rebbencs 2007 júl. 12. - 20:43:53
(92/492)
ja és még annyit,hogy azért is szar mert lerövidítették!!!a moziban rengetegen voltak!!!
szeged-plaza!!!:)
magnoka 2007 júl. 12. - 20:42:33
(91/492)
Ma láttam a filmet és hát elbûvölt és lenyûgözött, mint minden Harry Potter film. De eddig messzemenõen ez tetszett a legjobban. A látvány hihetetlen, a tüzijátékos rész, Dolores szobája a macskákkal, dumbledore és voldemort csatája, leesett az állam. Szerencsére a könyvet nem olvastam, és mivel az utóbbi idõben csupa rossz folytatásos filmrészeket láttam (pókember 3, shrek 3, karib 3), nem fûztem hozzá túl sok reményt. És mekkorát csalódtam! Pozitív irányban persze. Nekem nagyon nagyon tetszett, ajánlom mindenkinek, engem teljesen magával ragadott.
rebbencs 2007 júl. 12. - 20:41:51
(90/492)
sztem naon jó a film,csak olyan rövidnek találom,olyan hülye vége van.:(olyan semmi vége volt!!!a könyv sztem biztos jobb.,másabb,!!:(mostmár meg alig várom a köv.részt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!de amúgy naon jó volt,és sztem nem volt félelmetes egyáltalán!!:)
Evelyn009 2007 júl. 12. - 20:33:35
(89/492)
A könyv sokkal eseménydúsabb, a film nem mond semmit Sirius házáról, pedig ott is volt ám egy-két kaland, Umbridge hangjával szerintem nincs semmi gond, legalább ebben követték a könyvben írtakat, ilyen sipítozósnak kell lennie...az a legnagyobb baj, hogy míg a könyv azzal húzza az olvasó idegeit, hogy Harry minden egyes éjszaka csak egy lépéssel került közelebb az utolsó szobához az álmában, a filmben ezt elintézik egy rövid folyosóval...és a nézõnek, aki nem olvasta a könyvet lövése sincs, hogy ez ám nem is így van, és így tényleg elég szegényes a film.........ebbõl a szempontból.
Ahogy egyre jobban emésztem a filmet újabb dolgok jutnak eszembe, amik kimaradtak, és egyre csalódottabb vagyok, persze a film nagyon jóra sikerült, de most sajnálom, hogy elõbb elolvastam a könyvet. Épp emiatt többet vártam.......:(
7/10
Semprini 2007 júl. 12. - 18:57:34 7/10
(88/492)
Elöljáróban leszögezem: nem olvastam egyik kötetet sem, de az összes filmet moziban láttam.
Most elõször nem tudom azt mondani, hogy jobban tetszett, mint az elõzõ rész! Nem lett olyan eseménydús, jóval kevesebb a trükk és ezúttal a különös fantázialényeket is elég szûken mérik - legalábbis nekem az volt az érzésem.
A sztori még sötétebb, az atmoszféra még félelmetesebb, olyannyira, hogy a filmbõl már lassan alig látni valamit, mert a jelenetek zöme éjszaka vagy egy félhomályos termeben játszódik, nyilván a kísérteties hatást fokozaandó, de ez most valahogy nekem nem jött be annyira. A filmet nem elég csak hallani; látni is kell valamit a pénzünkért!
Míg a negyedik részben ott volt a Trimágus tusa, amely ugyan teljesen értelmetlen módon tette ki a nebulókat háromszor is életveszélynek, ugyanakkor viszont gondoskodott kellõ számú pörgõs akciójelenetrõl. Ezt a mostani rész nemhogy fokozni nem tudja, hanem jócskán alulmúlja. A film elsõ harmadában szinte alig történik valami, a szereplõk csak beszélnek, beszélnek, de a sztori csak nem halad elõre.
Voldemort figuráját láttuk már az elõzõ részben, így az õ megjelenése sem üt akkorát, fõleg, hogy a színrelépését megelõzõ jelenet sokkal mozgalmasabb volt, mint az enyhén Star Wars-os beütésû végsõ nagy összecsapás.
A szereplõk hozzák a szokott formájukat, csak némelyiknek sokkal rosszabbul áll a haja. Helena Bonham Carter nyúlfarknyi szerepet kapott, Pithon és Dumbledore viszont mintha ezúttal több idõt töltene a vásznon, mint korábban.
A szinkron többnyire elég jó, de Imelda Staunton borzasztó magyar hangot kapott, és eléggé idegesítõen sipákolós lett a Luna Lovegood-ot alakító Evanna Lynch szinkronja is.
7/10

Azért nem lett ez rossz film, összességében egy gyenge négyest megérdemel, de a korábbi két epizódhoz képest enyhe csalódás.
Evelyn009 2007 júl. 12. - 18:33:17
(87/492)
Ja, és ami a legfurcsább volt nekem...szinte semmilyen indulatot nem mutatott Harry...szóval, ahogy a könyvben volt például a végén, hogy ordítozott...ebbõl semmi nincs meg, pedig ez nem került volna semmibe.
Lehet, hogy ha hûen követik a könyv vezérfonalát, akkor tényleg több órás lenne, de azért én végignéztem volna úgyis, és nem lett volna unalmas, a könyv sem volt az, sõt, két nap alatt olvastam el, szóval ez az egyik olyan könyv számomra, ami letehetetlen, pedig nem voltam túlságosan odáig érte eleinte.
Evelyn009 2007 júl. 12. - 18:28:13
(86/492)
Mi ma 12:15kor néztük a Sugárban...a mozi nagyon szuper szerintem. Borzasztó sokan voltak. A film nekem nagyon tetszett, a látvány felülmúlja az elsõ négy rész bármelyikét, de ez persze egy egyéni vélemény. De aki olvasta a könyvet, készüljön fel...kicsit lehet, hogy csalódott lesz. Sok mindent kihagytak, ami a fórum elején leírt dolgok miatt érthetõ is, de mégiscsak nagy vágások vannak a könyvhöz képest. De nagyon igaza van annak, aki azt mondta, hogy a filmet úgy kell nézni, mintha a könyv illusztrációja lenne.
*Aki nem olvasta a könyvet, és a filmet végig akarja izgulni, ne olvasson tovább!!!
Miért kellett megölni Siriust??? Már amikor a könyvben olvastam, akkor is idegesített, õ volt az egyik...sõt A kedvenc szereplõm, de így filmben végignézni, még rosszabb volt, fõleg, hogy ez a jelenet szerintem nagyon el lett kapkodva, bár a a film szerintem legjobb jelenete is ennél a résznél volt, mikor Sirius megjelenik a nagy semmibõl, és behúz egy nagyot Luciusnak, igaz, hogy a könyvben ez is teljesen máshogy van, de ez legalább jól sikerült.
kitzy 2007 júl. 12. - 10:19:44
(85/492)
sziasztok!

Aki volt tegnap (illetve ma) Harry Potteren, lécci írjon beszámolót! :)
Én ma mentem volna, de sajnos nem tudok rá elmenni, és most a nyakamon maradt 2 tök jó helyre szóló jegy :(....de szombaton végre meg tudom nézni, csak kiváncsi vagyok, hogy nektek hogy teccett! :)
Timothy Marton 2007 júl. 11. - 20:10:05
(84/492)
Nagyon jó a film a kedvenc könyvem és a filmbe se kellet csalódnom ez a David Yates nagyon jó munkát végzet én IMaxbe láttam Kanadába 3D szemüvegben elvarázsóló volt mintha ott lettek volna elúttem kirázzot a hideg a legjobb rész eddig a 6-os szerintem nem fogja meghaladni talán a 7-es
Evelyn009 2007 júl. 10. - 09:33:54
(83/492)
Hát nem tudom, annyi biztos, hogy már lefoglaltam a jegyeket, ha mást nem, majd becsukja a szemét a rázósab képsoroknál...:)
De ha egyszer az van kiírva, hogy családi film...
zsofiv 2007 júl. 09. - 21:53:52
(82/492)
de mitõl olyan félelmetes?
midnneki tudja hogy hogy néznek ki a dementorok és Voldemort
ezeknél félelmetesebb valami is lesz vagymiért?
Evelyn009 2007 júl. 09. - 14:03:18
(81/492)
Hát, most kicsit lelomboztatok...
Ha tényleg elég félelmetesre sikerült a film, és valaki még 16os korhatárt is említett, akkor a 8 éves testvéremet nem kellene rá elvinni?
Eddig látta mindent, és nagyon tetszettek neki?
Tényleg ennyire rémisztõ lenne ez a rész?
Én nem akarok a trailer-bõl kiindulni...
I am Lord Voldemort 2007 júl. 09. - 10:58:34
(80/492)
Mert õk "sztárok" és mindenhol ott kell lenniük...:S de foggalmuk sincs az egészrõl...
zsofiv 2007 júl. 08. - 22:07:05
(79/492)
ilyenkor milyen jó lenne pestinek lenni..

pff...jesszus, minek mennek ezek oda ha azt se tudják mirõl van szó?
Science_92 2007 júl. 07. - 23:42:42
(78/492)
Már a könyv is nyomasztó volt. Mindent alulkategorizálniak...
wolf12 2007 júl. 07. - 20:14:02
(77/492)
Nem tudjátok van arra lehetõség hogy valamelyik moziba eredetiben és magyar felirattal lehetne megnézni?

Mert nekem nem nagyon van kedvem végigszenvedni a magyar hangokat :( /bocs ha valakinek nem tetszik de én így érzem/
I am Lord Voldemort 2007 júl. 07. - 16:03:31
(76/492)
a július 4ei premier elõtti vetítésen a Lurdy Házban... <a target="_blank" href="http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/pot0705/" title="http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/pot0705/">index.hu</a>
zsofiv 2007 júl. 06. - 21:17:55
(75/492)
nahát, hogyhogy?
I am Lord Voldemort 2007 júl. 05. - 10:55:35
(74/492)
Volt szerencsém már látni a filmet és lehetne magasabb a korhatár. Afilm nagy része majdnem sötétben játszódik és egy gyereknek nyomasztó lehet. A filmben párszor van hogy elég gyorsan kapkodják a kamerát és sok részt kihagytak belõle. + nagyon gyorsan telik az idõ. Ez csak az én személyes véleményem!
balintmaster 2007 júl. 04. - 23:08:08
(73/492)
mondjuk engem meglepett, hogy csak 12-es. az elõzetes alapján durvábbra tippeltem. jó tudom nem szabad az elõzetes alapján ítélni, de akkoris! :)