10/10
offtopic
Gabriella54 2009 aug. 19. - 09:48:10 10/10 Előzmény borkasztik
(2088/2408)
És bocsánat, de a helyesírásodra odafigyelhetnél! Pl. a "feeling" szóban semmi keresnivalója a "h" betûnek...
10/10
Gabriella54 2009 aug. 19. - 09:46:41 10/10 Előzmény borkasztik
(2087/2408)
Az elsõ két részt sokkal könnyebb volt belesûríteni három órába (mondjuk az elsõ két óra 20 perc, a második két és fél óra), amikor a kötetek is sokkal vékonyabbak! A Harry Potter és a félvér herceg legalább kétszer olyan vaskos könyv, mint akár a bölcsek köve, akár a titkok kamrája.
Mivel õk is felnõttek, a sztori is egyre kevésbé "gyerekes", sokkal inkább szembesülnek a felnõtt-lét problémáival.
Ami pedig a Gyûrûk Urával való összehasonlítást illeti (nagyon szeretem a trilógiát!), Peter Jackson simán szereplõket hagyott ki, akik pedig a könyvben elég jelentõsek!
8/10
borkasztik 2009 aug. 18. - 21:43:03 8/10
(2086/2408)
Teljesen egyet értek! Ezek a filmek teljesen lerombolják az egész Harry Potter témát! Az elején még minden részletre oda figyeltek, itt ott megvoltak a maguk változtatása is de jó volt, kellõképpen kielégítõ. És csodák csodájára az elsõ két rész is megvolt 3 óra hosszás még is megnézték nagy sikerrel!

Én már az elején azt kérdeztem magamtól hogy miért nem csinálták azt mint a Gyûrûk Ura film adaptációjánál hogy olyan rendezõt választottak aki rajongója a történetenek! Sokkal jobb is lett volna! Egészen idáig a 5. részig még tûrtem, de ez a 6. rész teljesen kiábrándított. Egy amerkai giccs volt semmi több. Hol van az igazi Harry Pottrese fehhling. Hol vannak a tanórák hol az egész varázslat!

Jobban örültem volna ha ugyan az rendezi az egészet aki az elsõ kettõt is. Sokan azokat azzal bélyegezték meg hogy gyerekes volt egy kicsit. Lehet de az elsõ két rész a könyvben is kb még egy kicsit gyerekes szemszögbõl nézte , így mutatta be a világot Rowling és így adaptûálta nagyszerûen a rendezõ.

Ráadásul a neten olvastam hogy vagy 56 hibánt regisztráltak ennél az új résznél. Hát már önmagában ez is bemutatja menyire is vették komlyan az egészet!! Borzalom! Az egészet újra kéne rendezni!
Cullangka 2009 aug. 18. - 21:20:19
(2085/2408)
gondoltam h nem arra gondolsz:D de sztem is hiányzik akámilyen szemszögbõl nézzük:)
mariejoel 2009 aug. 18. - 19:43:40
(2084/2408)
Na most megpróbálok véleményt írni...de hosszú lesz:)Szóval egyedül az elsõ 2 rész ami megfogott ott még adtak a szereplõk külsejére és a rendezõje is neves volt aki már bizonyított sok népszerû alkotásban,na de a 3. résztõl kezdve én már csak sírni tudok a Potter filmekben,enyhén szólva meggyalázzák õket....nem érdekli a készítõket Rowling leírása a szereplõkrõl lényekrõl, ott másítanak rajta ahol csak tudnak...annyi színész van nem igaz h nem találnak olyat aki megfelel.Megölik a lényeges dolgokat amik fontosak a végkifejletben és jóformán már a látványra se adnak.A szereplõket nézve Harry haja a könyv szerint bozontos és az elsõ két rész ezt mutatja utána már kis csini frizurával láthatjuk,szintén a 3. résztõl talárt hordani már luxus.Dumbledore figuráját is "megölik" csupa olyan szövege van a filmben amivel a könyvbeli karakterétõl ott üt el ahol csak tud.Potterezi meg Grangerezi Harry és Hermionét,pedig a könyvben pont h nem ilyen õ az egyetlen aki keresztnéven szólít és az 5. részben amikor rárivall az emberekre h tûnjenek a dolgukra az se Õ.A hatodik részt nézve tele van bakikkal....az hogy van pofájuk a filmet egy tipikus amcsi filmbeli jelenettel kezdeni ott majdnem abbahagytam a filmet....A weasley ház felgyújtás....basszus van egy könyv ami leír mindent...miért nem lehet azt követni?Miért kell felesleges plusz dolgokkal rongálni?A nagyterem meg már egy koszos lyuk nagyságával ér el...az elsõ két részben még felséges....Ja és telenyomták a filmet a tipikus mai szlenggel,mondjuk ez lehet a magyar szinkron hibája(Gáz van...parázok stb)Hermione egyre cicababásabb a 3. résztõl.Aztán az emlékek hiánya (csak kettõ)A horcruxokról nem is beszélnek jóformán és a könyvben elég fontos beszéd téma Harry és Dumbledore közt h mi nem lehet horcrux(pl egykoszos bakkancs)de persze a filmben bármi....Na jó egyelõre ennyi,de jobban járnánk ha rajongók készítenék a filmeket nem ilyen idióták....:)
10/10
Naphinel 2009 aug. 18. - 19:04:35 10/10
(2083/2408)
Jaj, ez a Ginny-Harry csók olyan gyerekes volt. Brrr, pedig a könyvben oan jól leírta Rowling, itt meg... pfff!
10/10
Dros 2009 aug. 18. - 17:16:44 10/10
(2082/2408)
Hát nem pont arra gondoltam :P
Cullangka 2009 aug. 18. - 17:14:05 Előzmény Dros
(2081/2408)
na igen! az amit beletehettek volna! hiszen gy a 7es filmben nem tudják oylan romantikusan megcsinálni a rin hermione dolgot a szükség szobájában! hiszen az ott fontos volt:)
10/10
Dros 2009 aug. 18. - 14:07:23 10/10
(2080/2408)
Hát a rita vitrolos kavarások talán nem lett volna oylan fontos de a majom meg manók azokat jobb lett volna nem kihagyni...
Cullangka 2009 aug. 18. - 14:03:28
(2079/2408)
igen nekem is, én ugy értettem h a 4,ben még nem fontosak a horkruxok:) a 6-ban már nagyon is:) azt mondom h a 4. részben nem voltak olyan fontos mellékszállak az inkább csak a fõ szálra koncentrált (mármint a könyv) :)
10/10
Dros 2009 aug. 18. - 13:43:12 10/10
(2078/2408)
Nem tudom de nekem az emlékek közötti kutatás (ala horcrux) a fõszál :P
Cullangka 2009 aug. 18. - 13:41:59
(2077/2408)
lol:D

hát igaz h a 4ben nem volt olyan lényeges mellékszál mint a horkruxok mutatása, de azért nekem nem teccett:)
10/10
Dros 2009 aug. 18. - 13:37:18 10/10
(2076/2408)
Lehet kimaradt de nem raktak bele felesleges dolgokat és a fõcselekményt sikerült átadni.
A fvh ezzel szemben körbefossa a fõszálat :D
Cullangka 2009 aug. 18. - 13:34:49
(2075/2408)
hát negyoon max 1-2-3-5-6-4! a 4 az borzalmas lett! abbûl minden kimaradt és még a szinészek is pocsékak!:)
10/10
Dros 2009 aug. 18. - 13:32:58 10/10
(2074/2408)
1 2 3 5 4 6 inkább
8/10
borkasztik 2009 aug. 18. - 13:29:05 8/10
(2073/2408)
Az hogy izgalmas azt nem mondanám inkább humoros!A humorral telt el az egész film azzal kárpotólták és próbálták palástólni az akció mentességet. Az a baj hogy a 600 oldalas könyvbõl olyan forgatókönyvet írtak aminek legnagyobb része a a könyv mellékszálára épül, a lényeg pedig elsiklott. És persze hogy nem volt hiányérzeted mert nem olvastad a könyvet a mások elmondása se olyan mint ha te magad olvasnád (mert ráadásul ennél jóval összetettebb a történet)!

Más részt az a baj hogy a filmesek miért csak 2 és fél órában akarnak gondolkodni, miért nem lehet kitolni 3 órásra! Úgy is megnéznék és még az igazi rajongók is sokkal jobban élvezhetnék ,mert a cselekményt nem nyírbálnák meg ennyire!És nem lenne az az érzésünk hogy kapkodnak!

Én könyv rajongólyaként is eltudok vonatkoztatni a történettõl és tudtam élvezni a filmeket is (legalábbis eddig mind az 5-öt). Mert attól függetlenül hogy ezeknél is rengeteg változtatás volt és kihagyott jelent azért a mondani valója úgy aahogy de meg volt és nem nyomta el a mellékes szál.

De ennél a résznél szép látvány ide vagy oda óriási hiáynérzetem volt! Nem bírtam egyszerûen elfogadni hogy hogyan fegtetthettek ennyi felesleges idõt és pénzt a szerelmes részek agyon nyújtására. Igen kellett volna bele de nem ilyen mennyiségben a fõ cselekméynszál rovására!Símán belefért volna még több relytély ha nem csak 2és fél órában gondolkodtak volna és nem csak a töltelék anyagra összpontosítanak. Nekem a beleírt plusz jelenetekkel nem volt gondom pl Ódu felgyújtása, attól függetlenül hogy nem volt értelme nem haragudtam ezért, mert jól szórakoztam rajta. nekem csak még egyszer mondom a rengeted felesleges szerelmi részekkel volt a gondom mert ezel elvették az idõt az gazi mondani valótól.

És ezért nem értem mert ennek a kötetnek a története minden csak 1 ívre épült A Hercegre és a Voldemort elleni felkészülésre! Ezek meg éppen csak ott voltak a háttérben mellékes szálként csoda hogy ennyit is megemlítettek. Pedig éppen hogy fordítva kellett volna hogy legyen!
e.x.i.m.ó 2009 aug. 18. - 11:57:42
(2072/2408)
méég nem láttam de kicsit sok!!
Cullangka 2009 aug. 18. - 08:55:22
(2071/2408)
hát látványelemek alapján tényleg így lenne de a könyvhûsége nem éppen:) s leghûbb a könyvhöz az 1-2 volt azt még a három is jó volt a 4 borzalom az 5-6 elmegy, sztem a sorrend ez:
1-2-3-6-5-4 :D
9/10
Criminal Mastermind 2009 aug. 18. - 08:38:35 9/10
(2070/2408)
Sziasztok!
Tegnap sikerült eljutnom a moziba, hogy megnézzem a Félvér Herceget. Az elején leszögezem, hogy soha nem voltam egy HP-fan, a könyveket sem olvastam, de az összes filmet láttam. Eddig mindegyik rész nagyon tetszett, így bíztam a hasonlóan kiváló folytatásban. Mielõtt elmentem volna moziba, rengeteg hozzászólást végigolvastam. Mivel legtöbbjük negatív kritika, így még kíváncsiabban vártam, hogy végre láthassam. Véleményem szerint egy izgalmas, helyenként kifejezetten humoros, látványelemekben gazdag filmet sikerült a D.Yates-nek alkotnia. Igaz, hogy sok mindent kihagytak a filmbõl, (ezt a barátnõmtõl tudom, õ olvasta a könyveket is, így kérdezgettem, hogy ez és ez benne volt-e a regényben), valamint elég sok mindent átírtak (pl.: a Weasley-ház leégetése, vagy a cipõfûzõs jelenet), de attól még a könyv lényegét sikerült átültetni a filmadaptációba. Egyedül ami tényleg zavart az Dumbledore halálának rövidsége, valamint a befejezés: Hermione eltereli a szót és minden el van felejtve, kit érdekel, hogy meghalt az iskola igazgatója. Na, ez tényleg nem volt méltó befejezés. Ettõl függetlenül szerintem hozta az eddigi részek magas nívóját, és remélhetõleg a hetedik rész(ek) is hasonlóan izgalmasra, látványosra sikerülnek. Aki pedig kritizálja, hogy sok minden kimaradt, az gyorsan lásson hozzá, és írjon egy olyan forgatókönyvet a több, mint 600 oldalas regénybõl, amiben semmit sem hagy ki, és sikerül belõle egy két és fél órás filmet készíteni! A film 10/8,9.
10/10
De Goey 2009 aug. 18. - 08:09:03 10/10
(2069/2408)
Számomra így állnak a hp filmek( a legjobbal kezdem)

1. Harry Potter és az azkabani fogoly
2. Harry Potter és a Fõnix Rendje
3. Harry Potter és a Tûz serlege
4. Harry Potter és a Félvér Herceg
5. Harry Potter és a Titkok Kamrája
6. Harry Potter és a Bölcsek köve