10/10
Thereddevil 2010 nov. 25. - 12:37:29 10/10
(453/973)
West! szerintem a kimaradt jelentek kérdést azért tesszük fel, mert titkon reméljük, hogy a filmsorozat önmagában is megállja a helyét a könyvek nélkül, vagyis nem marad utána sok- sok kérdõjel. márpedig a pótlást ezért követelnénk (ha ez lehetséges lenne), hogy a történet egésszé forrjon. Ha a átlépünk rajta érthetetlen lesz, könyv nélkül :( . Nekem meg nem tetszik a dolog, hogy olyan valamiért rajongjak, ami nem jó :S ... de végül lehet hogy így lesz :(
Ivy66 2010 nov. 25. - 12:26:35
(452/973)
Bizony, én pont a könyvre, meg Rowlingra haragszom, épp azért, amit írtál. Viszont a filmesekre is valahol, hiszen, mint írtam is, sose ragaszkodtak a könyvhûséghez, csak épp akkor, amikor nem kellett volna... Mert a pénz nagy úr.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 nov. 25. - 12:18:27
(451/973)
Azt többször leírtam itt, hogy az zseniális. Az egyik legjobb része a filmnek. Én már négyszer láttam, és mindig felfedezek benne valami új fogást, amit eddig nem láttam. Nagyon hatásos.
10/10
West 2010 nov. 25. - 12:15:33 10/10
(450/973)
És a három testvér meséje ami ha jól tudom animációs az milyen volt?
10/10
West 2010 nov. 25. - 12:15:01 10/10
(449/973)
Én esetleg arra gondoltam hogy így álmában vissza emlékezik vagy vmi ilyesmi de ha nem hát nem
Charles Foster Kane 2010 nov. 25. - 12:05:11
(448/973)
Erre nem is teszek spoilert. NEM. Butaság lenne bármit is "pótolni az elõzõ kötetbõl", azt elcseszték, most erre kell koncentrálni,
10/10
Thereddevil 2010 nov. 25. - 11:54:07 10/10
(447/973)
Na erre én is nagyon kíváncsi leszek, de én megelégszem, ha a filmbõl kiderül :)
10/10
Thereddevil 2010 nov. 25. - 11:51:07 10/10
(446/973)
próbáltam, sajnálom, a fokozatosságot hiányolod ennyit ki tudtam venni.
De egyébként ez a mondatod volt, ami lezárta a problémádat, és erre reagáltam:
Így valójában az nem is csoda, hogy az események megint akkor kezdenek érdekesek lenni, amikor visszatérnek az iskolába...
Nekem elõtte is elég érdekes volt, tulajdonképpen ennyit szerettem volna kifejteni :)
10/10
West 2010 nov. 25. - 11:50:14 10/10
(445/973)
Sziasztok
Én sajna csak este tom megnézni.És arra lennék kiváncsi hogy hogy pótolták-e a 6. részben kihagyott emlékeket?Aki már látta az megtenné hogy leírná.
köszi
10/10
Thereddevil 2010 nov. 25. - 11:46:52 10/10
(444/973)
bocs a helyesírási hibákért, mielõtt megkapnék ilyen vádakat. siettem, mert már izgatott vagyok a film miatt :D
offtopic
Charles Foster Kane 2010 nov. 25. - 11:45:40
(443/973)
Miután megértetted, amit írtam, én biza isten kommunikálok veled. Addig részemrõl ennyi.
10/10
Thereddevil 2010 nov. 25. - 11:38:14 10/10
(442/973)
én nem értek egyet, hogy csak az iskolai szín lenne érdekes, és azzal sem, amit korábban említettek, hogy a 2/3-a a könyvnek sátározás.
SPOILER!!! Bár sok lényeges dolgot nem árulok el.
Nem mondanám unalmasnak Godric's Hollow-t, az erdõben a tavat, a pálca megszerzését, a Lovegood házat, a Malfoy kúriát, (egye fene a Kagylólak-ban pihenek egy kicsit) vagy a Gringotts- ban eltöltött idõt...
SPOILER vége!!!
persze hozzáteszem nekem még van néhány órám a saját premieremig, de a könyvre semmiképp sem mondanám, hogy mindezek unalmas részek
Charles Foster Kane 2010 nov. 25. - 11:16:23
(441/973)
Nem az a megoldás, hogy ki kell hagyni pár száz oldalt. (Igazából nincs megoldás). Mert az a baj, hogy ezek a sátorozások, meg a köztük lévõ részek is fontos infókat tartanak, csak egyszerûen nincs fokozás, és ezért unalmas. Storyline nélkül jönnek az infók. Rowling feldobta magának a magaslabdát (kivette Harry-éket az iskolából), aztán iszonyat mellé trafált. Nem tudott mit kezdeni a nagy szabadsággal, amit adott magának. Túlságosan ráérzett már arra a dinamikára, ami úgy néz ki, hogy "iskola elõtt-iskola-probléma az iskolában-a probléma kiszabadul az iskola keretei közül-megoldják, vissza az iskolába". Itt már csak a kiszabadult problémával találkozunk, ami eliminálja ezt a fajta fokozatosságot, amit bizony meg kellett volna találni máshol, de Rowling nem vette a fáradtságot.

Így valójában az nem is csoda, hogy az események megint akkor kezdenek érdekesek lenni, amikor visszatérnek az iskolába...

Egyébként továbbra is azt mondom, hogy nem szabad a filmet szidni, mert zseniális, és egy képi orgia (olyan megoldásokkal, mint az animáció, vagy olyan egyszerûekkel, mint amikor az utolsó hopponálást követõen a földrõl igazítanak Harry-re), de az egész könyvet nem változtathatták meg. Tessék a könyvre, meg Rowlingra haragudni...
10/10
Thereddevil 2010 nov. 25. - 10:54:50 10/10
(440/973)
Én már nagyon várom, du. nézem meg az IMAX-ben, és így, hogy még nem láttam, csak azt tudom mondani, hogy nagyon jó a két részre bontás, mert mi lett a 6.-ból is. Imádom a könyveket és a filmeket is, de valljuk be a 6. film pocsék. Miközben az egyik legjobb kötet a sorozatból. El se tudom képzelni, hogy fogják azt helyrehozni a késõbbiekben, amit ott elrontottak, kihagytak... de reménykedem, hogy végül a filmek is majd egy tökéletes egészet alkotnak :)
4/10
FlashMan 2010 nov. 25. - 10:44:53 4/10
(439/973)
Film után a mellettem ülõ megjegyezte, hogy néha hallatszott h horkolok. Nem érte meg elmenni, egy-két jobb rész van benne, a többi csak szenvedés.

10/4 és akkor még mindig jószívû vagyok :(
Ivy66 2010 nov. 25. - 10:21:36
(438/973)
Igazad van. De azért meg fogom nézni - csak rajtam nem fognak dupla lóvét keresni. :)
Ivy66 2010 nov. 25. - 10:20:35
(437/973)
Csak egy baj van azzal, amit írsz: ez nem egy képeskönyv, hanem egy mozifilm. Nem a könyv illusztrációjának kéne lennie, hanem önálló filmnek, ami olvasás nélkül is meg kell hogy állja a helyét.
A korábbi részeket durván meghúzták, átírták, akkor mindenki azzal jött, hogy hát nem lehet elvárni a filmtõl, hogy hûen kövesse a regényt...
Már amikor olvastam, akkor is az volt a véleményem, hogy pár száz oldalt simán ki lehetne hagyni. Tuti befért volna egy filmbe, csak hát akkor kevesebb lóvét keresnek vele.
Régen baj, amikor egy mozi csak az utána következõvel együtt élvezhetõ és érthetõ. Akkor egyben kéne levetíteni.

Persze, késõbb majd eldöntöm magam is, hogy tetszik-e, vagy nem, de ha tényleg hûen követték a könyvet, akkor ebben az esetben ez nem erény a szememben az elsõ részre nézve.
twillight 2010 nov. 25. - 10:05:10
(436/973)
Én mondtam hogy a "könyvhû" adaptáció mérhetetlen unalomba fog fulladni, mert a könyv 2/3-ában csak ülnek az erdõ közepén és nem csinálnak semmit.
De miért is hallgatna rám bárki (azt leszámítva hogy igazam van)...
bordzsa 2010 nov. 25. - 09:33:26
(435/973)
Olvastad a könyvet? Mert én úgy gondolom, hogy az, aki olvasta a könyvet, az pontosan tudja, mire számíthat, és ezek szerint könyvhû maradt a történet, ami a 6-osról nem mondható el, sõt! Ott csak a lényeg nem derült ki, és nem szólt semmirõl. Itt azért elég sok esemény van! Nyilván, aki nem ismeri a történetet, annak unalmas lehet. Egy rajongónak viszont maga a Kánaán.:D
3d 2010 nov. 25. - 06:07:14
(434/973)
A film elsõ fele még elment de utánaaa (???? )
Komolyan mondom a film második felét szó szerint végig piknikezték, már azt vártam mikor kezdenek szalonnát sütni még plusz fél órát.
Bár lehet azt a második részre tartogatják :)
Amég a piknikezéseken unatkoztam azon gondolkodtam hogy ezek most a Gyûrûk Úrát akarják majmolni vagy mi ?
Úgyan úgy ballagnak benne a semmiben miközben folyton valami ékszert elakarnak pusztítani, ráadásul ha nyakukba veszik akkor "bekattannak" megjelenik valami szméagol féleség is még úgy is beszél komolyan már csak azt vártam mikor jelenik meg frodó és samú hogy segítsenek bedobni nekik a követ a vulkánba :)

Félre ne értsetek azért nézhetõ a film és igényes is még az is lehet hogy a második résszel együtt már egybe lesz számomra is a film, csak hát akkor is most per pillanat ezek a tények.
Én ezt a címet adtam volna inkább :
Harry Potter és a sátortábor 1.rész :)

10/4