gulaxy 2009 nov. 20. - 12:50:33 Előzmény twillight
(2168/2408)
gagyi Dobi?
Gagyi Dobinak és Harry-hez fûzõdõ viszonyának nagyon fontos szerepe lesz a 7. részben. Egész pontosan az élete függ tõle. Doby-t azért kellett volna kitárgyalni, mert rengeteg kapcsolódási pont van a házimanókhoz. És a házimanók, mint szereplõk nem öncélúak, hanem nagyon fontos szerepet játszottak. Elismerem, hogy kaland, izgalom, történés szempontjából nem olyan lényegesek, de a szereplõk jellemére pontosan rávezetnek. Arról nem is beszélve, hogy szintén a 7. részben (a könyvrõl beszélek!!!), szintén egy házimanó segít nekik a terv végrehajtásában.
Tehát a fenti maszlagnak annyi a lényege, hogy a film egy kalandfilmnek készült, és semmi köze a könyvhöz. Csak a szereplõk azonosak, de a 4. rész óta annyira eltávolodott a könyvtõl, hogy nem lehet egy napon említeni. Nem mondom, hogy rossz a film, hanem hogy más mint a könyv.
8/10
skillet 2009 nov. 20. - 11:56:53 8/10
(2167/2408)
a film jó volt, túl sokat nem akarom részletezni. nekem az a véleményem, hogy mindegyik harry potter filmbõl ki lehetne többet is hozni, ha részenként kb 20-30 perccel hosszabbak lennének. nem azt mondom, hogy akkor minden át tudna folyni a könyvbõl, de rengeteg plusz információt bele lehetne sûríteni. és nem lenne a sok értetlenkedés. üdv.
farzso 2009 nov. 19. - 20:46:32
(2166/2408)
Igen, tetszett a film, bár említettem a hozzászólásomban, hogy nem lett annyira rossz szerintem, és ebbõl ki lehetett volna következtetni, hogy tetszett. Bár volt benne pár rész, ami nem volt számomra szimpatikus, de hát gyakran vagyok így (és gondolom mások is)
10/10
De Goey 2009 nov. 19. - 20:40:46 10/10
(2165/2408)
És a Harry Potter és a Félvér Herceg FILM tetszett? Anélkül,hogy összehasonlítanád a könyvvel? Mert sztem ha nem nézzük a könyvet :P (tudom nem könnyû nem nézni) akkor szerintem jó lett a film.
farzso 2009 nov. 19. - 12:25:27
(2164/2408)
Én kéz hónapja néztem meg a filmet a húgommal és az édesapámmal. Hát a végén mindannyiunknak más véleménye volt róla. Az apámnak elég nagy csalódás volt, azt mondta, hogy ennek a filmnek nincs semmi értelme. A húgom nagyon bírta, és nem is értette, hogy az apámnak miért nem tetszik.
Ami engem illett, hát valóban sok részt kihagytak a könyvbõl, ami némilegcsökkentette az értékét, de azért nem volt annyira rossz. Volt benne néhány (nem is kevés) szép jelenet (az emlékesek különösen tetszettek, bár nyugodtan lehetett volna belõlük több is). A végén pedig, amikor a Roxfort lakói körülállták Dumbledore holttestét, az szerintem elég jól sikerült, nagyon megható volt. Át lehetett érezni a veszteséget és a szereplõk fájdalmát.
Bár meg kell hogy mondjam, az elején még féltem, hogy csalódok a filmben, mert kissé nehezen indult be.
Az elején pl. az a jelenet a muglicsajjal szerintem teljesen felesleges volt. Jó, értem én hogy Harry már jócskán benne jár a kamaszéveiben, de ez akkor se kellett volna bele. A szerelmi szálat is lehetett volna egy kicsit kurtábbra venni, és inkább az akcióra, ill. a fontosabb történeti eseményekre koncentrálni (a 4.-nél is ezt kellett volna tenni).
Amikor pedig Harry és Ginny bemennek a szükség szobájába hogy elrejtsék a könyvet... hát, ötletes volt, csak így hogy fogja majd Harry késõbb megtalálni a horcrux-diadémot? A könyvben ugye egy diadémmal felcicomázott szoborral jelölte meg a helyet, ahová a Herceg könyvét elrejtette. A Halál ereklyéiben pedig ez alapján találta meg a diadém-horcruxot. A filmben Ginny rejti el a naplót, hogy Harry ne tudja hová lett, és ne eshessen kísértésbe. Most akkor hogy fogja majd megtalálni a következõ filmben a diadémot? Mert hát nem hiszem, hogy Ginny a Herceg könyvének rejtekhelyét bármivel megjelölte volna, és hát így nehezebb dolga lesz Harrynek. Bár gondolom úgyis kitalálnak majd valamit az alkotók (csak félek, hogy valami gagyi megoldást)
Továbbá, az Odú felgyújtása is kicsit furcsa volt nekem. Nem mondom érdekes ötlet volt, hogy ezzel is érzékeltessék a halálfalók kagyetlenségét, de szerintem rteljesen felesleges volt. Ehelyett inkább azt a jelenetet kellett volna betenni a könyvbõl, amelyben Lupin a vérfarkas Greyback-rõl beszél Harry-nek. Õ ugye egy új szereplõ, akinek késõbb is lesz még szerepe, de a filmben semmit sem tudunk meg róla. Igaz, hogy megjelenik, de aki nem olvasta a könyvet, annak halvány fogalma se lesz arról, hogy ki az a rondaképû pasas, és így a késõbbiek során problémás lesz számára megérteni a történetet.
Nagyjából ennyit akartam most elmondani. Lehet hogy a film nem a legjobban adja vissza a regényt (ezt nem is kívánnám vitatni) de nem is lett annyira borzasztó szerintem.
twillight 2009 nov. 18. - 21:50:05
(2163/2408)
Vagy te néztél rossz filmet.
8/10
borkasztik 2009 nov. 18. - 21:34:08 8/10 Előzmény twillight
(2162/2408)
Hát, ha neked tényleg nemhiányzott semmi a filmbõl akkor rosszkönyvet olvastál!!!
twillight 2009 nov. 18. - 15:23:26
(2161/2408)
Sõt, pl. a tutyimutyisrác szerepe még sokkal jhobb a filmben (Neville?).
twillight 2009 nov. 18. - 15:22:47
(2160/2408)
Nekem semmi nem hiányzott. Küönösen nem a gagyi Doby és csaja.
10/10
De Goey 2009 nov. 18. - 13:28:07 10/10
(2159/2408)
Azért könyv a könyv hogy leírjon minden apró viszont a sok apróbb dologból lesz egy fontosabb esemény amit sajnos a filmben kihagynak :(
twillight 2009 nov. 18. - 09:40:40
(2158/2408)
A HP-könyvek terjengõsek és csapodárok. A film jobb.
gulaxy 2009 nov. 18. - 07:14:51 Előzmény De Goey
(2157/2408)
na hát pontosan ez a baj a Harry filmekkel, hogy annyira írták át a filmben a történetet, hogy alapvetõ dolgok maradtak ki, és ezt már nehéz behozni. Újra és újra át kell írni a történetet, hogy legalább valamennyire megmaradjon a lényeg.
gulaxy 2009 nov. 18. - 07:08:37 Előzmény Jedi Lovag
(2156/2408)
Harry fanként mondhatom, hogy nem haragszom, de szerintem olvasd el a könyvet. Mert amit mondtál az a filmre igaz.
A Csillagok Háborúja történettel szemben, itt a könyv a lényeg, mert a filmek csak figyelemfelkeltésre jók, annyira eltérnek az eredeti történettõl.
A filmek valóban csak egy varázslóról szólnak, egy mese.
10/10
De Goey 2009 nov. 16. - 20:31:33 10/10
(2155/2408)
Szerintem a 7-ik részbe vhogy befogják csúsztatni az esküvõt az elejére :) sztem belefog illeni, viszont a 7-ik rész megcsinálni filmbe az már nem gyerekjáték. Viszont ha jól emlékszem a 7-ik részben Harry még vissza megy a szükség szobájába a herceg könyvéért, vagy nem? De honnan fogja tudni hogy hol van ha a filmben Ginny rejtette el? Vagy mondd egy invito-t és már kész is? :P
8/10
borkasztik 2009 nov. 12. - 08:44:10 8/10
(2154/2408)
Az elején említik meg mikor Lumpsluck beszél Harry a házban képnézegetés közben!!

A film meg egyszerûen pocsék volt! Semmi lényeg nem volt benne csak egy nagy adag szirupos töltelék aminek semmi értelme nem volt ennyire kibontani az igazi fõszál rovására! Tudom hogy el kell rugaszkodni a könyvtõl, na de könyörgöm ennyire???
Most néztem meg már többször is otthon és így mégjobban szembetûnõk a hibák és az értelmetlenségek! A film másfél órás becslése is nevetséges, mert fõcím és vég felirat nélkül kb 2 óra 17/18 perc! Szóval nem értem mi az a szöveg hogy nem bírták belesûríteni a könyvet én még próbálkozást se érzékeltem ki, símán belefért volna több emlékes is! Mert így sajna nagyon lapos unalmas volt a film! Ez lesz az elsõ Harry Potter film amit nem akarok majd megvenni DVd-n! Én biztos nem költök rá! Pedig nagyon nagy fan vagyok! EGyedül a bájital óra és a kviddics edzés tetszett, meg az emlékek de az is silányan voltak ábrázolva, bezzeg a von von, meg cipõfûzõs hányingert keltõ jelenetre volt idõ!

A barlangos rész is jó volt csak a lángörvény tartott vagy 7 másodpercig, ott több ámulatra számítottam volna ellensúlyozva a szerelmes részeket!! Ezek után félek a forgatókönyvírótol hogy milyen hü**eséget talál már ki megint a 7-es részbõl! Nagyon szurkolok neki de nagyon félek is egyben, már nem bízok benne!
heuka 2009 nov. 12. - 00:11:53 Előzmény minaaa.
(2153/2408)
Minaaa. Hol jelenik meg R.A.B? ****Spoiler**** vagy a végére gondolsz a hamis horcrux-nál? ****spoiler vége****
1/10
Donald 2009 okt. 30. - 19:00:10 1/10
(2152/2408)
Szerintem katasztrófális ez a film. Aki olvasta a könyvet az nem hiszem, hogy el tud vonatkoztatni. Az eddigiek közül talán ez a legpocsékabb. Kiragadtak néhány jelenetet a könyvbõl amit összefüggéstelenül egymás után raktak.
Annak ellenére, hogy pénzkidobás, biztos a hetedik részbõl készülõ filmet is meg fogom nézni, szerencsére nagy csalódás már érhet ezek után.
8/10
minaaa. 2009 okt. 29. - 22:33:44 8/10
(2151/2408)
Oké, még premieren láttam a filmet, de mostanra eljutottam oda, hogy írjak. Eleve úgy mentem a moziba, hogy elhatároztam, nem fogok a könyvre gondolni. Ez nagyjából sikerült is a 4. rész után megtanultam hogy a könyvet tartalomnak a filmet meg látványnak kell tekinteni... (bár a Lumos-bûbájról nem mondok semmit...) Na igen. Szóval. Az elején a mugli lányos dolgot nem igazán értettem, de legalább a Prófétában benne volt hogy Lucius börtönbe került. A Lumpsluckot alakító színész elment, nekem legalábbis, bár nem így képzeltem. Regulus Black feltûnésének nagyon megörültem, mivel az ötös részben nem volt benne, és féltem, hogy ez majd valahogy kimarad mert fura lett volna ha a hetesben: "Hé, Harry, tudtad, hogy Siriusnak volt egy öccse? Nem, Hermione miért? Á, csak nézegettem a családfát, és hát itt van... Ó nézd, R.A.B. a monogramja!" Az Odúba való megérkezés tetszett, jól bemutatta az ottani életet, minden emeletrõl kibukkan egy fej... Na jó, ennyire nem fogom részletezni:D A szerelmi ügyek egyáltalán nem voltak ennyire jelen a könyvben. Persze Harry lassan rádöbben hogy bizony Ginnyt szereti (ennek a levezetése a filmben sehogysem lett megoldva..Bonnie Wright szerintem Ginnyhez képest kicsit csúnyácska is) A Hermione-Ron-Lavender dolog jó volt, de inkább egy emléket raktak be volna helyette! Ez volt a fõszál, könyörgöm! De jó poénok voltak, sokat nevettem. Az árvaházas emléket olyan semmilyennek találtam, a kissrác jó volt, de a könyvben Riddle-Denem egyáltalán nem így reagált pl mikor felgyulladt a szekrény... A 16 éves Denem se volt rossz, kirázott tõle a hideg, de a 2. részbeli Coulson ettõl függetlenül jobb volt. A horcruxok mivoltáról kicsit többet is beszélgethettek volna, erre Dumbledore csakúgy odaveti a gyûrûre "Voldemort anyjáé volt" Remek. Pedig annyira megnéztem volna azt az emléket... Meg a Hepzibah Smith-eset... Tom Feltonos Dracós részek tetszettek, azok voltak a legjobbak, de Harry a könyvben megszállottan nyomoz, ez hol jött át? Apropó, Sötét Oldal... A halálfalók elég bénának tûnnek. Mindig. A Fõnix Rendjében is tulajdonképpen Mordont valaki szépen padlóra küldi, erre a filmben mivan? Mordon csak koppint egyet a botjával, és hopp, halálfaló röpül 5 métert hátrafelé. A hidas támadás tetszett, utána megijedtem, hogy a Fonó Sor nem lesz benne, de hál' istennek nem hagyták ki. Narcissa nem tetszett. És eredetileg õt szánták Bellatrixnak! A Harry-Ginny csók elég béna lett, másrészt a filmben Ginny mégcsak nem is szakít Deannel. Ginny nem ilyen. Harry se. Pl. mikor visszajöttek a barlangból, és Piton int neki hogy maradjon csöndben a halálfalók meg a feje fölött parádéznak. Az IGAZI könyv-Harryt pont azért kellett kõvé dermeszteni hogy ne lépjen közbe. Jó, ez még a kisebb gond. Radcliffe meg Watson elég rossz színészek, kb semmit se fejlõdtek, Rupert az aki kb hozza Ront.Hát, nagy hirtelenjében ennyi, ti már úgyis mindezt leírtátok...Azért élvezhetõ, csak ha belegondolok a hetesbe, mindezt hogy fogják megoldani... De én bizakodó vagyok. :) Valaki írta, hogy a végétõl kezdik a forgatást, hogy is van ez: különbözõ jeleneteket forgatnak, nem külön forgatják a két részt, hanem egybe, majd szétvágják. Lesz 7 Potteres jelenet is, már felvették rég, de sztem Andromeda kimarad. 10/8
3/10
mozizoli 2009 okt. 28. - 21:49:21 3/10
(2150/2408)
Most néztem meg másodszor, persze nem moziban. Az ember bölcsebb lesz vagy csak öregszik? :-) Ez alatt azt értem, hogy elsõre nagyon lehúztam (3), de most értékeket fedeztem fel benne. Nem is olyan rossz film. A moziban anno az órámat néztem mikor lesz már vége, de most jól éreztem magam. Ha lehetne változtatnám a szavazatomat 8-ra. Üdv mindenkinek.
6/10
Ivy66 2009 okt. 05. - 22:00:11 6/10
(2149/2408)
Ez esetben írhattak volna a filmhez egy önálló történetet, adaptálás helyett... Bár, végül is tényleg ezt tették.