az esküvõvel?Nem tetszett még benne hogy teljesen kihagyták a roxforti csatajelenetet.szerintem túlságosan tartalékoltak a 7.részre.Egyébként én úgy tudtam hogy a film címe Harry Potter és a FÉLVÉR HERCEG.Szerepelt benne a könyv de szerintem sokkal többett kellett volna valamint semmi nyomozás..hogy ki lehet ez a félvér herceg.
Ami tetszett benne a kvidics és a szerelmi jelentek valamint a 16 éves Denem alakítása.


Nekem ez a film egy 6/10-es...sajnos :S:S:S
10/10
Stefush 2009 júl. 25. - 14:08:02 10/10
(1442/2408)
A hozzászólásokat olvasva nagyjából erre számítottam. Aki olvasta a könyvet az háborog, mert a film EGYÁLTALÁN NEM KÖNYVHÛ! Aki nem olvasta a könyvet, az vagy isteníti a filmet, vagy egyszerûen egyetlen mukkot sem ért belõle.
Én olvastam a könyveket mindet legalább 3x, és láttam az eddigi filmeket, és most ezt is.
Mivel a 4. résztõl már kezdtek elvonatkoztatni a könyvtõl, az ötödik rész pedig átírta az egész könyvet, úgy ültem be a moziba, hogy nem fog érdekelni, mi volt a könyvben, egyszerûen élvezni fogom a látványt - mert ehhez ért David Yates máshoz nagyon nem mint az ötösbõl kiderült - aztán meglátjuk.
És csodák csodája, tényleg élveztem a filmet! Persze beleraktak egy csomó jelenetet amirõl a könyvben egyetlen árva betû sem volt, és megmásítottak nem egyet, de szerintem nagyon jól átadta a hatos könyv hangulatát, valamint most legalább hallhattunk párbeszédeket. Az ötösben ugyanis körülbelül 4 mondatot beszélt Rupert Grint és Emma Watson, ötöt Daniel Radcliffe és csak sodródtunk a látvánnyal.
Igaz a szerelmi szálakat nagyon elhúzták, és persze volt pár csöpögõs jelenet amitõl borsódzott a hátam, de lehetett rajta nevetni szórakozni.
Igen, a végérõl én is hiányoltam a roxfort ostromát, és Dumbledore halála is lehetett volna jobban kidolgozott...
Az emlékekbõl hiányoltam a Hepzibah Smith-es részt - így hogyan jön rá Harry hogy mik lehetnek még a horcruxok??? És a Megszeghetetlen Esküs jelenet is lehetett volna hosszabb, szívesen megnéztem volna hogyan oltja Bellatrix Pitont.
A színészekkel kapcsolatban: Daniel Radcliffe ahogy nõ, annál rosszabbul játszik - bár a Felix Felicis-es részt az valóban jól alakította.
Emma Watson és Rupert Grint szerintem õk nagyon jól játszanak, egyre jobban és jobban!
Maggie Smith nyilvánvalóan fantasztikus és zseniális, nagyon megszerettem mint McGalagony és most sem okozott csalódást.
Alan Rickman is zseniális volt, bár õ mindig is jól játszotta Pitont szóval nem okozott meglepetést. Egyetértek azzal, hogy a gyengélkedõs résznél a háttérbõl is képes lejátszani a többi színészt.
Helena Bonham Carter ahol megjelent mindenkit lesöpört a pályáról, zseniálisan alakítja Bellatrix Lestranget - ugyanúgy mint az ötödik részben is.
És végül de nem utolsósorban Michael Gambon aki immár negyedik éve de szerintem nem alakítja olyan jól Dumbledoret mint elõdje Richard Harris aki sokkal "aranyosabb" Dumbledore volt, de mind1 ez egyéni vélemény és lényegtelen. Szóval szerintem Michael Gambon játszhatta volna kicsit hihetõbben azt, hogy a halálán van, amikor Draco lefegyverzi õt. bár lehet hogy csak a szinkron nem volt elég hatásos.
Apropó szinkron: engem idegesített.
Mindent összevetve, lényegesen jobb mint az ötös, és egy ilyen vaskos kötetbõl nem is vártam hogy jobbat hozzanak ki, szóval 10/10 :D
Bocs a litániáért!!! :P
1/10
ShanD91 2009 júl. 25. - 13:55:38 1/10
(1441/2408)
Hát ez a film egy sz**!!! NE NÉZZÉTEK MEG MERT PÉNZKIDOBÁS! 30 percet láttam a filmbol de elég volt annyi belole, hogy nem értettem meg:D Olyan kis elferditések vannak ami egy mondatba kerül de akkor is mást mond...

Spoiler- Lumpsluck professzor lakásán Dumbledor mondja hogy a sárkányvér miatt bukott le Lumps. E helyett a mondat helyett miért nem mondja azt h mert a sörét jegy nem volt ott????!!! Kérem szépen hogy kerül oda Herry a metrohoz meg Dumb..a film kezdetén??? A konyveb szó sem volt ezekrõl! Meg ha jol emlékszem Herry-t nem Luna találta meg hanem Tonks a vonaton... ilyen elferdítések miatt szinte azt mondhatom, lesüllyedt az Eragon szintjére... - Spoiler
1/10
Gyuri04 2009 júl. 25. - 13:40:33 1/10
(1440/2408)
Szánalmas mennyien megnézik ezt a baromságot?néznének inkább egy jó akciófilmet...
10/10
timcyykee 2009 júl. 25. - 13:32:45 10/10
(1439/2408)
pedig érdemes elolvasni a könyvet :)
torkild 2009 júl. 25. - 13:25:38
(1438/2408)
Aki még nem látta ki ne adjon pénzt a mozira!!
Inkább töltsétek le...aztán pedig hálálkodjatok, hogy milyen jófej voltam és idõben szóltam...
Ez a film(?) egy marhanagy átverés...
akta@ 2009 júl. 25. - 13:20:42
(1437/2408)
Egyértelmû, hogy nem lehet egy ilyen vaskos könyv összes eseményét belesûríteni 2,5 órába, de én továbbra sem értem, hogy mi értelme volt olyan eseményt beletenni, ami nincs a könyvben. Lehet, hogy rosszul emlékszek, de ez a korábbi részekre nem volt jellemzõ. Ráadásul rosszak is voltak... hogy a fenébe nem tudott volna elbánni Tonks meg Lupin az Odúnál Bellatrix-szal meg Greyback-kel? Ha jól emlékszem, a 5. rész végén a Minisztériumban a halálfalók fekete füst kíséretében röpködnek, az aurorok pedig fehér, ez azt jelentené (szerintem), hogy nagyjából egyformán jól képzett varázslók.

Amúgy nekem leginkább a "Potter-szignál" hiányzott a WB embléma megjelenésekor... mert akkor minden alkalommal jólesõ borzongás fut végig a hátamon, és ezzel egy csapásra ráhangolódok a filmre... ez most sajnos nem történt meg.

A korábbi részek után úgy jöttem ki a moziból, mint akit fejbe kólintottak, és egész este a film hatása alatt álltam,... ehhez képest most a befejezõ jelentkor arra gondoltam, hogy na, vajon lesz még itt valami, vagy vége? És mire kiértem a moziból, már tök máson járt az eszem, sajnos.

Az egyetlen jelenet, ami megfogott, a szegény kifakult Katie Bell megátkozása, ahogy felemelkedett, az eléggé hátborzongató volt. Ja, és errõl jut eszembe, hogy végül az sem derült ki, hogy jutott eszébe Harrynek a bezoár... pedig a könyvben ennek is jelentõsége van.

Az összes közül ez volt az egyetlen rész, amelyiknél zavart, hogy olvastam a könyvet, és egyfolytában azon járt az eszem, hogy ez a könyvben nem is így volt.
Persze ettõl függetlenül, ha kijön dvd-n, azonnal megveszem, és megnézem itthon is, hátha másodjára már sikerül jobban elvonatkoztatni a könyvtõl, és akkor már lehet, hogy más lesz a véleményem... talán még tetszeni is fog. Most legfeljebb 5/10-et tudok rá adni, de azt is az elsõ 10 perc látványára.
zsolttt 2009 júl. 25. - 13:03:22
(1436/2408)
SZAR
Blauro 2009 júl. 25. - 12:42:07
(1435/2408)
Nem Tudom ki hogy van vele de nekem ez a rész tetszett a LEGJOBBAN imádoom!!! Igaz a könyvet nem olvastam és biztos jobb könyvben de mostmár nem fogom elolvasni :D Mindenestre a FILM fantasztikus volt!! :):)
10/10
De Goey 2009 júl. 25. - 12:08:44 10/10
(1434/2408)
Hát éppen az a lényeg,hogy a könyv és a film nem ugyanaz :) filmnek elment :) beleillet a sorozatba.
5/10
matyi7 2009 júl. 25. - 11:46:52 5/10
(1433/2408)
Nem vártam sokat a filmtõl, de még így is csalódnom kellett, mert még kevesebbet kaptam. A sorozatban eddig ez volt a legrosszabb rész. Legjobban a Barátok Közthöz tudnám hasonlítani: Semmi nem történt!!! 10/7-et vártam, de csak 10/5-öt tudok adni.
8/10
borkasztik 2009 júl. 25. - 11:24:18 8/10
(1432/2408)
Így van szerintem is. Pedig ebbõl nagyon jó részt is csinálhattak volna ha relytélyekre vegtettk volna a hangsúlyt!Azzal egyáltalán nem lett volna unalmas csak érdekes! A végén meg minimum annyi kis csatátá bemutathattak volna mint az 5. végén. azzal úgyse árultak volna el többet a nagy csatájukról amit terveznek!!! De a végsõ temetés kivágása az még érvágás volt számomra teljsesn érdemtelen volt egy olyan nagy karakter bánásmódjához aki meghalt a történetben
1/10
sparrow007 2009 júl. 25. - 11:17:39 1/10
(1431/2408)
Igen. Több gonoszra és sötétségre lett voltna szükség. Az elõzetesben meg összevágták a legjobb részeket és kész. Egyszerûen nem kpatam meg szt amit vártam : semmi izgalom és semmi magyarázat és semmi történet. Nyáltenger az van. Az utolsó 30 perc jó csak össze van csapva.
8/10
borkasztik 2009 júl. 25. - 11:12:26 8/10
(1430/2408)
gyet értek ez volt eddig a legrosszabb rész eddig! Mert ez tartalmazta a legkeveseb információt hála a nyáltömegnek! Kár pedig a könyv tényleg fordulatos és izgalmas!!tt pont azokra nem fegtették rá a hangsúlyt amire kellett volna!
10/10
De Goey 2009 júl. 25. - 10:54:23 10/10
(1429/2408)
A könyv melett nem volt jó, a filmek folytatásának viszont igen :)