8/10
borkasztik 2009 dec. 08. - 20:46:29 8/10
(2188/2408)
Igen sajna ez van úgy látszik az állandó nyálcsorgatós émelyítõs von von-os Lavanderre tudtak most ebbe a részben idõt szakítani! Ugye a horcruxos téma meg a többi relytély már nekik mellékes szál volt!

Engem is az zavar hogy ha már tényleg ennyi játék idõt szántak rá akkor minek fecsérelték az idõt olyan jelenetekre ami benne sincs a könyvben (és ráadásul még teljesen értelmetlen is mert sehova nem viszi a cselekményt elõre) és úgy átformálták egyes karakterek tulajdonságait (lást Harry tétlensége)ami teljsen ellent mond a könyvbeni karakterének! Rendben van hogy nem tudnak belevinni mindent de azért ennyire már tényleg nem kéne elrugaszkodni a könyvtõl!!

Nekem is a 6 rész közül ez okozta történetileg a legnagyobb csalódást, míg a könyvben végig izgultam az egészet és a végén alig bírtam küszködni a könnyeimmel a Dumledore temetése résznél addig ebben szinte semmilyen érzelmi hatást nem értek el! (vagyis de unatkoztam)Nagyon félek hogy elcseszik az utolsó részeket is!
3/10
CrucioIsAwesome 2009 dec. 07. - 06:23:16 3/10
(2187/2408)
Olyan k*b*sz*tt*l ideges vagyok, h elmentem megnézni moziban, mert nyomták, h milyen fasza 3D-s film, azt az elsõ 20 perc volt 3D-s... Meg ez a film... Arról szólt, h Ron és Hermione hogyan versengenek egymás kegyeiért, de amirõl tényleg szólnia kéne, h mi van a horcruxokkal, na arról nem szól...
A Film 3/10, a könyv 9/10...
Sztem ne nézzétek meg, mert a hetet igy sem fogjátok jobban érteni...
ercypici 2009 dec. 07. - 02:04:33
(2186/2408)
szerintem idegesítõ h. mennyire nem a könyv...
és nem értek egyet a port.hu-s kritikával, szerintem nagyon sok mindent nem magyaráztak meg rendesen, vagy máshogy.
na meg kiborulok azon h. azt vágom h. nem lehet mindent belerakni am könyvbõl mert nincs idõ... de akkor olyanra mért van idõ ami nincs is a könyvbe???
hát az odú megtámadás szerintem már tényleg nevetséges volt, ráadásul semmi értelme nem volt a és a sztorihoz se volt köze(talán csak annyi h. megmutatták grayback-et:P) és ha már kitalálnak ilyet... komolyan, leég az odú.... és 3 varázsló (akik a fõnix rendjének ragjai tehát nyilván tehetségesek is) + még 3 gyerek,(akik szintén már elég ügyesek) állnak és nézik h. ég, mikor simán elolthatnák? vicces... és ezután mi lesz a következõ részben már nem lesz odú? vagy mi:P
ehelyett a kitalált hülyeség helyett esetleg értelmesebben elmagyarázhatták volna a horcruxokat vagy megcsinálhatták volna dumbledor temetését....
na meg azon is kiakadtam h. harry elbújik? ne már aki ismeri a karakter hát ez kizárt dolog:) és nem is csinált ilyen és az ilyen aproságok idegesítwenek, mért lett volna nehéz megcsinálni h. dumbledor megbénítja??? mert így talál kicsit hûbbek maradtak volna a Harry karakteréhez.... meg h. Ginyvel dugja el a könyvet? ennek sincs sok értelme, Lumpsluck meg szerintem egyáltalán nem így van leírva... szóval szerintem az eddigi filmek is elég rosszak voltak( az egy meg a kettõ még jó volt) de az öt után ez a legnevetségesebb... szerintem a könyvhöz képest, és a könyvtõl való eltérés miatt max 3pontot adnék rá... de inkább nem szavazok szavazzanak azok akik nem elfogultak a könyv miatt:)
kíváncsian várom a hetet is ,hogy mennyit fogok idegeskedni:P
és egyet értek, szerintem se lehet elvonatkoztatni, ha elvileg ez alapján készül, ( boccs ha rossz a helyesírás:$)
8/10
ghalleck 2009 dec. 05. - 22:46:21 8/10
(2185/2408)
Harry Potter - a félvér serceg... legalábbis a filmadaptáció...
7/10
Titok01 2009 dec. 01. - 22:47:58 7/10
(2184/2408)
Hát.. sok poén volt benne, de szerintem az 5. sokkal jobb volt.. ennek olyan befejezetlen volt a vége. Ha azt rendesen megcsinálták volna akkor biztosan jobb lett volna, de így..:S
Smicimama 2009 dec. 01. - 22:16:07
(2183/2408)
Nekem is hasonló érzéseim voltak...
De változatlanul fenntartom h az 5. rész volt filmben a legrosszabb.Egyik jelenetrõl ugrott a másikra.összefüggéstelen volt.Annyi a történet benne h 2 részben kellett volna megcsinálni.A könyv meg a 7. után a legjobb volt.Remélem az már tényleg 2részes lesz...a 6.belefért 1 részbe is,de tényleg a fõ szálra kellett volna fektetni nagyobb hangsúlyt...
De azért nem volt akkora csalódás,mint az 5. film...
Könyvben persze mind a legjobb!!!:)
8/10
borkasztik 2009 dec. 01. - 21:42:14 8/10
(2182/2408)
Én most kértem el az egyik ismerõsömtõl, hogy nézzem már meg újra otthon is normális minõségbe.
Még mindig nagyon vegyesek az érzéseim a filmmel kapcsolatban! A kép, a zene, a világ ábrázolás a DVDminõség elsõosztályú, de nekem akkor is nagyon laposra sikeredett a film, nem tudok mást mondani rá egyszerûen üres, bocsi mindenkitõl aki nem ért egyet velem de nekem ez a érzésem a filmmel kapcsolatban!

Voltak nagyon jó részek benne Bájital óra kviddics válogatás, barlangos jelenet..., de én több ilyen órát és emlékes részeket szerettem volna nézni nem csak az egyfolytában dúló románcokat AMI MÁR IDEGESÍTÕ VOLT SZÁMOMRA MÁSFÉL ÓRÁN KERESZTÜL A FILMBEN. Szóval nekem sok volt a románc. Tudom hogy ennyi idõben nem lehet belesûríteni mindent de akkor is aránytalanúl nagyobb hagsúlyt kapott a szerelem, én a másik témára jobban kíváncsi lettem volna! A végi temetés kihagyása pedig még mindig érzékenyen érint ennyi idõ után is! Szóval ezt a részt izgalmasabbra fordulatosabbra is meg tudták volna csinálni! A lángörvényes rész is kapott vagy 7 másodpercet a filmben, de bezzeg a "von von"-ra volt idõ

Nekem nem ez lett a kedvnec adaptációm, mint Harry Potter rajongónak kötelezõ volt megnézni és a történet mindig kedvencem marad, de nekem ez a rész megfilmesítése nem jött be! Talán a következõ jobb lesz!
10/10
Dros 2009 nov. 27. - 14:38:17 10/10
(2181/2408)
Áááá még ilyet :D
harman99 2009 nov. 27. - 14:27:47
(2180/2408)
Szerintem a a film nagyon jó volt, én is olvastam a könyvet és lehet hogy nincs sok összefüggés, de jól megcsinálták. Nem a könyvbõl és az elõzõ részekbõl kéne kiindulni. Watson szerintem sem jó színész, de Radcliffe-el nincs semmi bajom. Rupert Grint a legjobb :)
Dobbyról meg annyit hogy unalmas az egész a 2. részben is idegesített....
twillight 2009 nov. 27. - 12:20:37
(2179/2408)
Az "Alkonyat" évekkel késõbb készült.

Amúgy ez egy fantasy-film. Persze, hogy elrugaszkodik a valóságtól.
oliverdapro 2009 nov. 27. - 02:21:26 Előzmény twillight
(2178/2408)
Ez az egész film egy kitaláció, teljesen elrugaszkodik a valóságtól! Mellesleg nagyon sok effektet kölcsönöz az Alkonyat címû filmtõl, mondhatni egy remake az egész film...
twillight 2009 nov. 26. - 12:27:59 Előzmény gulaxy
(2177/2408)
Szerintem nagyon is követi ez a filmsorozat a könyveket amibõl írják.
Doby szerepét a filmben egyszerûen áttolták Siporra, Hermióne erõletett vernyogását a manófelszabadításról meg szerencsére elfelejthettük.

A filmben Doby pont annyit csinált amennyire hasznos volt mint karakter. A 7-ben egyszerûen meg kell említeni egy sorban, hogy Dobby azóta Oxfordban dolgozik/-ott és máris nincs folytonossági hiány. (Doby halálát én is hiányolnám ha kihagynák.)
gulaxy 2009 nov. 25. - 13:42:42 Előzmény twillight
(2176/2408)
nem arról van szó, hogy Dobby egy zseni lenne. Arról volt szó, hogy a szerepe, a jelenléte nem véletlenül volt benne a könyvben.
Nem az volt a feladata, hogy differenciál egyenleteket oldjon meg, hanem szerintem a szereplõk jellemét finomítsa (Herminone érzékenységét stb.).
persze ez csak romantikus maszlag.
Minden film csak kedvet csinálhat a könyvhöz, és szerintem egy adaptációnak követnie kéne a könyvet, és ez a 4. után elszállt, mint a gyõzelmi zászló.
8/10
borkasztik 2009 nov. 22. - 12:12:20 8/10
(2175/2408)
Az elõzõ szólásomban én is írtma, hogy ebben a részben tényleg elhanyagolhatóak voltak a házimanók!!

A 2. filmet én se szerettem valamiért untam az egészet!
twillight 2009 nov. 21. - 23:36:58 Előzmény borkasztik
(2174/2408)
Doby csak a 7. részben hal meg (spoiler drágám!), az 1-6 részekben Dobi kb. annyira értelmes mint egy darab penészes szappanízû sajt legyen szó akár a könyvekrõl akár a filmekrõl.

A 7. könyvrõl senki nem beszélt, az faja.
Az 1-5 könyvekrõl/filmekrõl SEM beszélt itt senki, mivel ez a 6. film.

Egyébként ha részletesen érdekel a véleményem, hát megkaphatod:
Az 1. film szerintem is csak látvánnyal egészítette ki a könyvet, egyébként majdhogynem kár volt megcsinálni, mert az uncsi részeken kívül semmiben nem tér el a könyvtõl. Egy feldolgozásnak, más mûfajra adaptálásnak nem célja, és nem is szabad hogy célja legyen amennyiben az eredeti formátumból (is) akarsz általa pénzt keresni ennyire hasnolítania az eredetijére.
A 2. film szerintem egyébként ritka ócska, a könyv legalább minimálisan élvezhetõ ha nagyon muszály. A filmet csak a jól kiválogatott szereplõk mentik meg a totális bukástól.
A 3. könyvnél szvsz az írónõ kezdett kifújni, ellenben a filmesek meg épp kezdtek belejjönni, így eléggé különbözõ mindkettõ, de egyik sem teljes értékû alkotás. A fiom annyival jobb, hogy végre nem a "Stanley" sorozat korosuztálya lett a célcsoport.
A 4. résznél szerintem a könyv kidolgozatlan, ráadásul szerintem bértollnokok dobták össze a nagyját terjedelmébõl ítélve. A könyv irodalmilag stimmel, de ráfért volna hogy meghúzzák. A film valóban kicsit összecsapott, de olyan kaliberû újítások születtek az effektek terletén, ami miatt messze kimagaslik az azévi filmtermésbõl, sõt: az egész Hollywoodnak új lendületet adhatott. Neville tutyimutyi alakjának filmes átdolgozása pedig az egyetlen ami hihetõvé teszi a 7. könyvben elõlépõ Neville-t.
Az 5. részen én már aludtam, de a film képes volt úgy újravágni azt a szemetet ami kijött a nyomdából, hogy nem ajándékoztam rögtön tovább az egész sorozatot.
A 6. könyv terjengõs, unalmas, és emiatt megfilmesíthetetlennek ítéltem. Ehelyett a filmesek olyan klasszikus eszköztárat kapartak elõ (és az a 12 perc 3D olyat tett hozzá), hogy MAGASAN a filmtörténet élvonalában lévõ filmekhez kezdtem hasonlítani. Egyszerûen imádom ha nem szokványos módon tesznek egy mûvet pörgõssé, mozgalmassá.
A 7. könyv viszont bármely könyvespolcot vígan díszíthet, bár az elsõ felét filmesként (legalábbis a sátras kínlódást) seperc alatt lekeverném egy idõgyorsítással. És errõl ismét elhiszem hogy nem társírókkal csinálták. Viszont moziban tuti nem nézem meg, mert nem bírom a "folytatjuk" feliratot FÉL ÉVIG egy film közepén.

Ettõl függetlenül szvsz a könyvek és a filmek EGYÜTT alkotnak igazi egységet, és nem elválaszthatók egymástól, habár mindkettõ változat önállóan is élvezhetõ.
8/10
borkasztik 2009 nov. 21. - 17:05:38 8/10 Előzmény twillight
(2173/2408)
Nagyon érdekes a hozzá szólásod, én még senkitõl nem hallottam azt hogy a filmet védi a könnyvel szemben! Különösen nem olyanoktól akik tényleg olasták is a könyvet! Ebbõl én azt szûröm le hogy te egyáltalán nem is szereted ezt a világot! Ami szíved joga, de azért nem kéne mások kedvét is elvenni!
Különösen ha tényleg olvastad a könyvet, akkor azért nem tagadhatod te sem, hogy tényleg nagyon nagy hangsúlyt kapott a szerelmi rész a relytély boncolgatásos témák rovására a filmben!
Ebben a részben a házimanók ábrázolása tényleg elhanyagolható volt, de azért miért kellene ennyire debiles képben feltüntetned Dobbyt? Csak azért mert feláldozta az életét akiért akit szeretett? Vagy mert segítõkész volt mindig mindenben? (A maga tényleg ügy efogyott modján)!
10/10
Harrypottershop 2009 nov. 21. - 15:11:44 10/10
(2172/2408)
2009. november 24-én végre megérkezik a Harry Potter és a Félvér Herceg Blu-ray-en és DVD-n!
Hétfõrõl keddre virradó éjjel, pontban éjfélkor várjuk a Tesco Fogarasi úti áruházába!
A helyszíni Harry Potter DVD-állványokat éjfélkor Steiner Kristóf leplezi le.
Az elsõ 50 Blu-ray vagy DVD vásárlójának a helyszínen Harry Potter-ajándékot adunak!
Az Electronic Arts jóvoltából a helyszínen a látogatók kipróbálhatják a Harry Potter és a Félvér Herceg címû videojátékot!
gulaxy 2009 nov. 20. - 19:46:34
(2171/2408)
ki segített neki a negyedikben? Ki ajánlotta a nekik a szükség szobáját?
Dobby-ra a hûsége miatt volt szükség. De elismerem, hogyha csak a csata jeleneteket veszük, akkor tényleg nincs rá szükség. Csak szerintem a Harry Potter nem errõl szól.
twillight 2009 nov. 20. - 17:21:06
(2170/2408)
Dobi annyira debill, hogy"Harryhez fûzõdõ viszonyából" épp eleget láttunk eddig is a filmekben.
Ha jó házimanósat akarsz, akkor lesd Siport.

A film élvezhetõre készült, a könyv meg el van szúrva. Ennyi.
10/10
De Goey 2009 nov. 20. - 16:12:11 10/10
(2169/2408)
mint említetted a 7.-ik részben lesz sok szerepe, nem pedig a 6-odikban, hisz itt csak nyomoznak Siporral Malfoy után, az a rész pedig nem volt benne szal Dobby hanyagolható volt sztem :)