Trancemaster 2007 júl. 28. - 14:15:58
(172/492)
142 perc? Én akárhogy számoltam az összes filmeslõzetessel és reklámmal együtt 135 volt.
mutyi 2007 júl. 26. - 19:41:18
(171/492)
Megértem az álláspontodat a film hosszával kapcsolatban, de gondolj bele, hogy a Gyûrûk Urával ellentétben ez a film inkább szólt a gyerekeknek IS. Nem hinném, hogy 8-10 éves gyerekek végig tudnak koncentrálni három és fél órát.
Másrészt már rég megtanultam, hogy a könyvek alapján készült filmeket inkább érdemes külön alkotásnak tekinteni, mert olyan sohase lehet, mint a könyv. Ha eleve úgy megy valaki megnézni a filmet, hogy na mit rontottak el, hagytak ki stb... akkor mindig csalódni fog. Szerintem, mint önálló alkotás igazán szépen megállja a helyét.
Ami pedig a tempót illeti: valóban egy kicsit gyors a film, de inkább legyen egy ilyen karakterû film pörgõs és látványos, mint lassú és mûvészi, elvégre mégsem a Sátántangóról van szó :)
dodo25 2007 júl. 26. - 10:46:53
(170/492)
nem értem a rendezöket, forgatókönyvirókat és azt, hogy a forgatáson rowling is ott volt és neki úgy tetszet?? azért kiváncsi lennék a teljes vágatlan verzióra, de akor is ennyivel elégedett a könyv irója??
kitzy 2007 júl. 26. - 10:45:12
(169/492)
szia!

Igen, egyetértek veled teljes mértékben....a filmekrõl is egy csomó mindent hallottam, de nem igazán foglalkoztam ezekkel a dolgokkal, és jól is tettem, mert nekem nagyon tetszett!
Szeretek azért elõre érdeklõdni, de nem a könyvekkel kapcsolatban!! :) ( most olvasom a Vörös és Feketét....már többször hallottam, hogy mirõl szól, mi a vége, de attól én még nagyon élvezem, mert mindenkinek meg van a maga kis kiépzelõereje, mesevilága, amibe beleültetheti hõseit)! :)
annita 2007 júl. 26. - 10:32:45
(168/492)
Teljesen igazad van a Gyûrk urára vonatkozóan, ha azt meg tudták csinálni 3 és fél órásra, akkor ennek is adhattak volna annyit, sok minden kimaradt, sok minden máshogy volt, amit idõigényesebb lett volna eredetiben belerakni, pl. a sok mindent megvilágító beszélgetés Dumbledore-ral hiányzott a végén; Harry gyásza; nem Cho, hanem Marietta árulása stb. Ha a Gy. u. végén Gollam, Frodo és Samu gyûrûbedobós-egymásujjátharapdálós-
nagyonagyonszenvedõs jelenete megért fél órát, akkor ez miért nem...? Nem értem...
dodo25 2007 júl. 26. - 10:01:19
(167/492)
és mekkora szemétség, hogy ilyen drágán adják a könyvet ezeknek sem már az elismerés a fontos hanem a pénz????
dodo25 2007 júl. 26. - 09:59:42
(166/492)
nekem nagyon nem tetszet a film! Szerintem az az elejétõl kezdve nagyon gyorsan követik egymást a dolgok és aki nem olvasta a könyvet néha elvesztheti a fonalat. és még az is aki olvasta az sem érthet pár dolgot mert volt egy- két olyan változtatás ami eléggé eltért a könyvtõl!!! meg az a 138 perc kevés volt. ha az ember kibirta a gyûrûk urát, ami 3 és fél órás, akor nem értem hogy miért nem tudtak hozzátenni még egy órát és igy sokkal érthetöbbek lettek volna a jelenetek és nem lett volna minden olyan gyors! sajnos ezért nem a legjobb ha siker könyvbõl filmet csinálnak!!! :(
szilvus19 2007 júl. 25. - 15:29:18 Előzmény csancsy
(165/492)
Szia!
Sajna én nem tudtam megnyitni a wikipédiát, mert vmi nem okés a netemmel.
nem tudnád nekem röviden leirni hogy mi volt ott?
(szilvus_szalai@citromail.hu)

köszi
kitzy 2007 júl. 25. - 11:30:49
(164/492)
igen, tudom......már nagyon szívesen olvasnám, mert érdekel, hogy mi lesz a vége! :)
mutyi 2007 júl. 24. - 20:47:39
(163/492)
Igen van olyan :) Szerintem idáig ez a legjobb film, egyrészt a gyerekszínészek sokat fejlõdtek, másrészt annak ellenére, hogy elég sok változtatás van a könyvhöz képest ezek nem zavaróak, sõt. Például, hogy a filmben Cho az áruló, ez csak elõsegíti a hatodik rész megfilmesítését, teljesebb magyarázatot ad arra, hogy miért nem jöttek össze Harryvel. Erre mondhatnánk azt hogy van-e olyan épeszû ember, aki nem olvasta a könyvet viszont a filmeket megnézi. Hidd el nekem, hogy van. Egy felmérés szerint az amerikai nézõk közel 60%-a nem olvasta a könyvet. Mondjuk ezen nem lepõdök meg :)
Egy szó mint száz a film direkt azért jó mert érthetõ anélkül is, hogy valaki olvasta volna a könyvet (nem úgy mint a negyedik rész, ahol azért lássuk be elég merész logikai és idõbeli ugrások vannak a jelenetek között).
Az egyetlen, ami nem tetszett benne az a megszakítás. Jobb helyet is választhattak volna rá.
annita 2007 júl. 24. - 14:49:40
(162/492)
Köszi a linket csani, érdekes dolgokat lehet olvasni, bár csak részletekben, sztem semmi baja nem lesz senkinek, ha megnézi ezt a linket, mert ez engem speciel még kíváncsibbá tett és nem tudom most se, h egyértelmûen mi lesz a vége, de jó ez így. Amiket eddig olvastam a végérõl, csak még jobban ködösített, ami végeredményben nem is baj... :)
zengine 2007 júl. 24. - 13:54:23
(161/492)
Istenem gyerekek... van olyan, aki olvasta a könyvet, és tetszik neki ez a rakás szar film??? hát ez olyan illúzióromboló, hogy az már fájdalmas:S:S:S
Vikke 2007 júl. 24. - 10:42:49
(160/492)
Emlékszem mikor úgy igazándiból (az elsõ filmmel) betört a Harry Potter mánia mennyire ellene voltam, közben fogalmam se volt róla, hogy milyen, azt hittem, hogy tök unalmas és egy gyerekmese. Aztán egy ismerõsöm kölcsönadta az 1. filmet és onnantól kezdve 180 fokos fordulattal teljes Harry Potter film mániás lettem, de könyvet azóta se olvastam a sorozatból és el is terveztem, hogy nem is fogok mert így már semmi értelme. Viszont tegnap miután megnéztem az 5. filmet nem bírtam ki, hogy ne rendeljem meg a 6. könyvet annyira várom már mi történik. A filmhez viszont annyit mindenképp hozzátennék, hogy ez volt talán a legvontatottabb, mert ugye ami könyvben jó, hosszú, tartalmas az teljesen más filmen. Mindenesetre nagyon élveztem a filmet, a látvány 5*-os, Helena Bonham Carter pedig egy igazán belevaló boszi.
kitzy 2007 júl. 23. - 19:54:31
(159/492)
kössz az infót!

igen, nem vagyok túl tájékozott ezügyben, mert nem figyelem minden egyes ezzel kapcsolatos eseményt....nincs rá idõm, csak szeretném elolvasni majd az utolsót, mert furja az oldalam, hogy mi lesz a vége
csancsy 2007 júl. 23. - 17:37:40
(158/492)
Ne haragudj, de azért raktam fel a linket, hogy aki akarja a végét tudni, azt megnézheti, és direkt írtam, hogy a linkre rákattintva meg lehet tudni a hetedik könyv végét, szóval aki nem akarja tudni, az nem kattint rá.
Amúgy pedig attól is izgalmas számomra, hogy tudom a végét, ugyanis csomó mindent nem tudok, ez csak egy része ezek az infók nem 600 oldalon keresztül vannak, másrészt amiket infókat tudok, azokról sem tudom, hogy pontosan hogy vannak írva részletesen a könyvben.
De kinek mi a véleménye nem lehetünk egyformák, de nem hiszem, hogy én miattam véletlenül tudják meg, akik nem akarják, hiszen direkt figyelmeztettem, hogy ez a hetedik könyv végérõl szól.
csancsy 2007 júl. 23. - 14:50:55
(157/492)
csancsy 2007 júl. 23. - 14:49:47
(156/492)
Szia!
Az újságot megvettem, szóval nem interneten néztem, és ez eléggé biztos, és a wikipédiában is benne van mostmár. de leírom email-ben, semmi öngyilkosság nem lesz.:-)))
Amúgy ide belinkelem a wikipédiát, itt benne van röviden a 7 könyv története
annita 2007 júl. 23. - 14:19:32
(155/492)
Szia Csani! én is néztem most neten a Blikk archívumban, h miket írnak a Harry Potter 7-rõl, eddig csak egy kamu-befejezést találtam a megnõsülésrõl meg ilyesmi, meg azt, h J.K. Rowling azt nyilatkozta, h szomorú véget írt a sorozatnak, ebbe beletartozhat az általam hallott öngyilkos-verzió is, nahh de szóval lécci küldd el nekem, amit találtál (hofferanita@freemail.hu)
kitzy 2007 júl. 23. - 12:54:57
(154/492)
sziasztok!

meg szeretném venni az utolsó könyvet, hogy elolvashassam, de néztem a Libri honlapját, és ott csak angol nyelven volt kiírva!
Akkor most csak angol nyelven jelent meg itthon, és majd csak késõbb jön magyarul????
csancsy 2007 júl. 23. - 11:09:52
(153/492)
Amúgy képzeljéteka tegnapi Blikk-ben benne volt, hogy mi lett a vége a Harry potter 7. könyvnek. Nem írom le, nem akarom lelõni a poént, de szívesen leírom email-ben. Lehet, hogy már tudtátok ezt, mindenesetre szóltam, hogy tudjátok, aki tudni akarja a végét.