Gerane 2009 aug. 31. - 15:44:11
(2128/2408)
Szerintem nem volt olyan rossz,bár én is jobbra számítottam. De hát nem is lehet mind a hat rész tökéletes. Én nem olvastam a könyvet,szóval csak az eddigi filmekbõl tudok kiindulni. Hiányzott egy kicsit az elõzõ részekre jellemzõ sokszínûség. Viszont tetszett,hogy egyre több dolog derül ki Valdemortról. Én továbbra is kíváncsian várom a hetedik részt :)
10/10
Naphinel 2009 aug. 31. - 13:47:01 10/10
(2127/2408)
Igen, mindkettejük õsei a Peverell-fivérek. Ez nekem is pont így jött le.
Swycky 2009 aug. 31. - 13:38:47
(2126/2408)
hát igen...ez a potter-film nagyon nem sikerült. de nem is taglalom, hiszen csak ismételni tudnám az elõzõ hozzászólásokat. de ha Snape halálát is ilyen szarul fogják megoldani, mint szerencséten Dumbledore-ét, akkor fellázadok!!

amúgy én rosszul értelmezek vmit, vagy HArry Potter és Voldemort tényleg -igaz, nagyon-nagyon távoli, de- rokonok?? erre én onnan következtetek, hogy Voldemort nagyapja, Gomold is a Peverellek leszármazottjának vallja magát, és végül Harry-rõl is kiderül, h Ignotus Peverell az õse. Most akkor hogy is van ez? :S
8/10
borkasztik 2009 aug. 31. - 08:47:04 8/10
(2125/2408)
Most néztem reggel a tv 2-t és bemutatták hogy a mostani Harry Potter film kb töb mint 600 milliós bevételt hozott, annak ellenére hogy a közönség többségénak nem is nagyon tetszett a film.

Azért érdekes! A többségnek tényleg nem tetszett és nem véletlenül a külföldi oldal kommentjeikben is meglehet találni a rengeted nézõi elégedetlenséget!
8/10
borkasztik 2009 aug. 31. - 07:23:18 8/10
(2124/2408)
Hát ez az!Szerintem is nagyon öszecsapták és és nagyon elrontották a film hangsúlyát! Amit kaptam jó volt érdekes, de nagyon kevés harry Potter élménynek! Nagyon sok volt a felesleges nyálas jelenet amit rövidebben és össze lehetett volna foglalni! Én is azt éreztem a végén hogy nagyon összecsapott gyorsan be akarták fejezni.

Ezt a rész sokkal ütõsebben és izgalnmasabban is meg lehetett volna csinálni! Sajnálom tényleg ezért kellett válni plusz egy fél évet! Nekem a Félvér herceg bemutatói sokkal izgalmasabb és érdekesebb volt mint az egész film!
aurora89 2009 aug. 31. - 03:43:30
(2123/2408)
Ahogy visszaolvasgattam, a donto tobbseg nincs megelegedve. Meg is ertem!!!!
SPOILER lehet:
Ezt a sok nyalas-romantikus omlengest minek kellett bele rakni? Ha komplett kihagyjak a Lavender-Ron szalat, berakhattak volna a kimaradt emlekeket, a Hollohati diademjat, meg Hugrabug poharat. A gyuru is egyetlen mondattal lett elintezve, 'voldemort anyjae volt'.
Voltak benne jo poenok, de foleg a 14 even aluliak erezhettek igazan viccesnek (ahogy azt mar elottem is leirta valaki).
Es Piton! Konyorgom a legjobb szinesz az egesz gardabol, es alig volt szerepe. A cipolehanyas inkabb valamelyik masik tanarhoz illett volna, mert rombolja a tekintelyet... Viszont legalabb jol lejott a zilaltabb kulso, hogy mar egyre nehezebb neki a kettos szerep, meg a Dracoval kozos jelenetei is jok. Neki minden jelenete jo, csak keves volt belole...
Lumpsluck mero borzadaly! Egy idiota felnotas, akinek ket arckifejezese valtja egymast... Szornyu!
Az utolso 20-25 perc mar majdnem fizikai fajdalmat okozott... Addig meg meg is jegyeztem, hogy egesz konyvhu, legalabbis az elozohoz kepest. De mi tortent a vegevel? Egyszer csak Yates kiadta az ukazt, hogy goyrsan fejezzuk be, erre gyorsan befejeztek? Hol a csata? Dumbledore temetese? A megrazkodtatas? A vita, hogy a roxfort nyitva maradjon-e? (szerintem az jol hangsulyozza, hogy dumbledore nelkul gaz van). Egyszeruen csak bejottek a halalfalok, randaliroztak kicsit, es elmentek... Minek jottek? Draco 'szoritta sarokba" dumbledoret, es piton olte meg...
SPOILER OFF
Mindezek ellenere azert jo film, abszolut nezheto, jo latvanyelemekkel, es egy-ket igazan pazar szineszi alakitassal(Tom Felton). Nalam kb 7.5pont.
8/10
borkasztik 2009 aug. 30. - 11:26:46 8/10
(2122/2408)
Ez lesz az elsõ Harry Potter film amit nem akarok majd megszerezni DVD-n! Valaki megmutatta a mozis verziójút! Ami elég jó minõségûre sikeredett.
Otthon nézve még rosszabúl éreztem magam a film alatt egyszerûen nem bírtam végig nézni, annyira semmilyen volt. Túlságosan is érzõdöt az átmenet az 5 és a végsõ film között, összecsapott volt! Épp csak a lényeget hagyták ki!

A moziban többi nézõközönséggel én is jót tudtam nevetni a poénokon a nagyobb térhatás meg a látvány miatt! De itthon még ezek a poénok is nagyon szánalmasak voltak! Jó kivéve egy két jelenetet! De így még jobban ordított a rengeteg hiba és az információk a kaland hiánya! Apukám folyton azt kérdezte alatta mikor történik már valami, mikor mutatnak már további emlékeket?
1/10
lostangels 2009 aug. 29. - 18:36:57 1/10
(2121/2408)
Az elsõ filmig azt se tudtam, mi az a Harry Potter. Megnéztem a tévében az elsõ két részt. Tetszett. Sõt, nagyon is! Szerintem Chris Colombus elég jól oldotta meg a dolgokat.
A harmadik rész is jó volt viszonylag, a negyediknél borultam, de nem az ámulattól. Az ötödik rész még hagyján, de ez... Hát komolyan, ennyit csöpögni??
Már azt vártam, mikor kezdenek nekivetkõzni a szereplõk, hogy egy Istenes gruppent összedobjanak. Borzalom. Komolyan, olyan unalmas volt, a végén volt egy kis szösszenet, és kész.
Könyveket nem olvastam, és nem is fogom. Kár érte. Pedig az elsõ részek tényleg jók voltak. Chris Colombus csak tudott valamit. :(
9/10
szandisss 2009 aug. 27. - 13:45:18 9/10 Előzmény martinking03
(2120/2408)
valljuk be láttunk már jobb pottert...
2/10
martinking03 2009 aug. 26. - 21:57:51 2/10
(2119/2408)
Fúúúúúúúú! Nekem egy hatalmas csalódás volt a film, ahhoz képest, hogy 2 éve várok rá! Ha úgy megyek be a terembe, hogy azt mondják nekem hogy kémia óra lesz és meglepnek a HP 6-al akkor talán, de így hogy egy jó filmet várok... 4/10
mariejoel 2009 aug. 26. - 20:29:14
(2118/2408)
Azt mndják lehetetlen az olvasó fantáziavilágával versenyezni egy adaptációnál.Régen mégis sikerült ott van például a büszkeség és balítélet....én nem olvastam de mikor néztem a minisorozatot akkor az egyik barátnõm végig lelkendezett hogy pontosan így volt!!Régen sokkal jobbak voltak a filmes adaptációk nem arra figyeltek hogy hogyan kaszáljanak be minél többet.Jó persze nem olyan filmekrõl szó ahol tomboltak a digitális effekteket igénylõ részek de akkor is jobbak voltak.
8/10
borkasztik 2009 aug. 25. - 11:59:09 8/10
(2117/2408)
Egy kis kritika a filmrl

*A könyv soha nem látott sikere persze azt is egyértelmûvé tette, hogy Hollywood nem mehet el szó nélkül a kis varázslótanonc története mellett. 2001-ben be is indult az álomgyári gépezet, és azóta futószalagon érkeznek a mozikba a filmadaptációk.

Hiába tûnt azonban elsõre tökéletes filmes alapanyagnak az akcióorientált meseregény, a médiumváltás során épp a Harry Potter-elixír legfontosabb összetevõi vesztek el.Ismét rá kellett döbbennünk, hogy az olvasói fantáziát nem pótolhatja semmiféle számítógépes effektus, s a könyvben ábrázolt világ lenyûgözõ részletgazdagsága is áldozatául esett a törvényszerû filmes sûrítésnek.

Harry kiválasztottság-tudata is egyre erõsebb, és kezdi megismerni Voldemort múltját, mely kulcsot adhat a sötét nagyúr elpusztításához.

Hiába azonban a feketébe hajló tónusok és a grandiózus látványvilág, az állandó fenyegetettség érzését képtelen közvetíteni a rendezõ. A sötét oldal mágusai így mindvégig olcsó ripacsok maradnak, ami sokat levon a film élvezeti értékébõl. Az akciófilmek tûzpárbajaira hajazó varázspálcás lövöldözések pedig továbbra is nevetségesek, a latin varázsigéket kiabáló tinédzserek látványa képtelen feszültséget csiholni a nézõtéren.

A középpontban álló rejtély elnagyoltságán tehát csak tovább rontanak a látványosnak szánt akciójelenetek.

Sajnos a baljós atmoszféra ellensúlyozására szánt könnyedebb cselekményszálakkal sem járunk jobban. A sötét titkok utáni loholás közben bonyolódó szerelmi históriák nem haladják meg egy átlagosan rossz tinifilm érzelmi vagy pszichológiai differenciáltságát, az épp csak felvillantott kviddics-betétek pedig teljesen kilógnak a filmbõl. Persze mindez nem olyan meglepõ, ha figyelembe vesszük a hatodik rész célközönségét.A Harry Potter alapvetõen gyerekekbõl álló rajongótábora ugyanis együtt nõtt fel imádott fõhõseivel, így az általuk kedvelt elbeszélési formákba volt célszerû beleszorítani a tinédzser kor érzelmi vívódásait. Ez az a bûbáj-elixír, amely biztosítja a Harry Potter és a Félvér herceg kirobbanó sikerét, a széttartó cselekmény és a nyúlós-ragadós magánéleti konfliktusok ellenére.

Mindez azonban csak rideg számítás, a varázs már réges-rég elveszett.
a.n.g.e.l. 2009 aug. 25. - 09:31:50
(2116/2408)
Sztem jó lett a film.De eddig a 6 darab film közül egyiknek sem sikerült felülmúlni Rowling könyveit:)Amúgy nekem is ez a bajom a filmmel, mint már azt sokan irtátok elõttem, hogy tele van humorral meg mindennel csak a lényegrõl nem szól.És szerintem nem kellett volna belerakni ennyi poént mert könyvben ez pont hogy nem a legviccesebb rész...azért megkaja a 10 pontot:)
Móni Póni 2009 aug. 24. - 10:19:51
(2115/2408)
Rowling nyilatkozatából kiderül, h valóban homoszexuális volt Dumbledore! Persze plusz információkat is elárult, nem akarta tovább nyújtani az utolsó fejezetet. Íme:
Mivel végre nem kell többet titkolóznia, J. K. Rowling sok mindent elárult még a szereplõkrõl egy interjúban és egy internetes beszélgetésen. Rowling plusz információkat adott, olyanokat, amelyeket nem írt meg az epilógusban. (Mint nyilatkozta, az epilógus korábban sokkal hosszabb volt; a 19 év alatt született összes Weasley nevét is tartalmazta. Késõbb Rowling lerövidítette, hogy könnyebb legyen a búcsú.)
- Harry auror lett, az Auror Parancsnokság vezetõje. Arthur Weasley megjavította Sirius motorkerékpárját, melyet így most Harry birtokol. Ginny-vel összeházasodott. Mivel Voldemort lélekdarabkája már nincs Harry-ben, Harry nem tud párszaszóul.
- Ronból is auror lett. Csatlakozott testvéréhez, George-hoz a csodabazáros üzletben. Felesége Hermione.
- Hermione a minisztériumban a Varázslény-felügyeleti fõosztályon kezdte karrierjét és nagyban hozzájárult a házimanók életszínvonalának javításához. Késõbb a Varázsbûnüldözési Fõosztályra ment át, ahol már igen magas rangban van. Ronhoz ment feleségül. Megtalálta szüleit és levette róluk az emlékmódosító bûbájt.
- Ginny a Holyhead-i Hárpiákban játszott egy darabig, majd visszavonult az aktív sporttól, hogy felnevelje Harry-vel közös 3 gyereküket. Késõbb a Reggeli Próféta Kviddics levelezõ rovatának fõ válaszadója lesz.
- Dumbledore valójában homoszexuális; fiatal korában gyengéd érzelmeket táplált Gellert Grindelwald iránt.
- Voldemort bûnei túlságosan súlyosak voltak ahhoz, hogy szellemként visszatérhessen. A szerencsétlen alak, akit maga Harry is látott a King's Cross pályaudvaron, õ volt.
- George folytatta a viccbolt vezetését. Késõbb összeházasodott egykori évfolyamtársával, Angelina Johnsonnal, akitõl két gyermeke született; Fred, akit a fiú ikertestvére után neveztek el, valamint Roxanne.
- Draco Malfoy is megházasodott: feleségül vette Astoria Greengrasst, majd késõbb egy fiuk született, akit Scorpiusnak kereszteltek.
- Luna Lovegood egyfajta természettudós lesz, aki körülutazza a világot, furcsa és egyedi élõlényeket keresve. Házas, férje Rolf, Goethe Salmander unokája.
- Percy Weasley feleségül vett egy Audrey nevû lányt, akitõl két gyereke született: Molly és Lucy.
- Dolores Umbridge-ot letartóztatták, majd bíróság elé állították a mugli születésûek ellen elkövetett bûncselekmények miatt. Életfogytig tartó Azkaban-fogságra ítélték.
- Cho Chang feleségül ment egy muglihoz.
- Neville Longbottom a Roxfortban kezdett dolgozni; miután Bimba professzor nyugdíjba vonult, McGalagony professzor felajánlotta neki a megüresedett gyógynövénytan tanári posztot. Neville feleségül vette egykori hugrabugos évfolyamtársát, Hannah Abbottot, aki a Foltozott Üst tulajdonosnõje lett.
- Billnek és Fleurnek három gyereke született; Victoire (akit a roxforti gyõzelem emlékére neveztek el), Dominique és Louis.
- Voldemort uralmának megdöntése után Kingsley Shacklebolt lett az új mágiaügyi miniszter. Kingsley nem engedte, hogy dementorok legyenek az Azkaban õrei.
- A Mardekár-ház meglehetõsen felhígult; már nemcsak és kizárólag aranyvérûek járnak ide (<ez persze korábban sem volt így: például Tom Denem és Perselus Piton sem voltak aranyvérûek>).
- Voldemort sötét varázslatok kivédése tanári állásra kimondott átka halála után megtört; immár egy állandó tanár tölti be posztot évek óta. Harry számos alkalommal ellátogatott az órákra, hogy elõadásokat tartson a tanulóknak a sötét varázslatokról.
- Harry és Ron nem mentek vissza az iskolába; a háború utáni tárgyalásokban és a varázslótársadalom újjászervezésében vettek részt, míg Hermione visszatért befejezni az utolsó évet.
Cullangka 2009 aug. 24. - 09:36:32 Előzmény Naphinel
(2114/2408)
jahh mostmár ott van:D de õ az elsõ? :o :D
10/10
Naphinel 2009 aug. 23. - 16:51:49 10/10
(2113/2408)
Hah, a tanárok közül az egyetlen, aki nemi éeltet él! :)
Ott van neki Olympe. :)
10/10
Dros 2009 aug. 23. - 16:37:24 10/10
(2112/2408)
Hát egy ilyen tanári állás a semmi közepén már csak ilyen :D
Szvsz nincs se férjük se gyerekük
Cullangka 2009 aug. 23. - 16:33:55 Előzmény borkasztik
(2111/2408)
hát sztem ezzel minden rendben, én amikor elõszõr ovlastam nem lepõdtem meg! nem azt mondom h végig tudtam h meleg, nem is sejtettem, de sztem ez tök normális dolog! miért ne lehetne az? dumbledorenál én semmin nem lepõdõk meg:) sztem ha te lennél meleg vagy akár én persze h természetes lnne, és sztem nem várhatja el senki h elfojtsák!
Én a könyvekben csak azt nem értem, h rendes párkapcsolatok 80% a fiatal szereplõknél van! na jó ott vannak lupinék is, de nem látni van e bimbának férje, vagy mcgalagonynak, vagy piton (xD), vagy akármelyik felnõtt szereplõ:) mert kétlem h minden szereplõ nemi élet nélkûl él:) hagridot még megértem szegényt de a többit nem:)
8/10
borkasztik 2009 aug. 23. - 14:41:16 8/10
(2110/2408)
Biztos! A reklámfogását én se gondoltam komolyan hogy így gondolta Rowling(különösen róla nem) de attól nekem még illúzi romboló volt és nem fog megváltozni a véleményem a karakterrõl! Én szeretme így is úgy is de én jobban tudok azonusulni vele ha nem annak gondolom! Lehet hogy csak a melegekkel van a bajom mert nem tudom megérteni õket, lehet de nekem így jobb! Egyébként bocsi ha megbántottalak!
8/10
borkasztik 2009 aug. 23. - 14:33:21 8/10 Előzmény Naphinel
(2109/2408)
Igen én is ezt mondom, hogy a felesleges jelenetek miatt több figyelmet fordíthattak volna a hocruxos részekre és a többi emlékre. De ez nem lehetett lehetséges az érzelmi részek agyonnyújtásával! Itt a hummoral próbálták palástólni az akció mentességet és a kihagyott csomó jelenetet(ami a könyvben volt).

Igen a könyvek az elején még vékonyabbak,de éppen ezért kellett volna ebbõl a részbõl is legalább 3 órásat csinálni mint az elsõbõl. Mert hogy lehet az hogy a vékonyabból precízebben és többjátékidõvel tudták megcsinálni a fillmet, itt meg csak 2 és fél órát (is szinte alig) hoztak össze!

APukám minden eddig a könyvek közül csak 5 részt olvasott és mindegyik filmet úgy ahogy de szerett megnézte. Alig várta hogy megnézhesse a 6. részt. És mi volt az elõ kérdése tõlem a köyv is ilyen semmilyen volt mint a film?

Szerintem mint önmagában álló film szórakoztató és remek képi világú. De mint könyvadaptáció ez a leggyengébb.