5/10
Gézengúz3 2009 júl. 28. - 08:57:13 5/10
(1648/2408)
Hello!
Vki el tudná magyarázni, hogy a Félvér herceg miért félvér herceg?Thx
10/10
timcyykee 2009 júl. 28. - 08:39:08 10/10
(1647/2408)
hát engem hol érdekel hogy le lett ooltva??
ha megérdemli nyugodtan.
nem az kértem, hogy ne izéljétek õt, hanem h ne fikázzz le minde 17-18 évest, és azért ez nem ugyan az.
és nem vok a szíved szívem :)))
4/10
dzsamelia 2009 júl. 28. - 08:18:19 4/10
(1646/2408)
Helló Fórum fanok:D

Én tegnap láttam a filmet,és megmondom azért elég csalódott vagyok.
Sajnos a könyvet nem sikerült még elolvasnom talán azért mert eddig még értettem is a történetet:)
Ennél a résznél pedig tényleg leesett az állam hogy mi, és miért, utolsó sorban pedig hogyan történik:D
Én eléggé eltúlzottnak éreztem ezeket a szerelemi szálakat...Minderrõl persze tehet a rendezõ, a dramaturg...
én másra számítottam, kicsit több csatára, nagy temetésre, kisebb szerelmi szálakat.( átfogóan mesélték mér nekem a történetet:) )
Lehetséges hogy tényleg elolvasom mivel valószínûleg sokkal érdekesebb a könyv mint maga a film.
Nálam még mindig a Tûz serlege vezet, sajnos ez annyira nem tetszett.
További szép napot.
10/4
4/10
hijarna 2009 júl. 28. - 08:16:17 4/10 Előzmény timcyykee
(1645/2408)
dráma szívem, akinek nem inge, ne vegye magára. :-) ellenben le lett osztva ez a kis 17 éves takony gyerek rendesen :-)))
10/10
02Lara20 2009 júl. 28. - 01:27:33 10/10
(1644/2408)
Egyszerúen csak ennyit; szívembõl szóltál
7/10
Zsütz 2009 júl. 28. - 00:20:52 7/10
(1643/2408)
Aki kíváncsi lenne a véleményemre, az kérem kattintson a nevemre, és olvasson a blogban. Már ha itt nem volna elég vélemény. xD Na mindegy.
Dudu27 2009 júl. 28. - 00:14:07
(1642/2408)
én nem olvastam de nekem teccett, úgy gondolom h egy ilyen filmtõl nem szabad világmegváltó dolgokat várni mert azt megtanulhattuk már h a könyv mindig jobb.teljesen máshogy kellene nézni egy filmet,mint egy könyvet.
kovpeti 2009 júl. 27. - 23:33:03
(1641/2408)
HP-rajongó vagyok, így aztán ez is tetszett, de mégis csalódott vagyok. Pedig nem is vártam sokat, a filmeket csak ráadásnak tartom, amolyan desszertnek a könyvek után.
Próbálom rövidre fogni, úgyhogy csak a lényeg:
Számomra megdöbbentõ, hogy ezt a vicces-szerelmes vonalat domborítótták ki. Az is fontos, de a filmben, ahol 2.5 órába mindennek bele kell férnie, ezek a dolgok csak kisebb kitérõk lehetnének szerintem. A Harry/Ginny szál nem volt sok, a Ron/Hermi-s meccs utáni madaras jelenet is egészen jól sikerült, viszont összességében Ron egy kicsit, Lavender NAGYON sok volt. Idegesítõ, túlzó(mondjuk könyvben is ilyen), sok, így aztán szétcsapra a filmet. Na meg a humor. Valami borzalom. Kérdezhetnétek, miért vagyok úgy felháborodva, jó poénok voltak benne. Tényleg azok voltak, de én nem egy hülye vígjátékor akartam látni, hanem az eddigi legsötétebb, legkomolyan hp-filmet. Fájdalmat, könnyeket, borzongást. Ez nem egy gyermekmese többé, Rowling a könyveket egyre durvította, ez a 6-os film meg sokkal lightosabb a 4,5-nél. Hangos röhögés volt a moziban szinte végig. Szörnyû volt, én egy idõ után a jó poénok után is csak ültem és néztem, hogy mi van itt. Akár Alan Rickman-t le is cserélhették volna Jim Carrey-re, mert õ viccesebb.
Így törvényszerûen kevesebb hangsúly jutott Pitonra, a visszaemlékezõs részekre, na meg a nagy csatára. Úgy éreztem, a rendezõ szerint ezek a szükséges rosszak. Amit csak megtûrnek. Mintha ezt mondta volna: "Itt van ez a jó komédia, akár High schhool musical utánzat ia lehetne belõle, de el kell rontani ezzekkel a ronda sötét részekkel, meg gonosz varázslókkal. Akár a nézõk felét is elveszíthetjük miattuk."
Aztán ott volt rögtön a legeleje. Eszméletlen hogy ilyet beleraktak. Harrynek le kellett mondania egy jó kis egyéjszakás kalandról egy mugli csajjal. Szegény. Mellesleg mindez kb. 2 héttel Sirius halála után történt. Kit érdekel az a bolhás hülye, meghalt, hát meghalt. Pfff. Meg aztán olyan érzés volt, mintha azt gondolná:"Na. ittvan ez a vén bolond, mi a francot akar tõlem a nyári szünetben, hagyja már élni az életem... Na ne, megcsináltam amit kért, és még most sem hagy békén? Minek az Odúba mennem? A hülye osztálytársaimmal szeptembernél nem akarok hamarabb találkozni."
Na asszem érthetõ mi a bajom ezzel.
Ráadásul nekem a képi megvalósítás sem tetszett. Túl hétköznapi volt. A pálcafelemelõs rész viszont bejött. Meg a már említett lépcsõn ülõs.
A Malfoy-gyerek alakítása viszont nagyon tetszett. Õ az a része a filmnek ami tökéletesnek mondható.
Piton is jó volt, mikor szerepelt, csak túl keveset.
Bár a Daniel gyereket nem szeretem, mert nagyon beképzelt, ebben a filmben hozta az eddigi legjobb formáját. Mert nem bénázott annyit. Az eddigi filmeknek ez volt a legnagyobb hibája, most sikerült kiküszöbölni.
Összegzésképpen: a Hp a hangulat, az atmoszféra miatt lett ilyen sikeres, és azért szeretjük. Mert elvarázsolja azt, aki nézi/olvassa. A filmben mindegy, kik a szereplõk, milyen a képi megjelenítés, stb., amíg ez a hatás megvan, a film jó. Ebben viszont nem volt meg. Röviden ezért rossz a film.
Tinababa 2009 júl. 27. - 22:44:50
(1640/2408)
:-))) Köszönöm a többi "elmés" fórumozó nevében is!
3/10
evalynn 2009 júl. 27. - 22:15:24 3/10
(1639/2408)
Kedves Maurice17hu

termeszetesen mi- akiknek kevesbe tetszett a film- elismerjuk, hogy mindannyian hulyek vagyunk, es fejet hajtunk elotted, aki vaslogikaval vezetted le nekunk, miert is remekmu megis ez az alkotas.Melyenszanto, sokatmondo gondolataid es magasroptu, kiemelkedo szellemiseged azonnali behodolasra kesztet mindenkit, ilyen lehengerlo ervelessel es magyarazattal jo esellyel bejuthatsz egy foiskolai tanari szakra, ahol diplomad atvetele utan remelhetoleg hozzad hasonloan elmes es intelligens 17 evesek tudasat pallerozhatod majd.Ami azt illeti, ezt szivbol kivanom is neked;)
Tinababa 2009 júl. 27. - 22:13:27
(1638/2408)
Fókuszálhatunk egy jelenetre egy filmben, de egy (jelen esetben) háttér jelenetbõl butaság következtetéseket levonni a filmrõl. Ha nem olvastad a könyvet, de láttad a filmet, akkor is tudhatod, hogy nem a vérengzés és széttépkedés áll a középpontban. Egy elemet kiemelve az egészet értelmezni nem lehet. A filmet látva bizonyára Te is ismered a helyzet jelentését.
Giada 2009 júl. 27. - 21:33:04
(1637/2408)
nekem nem nagyon jött be a film, szerintem nem adta a film azt az érzetet, hogy kerek egész lenne a történet, a 7.kel együt talán ütne, de nekem hiányoznak belõle a kimaradt részek, vagy legalábbis néhány, tudom, hogy nem lehetne benne az egész könyv, de valahogy iszonyat más volt, és számomra nem a nagyon jó kategóriába, inkább csak a töltelék kategóriába esett, ahhoz képest, hogy a 6. köny az egyik kedvencem.
10/10
offtopic
Naphinel 2009 júl. 27. - 21:26:16 10/10
(1636/2408)
Persze, mert Te olyan nagyon okos vagy? Miért nem vagy képes mások véleményét tiszteletben tartani?
Amúgy meg ne pattogjál itt a 17 éveddel, jó?
10/10
susan88 2009 júl. 27. - 21:23:36 10/10
(1635/2408)
Nagyon jól elkészítették a filmet szerintem.Nagyon jó adaptáció lett:)))
Annyi minden benne volt a könyvben,hogy csak lestem,h. jesszusom,de jó,ez is meg ez is benne van:))Egyedül Az odú volt totál más,ami a könyvbe nem volt,de tuti okkal csinálták.(akkor már a 7. forg.könyvét is eltervezték,meg Rowling is engedte biztos,tehát volt oka).A látvány,a zene,a karakterek mind jók voltak.Ron eleve a kedvenc karakterem az elejétõl kezdve,Rupert Grint pedig nagyon jó volt:)
Most,h. 3 emléket kihagytak,nem volt épp az az érzésem,h. hiányozna a filmben pl Gomoldék,meg,h. Denem az árvaházban kiránduláson szadizta a társait a barlangban-ezek nem hiányoztak annyira a filmbe.A lényeg benne volt,teljesen a könyv érzését adta át nekem.Annak is örülök,h. bár egy apró kifejezéssel,de rávilágítottak Remusra és Tonksra(végül is a 7-ben ez kell).
Ja,a 7. rész.Nagyon jó,már van stáblista,és Dobby,Sipor,Bill Weasly,Fleur Delacour,Victor Krum,és Luna apja is benne lesz,ezeknek kimondottan örülök,h. nem hagyják ki õket:D:D
Kár,h. még kell rá várni egy évet:P
Szerintem nagyon jól megcsinálták,bár,ahogy olvastam véleményeket,azt hittem ,rossz lesz,de mégsem.Nagyon hasonlít a könyvhöz.A nagy csatát meg megkapjuk a 7-ben,így is jól megoldották a 6-ot:)
9/10
hmisi17 2009 júl. 27. - 20:23:15 9/10
(1634/2408)
Hamár itt vok szeretném összegezni az eddigi hp részekrõl a véleményem.
1-2rész helyes volt,amolyan gyerekesen könnyed. Aztán a 3-ik rész sokkal jobb lett szerintem.Nagyobbak lettek a szereplõk,érettebbek,komolyodtak a dolgok,látványosabb lett és úgy éreztem hogy ez az a hp film,amire vágytam. Aztán jött a 4-ik rész,amibe nagyon csalódtam. Szerintem mesze a legrosszabb hp film lett,pedig könyvbe nagyon szeretem.5-ik résztõl tartottam milyen lesz,de kellemesen csalódtam. Addig az tetszett a legjobban. 6rész is nagyon tetszett.Félvére hercegbe még az a jó,hogy Harry végre tökös gyerek lett. Könyvekbe és filmekbe sose tetszett,hogy olyan nyápic,mindig csak 1marék segítséggel bírta megoldani a gondokat,viszont 6-ik részbe végre bátor,rendesen harcol(Malfolyal ja és Pitonak is nekimegy.)Más mint az 5-ik és 3-ik,de legalább olyan jó számomra. Annak nem örülök hogy a 7-ik részbõl 2film lesz.de azért várom milyen lesz.
Am hogy lehet úgy hozzászólni,hogy azt ne elõzménybe legyen?
9/10
hmisi17 2009 júl. 27. - 20:10:31 9/10
(1633/2408)
Nekem nagyon tetszett a 6-ik rész,mondjon bárki bármit.Még lehet picit jobb lett az 5-ik résznél is,habár ezt majd csak késõbb tom megmondani,mivel tegnap láttam a filmet,és hát még kell,hogy 1kicst ülepedjen. Valamelyik elõzõ hozzászóló jól fogalmazta meg,hogy jó arányban váltják egymást az izgalmas,vicces és szomorú jelentek. Végig élveztem a 154percet,1oercig se unatkoztam. Jók voltak az effektek is,színészek is jól játszottak,de a színekkel és a fényekkel néha volt gond,de ez mellékes.Moziba láttam. Nekem 1valami nem tetszett a filmbe.
SPOILER***: Dumledore meggyilkolását nem csinálták meg jól. Túl gyors lett,ahogy Piton megölte,aki nem olvasta a könyvet nem tudott rákészülni. 5-ik rész Sirius halálát jobban megcsinálták. Ezután a film végig szomorú,gondolom ez is volt a céljuk. Annak viszont örültem hogy a záróképsor után halk zene szólt,féltem hogy berobban valami klasszikus hp szám.
6/10
offtopic
Nathan Petrelli 2009 júl. 27. - 19:27:36 6/10
(1632/2408)
Öcsi, jó lesz, ha lehiggadsz, és megpróbálod kulturált módon elõadni a véleményedet...és az sem ártana, ha érvekkel is alátámasztanád a mondandódat néha.
Arról nem is beszélve, hogy örülnék, ha nem hülyéznél le látatlanban mindenkit, aki nincs veled azonos véleményen. Nekem sem tetszett, mégsem hangoztatom, hogy "hülye b*rom, akinek ez bejön"...mondd el a véleményed, de ne próbálj meg meggyõzni az ellenkezõjérõl.
8/10
Boloka 2009 júl. 27. - 19:19:20 8/10
(1631/2408)
Nekem tetszett. Persze ahány ember, annyi nézõpont, de hozzám közelebb áll David Yates rendezése, mint Mike Newellé vagy Alfonso Cuaróné, és sokkal közelebb, mint Chris Columbusé. Szerintem érdekes és ötletes a rendezõtõl, ahogy variál a szerepekkel (pl. az 5. filmben Dobby fel sem tûnik), és semmi baj azzal, hogy nem követi a könyv minden mondatát... Én személy szerint azért szeretek olvasni, mert úgy képzelem el, ahogy akarom, és késõbb nem azért nézem meg az adaptációt, hogy ugyanazt lássam, amit elképzeltem.

SPOILER
Arra viszont nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz a 7. résszel, hogyan viszik át az eseményeket a vászonra... Dobbyt vajon kihagyják? Merthogy róla a második film óta szó sem esett, a könyvben viszont fontos a szerepe és a Harryvel való barátsága. Bár az 5. részben is az lett volna, de a 7.-ben csak nem intézik el helyette Neville-t? :)
Visszatérve a filmre, a McLaggent alakító srác személyes kedvencem a vacsis jelenet után, és Tom Felton hihetetlen jól válik kis g*cibõl igazán gonosszá. Emma Watsont eddig nagyon nem kedveltem a szemöldökrángatós mimikája miatt, de ebben a részben kifejezetten jól játszott. És ami szerintem még fontos: nagyon ügyes Harry és Hermione barátságának az ábrázolása, fõleg a hetedik rész eseményei miatt.

8,5/10
1/10
ShanD91 2009 júl. 27. - 18:32:53 1/10
(1630/2408)
itt igazábol már semmi nem arrol szol, hogy a rajongoknak vagy kozonségnek csináljanak egy jo programot pl. Ez csak pénz! kritika ide vagy oda te is megnézted ezért nyilván koltottél is rá ha nem is mindeki de a 300 szavazobol szerintem 100 biztos moziba nézte meg! Tudsz valamit csinálni az ellen ha neked nem jott be a Hp6? Nem:D nem nézed meg még egyszer.. ennyi és szerintem sokan ugy vannak vele h hiába lett ez sz@r a 7. rész ugy is megnézik mert nagy lesz a felhajtás kotulotte... És én is meg fogom nézni attol fuggetlenul h ez milyen unalmas és romantikával teli és! mekkora humorral megfuszerezett film lett belole.
5/10
johnyf1 2009 júl. 27. - 17:58:04 5/10
(1629/2408)
Igazat kell adnom azoknak akik negatívan értékelték a filmet, roppant erõltetett, hosszú, vontatott és már nem az eddig megszokott színvonalat színészi játékot tartalmazza.
A szereplõk is rossz irányba lettek terelve a kamaszkorba lépést megoldották jó sok erõltetett poénnal és szerelmi tehetetlenséggel ami a film 70% kiteszi.Viszont, képi világra és a minõségre most sincs panasz, a megvalósítás tökéletesen gyönyörû,profi munka.