8/10
kadar1995 2010 dec. 12. - 15:01:54 8/10
(733/973)
Én tegnap láttam és egész jónak találom, fõleg a borzalmas 5. és 6. rész után.
10/10
Africaan:) 2010 dec. 11. - 15:14:36 10/10 Előzmény Boloka
(732/973)
igen angolul is vicces:D
én is jót röhögtem rajta.:)
szerintem is nagyon jól megcsinálták. (végre van vki aki nem csak a hibát keresi. tiszt. kivételnek.) nem hittem volna, hogy egy könyvön tudodk sírni, de mikor Dobby meghalt akkor könnyeztem... eléggé meglepõdtem amikor a moziban is elõjött. Általában ha moziba megyek, zavarni szokott amikor az emberek körülöttem beszélnek, de most valahogy nem zavart. talánmert annyira lekötött a film.
Én különösebben örülök néhány változtatásnak. pl. hogy beleraktam egy táncot Harrytõl és Hermionétól. és külön örülök annak is hogy sok vicces jelenet van benne.
szerintem igaza van Emmának egy interjújában miszerint az Alkonyatot és a Harry Pottert hasonlitotta.
kicsit hosszú lett.
tinodialfred 2010 dec. 11. - 12:10:54
(731/973)
Kb. olyan ennek a filmnek a színvonala, mintha Jetix csinált volna egy játékfilmet. Igénytelen, szar minõség. Pedig a könyv maga nem rossz.
Yenna 2010 dec. 11. - 11:34:31 Előzmény gabeyboy
(730/973)
Olvasd el még egyszer a könyvet. A vége felé van rá magyarázat, hogy hogyan került oda. De ha gondolod, spoilerezve beírhatom. :)
gabeyboy 2010 dec. 11. - 09:29:55
(729/973)
Tegnap sikerült megnézni a mozikban ezt a részt. A könyvet vagy háromszor olvastam ki, de mit ne mondjak ez a leggyengébb Hp movie eddig, az eleje nagyon tetszett pörgös, jo poénok stb.. de aztán az egész belassult, nem azt mondom hogy baj, de a könyvben, folyamatosan mennek a "háttér" történetek ugymond, minisztérium, voldemort események. Ha belegondolunk kb 350 oldalon keresztül a könyv nem csak róluk szól, szerintem kár hogy kihagyták azokat az
eseményeket, lehet h annyira nem fontos események, de legalább akkor változatosabb lett volna nem olyan vontatott,mert így egyszer vagy kétszer nézhetõ film lett ez a rész..
A tájak viszont szépek voltak.

ui: mikor megtalálja a kardot, az a könyvben sem volt világos, hogy hogy a fenébe került pont oda a környékükhöz?
10/10
zsebzsb 2010 dec. 11. - 07:15:38 10/10
(728/973)
Hát ha olvastad volna a könyveket rájönnél hogy EZ AZ EDDIGI LEGJOBB RÉSZ:D. Pont azért mert most elõször van az hogy a könyv nem sokkal jobb mint a film. ÉS EZ PONT A KETTÉSZEDÉS MIATT VAN tehát megérte kettészedni:D. Igaz hogy sok az üresvágány és mondjuk 2 órásra lerövidíthették volna ebben egyet értek de még így is ez a legjobb Potter film:D. És ketté kellet szedni mert a második rész nem fért volna bele egy filmbe:D.
4/10
Teq 2010 dec. 11. - 03:49:50 4/10
(727/973)
az eddigi részek közül ez a leggyengébb. annyi idõhúzós és semmitmondó jelenet van, hogy csak na! jah és drága varázslótanoncainkat még mindig színészkedni nem tudó ifjak játsszák. ennyi év alatt ideje lett volna már megtanulni úgy színészkedni, hogy az ne legyen mû... mintha csak egy kezdõ magyar színészt látnék (vagy egy régi "híreset").
a könyvet nem olvastam, de biztos vagyok benne hogy az jobb, mint mindig. az eddigi filmek sem voltak tökéletesek, elrontják még azt a kis varázst is amit a könyv adott.
nem értem minek kellett ketté szedni az utolsó részt. amennyi fontos jelenetet kihagytak az eddigi részekbõl szerintem már oly mindegy lett volna, ha itt is ugyanazt csinálják... de nem. kell a pénz!
10/10
zsebzsb 2010 dec. 11. - 00:15:13 10/10
(726/973)
Egyet értek veled.:D
Amúgy pont amiatt nem csinálhatták meg az elõzõ filmmel amit írtál. Mert nem bontották két részre. Hidd el ha ezt nem bontják két részre akkor a:
SPOILER
Roxfort,Gringotss
SPOILER
jelenetek annyi idõt vesznek el hogy azokat is elkúrják és átírják és a mostani részbõl is kimaradt volna egy csomó minden. Szóval ez csak a kettébontás miatt lett ilyen jó.:D
10/10
Boloka 2010 dec. 10. - 21:55:01 10/10 Előzmény Africaan:)
(725/973)
SPOILER
Az angolul még viccesebb!
"We did it! We bashed them, wee Potter's the one!
And Voldy's gone moldy so now let's have fun!"
:D:D annyit röhögtem mikor olvastam
SPOILER VÉGE

Egyébként a film nekem nagyon tetszett. Elképesztõen látványos, nagyon eltalálták, és annyira néztem volna tovább a végén.. Nem volt olyan érzésem sem, hogy csak elõkészíti a finálét. Egyszerûen nagyon jó lett, érdemes volt várni rá. A 3D sem hiányzott. Csillagos ötös a készítõknek.. Csak azt nem értem, miért nem tudták ezt megcsinálni az elõzõ filmmel is. Mármint nem kettévágni, hanem a lényeget ilyen szépen kiemelni és átültetni a filmes környezetbe. Mindegy, ez hatalmas 10/10
Hopegirl 2010 dec. 10. - 21:01:35
(724/973)
Hát kellemesen csalódtam :) A hatodik rész vmi borzalom volt számomra az az elsõ egy órás nyáltengerrel :D de ez most tök jó akciós volt, lekötött, izgi volt. Bár mivel se ezt, se az elõzõ kötetet nem olvastam, így nem mondom h minden teljesen világos lenne. De azért nem érzek késztetést rá, h utána is nézzek ezeknek a hiányos pontoknak. Jó ez így :)
Szóval nekem megérte a 2,5 óra, jó volt, na :D
10/10
Africaan:) 2010 dec. 09. - 19:03:36 10/10 Előzmény olegunnar
(723/973)
pont most olvasom mádoszorra a könyvet.
SPOILER
Igen én is úgy tudtam, hogy azért nem halt meg mert feláldozta magát.
de az is igaz, hogy õ lett a halál ura, mert Lovegood is azt mondja, hogy akinek megvan mind a 3 az lesz a halál uraa. de szerintem igy együtt az összes miatt nem halt meg. szerencsére:) sztem tökjó a végén mikor Hóborc beköpi: Volt-de-holt a neved már...

SPOILER
8/10
BadBoy14 2010 dec. 08. - 22:18:04 8/10
(722/973)
de a 2.része jobb lesz....szerintem több harc,több esemény meg a szereplõk is de ez csak egy feltételezés
8/10
BadBoy14 2010 dec. 08. - 22:15:20 8/10
(721/973)
Jó kis film lett ez kb ilyenre számítottam:D
6/10
Dul 2010 dec. 08. - 16:20:53 6/10 Előzmény csancsy
(720/973)
SPOILER

Sztem hülyeség, h a halál ereklyéi miatt ne halt volna meg. Azért nem halt meg, mert mivel önként ment oda, nem is védekezett, igy gyakorlatilag nem ö halt meg, hanem az a horcrux, amivé voldemort 17 éve azzal a halálos átokkal (akaratlanul) tette. Az anyja nyújtotta védelem pedig, amint nagykorú lett, megszûnt. kb ennyi

SPOILER
Z11 2010 dec. 07. - 21:08:46 Előzmény csancsy
(719/973)
Szia!!

SPOILER

Még az is fontos része lesz a második résznek, mikor Harry megnézi Piton emlékeit. Remélem, azt sem hagyják ki a filmbõl, amikor Piton párbajozik egy kicsit McGalagonnyal :D

SPOILER END :)

Amúgy én is azt éreztem, hogy nagyon sok minden pont olyanra sikerült a filmvásznon, amilyennek én elképzeltem.
csancsy 2010 dec. 07. - 19:11:09
(718/973)
SPOILER!!!
Én már nem tudomXDXDXDXD Bonyolult vége. Én is azt hittem, azért nem tudja megölni Voldemort, mert anyja feláldozta magát és Voldemortban is benne van. Viszont az is felmerül, hogy ez a védelem csak addig tart, míg nagykorú, nem???
Viszont a másik eshetõség is érvényes, hogy azért nem tudja megölni Voldemort, mert Harry a Halál Ura, ugyanis õ birtokolta a pálcát, cikeszt és a köpenyt és így együtt legyõzhetetlen...
SPOILER VÉGE!!!
offtopic
olegunnar 2010 dec. 07. - 18:28:16 Előzmény KurtWagner
(717/973)
Mindenki elolvashatná még egyszer a könyvet:)

SPOILER

A végén elég bonyolulttá válnak a dolgok, nehéz elsõre megérteni, de Harry azért nem hal meg a Rengetegben kapott gyilkos átoktól, mert Voldi felhasználta az õ vérét, ami most mindkettejük ereiben folyik, így mindkettejükben megvan a védelem, amit Lily adott Harry-nek halálakor. Így amíg Voldi él, Harry-t is az élethez köti.
Legalábbis Rowling ezt a magyarázatot adja, és elég kacifántos gondolatmenetnek tûnik, fõleg, ha hozzávesszük az elõtte levõ, Harry-ben levõ horcrux megsemmisülését (hagyta, hogy megölje..), és az utána következõ, "bodzapálca ura fõhõsünk, ezért az nem támadhatja õt"-történetet és azt, hogy Harry kész volt meghalni a többiekért, ezért hasonló védelemmel óvja õket a végsõ harcokban, mint anyja õt..

SPOILER VÉGE

Nem akartam ilyen sokat írni, de azt hiszem így tiszta a történet vége (nagyjából:).
8/10
Móni Póni 2010 dec. 07. - 17:48:59 8/10
(716/973)
O'Children by Nick Cave and The Seeds.

:)
10/10
Africaan:) 2010 dec. 07. - 16:33:28 10/10
(715/973)
kedvenc rész: Harry táncol Hermionéval.:D
szerintem elég könyvhûek maradtak. nekem nagony tetszett. sok oylan rész van ami nincs benne a könyvbe, de egy csomo ami benne is van.
csancsy 2010 dec. 07. - 16:12:45
(714/973)
SPOILER!!!
Nekem tetszett ez a film. Valahogy romlott a színvonal 4-tõl kezdve, 6-diknál már azt mondtam, ilyen nincs, nem fogom nézni a 7-dik részt. De szerencsére másképp döntöttem kívánciságom miatt. Sztem ez jól sikerült, kellemeset csalódtam. Eléggé hû volt a könyvhöz, lényeges dolgokat raktak bele, és amik változások voltak könyvhöz képest, nem zavartak, sõt volt amelyik jobban tetszett (pl. Harry-Ginny csók más szituban volt és egyik iker zavarta meg, nem pedig Ron)... Remélem az utolsó rész is hozza ezt a színvonalat.
Nagyon jó volt a minisztériumi, tó, Batilda, Malfoy kúria, Luna apja jelenet, mindezek olyanok voltak teljesen, amilyennek elképzeltem könyv olvasása közben. Az is szuper volt, hogy a 3 testvér meséjét, csak sejtelmesen, nem teljesen valósághûen, röviden mutatták be filmben. Hatásosan ért véget az 1. rész, bár bevallom azt hittem a tónál fog végetérni, de majdnem a végefele van már, hisz márcsak a bankos, illetve a roxforti jelenet hiányzik. Úgy sejtem, utolsó részben fogják még kifejteni részletesen a hoxruxok lényegét emlékekben.
SPOIELR VÉGE!!!