1/10
offtopic
Nyomom a tutit 2009 júl. 24. - 11:10:48 1/10
(1348/2408)
Szerintem a film rohadtul nem a könyvrõl szólt!
Nézem a filmet,röhögök a szerelmi szálakon..És nem jön el az amire vártam.A végébõl annyi volt igaz h az igazgató meghal,de hol a csata amit vártam?Ez nem volt elkapkodva szerintetek?A 4. volt a legjobb,ez olyan volt mint az 5.Sz*r
yoshitamagotchi 2009 júl. 24. - 11:07:36
(1347/2408)
nekem hatalmas csalódás volt sajnos.. unalmas volt, egy két jó jelent volt csak benne, a végén egyáltalán nem jtt ki a könyv drámaisága.. sajnálom, mert nagyon vártam és könyvben ez az egyik kedvenc részem
Mermaid. 2009 júl. 24. - 10:30:33 Előzmény Naphinel
(1346/2408)
Igen de a tartalom iró konkrétan arra hegyezte ki a dolgot mintha ez a rész a dementorokról szólna, és a támadásaikról . Holott ez nem is volt igaz.....mindenesetre szerintem akkor is hülye aki azt irta.....
8/10
Jancsi14 2009 júl. 24. - 10:07:57 8/10
(1345/2408)
Én tegnap 10:00-kor néztem meg. Én is többet vártam a filmtõl, de nekem így is tetszett. A barlangos jelent valóban tök jó volt.
1/10
Rootwin 2009 júl. 24. - 09:53:31 1/10
(1344/2408)
Tegnap nekem is alkalmam volt megtekinteni eme mûvet. A véleményem: (spolierek meg minden lehetnek, még nem tudom)

==========================================================

Na szóval. Ha sokszor azt érzi az ember, hogy a háliwúdi nagyágyúk a PG-13-al rontanak el egy jónak igérkezõ filmet, megállapíthatjuk, hogy ezúttal a PG-vel sikerült ellaposítani a jónak igérkezõ filmet. Pedig már a 4.-5. rész a magasabb korhatár besorolást kapta, így ez nem teljesen logikus, vagyishát nem érte meg "tönkretenni" miatta az élményt. Techinkailag én eléggé szegényesnek éreztem a filmet, nem voltak be nagyot durranó hangeffektek, libabõrös jelenetek, amikbõl valljuk be az elõzõ részekben nem volt hiány. Én már a Fõnix rendjét is egyetlen jelenet miatt szerettem: amikor Bellatrix kiszzabadul az Azkabanból. Na, annak volt hangulata, ebben a filmben hasonló élményt egy (1) képsor produkált, az a híres barlangos nyitány. Az élveztes volt.
Az elsõ két film számomra teljesen egyforma. Mesefilm a Reszkessetek betörõk nyomdokain, a második ugyanaz pepitában. Azok még talán hasonlítottak a könyvre, a továbbiakban a történetet adaptálták. Ami megjegyzem nem baj egy moziflm esetében, és én személy szerint a hajamat tépem amikor ilyesmikkel találkozok "sok minden kimaradt", "nem kellett volna 10000x elolvasnom a könyvet". Ha valaki egy könyvet ennyiszer elolvas rövid élete során, valami új és izgalmas helyett ott már baj van. Egy film szándéka pedig a könyv eseményeit bemutatni, nem pedig a könyvet levetíteni. Így egy év távlatából nem éreztem hiányosságokat, minden lényeges jelenet belekerült. Igen-igen, 1-2 apró változás megjelenik, de ezeket részben indokoltnak éreztem. Ami viszont irritált: Harry feltûnési viszketegsége már a könyvben is idegesítõ, tényleg zavarai vannak odabennt, és itt is megfogalmaz olyan mondatokat, melyek hallatán kimenekülnék a világból. Nem normális. Úgy éreztem ezt az alkotók is észrevették, így olyan mondatok is elõfordulnak, mint: "Harry, én csodálom a bátorságodat. De néha nagyon buta vagy." Egyetértek. Egy idegesítõ balfácán szegény, az állandó kérdezõsködésével és szereplési vágyával. Sebaj, a könyvet se miatta szerettük. A film tempója azonban kifejezetten megfelelõ. Ebbõl a szempontból a negyedik részt rendkívül elcs*szték, az ötödik már kellemesebb volt, és itt végre sikerült megtalálni az arany középutat, minden benne van ami kell (habár nekem még mindig néha olyan érzésem volt, hogy ez már nem az a film, melyben a kis varázslók a kastély felé csónakáznak), megfelelõ hosszúságú prológ, befejezés (ebbõl a szempontból a 3. nekem béna volt... bocsánatot kérek). Azt viszont nem tudom felfogni, hogy mi a fenének kellett ilyen maratoni hosszúságúra nyújtani egyes jelenetket. A végi kifejezetten vontatott. Szerintem amikor Dumbledore holteste fölött az iskola felemli a pálcáját, és a hófehér varázslat egy kis iõdre elkergeti az árnyakat, tökéletes befejezés lett volna. És talán még izgatottak is lennék, hogy na, mi lesz ezután. Ehelyett megnyugatnak minket, hogy nyugi, van remény, megvan a követlezõ nyom, minden rendben lesz... Szánalmas volt. A világ nem ilyen. Ráadásul a katarzis (én nem éreztem... lehet, hogy egyedül voltam) után eszméletlen nagy ballépés volt a végefõcím alá ilyen vidám zenebonát berakni. Ezt a zenét még a Titanic harmadosztályán szerettük, így viszont a film által keltett hatást tönkreteszi. Kifelemenet hallottam a nézõk párbeszédét azt illetõen, hogy "mekkora sz*r volt", meg minden, de azért véleményem szerint egynek elmegy. Nem hoz szégyent a sorozatra, bár az IMDb 7,9-es ítéletét túlzásnak érzem.
Nálam 6/10.
10/10
Bingó10 2009 júl. 24. - 09:52:18 10/10
(1343/2408)
Szerintem remek volt jók voltak a poénok és a filmtechnikák igaz hogy eléggé eltér a könyvtõl de sztem nagyon jó. Egyébként az igaz hogy a 7. könyvbõl 2 filmet csinálnak mert egyébként olyan hosszú lenne?
kurusta.zsolt 2009 júl. 24. - 09:44:34
(1342/2408)
Hát ahogy látom ezt is fikázzuk rendesen mint az 5 öt :D
A hozzzászólásaimba már leírtam nekem mi a bajom vele...

Mivel eléggé eltértek a könyvtõlén kíváncsian várom h mogják elõadni a következõ részben....
Virdzsu92 2009 júl. 24. - 09:43:16
(1341/2408)
Nekem nem igazán tetszett, többett vártam a filmtõl. Könyvbe jobban tetszett.
10/10
timcyykee 2009 júl. 24. - 09:25:31 10/10
(1340/2408)
én ma is megnézem moziban HP-t :$ :)
Crampus 2009 júl. 24. - 09:05:40
(1339/2408)
Látványos, az tény... fõleg az elsõ 15 perc, ami 3D-s... Bár ha azt a címet adják neki, hogy A Gyûrûk Ura 4, nem lepõdök meg... Sméagol és Gandalf egy az egyben... színészi játék az idõsebbeknél még rendben van, de az ifjúság... nekem csalódás volt egy kicsit az egész...
West 2009 júl. 24. - 08:58:28
(1338/2408)
Fantasztikus nekem nagyon tetszett nem ereztem sehol hianyosagot mert ugy tekintettem es mint egy filmre ha konyvre vok kivancsi akkor elolvasom megegyszer....ennyi telleg lehetett volna tobb 3D mindenkinek ajanlom erdemes videkrol is felutazni (mi 3orat kocsikaztunk de megerte) egyedul a temetes hiannyzott... De naon tetszett a szinkron foleg Harrye viszont sztem nehol lehetett volna jobban is forditani..... 10/9,9999999999999999999999
5/10
Angelique 2009 júl. 24. - 08:20:31 5/10
(1337/2408)
Nem gondoltam volna, hogy ezt fogom mondani, de tömören nekem ez a film egy nagy csalódás volt...
8/10
borkasztik 2009 júl. 24. - 08:05:05 8/10
(1336/2408)
Éppen ez a baj nagy részt Harryiék abból táplálkoznak a 7. részben amiket megbeszéltek és rájöttek relytélyekre Dumbledore-al a 6. részben (filmben) pont ezt a részt/fõszálat nagyolták el és siklottak el felette!! Pedig a könyv 50% errõl szól és ezért nem értem hogy ebbõl nem lett volna nehéz könyvhûbbet csinálni! De persze õk csak a szerlemre és a humorra koncentráltak ami jó és aranyos volt , de ez kevés Harry Poteres élménynek!!
8/10
borkasztik 2009 júl. 24. - 07:59:27 8/10
(1335/2408)
ÉS IZGALMASABB IS LETT VOLNA MERT A LÁTVÁNNYAL AZÉRT ELÉG GYÉREN BÁNTAK!
De mondom összeségében tetsezett sõt meg is lepõdtem néhol, hogy milyen pontos idézeteket emeltek ki a könyvbõl csak aránytalanultúl nagy hangsúlyt kapott a töltelék, mint a lényeges dolog és ettõl elég kapkodva tünt az egész, mintha gyerünk csináljuk gyorsan, haladjunk mutassuk meg és kész váltsunk is nézetet képet!
Jó de ezzel pont a lényeg felett siklottak el!!
Nekem pont a barlangos rész volt a legnyagyobb csalódás valahogy!! Mert amit láttam jó volt de kevés ott is kapkodva éreztem az egészet!!

Pl az 5-ös fil nem tünt annyira kapkodónak ,most fügetlenül attól hogy tudom ott is nagyon sok részt kihagytak!! De akkor is ott amit kiválasztottak fõ szálakat a könyvbõl azt részletesebben dolgozták ki és nem ugráltak anyit a jelenetekben. Meg volt a hangsúly.

Illetve megint azt emelném ki hogy a rengeteg film elõtti bemutatóval lelõdték a pénokat mert sajna a rengeteg tv spootos rész elég rendesen megmutatta a történést és az igazi filmben sajna nem volt sokkal többb esemyény mint amit bemutattak azokon. Furcsa de a 4-5 trailer látványosabb ésa varázslatosabb volt számomra mint az egész film leszámítva egy két jelenetet
gulaxy 2009 júl. 24. - 07:52:11
(1334/2408)
ez nem a könyv, hanem egy film, amiben azonosak a szereplõk az azonos címû könyv szereplõivel.
Az a jelenet amikor Harry azt mondja, hogy "meg kell dolgoznom Lumpsluck-t, nem mondta el miért, de biztos fontos lehet....".
Hogy fognak ebbõl 7. részt csinálni???? Az 7. rész arról szól, amirõl a különórán beszélgetett Harry és Dumpledore....

Látványos a film, jópofák a viccek, de a könyvhöz nem sok köze van.
8/10
offtopic
borkasztik 2009 júl. 24. - 07:46:31 8/10
(1333/2408)
Szia! Igen láttalak, de nem akartalak zavarni sõt már a mozin kívûl kláttalak!!!

Nekem is csak ez a bajom a filmmel nem más hogy kb 80%-90% csak a szerelmi szálról és a poénkodásról szólt!! Amit kaptam jó volt tetszett, de nagyon gyér és hiányos Harry Potter filmhez!!! Ezért nem értem mert kb a könyv felét ezek az emlékes és relytéjek boncolgatásának része tette ki és símán lett volna idelyük rá kidolgozni részletesebben ha nem csak a töltelék témára mentek volna rá!!
torkild 2009 júl. 24. - 01:30:54
(1332/2408)
Most jöttem a 22:00-ás vetítésrõl a Corvinból...de inkább aludnom kellett volna, amit a nézõtéren többször majdnem meg is tettem. A nachos mindenesetre jó volt...:D

Személy szerint nem osztom az 5. részt fikázók véleményét. Nekem a 4. és 5. rész jött be legjobban, és igazából az összeset szerettem. Ez a friss darab viszont nemhogy a legjobb, de egyenesen fárasztó volt és unalmas...
feelingje meg kb. annyi, mint egy hányásízû drazsénak...

Értem én, hogy ez egy összekötõ sztori, meg készítsük elõ az utolsó 2 x 1/2 részt, de ilyen fos forgatókönyvre csak Sirály István (ld.: Steven Seagal) kaliberû producerek szoktak rábólintani.
A történet súlyozása teljesen elhibázott volt. Fontos részeket teljesen elhanyagoltak, amivel meg feldobhatták volna (pl. hopponálás oktatása, merengõben tett látogatások, halálfalõk harca a Roxfortban) meg teljesen kimaradt.
Kíváncsian várom, hogy az utolsõ könyv elsõ részét feldolgozó 2010-es film tele lesz-e pakolva flashback-ekkel, mert van egy olyan sanda gyanúm, hogy igen...

A Barátok közt-öt megszégyenítõ - elõttem sokak által viccesnek titulált - jeleneteket pedig egy az egyben kihagyhatták volna. Túl tömény volt és abszolút idegen a történet eddigi szellemétõl.

Ja és David Yates meg monnyon le!! Óriási baklövés 4 részt rábízni egy rendezõre. A HP széria pont ezért volt eddig sikeres, mert stílusában meg tudott újulni.

Hát dióhéjban ennyi...Kösz a türelmet.

ui.: Lumpsluck szinkronja egyenesen sz*r volt. Ajánlom Jim Broadbent-et megnézni eredetiben pl. a Hot Fuzz-ban!
Móni Póni 2009 júl. 24. - 00:51:10
(1331/2408)
Végül láttál? Én nem is figyeltelek, ne haragudj...:$
valamit 2009 júl. 24. - 00:25:55
(1330/2408)
Szvsz. az elején a halálfalók repülése szemüveg nélkül is baromi látványos volt.
Lynettes 2009 júl. 24. - 00:19:03
(1329/2408)
most jöttem a moziból, nekem ez a rész tetszett legjobban, fõleg Dámblüdor halála. olyan gyors volt, és meghökkentõ, amikor megtalálták az a horkrukszmicsodát, akkor is beszartam mikor a kéz kinyúlt a vízbõl. piton nagyon jól jáccott, nekem nagyon teccett.