balintbence 2010 nov. 29. - 16:13:40
(613/973)
ÚRISTEN!!!
Szánalmas.
Képesek emberek PORT.HU-n veszekedni EGY HARRY POTTER FILMÉRT.
Le vagy teljesen döbbenve.
OMG, hogy lehet oldalas regénybe oltani egymást?
Írd le a kommentedet te szerencsétlen, ne itt veszekedjél.
Az ilyen netmaster chates keményfiúk meg szerintem menjenek élõben verekedni, és ne itt adják le a dühüket.
Feljöttem, hogy nézzek egy pár kommentet, és erre látom, hogy egymással viaskodnak egyre hosszabb kommentekkel.
Most már legalább látom, milyenek is tudnak lenni a hirhedt magyarok...
10/10
xilli 2010 nov. 29. - 16:01:32 10/10
(612/973)
úristen, ti mennyit tudtok veszekedni!
való igaz, hogy ha mindegyik dolgot beleépítik, amit te mondtál, eperbari, akkor nem tudom, hány órás filmet néztünk volna.
***SPOILER***
kezdeném Godric's Hollow-val
tehát a könyvben tényleg két mugli képében mennek a temetõbe
de... lehet, hogy nem jól emlékszem, viszont nem arról volt szó, hogy Godric's Hollow varázslófalu??
mert ha igen, akkor kevés valószínûtlenebb dolgot tudnék elképzelni, mint hogy Harry és Hermione -a filmben- saját külsejükkel menjenek el, és egy varázsló se ismerjen rájuk. (még ha nem is Voldemort pártján állnak, de egy kis aranyért bármire képesek)
Lupin ajánlatát (hogy menjenek négyesben) nagyon hiányoltam, nilván nem ezért, hanem mert kiderül, hogy Tonks terhes. Ezenkívül Harryben megmutatkozik egy titkolt énje. Nem akarja, hogy Lupin gyávaságból magára hagyja szeretõ feleségét, és születendõ gyermekét.
vélemények??
10/10
Thereddevil 2010 nov. 29. - 15:54:29 10/10
(611/973)
Mivel nem 3D-ben forgatták utólag akarták konvertálni, és végül rádöbbentek, hogy nem érné el a megfelelõ színvonalat, így végül mindenhol a világon 2D-ben adják.
egyetértek, ha eleve úgy készítik nagyon jó lett volna, de ne jusson egy Titánok harca sorsára
10/10
Butterfly1986 2010 nov. 29. - 15:53:34 10/10
(610/973)
Az elsõ két film még aranyos és szerethetõ volt. Nem igazán lehetett komolyan venni. A harmadikat rettentõen elrontották, nézhetetlen volt, pedig könyvben az volt a kedvencem. A negyedik jól sikerült, annak a könyvnek volt a legunalmasabb egy része. Az ötödik és a hatodik gyalázatosan rossz volt a könyvekhez képest. És végre. Végre olyan részt láttam, ami nagyon tetszett a könyvhöz viszonyítva is. Valahogy felnõttesebb, érettebb, érzelmesebb, meghatóbb, izgalmasabb volt, mint az eddigiek. Érezhetõen sötétebb is persze. Ha jól tudom ugyanez a rendezõ csinálta a hatodik meg talán az ötödik részt is?! Én nem tudom, hogy azokat hogyan tudta annyira elcseszni. Nyilván könnyebb volt, hogy két részletben dolgozza fel a több százoldalas könyvet. Igaz, hogy már annyira részletesen nem emlékeztem a könyvre, mert elég rég olvastam. De ami a fejemben megmaradt azt a film pont úgy adta vissza ahogyan kellett. Biztos, hogy mégegyszer meg fogom nézni. Valaki említette itt, hogy felesleges volt bele a Dobby szenvedése rész. Erre inkább nem fejteném ki hosszan a véleményem. Csak annyit, hogy az illetõbe nem túl sok érzelem meg lélek szorult. Az volt a legmeghatóbb jelenet. Úgy álltam fel a film végeztével, hogy még úgy nézném tovább:) Ilyen se volt még. Izgatottan várom a nyarat. 10/10
kimeah 2010 nov. 29. - 15:27:54
(609/973)
:O Ahha, köszi. Azt hittem 3d-s, mert az eredeti trailer végén ki van írva, hogy "in 3d" :) Akkor ezek szerint csak náluk:)
offtopic
Charles Foster Kane 2010 nov. 29. - 14:55:19 Előzmény eperbari
(608/973)
Akinek ennyi ideje van, hogy ezt mind össze írja, arról el is hiszem, hogy van ideje négyórás filmekre... Másnak sajna nincs, maradsz kisebbségben.
fezlergabor 2010 nov. 29. - 14:47:43
(607/973)
Hello, szerintem nem volt rossz rész. Most már kifejezetten örülök, hogy ketté vágták a részt. Nyilván nem csak akció jelenetek voltak, de szerintem kifejezetten jó felvezetése a finálénak.
Vki. írta, hogy mennyi eltérés van.. hát istenem, ez egy adoptáció és nem a könyv 100%-os átírása. Szerintem a lényeg átjött, akármit is mondtok. Egy részt mondjuk én is hiányoltam, Remus látogatását. Igaz a lényeg átjött, de szerintem az egy elég fontos jelenet lenne.. 9/10
Vagabundusz 2010 nov. 29. - 13:56:04
(606/973)
Örülök, hogy valakinek volt energiája részletekben kifejteni! Én csak lustán reagáltam:))
8/10
Móni Póni 2010 nov. 29. - 13:49:37 8/10
(605/973)
Én is akartam kommentálni eperbari "hiperaprólékos" véleményét, de úgy éreztem, más megteszi majd helyettem! Grat az ellenvéleményért, nagyon jó lett, teljesen egyetértek veled. :) Mellesleg én is HP fan vagyok, viszont el tudok vonatkoztatni a könyvtõl. De vkinek ez nem megy... :D:D:D
10/10
Thereddevil 2010 nov. 29. - 13:23:09 10/10
(604/973)
Az utolsó néhány sorod atom like :D
de egyébként egyetértek veled
10/10
Thereddevil 2010 nov. 29. - 13:21:59 10/10 Előzmény kimeah
(603/973)
Ezt sehol nem vetítik 3D-ben!
9/10
revolrtol 2010 nov. 29. - 13:17:40 9/10
(602/973)
Na, EZT hívják szõrszálhasogatásnak... Akkor kezdjük az elejétõl, jó?

- nem derül ki, hogy Piton küldte az átkot George-ra: hát marha fontos részlet, mondhatom...
-Molly nem veszekszik Harryékkel - Mondd meg hova szarjak. Ismét egy kulcsfontosságú rész.
- nem tudják a nézõk, hogy Harry és Ginny járnak - NE haragudj, de te MIRÕL beszélsz??? Láttad te egyáltalán a hatot?? Szerintem nem, mert akkor tudnád, hogy már ott is smároltak és volt egy-néhány romantikus perceik... Vagy neked hivatalosan be kell jelenteniük, hogy "JÁRUNK" esetleg egy "Leszel a barátnõm, Ginnyyy??" kérdés Harry részérõl? -.-
-A Grimmauld téren figyelik a házat - tökre fölösleges, ettõl még érthetõ és eladható a történet
-Harryék kilopóznak kajáért, újságért - mondd, te hányórás filmet akartál volna megnézni??? és szerintem nem ez a jelenet/fejezet jellemzi a film/könyv történetét...
-Siporral barátságot kötnek - nah, ebben talán egyetértek. Belerakhatták volna, de megbocsátottam nekik. Ráérnek még összebarátkozni...
-sok idõt töltenek a Grimmauldon a minisztériumi betörést tervezve - Jesszusom, komolyan, MIT veszítettünk azzal a néhány oldallal???? Hogy Hermione aggódik meg gyûjtik az információkat? Így is vontatott volt néhol a film, nem hiányzott volna senkinek még ez a huzavona... Olvasni jó, de nézni ezt egy filmben már tök uncsi. Kérlek vedd külön a film és a könyv mûfaját.
-Lupin elmegy hozzájuk és veszekszik egy sort Harryvel - én is kicsit hiányoltam, de itt is csak az a lényeg végülis, hogy Tonks terhes... ami viszont nyugodtan kiderülhet a 2. részben is.
-minisztériumi jelenetet teljesen átírták - attól még az a jelenet JÓ. És nem hiszem el, hogy csak a HIBÁKAT veszed észre. De ez mondjuk tök megszokott, általában az emberek nem ismerik el azt, amit jól csinálsz, csak a hibáidat veszik észre... Mert az átalakult Harryéket nagyon jól játszotta el az a három sorozatszínész. Fõleg a Ront játszó tetszett, de mind a hárman brilliánsak voltak. És nem kellett oda a köpeny, így nem élvezhettük volna a Harryt alakító színész játékát.
-a tárgyaláson Harry csakúgy besétál és megtámadja Umbridge-et - Kell egy kis drámaihatás, végülis ez egy film. Nekem személy szerint nagyon tetszik, hogy Harry folyton-folyvást emlékezteti Umbridge-et a szadista tettére (Hazudni bûn).
-Ron 5 percig búcsúzkodik a "feleségétõl" - ez egy komikus jelenet és õszintén szólva kell is ebben a filmben, mert azután már csak feszült mindenki... És azért olyan hosszú mert... tanultál médiaismeretet? vannak olyan jelenetek, amik míg a valóságban 10 másodperc alatt lezajlanak, a filmben 5 percig taglalják... mint pl. egy bomba robbanása. Tudom, hogy a kettõ nem ugyanaz, csak azt szeretném ezzel mondani, hogy csak arra az egy jelenetre akartak koncentrálni, hogy milyen vicces már megint Ron... Az, hogy nem veszik észre Harryt, hát azt nem mondom, télleg fura volt... És nekem tetszett az üldözõs jelenet. A Yaxley-t alakító pasas zseniális volt.
- megtudják, hogy Tonks apja is menekül - nem baj. amúgy sem ismertük meg Tonks családját, így szerintem nem is fontos
- a rádióból nem derül ki, hogy Piton lett az igazgató, habár 45 percig recsegett végig a filmben - Kedves Eperbari, igenis KIDERÜL, hogy Piton lett az igazgató. Ha odafigyeltetek, a rádió akkor mondja, azt, hogy "... a Roxfort új igazgatója minden intézkedést megtesz azért, hogy..." mikor Harry utálkozva rámered a Tekergõk Térképére és ott láthatjuk a SEVERUS SNAPE (Perselus Piton) feliratot, amint körbe-körbe sétál Dumbledore irodájában, csakúgy, mint az öreg varázsló tette régen...
és az is jó, volt, hogy végig recsegte a rádió az áldozatok nevét. Így valósághûbb volt, jobban éreztette, hogy háború van és senki sincs biztonságban.
-Phineas Nigellus portéja a G. téren - tényleg fontos szerepe lett volna... na erre én is kíváncsi leszek, hogy hogy magyarázzák el hogy ki küldte el az õzsutát és hogy honnan tudta, hogy Harryék hol vannak...
-"Godrick's H.-ba harry és hermione békésen sétálgatnak az utcán,végülis mi esély lenne rá,hogy a hely amihez annyi szál fûzi, meglátogatja?? A temetõ a filmben összement.." - na ezt nem igazán értettem, bárhogy is olvastam... kifejtenéd, kérlek?
- nem derül ki, hogy mit beszél Harry Bathildával, annak aki nem olvasta, nem érthetõ, miért beszélt "úgy" Bathilda - Szerintem meg igen. Annak mindenképpen, aki látta az összes részt. Mindenki tudja, hogy Harry tud beszélni a kígyókkal, a Titkok Kamrájából (ami ugye végig ezen a tényen alapul)... és utána meg is jelenik Nagini, aki ugye egy KÍGYÓ és megtudjuk, miért beszéltek "úgy"... Persze most lehetne mondani, hogy jajj, nem mindenki olyan Hp-buzi mint te, aki kismilliószor látta a történetet és mindenre emlékszik, hát nekik azt mondom, hogy ez egy folytatásos történet, következtetésképpen a kötetek, az események egymásra épülnek, KELL tudni, hogy mi történt az elõzõ részekben ahhoz, hogy megértsd ezt a filmet, aki meg kukán ül be a terembe, az vessen magára.
- Voldemort nem bukkant fel Godric's H.-ban, pedig olyan izgi, hogy csak 3 mp-cel kerülte el õket - hát beszarok, itt fölösleges lett volna Ralph Fiennest berakni. Õ is fõszereplõ, tehát minden jelenetben amiben benne van, nagy, drámai jeleneteket adnak neki, így tökre nem érte volna meg ha berakják a vicsorgó képét, hogy wáááá, már megint nem kaptam el Pottert 2 mp-re aztán szervusz-vizibusz. Ez most tudom, nem volt érthetõ, nem tudom jobban kifejteni, de nekem egyáltalán nem hiányzott ott Voldemort...
- Luna apjánál nincs a randallószarv, nem hazudik szarul Lunáról és nem mutatják, hogy majdnem elkapták õket a halálfalók - na erre már nemtok mit mondani... Nincs ott a szarv. NAÉS. Vannak ennek a szarvnak bármilyen messzemenõ következménye??? Így is roncshalmazzá vált az a ház. És nem derült, ki hogy majdnem elkapták Harryéket a halálfalók??? Háttal szemben nézted a filmet, ember??? Nem derül ki? Akkor mégis mik voltak azok a fekete "füstcsíkok", amik lerombolták Xeno házát??? Xeno kimondta azt, hogy Voldemort, erre megjelentek a halálfalók.... tutira meg fogják magyarázni a 2. részben, hogy tabu van a néven és ezért jelent meg minden egyes alkalommal valami halálfaló amikor kiejtették Voldi nevét.
- 5-6 halálfaló utána megjelenik az erdõben és elkezdenek futni - hát bazdmeg, mi a baj ezzel? amúgy nem halálfalók voltak, hanem FEJVADÁSZOK, ráadásul már tudtuk, hogy amúgy is ott voltak a közelükben abban az erdõben és csak a vedõbûbájoknak köszönhetõen nem fedezték fel õket... most nem voltak elég gyorsak. És mégis mit csináljanak ha nem futnak??? Ez az egséz film a bujdokolásukat mutatta be, hogy menekülnek, szerintem nagyon is belefért és az operatõr is nagyon jó munkát végzett.
- egyáltalán nem vágják le, hogy Harry az egyikük, és ha emlékszel rá, a könyvben is gyanús volt nekik, mert tudták, hogy Harry Potter két barátjával bújkál... azért az a forradás az arcán nekem is gyanús lett volna. De nem tudták rögtön, különben nem kérdezték volna meg Dracót.
Hermione kínzása, hogy Bella belevési a karjára, hogy sárvérû - komolyan, nem tudom mi bajod van ezzel. Sokkoló jelenet volt, és nagyon is odavaló... morbid, sokkoló és beteges volt, amilyen Bellatrix is. Nekem ez nagyon tetszett.
-dobby szinkronja - nah, ez az elsõ dolog, amivel 100%-ig egyetértek veled. Nagyon ratyi volt. Olyan gaáz volt, hogy felimsertem a szinkronban ANdy Larkin hangját... Tudjátok, Andy, a vagány. -.- Nem értem, hogy miért nem lehetett azt a szinkronszínészt alkalmazni, akit a Titkok Kamrájában is. Ezért is meg akarom nézni angolul is.
- a kagylólak egy viaskó és nincs ott senki, Dobbyt eltemetik oszt' csá. - Hát, én nem egy palotára számítottam, de ez sem vészes, egyáltalán nem lényeges h hogyan néz ki az az istenverte ház. -.- És nincs ott senki. Szerintem az lett volna furcsa, ha csak úgy ukkmukkfukk megjelenik Bill és Fleur, és máris kezdõdött volna a sustorgás, hogy mivaaaan, azok meg mit keresnek itt?? és nem derült volna ki, hogy azért vannak ott mert a Kagylólak az õ házuk. Ebben a jelentben csak Dobbyra és a halálára akartak koncentrálni. Biztos vagyok abban azonban, hogy a 2. részben kiderül, hogy Billékhez mentek, de így szomorúbb volt a vége.


Köszönöm, hogy így megbélyegeztél. SÜGÉR. Szerintem egy jó filmet hoztak létre, ami nagyon jól elõkészítette a 2. részt. Szerintem amennyire csak lehetett, könyvhûek voltak, nem beszélve arról, hogy nagyon stílusos volt.
Én személy szerint nem a könyvet akartam látni, hanem egy jó adaptációt. És sikerült nekik. Pedig utáltam az 5. és 6. részt. A Fõnix Rendjét máig nem bírom fintorgás nélkül végignézni. Aki meg nem értette... az vessen magára, mint mondtam, ez egy FOLYTATÁSOS történet, vagyis egymásra épülnek az események... Tudni kell, hogy mi történt eddig. Én tegnap 2 HP fannal és egy harrypotter-analfabétával ültem be és az analfabéta is értette mi történik, sõt, annyira izgatott volt a vetítés végén és annyira kíváncsi volt, hogy mi következik, hogy elkérte tõlem a hetedik könyvet elolvasni. :) úgyhogy ennyit errõl.
Vagabundusz 2010 nov. 29. - 12:54:13 Előzmény eperbari
(601/973)
Még egy kérdés! Milyen hosszú is lett volna a film, ha azt a plusz 15-20 eseményt belerakják, amiket te hiányolsz? Hozzátéve, hogy más rajongó meg biztos nem pontosan ezeket rakná bele.(Én is tudnék még párat belegyömöszölni) Vagyis a rajongók alapján ez a rész simán lehetne 5-6 órás! Õk meg is néznék...persze csak két liter kávéval és a legfanatikusabbak....na jó azok is egy-két szünettel. Ebbõl viszont hol lesz milliárd dollár a bevétel?;)
Vagabundusz 2010 nov. 29. - 12:44:38 Előzmény eperbari
(600/973)
Írtál te is rendesen olyan kimarad részeket amik semmivel sem fontosabbak/izgalmasabbak mint amiket te kihagytál volna;)
Vagabundusz 2010 nov. 29. - 12:42:37
(599/973)
Unalmasnak tartod? Akciómozinak nézzél Chuck Norrist:)
acdcmetallica 2010 nov. 29. - 11:56:01
(598/973)
Sziasztok!

Ez egy dögunalmas rész. Az akciódúsabb jelenetek viszont nagyon jók lennének, ha nem lennének rövidek. Sajnos azok. Az akciódúsabb jeleneteket dögunalmas részek kötik össze. Ott gondolkodnak, hogy a horkrukszokat vagy miket hogyan lehetne megtalálni és elpusztítani. De ezek is dögunalmas bágyatt nézésekben jelennek meg. Egyszóval a legrosszabb Potter film. Felesleges volt ketté vágni a történetet. Egy filmben is el lehetett volna mesélni az egész történetet. Akkor sokkal több akciódúsabb jelenetet láthattunk volna. Yates eddigi Potter rendezéseit imádtam. Nem kellene a forgatókönyvíróra ráfogni a dögunalmat, mert a rendezõnek is éreznie kellett volna, hogy dögunalmas a film. Igaz így is rengeteg lóvét keresnek majd ezen a filmen.
Mr. D 2010 nov. 29. - 02:20:57
(597/973)
Hát én sem vagyok különösebben elragadtatva...bár nem ért meglepetésként, ugyanis a könyv sem tetszett, szerintem irtó béna és összecsapott lezárása a történetnek. Abba viszont reménykedtem, hogy a film jobb, feszesebb, pörgõsebb és izgalmasabb megoldást kínál, és ez be is jött volna, de a Warner pénzhajhászási lázának hála kapunk kétszer két és fél órát...és ebbõl mi sül ki? Sok-sok dögunalmas, szándékosan lelassított, álmosító jelenet, ami egyébként nem igazán gördíti elõre a cselekményt. Ezekbõl jónéhányat kihagyhattak volna, ahogy gondolom a második részbõl is és összedobhattak volna egy egész estés filmet. Túl sok itt az elmélyedt beszélgetés arról hogy milyen rossz az élet, túl sok a giccses, világvége-hangulatú szenvelgés, és becsúszott egy-két nagyon durván kínos jelenet is (mint pl. Dobby halála). Nagyon élesen váltott át ez a rész a megszokott, kissé borongós hangulatú kalandos fantasybõl utópisztikus, gyakran horrorisztikus elemeket is felvonultató heist-movievá. Persze még mindig ezerszer szívesebben nézem ezt mint mondjuk az Alkonyat-nyálat, de ezt meg lehetett volna jobban is oldani.
eperbari 2010 nov. 29. - 00:25:37
(596/973)
a várva-várt Harry Potter 7.. A moziból csalódottan jöttem ki,mert nagyon sok eseményt átírtak és kihagytak a filmbõl, miközben tettek bele olyan eseményeket aminek semmi jelentõsége (pl.: 20 perc arról szóljon ahogy harry és hermione bánatos boci szemekkel néznek ki a fejükbõl,arról elmélkedve h szar az élet, és mit kellene csinálni, v Dobby "haláltusája" stb..)
*SPOILER (összeszedtem nagyjából a kihagyott/ átírt részeket cs érzékeltetve h mennyire "könyvhû"-re sikerült MEGINT a film..
Kezdjük az elején: -Harry búcsúzkodása Dursleyék-tól totál kimaradt
- nem derül ki h a fül letépõs átkot Piton küldte
-semmi nem jelent meg abból,h Weasley mama próbálja megakadályozni Harryéket az indulás tervezgetésében
-mivel a film nézõk nem tudhatták h Ginny és Harry hivatalosan jártak is, ezért nem logikus a 5 mp-es csókjuk,amit csak úgy spontán nyomnak
-a Grimauld téren történõ eseményeket lényegében kihagyták: -azt h folyamatosan figyelték a halálfalók a házat
-azt ahogy Harryék kilopóznak kajáért,újságért stb.. (a KÖPENNYEL amit megjegyeznék h az egész 7es film alatt egyszer sem használtak!!!! pedig a könyv szerint most kellett használniuk a legtöbbször,ami érthetõ is mivel Harryt körözik stb..)
-Siporral barátságot kötnek
-és nem kis idõt töltenek itt,miközben tervezik h a Minisztériumba mennek
-kihagyták h Lupin meglátogatja õket,és össze veszik Harryvel (arról már nem is beszélek h nm derül ki h Tonks terhes..)
-a Minisztériumi eseményeket teljesen átirták :S
A köpeny megint cs nem használják,Harry csak úgy (igaz más képében) de elsétál a dolgozó nõk mellett aztán kisétál Umbridge irodájából.
-a tárgyalóba is cs úgy besétál és szemtõl-szembe megtámadja a nõt
-ezután jön a kedvenc részem!!:D Harry és barátai teljes valójukban sétálgatnak a Minisztérium közepén, Ron 5 percig búcsúzkodik a "feleségétõl" (mert ez aztán fontos rész..) miközben HARRY POTTER csak áll a csarnok közepén és vár!!! És senkinek nm esik le h õ az,senki nem kábítja el (mert ugye nem minden 3. ember voldemort embere ekkor a minisztériumban..) majd mikor futásnak erednek egy embernek leesik végre h mivan,de persze még ekkor sem áll senki az útjába,cs néznek tágra nyílt szemekkel)
-kimaradt h kihallgatják Tonks apjáékat,akik ugyan csak menekülnek
-a rádió (bár 45 percig recseg a filmben) de nem derül ki belõle se az h Piton az igazgató,se semmi
-Phineus N. portréja sincs a filmben,már pedig fontos szerepe van a késõbbi patrónusban a tónál
-Godrick's H.-ba harry és hermione békésen sétálgatnak az utcán,végülis mi esély lenne rá,hogy a hely amihez annyi szál fûzi, meglátogatja?? A temetõ a filmben összement..
- nem derül ki mit beszél a nõ és harry párszaszóul az emeleten,és aki nem olvasta, az nem értheti ezt az egészet h a nõ eddig miért nem szólalt meg,és miért igy "beszél"
- persze ezt (az egyik legizgalmasabb részt) lerövidítették,ezért arra a pici lényegre már nem is tértek ki h Voldemort felbukkant a házban,és 3 cm-en múlt h nem kapta el õket.. XD
- Luna apjánál nincs ott a szarv,ami miatt végül felrobban a ház, szarul hazudja h hol van Luna,és persze azt h megint csak majdnem elkapták õket a halálfalók azt kihagyták..végülis nem fontos :D:D
- utána viszont az erdõben hirtelen felbukkan 5-6 halálfaló és ekkor elkezdenek FUTNI!?!(kb 5 percig,mert az megint csak fontos h a varázslók rohangálnak az erdõben..) XD
-az átok ellenére rögtön levágják h Harry az egyik közülük
- Hermione kínzása miszerint Bellatrix belevés egy szép kis feliratot a lány kezébe,háát érdekes..
- dobby elcseszett szinkron hangjáról inkább nm is beszélnék
-jah ugyebár a filmben Férekfark sem hal meg,saját keze által
-a kagylólaknál(ami kb. cs egy viskó volt :D) nem volt épp otthon senki,Harryék cs eltemették a manók aztán goodbye..


Hát CSAK ennyi, NEM elhanyagolható részt hagytak ki/ írtak át (+1,2).
Aki ezek után azt mondja nekem h "hû mennyire hasonlított a könyvhöz" stb... hát annak vagy szövegértelmezési problémái vannak, v nem is ezt a könyvet olvasta,v nem is ezt a filmet nézte ?! :D vagy csak szimplán,tök mind1 mit látok,a harry potter filmek jók és pont alapon ült a moziba v egyszerûen SÜGÉR ^^

AJÁNLANÁM AZOKNAK,AKIK CS KÉSZÜLNEK MEGNÉZNI, PRÓBÁLJÁK MEG ELKÜLÖNÍTENI A FILMET A KÖNYVTÕL, MITHA CS EGY SZIMPLA KALAND-FANTASY FILM LENNE (megjegyezném sztem sokszor vontatott,melankolikus és szinte uncsi volt,még szimpla filmként nézve is..)
ja utolsó megjegyzésként, érdekes volt hallgatni a körülöttem ülõk sutyorgását a film végén miszerint WTF?? ;)
kimeah 2010 nov. 28. - 23:18:57
(595/973)
Nem olvastam sokat vissza a hozzászólásokból, ha valaki írt róla, akkor bocsi, a kérdésem az lenne, hogy az egész film 3d-s vagy csak egyes részek, mint az elõzõnél? (bár én azt sem IMAX-ben láttam, csak hallottam, hogy az eleje volt csak 3d.)
10/10
peti2006 2010 nov. 28. - 22:50:50 10/10
(594/973)
Sajnálom hogy nem értetted volna. Nem olvastam a könyvet, és így is 100%-ig teljes volt. És ha pusztán egy filmkedvelõ ember érti a sztorit, háttérelõzmény nélkül, már megérte, az az egyébként nagyon rövid 2 óra.