9/10
Roland00726 2010 nov. 26. - 19:05:34 9/10
(513/973)
Nem értem hogyhogy nincs még fent sehol "magyarul", már szívesen megnézném, a könyvet olvasta,. viszont ide a legközelebbi mozi 50km-re van :(
10/10
xilli 2010 nov. 26. - 18:50:11 10/10 Előzmény Móni Póni
(512/973)
most jöttem moziból
***SPOILER***
Jaj, a társammal egymás vállán sírtunk Dobby halálakor...
"Dobby, a szabad manó"
Egyetértek, a szinkronhangok nem valami színvonalasak.
Különösen Bill, Dobby, Sipor hangjától rázott ki a hideg.
Abban viszont nem értek egyet, hogy: "Daniel Radcliffe sziporkázott".
Szerintem egy fõszereplõnek ennél sokkal jobb színésznek kellene lennie.
Ennyi erõvel én is elmehetnék eljátszani Harryt....
Hermione, Piton, Remus, Tonks, Ginny, Fred & George, Fleur és Bill jók voltak.
Ron is meglepett. Imádtam, ahogy játszott
Eddig nem volt túl erõs, de most csodálatos.....
Ne fikázzátok a filmet, nagyon jó!
Viszont Lupin és Harry veszekedése kimaradt, valamit Tonks terhességeis szerintem fontos elem, tekintve, hogy Harry keresztapa lesz...
És ez nem SPOILER, hiszen nem volt benne a filmben...
Ivy66 2010 nov. 26. - 18:03:15
(511/973)
Á, annyira nem pénzhajhászás, hogy a második részre ingyen adják majd a jegyeket... XD (Az emberi naivitás határtalan.)
Hannibal Lecter 2010 nov. 26. - 16:54:26
(510/973)
"egyáltalán nem pénzhajhászás" :)
Charles Foster Kane 2010 nov. 26. - 15:09:41 Előzmény West
(509/973)
Én rettentõ hálás voltam, hogy nem részletezték, semmi értelme nem volt a történet szempontjából. Egyszerûen idiótaként tüntette fel Harry-t, akit Rita Skeeter írása ingatott meg Dumbledore iránti tiszteletében. Ez a vonal inkább nevetséges volt, szóval itt örültem, hogy elsummogták.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 nov. 26. - 15:06:18
(508/973)
Csak másold be ide a szöveget. Nem értem, mi a halálért kell moderálni egy oldalt, amin kritikát lehet olvasni... (vagy nem azt linkelted??)
10/10
Thereddevil 2010 nov. 26. - 14:32:24 10/10
(507/973)
Solona! egyetértek :)
a szétbontás szükséges volt, egyáltalán nem pénzhajhászás. bár ketté bontották volna hatost is, hogy ne legyen ilyen pocsék :(
10/10
Thereddevil 2010 nov. 26. - 14:30:10 10/10
(506/973)
valójában, ahogy már írtam korábban, a néhány ember szerint unalmasnak tartott jelenetek is hordoznak információt, persze kicsit figyeltek az érzelmi töltetekre is, de most könyvhûek akartak maradni a legfontosabb részletekben, így sikerült ilyenné
10/10
Solona 2010 nov. 26. - 14:28:38 10/10
(505/973)
Nem értek egyet Veled azzal kapcsolatban, hogy a pénz miatt lett kettébontva. Eddig mindig az volt a baj, hogy nagyon rohan a sztori, nem érthetõ a film azoknak, akik nem látták a könyvet. Most végre megcsinálták úgy, hogy benne legyen nagyjából minden, mert belefért az idõbe és erre ez sem tetszik? :) Az "unalmas" rész meg kellett bele, azért, hogy átérezhessük a három szereplõ tehetetlenségét, tanácstalanságát, ami a késõbbi konfliktushoz vezet.
Szerintem szuper lett a film, az eddigi egyik legjobb, volt benne bõven akció is, és a köztes jelenetek is jól meg lettek csinálva. Az elejétõl kezdve a végéig ütõs.
d112 2010 nov. 26. - 13:57:18
(504/973)
Elég érdekes lett az új Harry Potter, az eleje már rögtön akció dús volt, a közepe az eddigi filmektõl szokatlanul vontatott, nagyon sok utalás volt régebbi részekkel kapcsolatosan, a vége pedig pörgõs izgalmas volt.
A film tartalmaz: akció, horror, (komoly hogy egyes horror filmek HP egy két jelenete mellett tiszta gáznak tûnnek) és természetesen a megszokott fantasztikus kategória.
A közepén lévõ vontatott részt nem nagyon lehet bántani a szereplõben lejátszódó dolgok miatt, és nagyon szép jelenetek is kárpótolnak azért a 30 perces jelenetért.
Õszintén szólva kicsit érezhetõ volt HOGY a pénz miatt lett ketté bontva. Megjegyzem, van benne sok meztelenség (sajnos) HP részrõl, de Hermione is látható meztelen :)
A 3D szerintem pedig kamu volt, mert ha megcsinálták volna akkor a gyerek nézõk vagy kirohantak volna vagy 16-os karikás film lett volna, mivel mint mondtam az eleje és vége elég horrorisztikus jelentetekkel volt tûzdelve.
Összességében jó film , kicsit más mint AZ eddigi részek, de pont ezért érdekes, mindenkinek ajánlom.
MasterTom 2010 nov. 26. - 12:57:40
(503/973)
Tetszett, tetszett, de vannak alapvetõ problémák a filmmel... Egyébként írtam róla egy kritikát is, ajánlom mindenkinek!
http://kommkultura.freeblog.hu/archives/2010/11/26/Harry_Potter_es_a_halal_ereklyei__1_resz/
9/10
punkfy 2010 nov. 26. - 10:29:29 9/10
(502/973)
Tegnap voltunk moziba és eleve páran úgy ültünk be h tuti elrontották,és meglepõ de elég jól sikerült,úgyhogy ajánlom mindenkinek :)
(Bár tény h így is vannak olyan részek amin egyszerûen nem lehet nem röhögni :P)
Kyoko 2010 nov. 26. - 09:58:47 Előzmény Ivy66
(501/973)
Már végignéztem és nem lett semmi bajom, nem kell kitenni teljes képernyõre és akk nem olyan rossz.

SPOILER!

Nekem az tetszett benne a legjobban, amikor Harry és Hermione táncoltak, :)
8/10
borkasztik 2010 nov. 26. - 07:48:03 8/10 Előzmény Móni Póni
(500/973)
Köszönöm szépen! :D
Ha már azt mondod hogy az elrontott 6. résznél már eleve sokkal jobban sikerült, akkor már megérte! :D

jaj alig várom, nemsokára én is megnézem! :D
7/10
Semprini 2010 nov. 26. - 00:50:51 7/10
(499/973)
Megnéztem én is moziban, ahogy az összes eddigi részt és végülis tényleg nem volt rossz, a kicsit uncsi 5. részhez és a rettenetesen elbaltázott hatodikhoz képest ez határozottan jobban sikerült, de a két legjobb, 3. és 4. rész színvonalát nem sikerült elérni (remélem a legutolsó résznek sikerül felülmúlni azokat is...)
A fõszereplõk száma immár háromra csökkent, így a film nagy része valóságos kamaradrámává redukálódott, a korábbi részekben fõszerepekben látott jeles angol színészek ezúttal csupán cameofellépéseket kaptak (Alan Rickman, Brendan Gleeson, David Thewlis, és mások), jópáran pedig meg sem jelentek a filmben, ami végülis érthetõ, hiszen ezúttal nem a Roxfortban zajlanak az események. Kicsit sok volt a nyûglõdés, a kitöltetlen jelenet, bár a feszültség is adagolva volt eléggé, és az a pár akciójelenet ami volt, elég jól sikerült, de azért kissé érezhetõ, hogy a puskapor nagyobb részét majd a következõ és egyben legeslegutolsó részre tartogatják (csak aztán nagyot szóljon!)
Csatlakozom azokhoz, akik azt írták, hogy Emma Watson határozott színészi fejlõdést mutat a korábbi rézkehez képest, ugyanez a két srácról már sokkal kevésbé mondható el. Ron-nak az a permanens bamba nézés már tényleg sok volt, Radcliffe pedig ahogy nõ, egyre faarcúbb lesz...

Mindent összevetve 7,5/10
8/10
Móni Póni 2010 nov. 26. - 00:17:03 8/10
(498/973)
Vélemény és esetleges SPOILER! Ezt a véleményt borkasztiknak ajánlom! :)
Tessék, íme a könyvhû mozifilm, de a finnyás közönségnek ez sem tetszik! :D Elég szépen kivágták magukat az elõzõ részben elkövetett hibákból. Igen, ez valóban egy lassú, "uncsi" film, de még így is nagyon élvezhetõ volt. Szépek a képek, az animáció fantasztikus volt, Daniel Radcliffe sziporkázott! A Dumbledore-os szálat ugyan tényleg jobban kidolgozhatták volna, ennek ellenére jó Potter-filmet kaptam. 2 résznél sírtam el magam (jól van, bevallom, kicsit érzelmes típus vagyok, bárki, aki a filmben sír, nekem is könnyeket csal a szemembe :D): mikor Harryék Godric's Hollowban vannak, a szülei sírjánál és természetesen Dobby halálakor, de ott már majdnem zokogtam, attól a szövegtõl! :(
Nem tudom, mi történt Ruperttel, de most nagyon béna volt. Az a bárgyú tekintet az egész film alatt...Pedig eddig jobbnak véltem!
Na és a szinkron. Életemben elõször írok ilyesmit, mert nagyon szeretem a magyar szinkront, de Gacsal Ádámnak (Harry) és Szabó Lucának (Hermione) semmi keresnivalója ebben a szakmában. Borzasztóak! Zavart, h Dobbynak más hangot adtak, nem azt a kis kedveset, akit a 2. részben megszerettünk + Bill hangja (Elõd Álmos) már volt szinkronhang, mégpedig a mardekáros, kviddicses Flinté (arra már nem emlékszem, melyikben részben volt benne, elsõben v másodikban).
Nagyjából ennyi! Jó volt, de már nagyon várom a 2. felét, mégis csak úgy az igazi! ;) 8/10
8/10
Móni Póni 2010 nov. 26. - 00:00:25 8/10
(497/973)
De, Hermione kimondja!
Most jövök a moziból, szóval friss az élmény! :)
sZAbIkAAA 2010 nov. 25. - 23:23:43
(496/973)
Könyvhöz nem lehet hasonlítani,ahhoz képest sajnos ez is kevés.
SPOILER kérdés

Vki eltudja nekem mondani h a kávézóba h-an találtak rájuk?
Nem emléxem h kimondták volna Tudjukki nevét :D
10/10
West 2010 nov. 25. - 23:08:51 10/10
(495/973)
Nagyon Nagyon jó az eddigi legjobb potter film a táncos rész felejthetetlen.Talán Dumbledore múltját jobban ki lehetett volna vesézni de ami késik nem múlik remélem az utolsó rész is hasonlóan jó vagy még jobb lesz.
10/10
Oscart a zenének
Duduka1234 2010 nov. 25. - 22:00:32
(494/973)
nekem nagyon tetszett :D Semmi fontosat nem hagytak ki belõle és szerintem egyáltalán nem volt uncsi. A végét is pont jó helyen vágták el. Még néztem volna tovább is :)