2/10
Pantano 2009 júl. 24. - 17:57:53 2/10
(1388/2408)
Hát mit ne mondjak ennél a résznél csak a Tûz serlege volt rosszabb szerintem.
Egyszóval pocsék volt a film. Olvastam az összes részt nem is egyszer, egyszerûen nem értem, hogy miért kellett olyan részleteket kihagyni/megváltoztatni amik az utolsó részben kulcsfontosságúak, pl Piton könyvének elrejtése a szükség szobájában, a gyûrûrõl nem tudunk meg szinte semmit, a többi emlék, az, hogy Voldemort Mardekár leszármazottja, és még sorolhatnám. Mindemellett Daniel Radcliffe a legpocsékabb színész akit eddig láttam, még az elsõ három részben elég jól játszotta a szerepét, de amit a többi részben nyújt az siralmas. Továbbá Dumbledore halála, és amikor Katie Bell megfogja a nyakláncot egyszerûen nevetségesre sikerült...

Én ma néztem meg Imax moziban és kezdetben a történet teljes lebutítását legalább kárpótolta a látvány... egészen 12 percig. Kezdetben azt hittem hogy azért vetetik le a szemüveget negyed óra után, hogy nehogy kisüljön a szeme az embereknek és majd vissza kell venni. Hát tévedtem. 154 percbõl 12 perc amit 3Dben lehet nézni.
Mindezek ellenére nem mondom azt, hogy másnak nem tetszhet, lehet, hogy én ragaszkodok túlságosan a könyvhöz, de ha már adaptációról van szó ne a teljes történetet változtassák meg.
Nálam a film 2/10
twillight 2009 júl. 24. - 17:57:10
(1387/2408)
Voldi ott van, bár nem tudom, forgattak-e vele új képsorokat. De vágásokban a "felnõtt" Voldi is szerepel.
twillight 2009 júl. 24. - 17:52:51
(1386/2408)
Brutális volt. Témailag nyilván nincs a 100 legfontosabb film között, de megvalósításban mindneképp.

Minden piszlicsáré részlet a helyén volt, a szereplõk jól teljesítettek (amikor meg nem, akkor megmentették õket a sminkesek, vagy a stáb más része).
Tetszett, hogy hagynak bámészkodni nincs túlzsúfolva a vászon, így megtalálod a környezet irodalmi szintû (és néha irodalmi, mi több: filmes!) utalás-részeit (elég csak az utolsó snittben megnézni a tájat amire Potter utal), illetve figyelheted a háttérben állókat is (Piton a betegágynál mindnekit lejátszik a színrõl, pedig csak a szemét forgatja).

A zombis-jelenetetet úgy vettem észre újraforgatták - elõnyére vált (jobb a díszlet).

Szóval durván a helyén van minden, és ez az elsõ film, ahol nem "szuperheroe-actionmovie-mesevilág-karakterek" rohangásznak, hanem emberközeli a varázslók világa is.


Plusz mikor hallottam, hogy van 3D-t tartalmazó változat is, hát elmentem a Corvin-ba, mert ott is szoktak 3Ds dolgokat adni. Na, kiderült hogy bár kétféle változatot is adnak, egyikben sincs 3D. Eldzsaltam az egyetlen moziba, ahol a 3D-s kópiát bemutatják. Paff voltam. Életbe' nem gondoltam, hogy ez a technológia idáig fejlõdött a sima kis piros-zöld szemüvegbõl. És nagyon jól meg van csinálva az átmenet a 3D-s és a normál kép között.


Utolsó plusz, hogy hard-rockot használ filmzeneként, ráadásul aláfestõ/háttérzeneként, nem pedig a szokásos "figyuzz, milyen trendik vagyunk" módon.

Végül pedig: a film folyamatosan bírja tartani a pörgést, sosem hagyja magát ellaposodni, pedig bõven akadt volna rá alkalom és lehetõség.

Nagyon durván jó a film, és kár sima kópiát megnézni.
Az egyetlen a szinkorn. Az most rosszabb minõségû több szereplõnél


PS: a kviddicsbõl nem hittem, hgy még újat ki lehet hozni, de ritka durva!
Hunti 2009 júl. 24. - 17:42:00
(1385/2408)
de akkro is olvasd el!!!! A 7 még tele van ilyen furmányokkal:) Amugy elég sok kritika érte a filmet, de ha minden benne lenne ami a könyvbe akkor 4 órás film lenne. 1 valamivn azrét 1et értek voldemort gyermekkoráról szólt a fél könyv mégis pár percet szenteltek rá. Ezt én is piszkosul hiányoltam. Az az igazsság annyira jók a Harry Potterek, hogy már mindenki a hibákat keresi benne mint hogy, élvezné, hogy milyen jó...................Én végig azon stresszeltem, hog bakker minjárt vége
Hunti 2009 júl. 24. - 17:37:29
(1384/2408)
Ha ez boldoggá tesz akkor jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó, de tény és való ez el kell olvasni hogy átéld mennyire is ott állt mindig Harry oldalán és hogy mennyit kockáztatott, hogy úgy tett mint ha Voldemort szolgálatába állna. Az éetével játszott, hogy segitsen a jókon. Amugy Albus kérte hogy õ tegye meg és ne melfoy. Halála elött is azt monda "kérlek" nem az éltéért könyörgött hanem hogy tegye meg, mert még kb 2 éve votl mert halálos sebet szerzett (az ami a kezén volt)
twillight 2009 júl. 24. - 17:30:57
(1383/2408)
elküldöm PM-ben.
10/10
timcyykee 2009 júl. 24. - 17:30:45 10/10
(1382/2408)
lusta vagy elolvasni egy könyvet? vagy talán nem tudsz olvasni, mert kiskorodban nem tanultál meg? ennyire érdekel, hogy jó-e vagy nem, várd meg a filmet és megtudod :))
M.Shadows 2009 júl. 24. - 17:11:32
(1381/2408)
Aj istenem:D 1 Jó vagy 1 rossz.... mi olyan nehéz abban hogy leírja valaki valameiket és ennyi????? mindneki mellébeszél és olvassam el a könyvet:S nemfogom és nem is akarom csak valaki mondja már el valami értelmes köszi... am bocs hogy ien bunkón válaszoltma köszi hogy ennyt leirtál de nemeztkértem:D
8/10
borkasztik 2009 júl. 24. - 16:51:56 8/10
(1380/2408)
Éppen ezért érdekes mert ez is a könyv egyik nagy meglepetése!!! EGy nagy összeesküvés része volt!! Olvad el minkább én is azt ajánlom mert megéri! Annyit elárulok nem egyszerû Piton karaktere és onnatól kezve változott meg hogy beleszeretett valkibe aki nem is volt akárki!!!XD
M.Shadows 2009 júl. 24. - 16:41:29
(1379/2408)
Nem fogom elolvasni:D mibe telik leirni hogy gonosz vagy nem valaki mondja már el:S______________
5/10
kekszon 2009 júl. 24. - 16:40:03 5/10
(1378/2408)
Szerintem olvasd el az uccsó könyvet. Jobban jársz vele, minthogy valaki itt megmondja neked a történet végét...
8/10
borkasztik 2009 júl. 24. - 16:38:49 8/10
(1377/2408)
Az tûrhetõ volt szerepében nem hazudtólta meg magát, de nem sok szövege volt
M.Shadows 2009 júl. 24. - 16:37:10
(1376/2408)
_____________*********Piton most jó vagy nem*********__________
8/10
borkasztik 2009 júl. 24. - 16:33:59 8/10
(1375/2408)
Igen tiszteletben tartom véleményedet, de pont azok szoktak így nyilatkozni aki nem olvasta! Mert mint egy külön álló filmként biztos jónak humorosnak tûnik a csak az a baj hogy mint adptáció nagyon ellet rontva. Olyan volt mintha egy alternatív Harry Potter és a Félvér herceget láttam volna , ami nem egyenlõ azzal az igazi világgal mint amit megszerettünk könyvben. Az rendben van hogy nem kell 100% hasonlítani a könyvhöz, mert talán nem is lenne jó, de hogy teljesen átírnak olyan dolgokat ami teljesen ellent mond a karakterek személyiségének és még a jövõbeli részek értelmét is megkérdõjelezi sõt veszélyszteti ezekkel a húzásokkal az már baj.
5/10
kekszon 2009 júl. 24. - 16:33:24 5/10
(1374/2408)
Köszi, ezt még nem olvastam! Kb. ugyanezeken gondolkodtam én is a film alatt...
Sajnos most látom, hogy ez a szerencsétlen Yates csinálja az utolsót is, kár érte :(
7/10
Semprini 2009 júl. 24. - 16:27:00 7/10
(1373/2408)
"nem értem másoknak miért nem tetszett..."
Akkor ajánlom figyelmedbe a film adatlapján az Ajánlók és kritikák-nál olvasható 'Trabant eladó' c. írást. Tökéletesen igaza van.
Cameron 12 2009 júl. 24. - 16:24:36
(1372/2408)
egyetértek veled!
nem értem másoknak miért nem tetszett...
rendben, néhány weboldalon nagyon tuloznak, meg nem is olvastam a könyvet, ugyhogy lehet hogy eléggé eltérö, de semmi sem lehet tökéletes...
ettöl függetlenül pedig látványos,romantikus, érdekes, fantáziadus, és még vicces is!(nem a legfélelmetesebb, de azért elég bruti.)
viszont volt egy nagyon nagy elönye:
az 1.,3.,4. részhez hasonloan rengeteg fordulat volt benne.(nem mondom el, jöjjetek rá, de ha érdekel bövebben, irjatok)
az egyik legjobb HP film volt, szerintem!!!
M.Shadows 2009 júl. 24. - 16:22:31
(1371/2408)
Hát 2 csalódás is volt... 1 kellemes meg 1 kevésbé??? Drakoban kellemesen cslaodtam hogy nem tette meg... Piton meg nemtudom öszezavarodtam most aki olvasta is a könyvet vagy érti mondja már el hogy jó vagy nem???? elõre is ksözi... Am voldemort 1 mpnyi szerepet sem kapott:D azért ott a neve a szereplõlistán... Furcsa:S
----------Kérdésre válaszoljatok-------------
10/10
Judybaba 2009 júl. 24. - 16:11:12 10/10
(1370/2408)
Úgy ültem be erre a filmre, hogy egyáltalán nem érdekelt...és úgy jöttem ki, hogy EZ IGEN!
Igazából a Harry Potter szerintem nem feszeget érdekfeszítõ témákat,. még csak azt sem mondanám hogy különösebben mély értelme van, de a benne rejlõ hihetetlen nagy fantázia, lehengerli az embert még így, két és fél órán ár is!
Úgy ültem be hogy majdnem elaludtam, mert nagyon kimerült voltam, gondoltam, majd max alszom egy jót, de ehelyett képtelen voltam nem nézni!
Sokszor sok volt a dialógus, amikro semmi érdekfeszítõ nem történt, de ismétlem, mindenért kárpótol, hogy egyáltalán nem földhözragadt vééégre!!!!

Abszolút nem vagyok HArry Potter fun, még csak nem is láttam egy részt sem, avgy talán egyetlenegyet, de abszolút 10/10 ez a film!
GRATULÁLOK!!!
5/10
kekszon 2009 júl. 24. - 16:10:13 5/10
(1369/2408)
Sikerült megnézni. Kár volt ennyire a moziba sietni :(
Valami elképesztõen el lett b@szva. Nagyon nem komálom, ha egy rendezõ beleturkál egy történetbe úgy, hogy érdemben nem tud hozzátenni. Akkor inkább ne piszkálja! Minek kellett a végén a Dmubledore-os tornyos jelenetet megváltoztatni? Érdemben semmit nem tett hozzá, csak átírta a könyvben levõt.
Az odús jelenetet szintén nem értem, hogy minek kellett. Ha ezzel akarták felpörgetni a film közepét, akkor elég szánalmas próbálkozás volt. Amellett, hogy szar a jelenet, de kíváncsi vagyok a 7-esben, hogyan küszöbölik ki, ezt a bakit. Csiribú-csiribá varázsolnak egy újat?

A film lapos, unalmas, teljesen rámegy a szerelmi szálra, ami érdekes lenne (horkruxos rész) az 5 percbe össze van csapva, ami fel tudná pörgetni, egy-két ütõs kviddics jelenet, abból szintén van kb. 3 perc. Nekem az az érzésem, hogy mindenbõl akart bele egy kicsit a rendezõ, de így azt érte el, hogy semmi sincs benne igazán.

Csak reménykedni tudok benne, hogy az utolsó részt nem cseszik el ilyen szinten mint ezt. Messze a legrosszabb HP az eddigi 6 közül...