7/10
t.matyi 2007 júl. 23. - 10:57:25 7/10
(152/492)
Nem tudom szerintem nem lesz öngyilkos az már nagyon dirva lenne és nem megfelelo befejezés szerintem.Én nem is tudom hogy meg hal-e.Nem tudja valaki?Ja és még egy kérdés.Nem tudja valaki hogy tudni lehet e hogy ki lesz a 6-os rész rendezóje és forgatókönyv írója?
annita 2007 júl. 23. - 10:54:15
(151/492)
Hát én most kicsit elõreszaladva kérdeznék egy lehet, h nagy hülyeséget (de az is lehet, h rajtam kívül mindneki vágja), mer csak fél füllel hallottam vhol, de igaz, h a hetedik részben Harry öngyilkos lesz??
lilcso 2007 júl. 22. - 22:40:39
(150/492)
hehh most h így olvasom a hsz-okat, rájövök, h mik hiányoztak belõle tényleg :)) de azért engem még így se fog el a hányinger...
na szal most rájöttem, h tényleg érzelem light volt sirius halála... de lehet, h csak daniel radcliffenek nem ment a sírás kamera elõtt, ezért meg se próbálták beletenni, h kiborul :)))))

viszont... nem akarok senkit lefikázni, aki nem olvasta, szimplán csak nem értem, h ha vki nem veszi a fáradságot, h elolvassa a könyvet, akkor minek nézi meg a filmet? mármint most akkor azért nem olvassa el vki, mert annyira nem érdekli - de ha meg késõbb mégis megnézi a filmet, akkor vmilyen szinten mégiscsak érdekli, nem? (ezt csak saját tapasztalatból mondom, ismerek ilyen személyt...)
de akkor meg magyarázza már vki el nekem, h minek néz meg egy olyan filmadaptációt, aminek kvázi lesz*rja a történetét?
orrontó_firkász1 2007 júl. 22. - 20:20:47
(149/492)
nos. Én egyelõre nem láttam a filmet, de sokan azt mondtátok, nem éri meg az árát. nálnuk, vidéken (Bp-tõl úgy 230 km-re) a mozijeg ára 450 HUF, szal egy film ennyit sztem megér. Én nem születtem kritikusnak, nem tudom megmondani egy filmben, mi a jó, meg a rossz, nekem egyszerûen mindegyik HP film tetszett, és kész. Bár a szinkron a 4. filmben valami szörnyû volt, remélem az 5. filmé jobb. majd hallotok rólam.
1/10
friendsfan 2007 júl. 22. - 17:54:08 1/10
(148/492)
Én nem tudom mert nem vagyok filmrendezõ/fkönyvíró, de ennél csak jobbra lehetett volna. Elõszõr is egy rajongónak kéne írnia a forgatókönyvet, mint a Gyûrûk uránál. Másodszor is nem átírni részeket. Sok részt ugyan ki kellett hagyni, de akkor egy egész lényegtelen szálat hagyok ki. Nem azt csinálom hogy mindenbõl egy kicsit, mert így követhetetlen...
annita 2007 júl. 21. - 22:00:47
(147/492)
Hát én nem is tudom... Könyvben nagyon szerettem minden részt, de ezzel az egész sorozattal az a legnagyobb szívás, h sztem mindenki máshogy képzeli el a dolgokat, pl. thesztrálokat, Grópot stb. és ezért a filmek alap csalódást jelenthetnek a saját képzeletünkkel szemben. Szerintem.
Nahh de ettõl eltekintve láttam az 5 filmbõl négyet (a Tûz Serlegét nem) és hát az elsõ háromról csalódottabban jöttem ki, mint errõl, a 3. iszonyatos volt a vérfarkasoktól mindenki inkább röhögõgörcsöt kapott, szóval ez a rész látványban összehasonlíthatatlanul jobb, de a sztori... szóval azzal nem stimmelt pár dolog. Mondjuk ezt megszokhattuk a többi résznél is, de a legnagyobb csalódás az volt, h Sirius halálát nem emelték ki kellõképpen, hopp egy bûbáj, Sirius repül, volt-nincs, ennyi. Ez tetszett a legkevésbé, nem lehet átérezni a jelenetbõl, h ez mekkora veszteség. Mindegy. Egyszer nézhetõs a látvány miatt. Könyv olvasása nélkül egyrészt nem ajánlott, mert nehezen érthetõ, másrészt ajánlott, mert akk az nem akkora csalódás.
kissofdeath 2007 júl. 21. - 20:14:29
(146/492)
a film egy nagy 0. az egész teljesen vázlatos volt, részletezhették volna egy kicsit a lényegesebb dolgokat, ahelyett hogy olyan bugyuta részeket raknak bele, amik benne se voltak a könyven, és semmi értelmük sem volt. majdnem elaludtam rajta, és nem azért mert hosszú volt. lehet egy jó és izgalmas film akármilyen hisszú, a végén bánnám, hogy vége van, de itt inkább megkönnyebbülés volt...
mikor a könyvet olvastam, elég rendesen megsirattam sisriust, õ volt az egyik kedvencem, de a film alatt ennél a résznél elfogott a röhögõgörcs (köszönhetõen az ovis csoport idétlen bekiabálásainak, ugyanis semmit nem értettek, és kiabálva kérdezgették, hogy akkor most mi van... de az se normális, aki ennyi idõs gyerekeket hoz el egy ilyen filmre...)
hiányoltam én is a mecseket, és azt, hogy ron bekerült a csapatba. a kedvenc részeim közé tartozott a könyvben.
amúgy megjegyezném, hogy azzal, hogy ennyire átírják és megmásítják a történetet, õk fognak nagyot szívni, mert szerintem amit a rendezõ és forgatókönyv író lényegtelennek gondoltak és kihagytak a filmekbõl, az a 7. kötetben fontossá válik, és nem tudják majd, hogy akkor hogy is kéne helyre hozni a dolgokat (persze ez csak az én véleményem)...
nagyjából ennyi. aki még nem látta, annak javaslom, hogy ne is pazarolja rá a pénzt... (a mozi úgyis egyfolytába drágul... illegálisan sokkal olcsóbban be lehet szerezni dvd-n)
szilvus19 2007 júl. 21. - 18:25:52
(145/492)
VaLAMILYEN SZINTEN IGAZAD VAN, DE SZERINTEM UGY KELLETT VOLNA MEGOLDANI, HOGY HA VKI NEM OLVASTA A KÖNYVET AKKOR IS ÉRTSE HOGY MI MIÉRT ÚGY VAN.
JA ÉS MÉG ANNYIT HOGY HA HOSSZABB LETT VOLNA AZ SEM LETT VOLNA AKKORA BAJ, MERT PL. A GYÛRÛK URA IS HOSSZÚ VOLT ÉS AZT IS EL TUDTÁK VISELNI.
lilcso 2007 júl. 21. - 12:33:05
(144/492)
ne haragudj, h ilyet kérdezek (nyilván ezért mindenki akinek nem tetszett ez a film utálni fog), de te illetve ti hogy rendeznétek meg egy több mint 500 oldalas könyv filmváltozatát? anélkül, h lehetõleg a nézõknek ne 4 órát kelljen bent ülniük a moziban.
most komolyan kérdezem. ti hogyan oldanátok meg?
az egy dolog, h mindenki úgy érzi, h meggyalázták jkr-t meg az egész hp-kultuszt, de ez egy adaptáció. nem azt kéne várni, h most azt fogod a moziban látni, amit te otthon elképzeltél olvasás közben, mert kizárt, h azt lásd.
ha esetleg felvázolnád a terveidet a rendezéssel kapcsolatban - amire tényleg kíváncsi vagyok -, akkor vedd figyelembe, h 3 óránál hosszabbra egyszerûen nem lehet nyújtani.
lilcso 2007 júl. 21. - 12:21:50
(143/492)
hopsz tényleg :)
Dzshonny 2007 júl. 21. - 00:47:07
(142/492)
Nem, nem fogják más rendezõnek adni, ugyanúgy Yates fogja rendezni. Én nem olvastam egyik könyvet se, de az összes filmet láttam kivéve a 2-õt. Szerintem az Azkabani fogoly volt a legjobb.
Dzshonny 2007 júl. 21. - 00:42:30
(141/492)
A 4.dik részt Mike Newell rendezte.
Tündee 2007 júl. 20. - 23:54:01
(140/492)
Hát ez valami iszonyat. az elejét elkapkodták, a végén majdnem elaludtam. persze senki nem várta hogy olyan jó legyen a film mint a könyv de ez... aki olvasta a könyvet annak azért volt nézhetetlen a film, aki nem olvasta az meg nem értette. barátom öccse pl feltette azt a nagyon is logikus kérdést hogy hogy szálltak fel ronék a tesztrálra (õ nem olvasta a könyvet). nekem mondjuk attól a logikai csavartól állt ketté a fülem, hogy cho smárol harryvel(ezt persze kilencvenkét kameraállásból végigmutatják mikor a könyvben a jelenet lényege pont a balladai homály volt) aztán tíz perc múlva elárulja õket. a dementorok jóval gányabbak voltak mint a harmadikban. persze már ott nyilvánvaló volt hogy nem várhatunk sokat a filmtõl, amikor a hajók közt repkedtek seprûvel. amire a legkíváncsibb voltam, hogy hogy lesz megcsinálva piton legrosszabb emléke. hát megkaptam. umbridgenak se ilyennek kellett volna lennie. a voldemort-dumbledor harcról egybõl az jutott eszembe hogy tiszta SW2-s yoda-dooku, némi dragonballos effekttel, anélkül, hogy olvastam volna a kritikát. a film tehát rémesen hosszú (szokás szerint tele felesleges jelenetekkel: tesztrálcsikó etetés almával, papírrepülõ-reptetés és hermione bájos nyerítése percekig a ron=teáskanál poén után, na meg a kimaradhatatlan csókjelenet), de legalább rossz. azt mondjuk nem értem, hogy a kisgyerekek mitõl féltek-nem volt félelmetesebb mint a három meg a négy. hacsak nem a színvonaltól kaptak frászt. remélem a félvér herceget más rendezõnek adják, vagy rájönnek, hogy minden idõk legjobb, nem mellesleg 600 oldalas könyvét lehetetlen filmre vinni. még technikai szünettel is. személyes sértésnek venném, ha a HP6ot is meggyaláznák, tényleg az szerintem messze a legjobb HP kötet.
lilcso 2007 júl. 20. - 22:42:30
(139/492)
jah hozzá kell még tennem, h az a harry-voldemort lelkizés tényleg borzasztó volt... azt a pár mondatot úgy ahogy van kivághatták volna, bár én a moziban azt tapasztaltam (magamon is), h elég hangos röhögést váltott ki az a kis lelkiterror voldomerton :P
lilcso 2007 júl. 20. - 22:35:17
(138/492)
Halihó

nekem a film: 10/9
viszont az eddig magyarul is megjelent könyvek közül az egyik legjobban utált kötetem, többek között sirius halála miatt is...
sztem david yates nagyszerû munkát végzett, a 138 perc alatt kb 120 percen keresztül a szõr felállt a hátamtól kezdve a karomig :D
a 4. résszel szintén csodát mûvelt...
én erre a részre eleve nem úgy ültem be, h na vajon mit fognak megváltoztatni, mert sztem a könyv és a film 2 teljesen különbözõ dolog. pont ez a lényege: adaptáció...
egészen a 3. részig teljesen kiborított, hha vmit megváltoztattak a könyvön, de a 3. sztem olyan rohadt sz*r lett, h egyszerûen most már nem erre figyelek. ráadásul próbálom úgy belõni, h legalább fél évvel a bemutató elõtt ne olvassam, mert így nem él annyira élénken az emlékezetemben, ergo nem zavar, ha a legapróbb dolgokat kihagyják.
ez a film már így is baromi hosszúnak tûnt, de ha még ennél is több dolgot tettek volna bele, asszem nem bírtam volna egyszerre végignézni.

viszont nagyon tetszettek az utalások a 4. részre - pl. amikor piton ebben a részben is fejen cs-szi harryéket egy tankönyvvel :p az már a 4. részben is sztem elég poén volt. értékelem ezeket az újításokat, amik nem rontanak a minõségén se a történeten, fantáziára meg bátorságra vall :) ha esetleg nem tetszene a nézõknek, tuti megköveznék a forgatókönyvírót...

jah és utolsó hozzáfûznivalóm... sztem nem volt vontatott (vki itt nemrég említette). az tény, h sztem megemészteni sokkal könnyebb azoknak, akik olvasták, mivel sztem laikusoknak eléggé érthetetlen lehetett, h mi miért történik.
nekem különösen tetszettek a filmben harry dühkitörései, amiket nem vittek túlzásba -szerencsére -, bellatrix gügyögésével egyetemben. végre látni lehetett, h daniel radcliffe-nek tényleg van vmi színészi vénája... bellatrixet a könyvben utáltam, itt viszont komolyan féltem :P nagyon nagyon jól eltalálták helena bonham-carterrel. isteni :D (és tényleg nem gügyögött sokat, amit tényleg ki nem állhattam...)

ha vki végigolvasta a hozzászólásomat, akkor grat:D
Jesse 2007 júl. 20. - 21:58:16
(137/492)
Ezerszer jobb filmet lehetett volna ebbõl a könyvbõl csinálni! Rengeteg részt kihagytak, amit pedig beletettek, annak a nagy részét átírták. Durva átírásnak számít (az én szememben) az a rész, mikor Harry megnézi Piton emlékét. A könyv szerint ugyanis Harry azt az emléket a merengõben látja, és nem csak úgy kiolvassa Piton fejébõl. Piton annyira jó az okklumenciában, hogy a legnagyobb varázslók se tudnak behatolni az elméjébe, akkor majd pont Harrynek sikerülne? Meg persze nem Cho árulja be a DS-t, és nem is hallgatják ki Veritaserummal, és az is durva, hogy a jóslatok termében az egész kis csapat néma csendben végighallgatja a jóslatot, amit egyébként a könyv szerint senki se hallott. Másfelõl volt egy pár snitt a filmben, aminek semmi értelme volt épp csak azért tették bele, hogy benne legyen. Összefoglalva: látványtechnikailag nagyon ott van a film, de jobban örültem volna egy olyan feldolgozásnak, aminek köze van a könyvhöz...Annyi pozitívum azért van, hogy a színészek csodálatosan játszották a szerepeiket. :)
szilvus19 2007 júl. 20. - 21:51:24
(136/492)
Help!!!
Valaki legyen olyan drága és segítsen nekem.
Olyan gondom lenne, hogy annyira nem tudok angolul, hogy az uccsó kötet elolvassam és nagyon érdekelne.
Kb.1 év mulva jelenik meg magyarul de addig nem bírom ki.Valaki aki majd olvassa irja meg hogy mi és hogy történt.El fogom olvasni magyarul mert nagy fan vagyok, de sajna nagyon nagyon kiváncsi.Már tûkön ülök.
Valaki szánjon meg légyszi.
Köszönöm
szilvus19 2007 júl. 20. - 21:17:52
(135/492)
Kedves Manda!
Tökéletesen megfogalmaztad az én véleményemet.Ez a film borzalmas.Ez a legrosszabb.Amikor néztem a bátyámmal (aki ne olvasta a könyvet) nem gyõztem neki magyarázni, hogy mi miért van, mert csak kapkodta a fejét értetlenül hogy most mi van, sajna velem együtt.
Nagyon nagy pofáraesés volt ez a film.Már sajnálom a pénz amit a mozijegyre kidobtunk, pedig mekkora izgalommal vártuk.
Nagy csalódás.Többet vártam.Fõleg én.
1/10
friendsfan 2007 júl. 20. - 18:02:22 1/10
(134/492)
Nem éppen. Sirius a halott barátját látja keresztfiában. Komolyan nem értem hogyan gondolja valaki errõl hogy jó volt. Még a könyv olvasása náélkül is egy átgondolatlan förmedvény. És nem az a legszomorúbb hogy kihagytak dolgokat (ami azért baj mert rendkívül fontos dolgokat hagytak ki), hanem hogy átírták részeket! Hogy van ehhez pofájuk?! De már elrontották helyrehozhatatlanul, ugyanis a 6.-os film nem fogja logikusan követni az 5-ös filmet. Ha viszont az 5-ös filmet követik, akkor a HP és félvér herceg címû filmet már nem is érdemes Harry Potter filmnek tekinteni, új nevet kell neki adni: "Harry Potter és az 5-ös film folytatása"...mondjuk...
1/10
friendsfan 2007 júl. 20. - 17:56:58 1/10
(133/492)
Pedig a 4.,5.6. könyv épphogy csak felnõtteknek szól. A HP cseppet sem gyereksztori, az elsõ az volt, így beskatulyázták. De amúgy a többinek semmi köze hozzá. Ennyi erõvel a Gyûrûk ura is lehetne az, mivel mese. Igaz hogy nehézolvasmány, de a szörnyûségeket tekintve valahol egyszonten vannak.