Ivy66 2010 nov. 23. - 20:52:22
(393/973)
Tulajdonképpen ez már off:
Sajna az a gyanúm hogy Piton emlékeit és indítékait "rövid úton" fogják elintézni, nyilván a harcra, meg Harry és Voldemort összecsapására fognak koncentrálni, mert az látványosabb, izgalmasabb a vásznon. Abból sejtem ezt, hogy a Félvér Hercegben is eléggé mellõzték, annak ellenére, hogy az a könyv fõként róla és a horcruxokról szólt, ehhez képest ezt a két témát taglalták a filmben legkevésbé... Nézett is az "egyszeri mozinézõ", hogy miért is Piton a Félvér Herceg?
Ma nagyon negatív vagyok... :)
10/10
xilli 2010 nov. 23. - 20:19:09 10/10
(392/973)
de a könyvben sem volt túl nagy búcsúzkodás, ezt ne felejtsd el
legalább Dudley érzelmi megnyilvánulása benne van??
10/10
xilli 2010 nov. 23. - 20:15:50 10/10
(391/973)
jó, igaz történnek dolgok az elsõben is
de azért nem lesz valami jó, hogy ott ülök a moziban, ugye olvastam a könyvet, várnám a következõ részt, ami izgalmas, de vége a filmnek..
engem egyébként Perselus Piton és Lily Potter különös kapcsolata érintett meg, erre lennék filmben kíváncsi, de ez csak ugye a máspdikban lesz =(
és persze az, hogy a félvér herceg............ állt :)
ezt nem írom ki.....
egyébként furcsa, de a fõhõs karaktere a legunszimpatikusabb számomra...
milyen igaza van Hermionénak az Fõnix Rendjében is, "Harrynek valami megmentési kényszere van"
példaként említve azt, hogy a keresztapja emiatt halt meg; és a kis Gabrielle Delacour sem veszett volna vízbe, akkor sem, ha ez a nagyképû kis Potterke :) ki nem menti
péntekig még találgatok, utána viszont remélem pár élménnyel gazdagabban térek haza
akik meg nem olvasták vagy látták, és nem akarják elõre tudni, minek olvassák el a komikat??
sejthetik, hogy mégiscsak a filmrõl van bennük szó :) mivel ez az a fórum
Kyoko 2010 nov. 23. - 20:09:12
(390/973)
Már fenn van az egész film a warez fórumokon :) Kivi vok rá, edig csak az elsõ 36 percet láttam.
Mancsi22 2010 nov. 23. - 18:54:05
(389/973)
Tudom, h fõleg anyagi okai voltak, épp úgy, mint annak, amikor a 6 premierjét novemberrõl átrakták nyárra, mert nyárra nem volr a WB-s nek kasszasiker-gyanús filmje... Én csak azt mondtam, h talán így több belefér a filmbe,és nem lesz az, h ezt is, meg azt is kihagyták belõle....
offtopic
robicsek2 2010 nov. 23. - 17:05:00
(388/973)
Úgy lehetett volna több akció ahogy írtam. ha az akciódús részeket nem kurtítják kicsit meg :) Ernyire egyszerû :) Mert bizony volt pár olyan akciójelenet ami a könyvben sokkal tovább tartott és részletesebb volt.
Tudom tudom az a könyv abba belefér. De én is azt írtam hogy jó lett volna, csak azokkal lett volna kiszúrva akik nem olvasták a könyvet .
Ivy66 2010 nov. 23. - 17:00:30
(387/973)
Én csak a közzétett anyagokat, no meg az elsõ 36 percet láttam. Az tetszett, a látványra nem lehet majd panasz.
SPOILER
A kimenekítõs jelenettõl egy kicsikét többet vártam. Látványos ugyan, de jóformán csak Harryt és Hagridot mutatják, sajnáltam, hogy a többiek harcából szinte semmit. Viszont a 7 potteres rész nagyon viccesre sikerült.
Hiányérzetem volt Dursleyéknél is, olyan pikk-pakk marad Harry egyedül a házban, hogy csak néztem, hogy mi van? :-o
Egy-két búcsúzó mondat (1 perc?), vagy valami talán belefért volna, akár a késõbbi sátrazás rovására.
Ivy66 2010 nov. 23. - 16:53:02
(386/973)
Szeretem Rowling regényeit, de azért nem merném ilyen határozottan kijelenteni, hogy ez a könyv korunk legjobb regénye. Az viszont tagadhatatlan, hogy igen népszerû. :)
Igen, ezúttal nem lehet kibúvó, hogy "nem fért bele", az a minimum, hogy ha már szétszedték, valamit nyújtsanak is azért a sok pénzért. Mindenesetre legyünk realisták. :)
szibag 2010 nov. 23. - 16:32:11
(385/973)
Hát az elején van pár dolog ami kimaradt ami a könyvbe volt. Amúgy szerintem jó a film.
8/10
robcsi90 2010 nov. 23. - 16:29:43 8/10
(384/973)
Persze, hogy üzleti megfontolások is szerepet játszottak, de ettõl még az igaz, hogy nem kell annyi mindent kihúzniuk, így könyvhûbb lesz a történet.
Én két héten belül megnézem, mert nagyon kíváncsi vagyok rá, annak ellenére, hogy míg a könyv egyértelmûen korunk legjobb és legnépszerûbb regénye, a film max a legjobbak és legnépszerûbbek között van. De ha lesz olyan jó, mint a 3. epizód (amiben szintén voltak azért érdekes dolgok) akkor nagyon fogok örülni és még sokszor meg fogom nézni. A letöltésrõl meg annyit, hogy szerintem is éljen a warez, számtalan filmet, könyvet le sem fordítanak, ha mégis megteszik, akkor évek múlva csak. Én a magam részérõl nyugodt lélekkel kifizetem a mozijegyet, aztán majd ha fenn lesz végre rendes minõségben is, akkor bármiféle lelkiismeret-furdalás nélkül leszedem.
8/10
borkasztik 2010 nov. 23. - 16:28:33 8/10
(383/973)
Na és neked mi a véleményed?:D Persze csak nagy vonalakban?
szibag 2010 nov. 23. - 16:27:36
(382/973)
én már láttam a filmet, igaz hogy angolul.
8/10
borkasztik 2010 nov. 23. - 16:23:50 8/10
(381/973)
Én se láttam még a filmet! Csak a könyv alapján soroltam azokat a dolgokat amiket írtam, mert annak kéne benne lenni!

De igen igazad van azokra is kell gondolni akik a könyvet nem is olvasták! Szóval legközelebb Spoilerbe rakom ha részleteket említek.
Ivy66 2010 nov. 23. - 16:15:26
(380/973)
Hidd el, nem bántani akarlak, de szerintem ez egy kissé naív megközelítés (viszont sokan osztják). A filmet szerintem kizárólag üzleti megfontolásokból szedték két részre. Így nagyobbat lehet kaszálni, és hát ez volt a Warner egyik legjövedelmezõbb projektje, amelynek most (egy idõre) vége. Próbálnak vele annyi pénzt keresni, amennyit csak lehet. A többi regény hossza, eseményei valahogy nem zavarták õket eddig, szemrebbenés nélkül húztak és átírtak.
Egyébként pl. már 1959-ben készítettek több mint két és fél órás mozifilmet, nevezetesen a Ben Hurt, a maga 224 perces hosszával (igaz, ha jól emlékszem, szünettel vetítették).
Szóval tartom a véleményemet, hogy simán meg lehetett volna oldani ezt a feldolgozást is, mondjuk 3 órában, akár szünettel vetítve - úgy is sokan megnézték volna. Csak hát így kétszer kell jegyet venni, plusz az elsõ rész kellõen "felspannolja" a nézõket a második részre is.
Jó üzletemberek, na. :)
BBali06 2010 nov. 23. - 16:01:27
(379/973)
Egyébként mikor jelenik meg a DVD-s verzió? Nem hiszem, hogy moziba 3-szor négyszer elmennék, dvd-n meg akármikor megnézhetném, úgy hogy kivi vagyok.
10/10
Voldemort 2010 nov. 23. - 15:23:36 10/10
(378/973)
Elnézést, de még én nem láttam, és sokan mások is. És használd a spoilert, mert majd nem beleolvastam. Én nem seretnék semmit tudni addig a filmbõl, még nem néztem... mozis verzióban. Én nagyon várom már, hogy láthassam. Mondjuk én nem tudnák a dvd-ig várni...
8/10
borkasztik 2010 nov. 23. - 14:21:57 8/10
(377/973)
Ok, akkor bocsi! Azt én is elnéztem, tényleg neked címeztem, de szerintem véletlenül! :D
8/10
borkasztik 2010 nov. 23. - 14:19:29 8/10
(376/973)
Így van ! :D
***Spoiler***
De azért azt kikérem magamnak hogy szinte semmi nem történik az elsõ részben :D, elvégre ott van az elején már kapásból a gyilkosság, akkor a menekítés, az esküvõi balhé a kávézói összezörrenés, a Minisztériumi betörés, Malfoy kúria, medál elpusztítása.. :D

De igen így van a könyv elsõ fele valóban tele van nyomasztó és reménytelen feszültségekkel érzésekkel! A második rész meg igen ott már jobban pörögnek az események!

De én kíváncsi is vagyok mindezekre mivel rajongó vagyok! :D
10/10
xilli 2010 nov. 23. - 14:00:20 10/10
(375/973)
héhé
az eredeti témától az anyagiakig kanyarodtunk
miért?
na mindegy, egyik ismerõsöm most volt magyar premier elõtti vetítésen, és azt mondta, nagyon jó a film.
szerintem ez jelent valamit, hiszen a könyv elsõ részében valljuk be: alig csinálnak valamit. A sok sátorozás és 'kaland' kissé erõltetett, de reméljük, ez nem veszi el senki kedvét a film megnézésétõl
már csak azért sem, mert az elõzmények nélkül nem lehet majd érteni a 2. részt (és ha nem értesz egy filmet, az borzasztó, higgyétek el)
Mermaid. 2010 nov. 23. - 13:48:28
(374/973)
Ez oké, én nem sajnálom rá a pénzt és most vagyok abban a helyzetben hogy megtehetem. Mikor csoróbb voltam akkor is pancser dolognak tartottam a kalózkodást, most is annak tartom,de én egy hülye törvénytisztelõ polgár vagyok :). Akkor is inkább a videotékákat látogattam! Most pedig kivárom mig megjelenik dvd-n :)