Lasagne 2007 aug. 02. - 12:03:43
(192/492)
hát igen az egyik gyöngyszem a Pitonos rész volt:)))) nem igaz hogy egy merengõbe belenézõs pár mp-es rész nem lett volna megoldható............
a másik meg a kondenzcsíkos, maszkos halálfalók......:DD
Ani77 2007 aug. 02. - 10:15:57 Előzmény orrontó_firkász1
(191/492)
Dumbi azóta ilyen idegbeteg, mióta új színész játssza. Az elsõ két részben szereplõ Dumbi volt az igazi. Kár, hogy szegény meghalt. A tanulnivalós beszóláson én is ledöbbentem.

Ami a halálfalós és a fõnixes kondenzcsíkot illeti, kicsit én is megütköztem rajta.

Ja, és sztem a Potter-féle kitörések egyáltalán nem lettek jók, pl. mikor megérkezik az Odúba, és ugye ki van akadva, hogy nem írtak meg neki semmit Hermiék, akkor egyáltalán nem kiabál, csak simán beszél, és kissé fura, mikor megjelennek az ikrek a szöveggel, hogy nyugodtan kiabáljon csak HP :)

A másik, hogy mikor okklumenciát tanít Piton Harrynek, akkor látja meg a fellógatós emléket, holott a könyvben azt a merengõbõl tudja meg. Ha Piton ilyen rossz legilimentor, hogy ennyire megnyílt az elméje egy sima progegóra, akkor nem lehet vele nehéz dolga Voldinak :)

Szvsz az összes film közül ez a legrosszabb. Egyedül a Voldi-Dumbi-csata tetszett, és a Halálfalók maszkjai.
Ani77 2007 aug. 02. - 10:06:56
(190/492)
Szerintem JKR már régen nem foglalkozik a filmekkel. Tutti.
Az elsõnél ugye volt a nagy hûhó, hogy minden részletre nagyon ügyel, és annál a könyvnél/filmnél ezt még meg is lehetett csinálni, de már biztosan nincs ideje rá.

Én imádom a HP-t, megvan az összes könyv és még a keretkiadványok is, de a filmek közül egyértelmûen az 1. a legjobb. A többi is megvan, de filmrõl filmre hígabb az egész. Persze, hogy nem lehet egy ilyen vastag könyvet egy seggel végigülhetõ filmmé változtatni, de lehetne valami rendezõi változat, a fanatikusoknak :)
Mpaul 2007 aug. 02. - 09:35:24
(189/492)
Háááát... emberek... ez a történet egyre laposodik... Komoly, hogy az uccsó könyvig nem változik a fõellenség...?! Nem olvastam a könyveket, kivéve az elsõt, ami szinte szó szerint meg lett filmesítve... Na dehát ebben a részben nem történik SEMMI... Ez innentõl már tiszta pénzkeresés a résztvevõknek? Sorry... innentõl ezt nem fogom támogatni :( Pedig jól indult...
Lasagne 2007 aug. 02. - 08:37:59
(188/492)
hát igen az olvasás öröme az teljesen más élmény!:) szeretek olvasni ,a H.P meg egyszerûen király:) sajátos hangulata van

de az utánam szóló is csak azt akarta kifejteni , hogy kusza volt, és más mint a könyv.......na mind1 nem értem a rendezõt, meg dolgozókat......
hangyás 2007 aug. 01. - 23:38:06
(187/492)
hú figyu emberke ha már ennél tartunk már az elõzõ filmben sem igazán fogalkoztak a következményekkel pl amikor folyton varázsolnak a sulin kívül soha semmi nincs vele. Nah de mind egy el kell gondolkodni azon is hogy a filmek mindig mások mint a könyvek és egy ennyire jó regény sorit szinte lehetetlen átvinni a filmbe, úgy értem az élményt meg minden. Ez olyan mintha Wass Albertbõl próbálnának meg filmet csinálni. Ha lenne idõnyerõm :) megnézném úgy a filmet h. még nem olvastam el a könyvet, úgy más az egész, anyukám az elsõ résztõl fogva imádja az egész Potter story-t. Pedig egy részt sem olvasott el, azoknak akik nem olvasták, ez van és kész, nem több de nem is kevesebb. Mi akik meg olvastuk, vigasztalódjunk azzal hogy HP olvasás közben egy olxan viágot teremthetünk a saját képzelõerõnkel amit eggyetelen rendezõ sem képes filmre vinni. És ez a jó a Harry Potter-ben olvasásra, a fantáziánk használatára tanít meg minket, ahogy anyukám mondta, OLYAN JÓ ARRA A NÉHÁNY ÓRÁRA BELEÉLNI MAGUNKAT EGY TELJESEN MÁS VILÁGBA!!!
szilvus19 2007 aug. 01. - 21:46:22
(186/492)
Egyet értek a véleményeddel, csak egy valamire lennék kíváncsi!!
Hogy mi a fenét fog csinálni Harry a 6-os filmben, mert ugye majd Malfoy lesz a Szükség Szobájában, és Harry nagyon be akar jutni majd oda de nem tud sehogysem. (ha jól emlékszem elég rég olvastam utóljára)
Akkor õ is majd berobbantja mint Umbridge?
Vagy õ azt varázsigét nem ismeri majd?
Vagy mi lesz?Erre az a h*lye rendezõ nem gondolt???
Valakinek vmi ötlet vagy vélemény?

Mikor a filmet néztem ez jutott eszembe, persze csak az után hogy felhuztam magam, mert nem úgy csinálták meg ezt a részletet ahogy olvastam :-((
Lasagne 2007 aug. 01. - 18:07:27
(185/492)
ezaz! nehéz lehet összesûríteni x órába ezt a könyvet......de a többinél így úgy sikerült akkor ennél is jó lett volna legalább hitelesen

Daniellel nekem is ez az érzésem....külsõleg oké, eltalálták, de színészileg valahogy nem +gyõzõ nekem...
10/10
akosd 2007 aug. 01. - 17:20:00 10/10
(184/492)
Sztem ez a legrosszabb Harry Potter-film az 5 közül. Tudom, hogy nem lehet könnyû egy ilyen vastag könyvet 3 órába besûríteni, de a 4. résznél úgy tûnik, hogy sikerült. Most miért nem? Csak rohan a cselekmény, de mégsem nagyon halad elõre semmi. És ez a Daniell Radcliffe-gyerek... Na ne vicceljetek... ez semmit nem csinál. Ha már leforgatott 4 filmet és sz*rrá kereste magát legalább vehette volna a fáradságot, h eljár vmi drámakurzusra, h legalább papíron tudja, mi a színészet, ha már a gyakorlatban nem alkalmazza.
Lasagne 2007 aug. 01. - 16:36:33
(183/492)
Ezt nagyon szarul csinálták meg:-(((

Istenem alig volt néhány jelent ami tényleg úgy lett volna a könyvben is!

pl a thresszálos rész: amikor Hagrid óráján vannak és ott tudja meg hogy csak azok látják õket akik már láttak valakit meghalni, ERRE úgy csinálják meg hogy Luna simogatja az 1iket Harry odatéved, elcseverésznek etetik õket........uram atyám:-O

Meg mikor a DS-t leleplezték....sehol Dobby figyelmeztetése, menekülés....csak simán rájuk törik az ajtót! Ja és Cho árulta be õket szerintük...

Gropos résznél se volt semmi....Hermione még mosolygott is rá, mikor a könyvben félt tõle.....

Na meg a vége az a túszos rész is a boltíves teremben!!!
Könyörgöm mi volt az?? ajtón jöttek nem varázslással!

NA meg Voldemort és Dumbledor harca is.........hol maradtak a szobrok amivel Dumb. is harcolt???

szóval inkább a látványra mentek rá.....sajnos:/

még egy csomó dolgot lehetne felsorolni ami nem úgy volt....
nem tudom ez hogy tetszhetett J.Knek! tiszta összevisszaság volt!

10/4
mezsge 2007 aug. 01. - 15:17:47
(182/492)
hm, hát nem emlékszem, hogy írtam -e már commentet, vagy csak akartam.. :D de bocsi gyerekek, nem olvasnám vissza mind a 198 commentet :D

szóval azt szeretném kérdezni, hogy nálatok is ketté vágták a filmet?? én a sugárban néztem, és 10 perces szünet volt.. de nem értem, hogy minek?? a GyU 3-nál sem tartottak szünetet..

a filmrõl: szerintem ez volt az eddigi Potter-filmek közül a legjobb, ha a látványt nézzük legalábbis.. szerintem is lényeges részeket hagytak ki, és nem iagz, hogy nem fért volna bele - ha nem tesznek bele teljesen fölösleges részeket, akkor belefért volna!

a színészekrõl: nem tudom, hogy Daniel Radcliffe-ért miért vannak úgy oda egyesek.. Chuck Norrisnak több arca van vaze, mint neki. az elsõ két filmben még elnéztük neki, mivel még aranyos kiskölyök volt... de 17 (v már 18?) évesen már elvárható vmi színészi játék részérõl is, nem?

aki Luna-t játszotta (bocs, nemtom a nevét), õ eszméletlen volt! gratula neki! :)

Rupert Grint még mindig hozza a formáját, viszont Emma Watson.. nem tudom, vmiért idegesít a játéka.. lehet, hogy csak azért, mert én máshogy képzeltem el Harmione-t.. :)

de mindent összevetve szerintem egyszer megnézhetõ a film.
labruhinn 2007 aug. 01. - 15:09:29
(181/492)
Nem tudom, én semmi ilyet nem olvastam benne, akkor sem miután hazamentem, és megnéztem.
A könyv szerint kergetõznek a termekben, és nem állnak körbe-körbe a fal mellett huszadrangú túszejtõs filmek stílusában.
Ráadásul amikor átadta Potter a gömböt, felröhögtem hangosan. :D
lilcso 2007 júl. 31. - 13:48:33
(180/492)
a scar nem az utolsó szó, hanem az utolsó mondat elsõ szava (csak h tudd: a névelõket nem szokták ilyenkor számítani...) az utolsó fejezetben. az epilógus nem számít fejezetnek...
Bellatrix 2007 júl. 31. - 12:50:20
(179/492)
Hm... Ha már a hetes könyvnél vagyunk.. Sokan azt mondják olyan mint egy rossz fanfic... Azért kiváncsi vagyok...
Lujz1ka 2007 júl. 31. - 08:13:49 Előzmény Trancemaster
(178/492)
Én is szeretném megérteni, hogy miért voltam már a mozin kívül 125 perc elteltével!?? érdekes...
hangyás 2007 júl. 31. - 00:12:37
(177/492)
hát a magyar verzióban a 690.-oldaltól lehet annak nevezni, de a filmben annyira elváltoztaják az egész story-t h. már azt sem tom mi van benne
:(
labruhinn 2007 júl. 30. - 22:57:00
(176/492)
Ja, és valaki adja már meg legyenszives az oldalszámot, ahol a nagy túszejtõs repkedõs Fõnix rendes alkudozós rész van a könyvben. Olvastam vagy 10x de nem találom azóta sem.
labruhinn 2007 júl. 30. - 22:53:12
(175/492)
Évrõl évre sikerül alúlmúlni a korábbi részeket.
Az elején reméltem, hogy Chris Columbust lecserélik, de most már azt remélem, hogy visszahozzák.
A könyv fele egyszerûen nincs benne, a másik felét meg jórészt átírták.
Sz*r az egész.
orrontó_firkász1 2007 júl. 30. - 22:12:49
(174/492)
Akkor kezdjünk is bele:
A mai napon néztem meg az 5. HP filmet. Mit ne mondjak, érdekes volt. Az való igaz, hogy a jelenetek nagyon gyors egymásutánban érkeznek, dehát könyörgöm, valahol egy egész fejezetet kellett néhány, esetleg 10-15 percbe sûríteni. Gondolkozzunk, gyerekek. A filmbéli dolgokról csak annyit:
- A dementoros jelenet jól meg volt csinálva.
- Harry dühkitörései is jók voltak, és az általános közellenszenv is.
- A csókjelenet...hát, legalább ez benne volt.
- Gróp sztem túl szelíd volt (és nem szólalt meg).
- A Csavargós (alias Tekergõs) jelenetrõl annyit, hogy nem tudom, de valószínüleg a mi mozinkban volt a hiba, azt hiszem, itt megvágták. Annyi olt az egész, hogy az ifj. Pitin megy-mendegél, jaj, hát nem odatévednek a Tekergõk? Dehogynem, fellógatják Pitont, aztán Isten áldja, ennyi volt. Hát kérem, hol marad Lily Revans? Hol marad a veszekedés? Ezen nagyon felháborodtam, pedig erre voltam a legkíváncsibb. - A történet vége, a minisztériumi csata látványos volt. Bár a "Jóslatok terme" jelenetet nem hiszem, hogy többször felvették. Kár azért a sok szép gömbért. Aztán a függöny. Na, ez ténylleg jó volt, a harc is szép lett, mindenki kivette a részét, aztán pedig Sirius meghalt... a drámai kiáltás, meg rángatózás Harry részérõl szép volt, tetszett a jelenet lassítása. Egy dolgot azonban furcsállok:
Mi volt az a szemtelen dolog, hogy a Halálfalók, meg a Fõnix tagok eltévedt kéményfüst (Halálfalók), meg mirelitszellem (Fõnixesek) módjára repkedtek, mikor a könyvben még nyomdahibaként se volt ilyen. Ezen tényleg meglepõdtem. A legvége, Dumbli és Voldy harca szép, látványos, bár Harry nyálcsorgatása ("Nem tudod, mi az a szeretet, a barátság!...Csak sajnálni tudlak stb.) Kicsit irritáló volt.
- A magyarhangok:
~A fõszereplõké jó volt, és tetszett Lucika új hangja
~Umbridge hangja jó volt, Lunáé kevésbé.
Dumbledore:
- Õ egy külön téma. Sztem az utóbbi 2 filmben túlságosan idegbajos.
~A 4. filmben rángatta Harryt a Tusa elõtt, meg kiabált vele, össze-vissza rohangált, mint egy hiperaktív nyugdíjas, és állandóan szenvedett, meg dobálta magát.
~A 5. filmben dettó ugyan az, és még kicsit bunkó is. (Amikor ki akarják rúgni Terlónit, az udvaron az igazgató bunkó hangnemben így kiált: "Nektek nincs semmi tanulnivalótok?!")
Nem tetszett Dumbledore, meg a könyvtõl való eltérés, de azért egész élvezhetõ film.
Összeségében filmnek jó, adaptációnak nem.
orrontó_firkász1 2007 júl. 30. - 16:23:27
(173/492)
én még nem olvastam a 7. HP könyvet, és nem is kérek senkit, hogy árulja el a végét, csak annyit szeretnék, hogyha nem mondd el túl sokat a könyvrõl, hogy mondjátok már meg a könyv elsõ és utolsó szavát. plz (DE MÁST NE!)