8/10
Retro_Cica 2010 nov. 30. - 14:32:47 8/10
(653/973)
Ne haragudj, de nem értek veled egyet. Szerintem Hermione és Ron jó volt (értsd szó szerint: nem tökéletes, én négyest adnék nekik), de Harry... nem is tudom ki írta róla, hogy fapofa, de teljesen beletrafált. :)
5/10
ironicman 2010 nov. 30. - 13:22:54 5/10
(652/973)
A színészi alakításokról külön:

1. a három fõszereplõ továbbra is katasztrofális. totálisan képtelenek megfelelõen és hitelesen alakítani Harryt, Ront és Hermionét.

2. Voldemort sem meggyõzõ továbbra sem. Egyszerûen nem félelmetes. A Gyûrûk Urában ott volt SZauron, egy hülye szemmel jelent meg, és mégis sokkal félelmetesebbre megcsinálták, mint Voldemortot a HP-filmekben. Én már a 4. részben mikor megjelent, akkor csalódtam, de azóta sem javult. Szerintem "túl emberi", és kevésbé gonosz, ördögi, mint a könyvekben. Nem jön át a velejéig romlottsága. (Ez fõleg annak a hibája, hogy a 6. filmben pont Voldemort élettörténetének lényeges részeit hagyták ki, amik segítenék megérteni, hogy miért is egy velejéig romlott, menthetetlen karakter)

3. 3+3 alakítást emelnék ki, akik vitték a filmet, csak az a baj, h kb. a film 10%-ában szerepeltek:
1. ALan Rickman (Piton)
2. Helena Bonham-Carter (Bellatrix)
3. Számítógép (Dobby)

ELég lesújtónak találom, hogy egy számítógépes manó több érzelmet adott át abban a 10 percben, amíg szerepelt, mint a 3 fõszereplõ gyerek"színész" 2,5 óra alatt...

A másik 3 szereplõ akiket kiemelnék: a 3 felnõtt színész, aki Harryt, ROnt és Hermionét alakították a Minisztériumban. A film egyik legélvezhetõbb része az volt, amikor nem kellett a 3 gyerek"színészt" nézni, a színészi játék hirtelen rengeteget emelkedett.

Ja és még plusz egy szereplõ: Bathilda Bircsók megformálása is eszméletlen jó volt.
5/10
ironicman 2010 nov. 30. - 13:15:56 5/10
(651/973)
Vegyes érzésekkel néztem meg a filmet.

Egyfelõl örültem, hogy végre kettévágták (már az 5. kötettõl ezt kellett volna csinálni), mert így több cselekményre volt idõ.

Másfelõl viszont továbbra sem érte el azt az átütõ élményt, amit az ember egy jó adaptációtól várhat el. A korábbi, mindent el akarunk mesélni 2 óra alatt, ezért átrohanunk a könyvön mentalitásból átcsaptak a ló túloldalára: nagyon sok jelenetet FELESLEGESEN vontattak, húztak, aminek akkor lenne létjogosultsága, ha úgy fényképezik (Kamerázzák...), ill. olyan filmzenét tesznek be alá, ami drámaivá teszi a jelenet jelentõségét. (SPOILER ELEJE - pl. amikor Hermione elveszi a szülei emlékét, hát 0 érzelem volt a jelenetben, az érzelmek ott próbáltak meg megjelenni, amikor a számítógépes effekttel a képekrõl Hermione eltûnt) SPOILER VÉGE ***

Ezzel szemben sok unalmas és felesleges képkocka született.

Rengeteg értelmetlen dolog volt benne. (SPOILER ELEJE*** pl. mutatták a Dursleyket, mutatják Petúnia elgondolkodó arcát, és akkor várná az ember a nagy jelenetet az igazságról: és semmi. Dudley: várná az ember a nagy kezet rázós jelenetet: és semmi. Helyette kapunk egy 2 perces "Harry mereszti a szemét egy gyerekkori ólomkatonára vagy mire***)
ognuhsolzim 2010 nov. 30. - 12:58:42 Előzmény Retro_Cica
(650/973)
Hát egyet értek.
Részemrõl unalmas volt.
Ez egy elnyújtott "petting".
Azért kíváncsian várom a 2. részt.
8/10
Móni Póni 2010 nov. 30. - 12:03:39 8/10 Előzmény Retro_Cica
(649/973)
Szia!
Nem keverték bele semmit, egyben reklámozzák az utolsó részt, tehát elsõ és második rész együtt. A trailerben is voltak olyan jeleneteket, amiket csak a fináléban látunk majd!
8/10
Retro_Cica 2010 nov. 30. - 11:34:09 8/10
(648/973)
Na, Héló! Árulja már el nekem valaki, hogy hol a nyavajában volt a filmben az a fehér sárkány, ami a 13 képen látható???? Na, éppen az ilyen lények hiányoztak nekem a filmbõl!! Fogadjunk, hogy a második részben lesz, csak belekeverték ebbe.... :(
8/10
Retro_Cica 2010 nov. 30. - 11:29:12 8/10
(647/973)
Nem volt rossz film, bár nekem kissé vontatottnak tûnt. Az elején egymás utánban jöttek a meghökkentõ fordulatok, aztán az a bújkálós rész nekem személy szerint unalmas volt. Aranyos, megható, de unalmas. El tudtam volna képzelni benne pl. több mágikus lényt is.
Ja, és nagyon sajnálom, hogy nem tudom ezt megnézetni a gyerekeimmel, sajna túl ilyesztõ nekik. Pedig hogy szeretik a "Dobiaházimanó"-t... :) Talán egyszer majd készítenek egy aranyos kis filmet róla és a többi manóról is...
10/10
peti2006 2010 nov. 30. - 10:58:10 10/10
(646/973)
Ha valakinek ennyire nem világos a történet, annak ajánlom olvassa a szabd enc-t (reklám nélkül). Ott mindent leírnak, ki, mi, merre, hogyan, stb.
Biztos vagyok benne, hogy David Yates, az utolsó részt úgy zárja le, hogy minden eddigi feltételes kérdés megválaszolásra kerül.
10/10
peti2006 2010 nov. 30. - 10:50:41 10/10
(645/973)
Nem biztos hogy a legjobb helyen keresed a véleményezést, ugyanis ezen a fórumon általában szidják a filmet, pláne azok akik olvasták a könyvet.
De én nem olvastam, csupán egy "átlagos" film miatt néztem meg.
Maximálisan ajánlani tudom a filmet, igaz itt már az elõzetes ismeretek szükségesek hozzá. Tehát ha nem láttad a félvér herceget, azt mihamarabb pótold. Viszont hogy tényleg maximálisan élvezhetõ legyen a film, legalább még a fõnix rendjét is meg kell nézni.
Tehát kérdésedre a válasz, igen, megéri az 1000 ft-ot. Ezt az imdb és a hazai kritikák is alátámasztják. Ráadásul itt is 8,6-on áll a film. Tehát jóval átlag feletti filmrõl beszélünk.
És valóban igaz, de ehhez majd még egyszer meg kell néznem, a Harry Potter filmek részrõl részre egyre jobbak. Az utolsó talán 100%-os lesz. (no nem a rajongók szemében)
8/10
Móni Póni 2010 nov. 30. - 10:46:08 8/10
(644/973)
A film megosztó véleménnyel bír! Van, aki olvasta a könyvet és tetszik neki a film, van, aki olvasta, de nem tetszik neki a film. Van, aki nem olvasta a könyvet és tetszik neki a film, és van, aki nem olvasta, és nem is tetszik neki! :) Nekem személy szerint tetszett.
Kattrin 2010 nov. 30. - 10:29:29
(643/973)
Szerintem fontos, amiket eperbari leírt, és ha ezeket a részleteket nem vesszük figyelembe, akkor tényleg lehetne akármilyen filmet készíteni, nem muszáj, hogy HP legyen... Aki meg itt durván beszólogat a másiknak, az gondolkozzon már el egy kicsit.
Siliana 2010 nov. 30. - 08:24:54
(642/973)
nálunk nem volt elõzetes,gondolom mert már így is 22.30kor kezdõdött a film. elõször azt hittem, Bill Nighy valami elõzetes vicc. de nem. Mekkora ötlet:D

Ajánlom mindenkinek, hogy nézze felirattal, sajnos nem túl népszerû. pedig sokat ad az élményhez. de lehet hogy csak engem ver ki a víz a magyar hangjuktól.
Gergenci 2010 nov. 30. - 08:16:00
(641/973)
Jah és még valami!
!!!SPOILER!!!
Akkor Harry le fogja nyelni a cikeszét, hogy megtudja mi van benne, vagy mi? XD
Mert, ugye õ majdnem lenyelte a cikeszt úgy fogta meg. Vagy lehet, hogy csak rágcsálni fogja! :) (Az a cikesz, amit Harry Dumbledoor-tól kapott (végrendelet))
Gergenci 2010 nov. 30. - 08:10:09
(640/973)
Hát... Végülis a film jó volt! Bátran adok neki egy 10/10-et! Viszont volt egy két dolog amit nem nagyon értettem. (a könyvet meg már rég olvastam, nem ülök le megint! ;D)

!!!SPOILER!!!

Elösször azt hittem, hogy a halál ereklyéi a horcruxok...
De aztán meg világos lett (ugyebár a vége felé, Hermione mesélte el a sztorit az ereklyékrõl), hogy akkor most már nem (csak) a horkruxokat keresik hanem a másik 2 ereklyét is! (Mivel tudjuk, hogy az 1. részben Harry megkapta egy különös csomagban a köpenyét, amire most rájöttem, hogy az egyik ereklye!) És ha jól emlékszek a könyvre, akkor a végén Harry meghal, és a feltámadás kövével visszahozzák az életbe!
Voldemortnak meg a végén a bodzapálca lesz meg és azzal küzd majd Harryvel!
És eléggé megilyedtem sokszor. Pl.: Amikor az öreg nõ átváltozik a kígyóvá, meg amikor a horkruxot elpusztítják, stb... Ami még nekem ködös: miért bámulta annyiszor azt a r*hadt tükör szilánkot?
9/10
Stevie19 2010 nov. 30. - 06:37:18 9/10
(639/973)
Mindent értettem, az viszont nem világos, hogy Harry miért nézeget egy vacak üvegszilánkot? Mi szerepe van?
8/10
Móni Póni 2010 nov. 29. - 23:51:17 8/10
(638/973)
Jajj, ne vergõdj már, nagyon gyenge ez a mentegetõzés! Próbálj már elvonatkoztatni, kérlek. Én is HP fan vagyok, ezen nõttem fel, jó néhányan vagyunk, akiknek nagyon bejön a film, annak ellenére, h vannak átírások benne! De azért egyszer elolvasnám a te forgatókönyvedet is. Sztem dögunalom lenne. Rendezéshez mit sem értesz, hacsak nem vagy médiás, de valószínûleg nem (a véleményedbõl ítélve). Jah, meg hogy "kíváncsi voltam a véleményekre": nem drágám, csúnyán le lettél osztva (szépen, szenvedõben :D)
8/10
Móni Póni 2010 nov. 29. - 23:41:15 8/10
(637/973)
LOL! Eddig fel sem tûnt, h Gellert Grindelwaldot Jamie Campbell Bower alakítja! Õ Caius az Alkonyatban és a Sweeney Toddban is szerepelt + Bonnie Wright (Ginny) barátja! :)
eperbari 2010 nov. 29. - 23:35:47
(636/973)
Örülök h ilyen kommenteket váltott ki a véleményem, kiváncsi is voltam ezekre, bár nem gondoltam h ilyen sokan elfogultak a H.P. filmekkel, örülök ha nektek tetszett,de azért ha belegondolok, akkor milyen jó lehetett volna, ha több részt beletesznek a könyvbõl és néhány unalmast kivesznek..?;)

-a késõbbiekben, fontos lesz h Piton küldte az átkot,mikor harry nézi majd az emlékét (már ha azt nem hagyják majd ki,mert a te fogalmazásod szerint lényegében semmi nem fontos?!? :D cs amikor "izgi" van,de ugyebár ott szted nm fontos h hasonlitson a könyvhöz, feltenném a kérdést akkor miért a HARRY POTTERbõl csinálják a filmet?? XD ennyi erõvel lehetne a "3 jóbarát kalandjai" is a címe.. -.-)
-az h Molly nem veszekszik Harryékkel nem fontos rész,de egy 5 mp-es utalás lehetett volna rá,ettõl még nm lesz hosszabb a film,fõleg h sztem sok felesleg és elhúzott jelenet is volt benne,ugyh. ha ezekbõl lecsípnek, bele lehetett volna rakni 1-2 részt..
-láttam a 6ot (bár az se lett vmi jó) én cs 1 csókra emlékszem abból,tehát akkor most vagy tegyenek bele több szálat, v akkor minek a csók,végülis (téged idézve) "ezt ki nem szarja le,nem fontos rész" bár a kommentedbõl ítélve neked egyik rész se volt az.. XD
-az h kilopóznak figyelni a minisztériumot és közbe figyelik a házat stb.. kb. 20 mp-ben meg lehetett volna csinálni,h a nézõvel legalább éreztessék h a minisztériumi "látogatásnak" mekkora súlya van+ láttunk volna vmit az ottani életükbõl..
-abban h "Így is vontatott volt néhol a film" teljesen egyetértek;) de egy aláfestõ zenével és összevágott gyors képekkel simán lehetett volna érzékeltetni azt a néhány hetet amit ott töltöttek.
-a Lupinos részt sztem nagyon jól meg lehetett volna csinálni,és drámai hatása lett volna, ami jót tesz ennek a filmnek. (tény az elején végülis Tonks megemlíti h van egy híre,aki olvasta annak a leesik..)
-minisztériumi jelenetet teljesen átírták sztem ROSSZUL. nem fikázok mindent,majd leírom a végén h mi tetszett,de abból kevesebb van,és nem is volt annyira maradando,mivel a sok (számomra)idegesítõ rész elnyomja, másrészt azért írtam cs negatív kritikát,mivel kiváncsi voltam a véleményekre ;)
-a tárgyaláson Harry csakúgy besétál és megtámadja Umbridge-et- a könyv verziója sztem sokkal érdekesebb,izgalmasabb és jobb lett volna,és nem is vett volna el plusz idõt
-Ron 5 percig búcsúzkodik a "feleségétõl" - számomra az izgalmas részt teljesen szétvágta Ron viccelõdése, egybk. sem túl életszerû h egy ilyen szituban poénkodik és az nem 1-2 mp lett volna a valóságban, mert annnnyira húzták már a búcsúzkodást -.- ezért is tûnt fel h Harry meg Hermione csak ott áldogál a háttérben.. XD
- Tonks apjáéknak a párbeszéde fontos lett volna,megint cs a történet drámaisága,komolysága miatt,fõleg h utána ha jol emlékszem hallják a rádióban h megölték..
- a rádiós résznél nekem nem esett le h a SEVERUS SNAPE az Piton neve,pedig kb 4szer olvastam ezt a részt,igaz nem angolul, szóval azért kiváncsi lennék aki nem olvasta az h rakta össze ezt a szálat..?
"és az is jó, volt, hogy végig recsegte a rádió az áldozatok nevét." hát sztem pedig ennek nem volt akkora jelentõsége,ehelyett betehettek volna néhány kihagyott részt..
- G. H.-ba harry és hermione átváltozva sétál, köpeny alatt a könyv szerint,mivel számítani lehet rá, h itt biztos h várni fogják õket, mert nagyon sok szál köti ide õt,dumbledort stb.. szóval egyáltalán nm életszerû h cs úgy "sétálgatnak" az utcán ?!
-bármennyire is mondod, a köpeny igenis nagyon fontos ebben a részben(!), lényegében ez a fõ fegyverük az ellen h elkapják õket, másrészt utólag kiderül h ez az egyik ereklye,szóval fontos ;)
- Bathilda és Harry "beszélgetését" utólag össze lehet rakni,de egy feliratot akkor is nyomhattak volna alá..
- azért azt nem tudom megérteni h mondhatod az egyik legizgalmasabb rész végére, h nem baj, h levágták, mert Voldemort jövetele NEM FONTOS?? (nem illik a szinészhez,hagyjuk máár XD) akkor neked mégis mi a fontos?? :D:D nagyon jól be lehetett volna vágni a harcba h közeledik Voldemort..
- mi az h NAÉS? XD semmi plusz idõt nem vett volna el,ha 5 mp-ig beszélnek a szarvról ami aztán felrobban? Igen van lényege a szarvnak,mivel ez van a könyvbe,és éppen eléggé izgi lehetett volna ezzel is,akkor minek átírni??
-a házban éppen h csak kezdõdött volna a menekülés/ harc,amikor hirtelen..DURR az erdõben állnak,és Ron már megint nagyon vicces akar lenni..XD szóval megint sikeresen elvágtak egy VÉGRE izgalmas eseményt..
-lényegtelen h fejvadász/halálfaló.. -.- a lényeg h egy varázsló nem szokott csak úgy futkározni, nyílt harc/ hoppanálás / oké, fussanak,de erre minek 5 percet szánni? FELESLEGES. arról nem is beszélve megint csak arról van szó h a könyvben is jól megvan csinálva,akkor minek átírni?
- oké, az mondjuk belefér h Harry jóval hamarabb gyanussá válik nekik mint a könyvben,bár az h Ron nem esik le nekik, az feletébb érdekes..
- Hermione kínzása számomra a sikolyokkal éppen elegendõen félelmetes,fájdalmas és drámai volt(fõleg amíg ugy gondoltam h Cruciatus átokkal kínozza) de ez a felirat..egy újabb bõr lehúzása Umbridge " hazudni bûn" sztoriából..
- a kagylólak ha nem lényeg h hogy néz ki akkor minek tették bele h KAGYLÓLAK mondhatttak volna annyit h Fleur-ékhez és akkor a nézõ (fõleg aki nem olvasta) nem várja a képet,h hogy is néz ki egy kagylólak..erre bevágnak egy viskót -.- :D biztos sok idõt/pénzt vett volna el normálisan megcsinálni..
-oké nincs ott senki, ez még belefér,de a temetéshez simán oda rakhatták volna azt a két szinészt, h egy kicsit életszerûbb legyen,és ne ugy nézzen ki,mintha fel se tûnt volna nekik h Harryék ott lelkiznek..(egybk. a filmben Ron megemlíti h az Billék háza,ugyh. nem lett volna fura)
- jah igen egy kommentelõ felhívta a figyelmem még 1-2 fontosabb részre,de egyet azért megemlítenék DUMBLEDORE TÖRTÉNETE,szomorú h lényegében mindent kihagytak az egész sztoriból:( leszámítva kb. 2 mondatot Murieléktõl plusz h Hermione olvasgatja a könyvet, pedig ez tényleg fontos, sõt a 7es könyv egyik fõ szála,de hát végülis kit érdekel,hiszen benne volt egy csomó "fontosabb" rész mint pl. Harry és Hermione tánca.. XD XD

Ami viszont tetszett: Voldemorték tanácsa a elején, az új szereplõk mind jól el lettek találva, fõleg Bircsók, (kivéve Scrimgour) a seprûn repülõs rész, a kard kiszedése a tóból+ a medál megsemmisítése,a kígyó és Bircsók szétválása és biztos volt még 1-2 de sajna nekem több volt a rossz..

-a SÜGÉR szót nem értem miért vetted magadra..? :D azt mondtam h az aki szerint ez teljesen "könyvhû" volt, azok után h olvasta a könyvet és megnézte a filmet ;) de ha beletartozol akkor sorry.. XD

Én is egy jó adaptációt akartam látni,de a 6. és ez is naagy-nagy csalódás volt számomra,mint külön vett film sem volt sztem túl ütõs,néhol elhúzott,unalmas részek stb.. -.-

Háát akikkel voltál,azoknak én is ajánlom h olvassák el a könyvet,és akkor megértik mirõl beszélek.. ;)
10/10
offtopic
johnny91 2010 nov. 29. - 22:02:52 10/10
(635/973)
Jah és mégegy marhaság:+SPOILERES LEHET
csak az én fejemben fordult meg, hogy az a pali játszhatta volna Harryt az összes részben, akivé a Mágia Hatalomban változott? :D
Mert az a pali haláli jól játszott:D:D
Az a bamba pofa...
jah és a horcrux elpusztításánál majd besz*rtam, g*ci jó lett, hát még a csata az elején, amikor megjelenik a sok "rosszfiú"...
Kérdeznék valamit: a Nagyúr pálcája, amit Luciustõl kanyhalt miért is törik szét?
Olvastam a könyvet de ott sem volt teljesen világos a dolog, most meg már totál nem emlékszem, hogy is volt.
10/10
offtopic
johnny91 2010 nov. 29. - 21:47:16 10/10
(634/973)
SPOILERES LEHET
A Következõ részben megcsinálhatnák a diadém történetét animációval,vagy csak simán az nagyon jó lenne.
10/10-es film egyértelmûen, de néhány dolog amit hiányoltam:
Krum feltûnése az esküvõn és a dumája Harryvel Grindenwald-ról és Sipor története részletesebben, teszem azt mutathatták volna Regulust vagy Voldemortot és Siport a barlangban, a végét szerintem egy kicsit elkapkodták, mert Xeno után még egy csomót barangolnak(tudom valakinek már ennyi is sok volt), mert ezután válik Harry is az ereklyék megszállottjává és nem a horcruxokat kezdi keresni(nem mintha bármelyiket megtalálta volna a roxfortig) de így lenne érthetõ, hogy Dumbledore miért nem beszélt az ereklyékrõl Harrynek.
És ezt sajna már a köviben sem tudják bele venni, mert ott rögtön mennek majd a Gringottsba, aztán meg jön a giga ostrom.