9/10
LadyHeather 2011 jan. 04. - 15:27:10 9/10
(793/973)
* Mármint mese kategóriában.
9/10
LadyHeather 2011 jan. 04. - 15:23:17 9/10
(792/973)
Nah, meghallgattam Jim Dale-t. Nehéz dönteni! Az õ stílusa inkább illik hozzám, de Fry még mindig érthetõbb, és mindkét hang nagyon kellemes :)
Örülök, hogy tetszik korosztályon felül is valakinek az egész HP-széria, én is már kikerültem belõle, a 21 évemmel, de nekem még megadatott, hogy vele együtt nõjek fel, és a várakozások megkövetelték a tiszteletet a hozzám hasonló gyerekektõl :)
Ezen kívül csak (az eredeti!) Andersen és esetleg a Grimm testvérek munkássága került közel a szívemhez (na jó, a magyar népmesékkel aludtam el óvodás koromban minden éjjel édesanyám elõadásában ;)).

Feliratosan csak Bp-en lehet megnézni a 7-et? Úgy érzem, ez az elsõ HP film, ami megérdemli a pénzem. Jó lenne megnézni jó minõségben is, bár az idegesítõ közönséget inkább kihagynám (de DVD-n mikor fogják kiadni! Hát én azt nem tudom, hogy kivárnám-e).
Tõlem 10/9-et kapott, ami nagy elismerés!
9/10
LadyHeather 2011 jan. 03. - 14:32:10 9/10
(791/973)
:)

Este arra aludtam el, hogy felolvasta nekem az elsõ hét fejezetet :D Leginkább azért jár neki dicséret, hogy minden szavát megértem, pedig még a középfokúm sincs meg angolból (pont a hallás utáni miatt halogatom, a HP könyveket már mind olvastam eredetiben). Nekem kicsit túl dinamikus az elõadásmódja, de élvezhetõ!
9/10
LadyHeather 2011 jan. 03. - 13:35:19 9/10
(790/973)
Köszi! :)

http://www.youtube.com/watch?v=JiHwBmSiADQ

Lehet, hogy ez Stephen Fry?
10/10
Antisuli 2011 jan. 02. - 18:57:29 10/10
(789/973)
Ez volt eddig a legjobb Harry Potter film (már a 4. rész óta nem láttam ilyen jó HP filmet). A többi filmhez képest több mindent meghagytak a könyvbõl, ami nagyon tetszett, és a plusz részeket (pl.: Harry és Hermione tánca) is általában bírtam. Izgalmas volt, vicces, és szomorú. 10/10.
Ami a színészeket illeti...furcsa, de nekem úgy tûnik, hogy az idõ elõrehaladtával ahogyan a legtöbb színész- Emma, Rupert, Tom és a többiek egyre jobbak lesznek, úgy Daniel egyre rosszabb...de ez csak az én véleményem.
9/10
LadyHeather 2011 jan. 02. - 18:39:13 9/10
(788/973)
Off
Nem tudjátok, kinek a hangoskönyvét érdemes beszerezni? (Angolul.)

A youtube-on találtam egyet, nem rossz, de szívesen meghallgatnék másikat is. Gondolom, hogy nem ez az egyetlen.
9/10
LadyHeather 2011 jan. 01. - 20:04:07 9/10
(787/973)
Szerintem nagy ötlet a két rész :) Az elsõ háromhoz plusz fél órát hozzádtam volna, a negyediktõl pedig alapból ketté szedtem volna a történetet, fõleg az ötödik esetén.

Miért kéne bárkinek is szomorkodnia a véleményem miatt?
Danielrõl ne is beszéljünk, mert ez egy szubjektív téma, és átmenne személyeskedésbe.
De hányat tudtok felsorolni a szereplõk közül, aki tényleg megérdemli ott a helyét?
Én kb. 7-et (Piton, McGalagony, Lucius Malfoy, Argus Frics, Sirius /csak bajusz nélkül/, fiatal Tom Denem /HP2, a HP6-ot nem láttam, de a trailerbõl ítélve a gyerek Voldemort is nagyon eltalált/. És az új Dumbledore.
10/10
Africaan:) 2011 jan. 01. - 15:47:27 10/10
(786/973)
Elég szomorú, hogy a színészek 90%-át kirúgnád, és hogy Harry undorított.
Egyébként nem szállok vitába...

Én annyira könyvhöz vagyok szokva, hogy nem vettem észre ezeket a hibákat. Lazán vettem a lapot mintha azt mondták volna amit a könyvbe. Nekem felsem tünt. csak pár helyen.
Nekem nagyon tetszett az egész film. A 6-os valóban nem lett 10/10-es, de szerintem úgy öszíntén nekem a 6-os bizonyult a legnehezebbnek.

zsebzsb: szerintem ezaz egész Tiltott rengeteges rész, nagyon sok szálról tevõdik össze. De igazad van, hogy Rowling azokat említi.
9/10
LadyHeather 2011 jan. 01. - 06:23:16 9/10
(785/973)
Ellensúlyozásként, leírom azt is, ami tetszett:

Mindjárt az elején Harry-Ron-(és fõleg)Hermione "búcsúja".
A képi világ (ez mindig is, szép a díszlet, szép minden).
A hangulata, illik a könyvéhez.
Egy-két helyen elment (ami azt jelenti, bevált nekem) a humor megjelenése.
A tánc (Hermione-Harry), kellemes volt, feloldotta egy kicsit a folyamatos borongós hangulatot.
Nem akciózták el a filmet.
Harry már néhol nem is undorít, és nem is hasonlít egy idegbetegre. (A 4. és 5. részben igyekeztem azonnal becsukni a szemem, amint benne volt, az pedig nem kis munka.)
Most ennyi, ami eszembe jutott.
A halálfalók. (Legalábbis küllemre, jól válogatták be õket.)
Hermione sikolyai Bellatrix vallatásánál.
És bár nem teljesen ide illik, de az eredeti hangok!

Egyébként meg, Boldog Újévet mindenkinek :)
9/10
LadyHeather 2011 jan. 01. - 05:56:04 9/10
(784/973)
Én még a moziban láttam az elsõ és második részt, kis t...nyos koromban, de már akkor meg tudtam ítélni, hogy ennyi elég is volt. Azért több évi ön-gyõzködés után nemrég megnéztem a HP3-at, majd 4-et és az 5-öt... Akarom mondani, a 3-at, aztán a 4-nek a felét, az 5-öt pedig az elsõ reklámszünetig bírtam végigkínlódni :/
Iszonyat rosszak a filmek, és semmilyen érv nem menti fel õket ez alól a tény alól.

A 6-ra nem is vagyok kíváncsi. Ellenben... megnéztem a HP7-et (na nem szinkronnal, még ha fizettek volna érte se!!! :SS).
Az egyik jó az volt a szinkron elhagyása mellett (ami brilliáns húzás volt, nem gyõzöm hangsúlyozni), hogy nem a legfényesebb az angoltudásom, és a felvétel (letöltött film volt) elég rossz minõségû volt, így itt-ott nem sikerült megértenem a párbeszédet, ami a filmek egyik hatalmas gyengéje (kábé száz másik dolog mellett valljuk be...). Emiatt már azonnal elfogadhatóbb is volt.

De hihetetlen volt látni, hogy mekkora változás ez az elõzõekhez (jó, nem néztem meg rendesen õket, de ennek pontosan megvolt az oka, és ez az ok most nem gyötörte az akaraterõmet, hogy mégiscsak HP, csak a köv. 10 percet húzzam ki, biztos érdekelni fog, hátha megéri...).

Ez a legkönyvhûbb. Voltak jelenetek, amik nem tetszettek (Sipor megjelenítése, eltorzítása, tönkretették a jellemét + hiányoltam a Crusiatust a Malfoy kúriában, bár lehet, hogy rájöttek, hogy a színészek úgy sem tudják eljátszani :( + Grindelwald, aki Dumbledore-t és az emlékét védte, a filmben lazán elárulta Voldemortnak, ez is olyan erõs jellemtorzítás, ami miatt utálom végülis a filmeket). De összességében jó, ez a legjobb mind közül! Mikor véget ért, nem vertem a fejem a falba, amiért megtettem! Korábban mindig azzal végzõdött egy ilyen próbálkozás, hogy órákig nem tértem magamhoz a lelkiismeretfurdalás és a düh keveréke miatt, amiatt, hogy megtiszteltem õket a figyelmemmel, az idõmmel (esetenként a pénzemmel), amikor annyi dolognak (pl. más filmnek) és embernek, sõt, a kutyáimnak adhattam volna -

Ami rossz volt, az azért volt rossz, mert ki kellett volna rúgni a színészi gárda 90%-át, ebben tehát nem várhattam javulást, a színészi teljesítmény szokásosan kétségbeejtõ.
Illetve a párbeszédek, mint mindig, és a túlzások, mint mindig (pl. alagútban száguldozik - még fejjel lefelé is - Harry és Hagrid), és amit soha nem tudok megbocsátani, a jellemek tönkretétele, hátrányukra megváltoztatása (az újak: Sipor, Grindelwald).
10/10
zsebzsb 2010 dec. 31. - 15:08:57 10/10
(783/973)
Ez igaz. De ezt szó szerint nem mondja ki Rowling. Én csak a tényeket közöltem.:D
KurtWagner 2010 dec. 31. - 13:12:04 Előzmény zsebzsb
(782/973)
Azért egy valamirõl megfeledkezzel. hogy

SPOILER

Harry meghal, nem éli túl az Adeva Kadevrát, csak visszatérhet, a döntés rajta múlik. Amikor ott a vasútállomáson beszél Dumbledorral õ mondja, hogy választhatja azt is, hogy nem tér vissza az élõk sorába és szarik bele a továbbiakba és ez a halál ereklyéi nélkül kötve hiszem, hogy ment volna. Az a torz csecsemõ ott a vasútállomáson a Hocrux, ami ott is marad vagyis elpusztul.
10/10
SHolmes 2010 dec. 30. - 22:55:19 10/10
(781/973)
Nekem ez a rész verte az összes többit. :D Könyvhû volt, a történet is jól volt összerakva. ;) 10/9.
10/10
zsebzsb 2010 dec. 29. - 23:19:35 10/10 Előzmény nobzol
(780/973)
Ez mind igaz csak mi nem errõl a részrõl beszélünk hanem arról amikor bemegy a rengetegbe :D:D:D:D:DDD
8/10
nobzol 2010 dec. 29. - 21:24:06 8/10
(779/973)
SPOILER

Azért nem Harry hal meg a végén, mert Harry a pálcák urának a jogos tulajdonosa (Dumbledore > Malfoy > Harry -- és *nem* Dumbledore > Piton > Voldemort !!), így bár Voldemortnál van a pálca, azzal nem tudja megölni Harryt (lényegében a pálca nem hagyja), és visszapattan rá az átok. Ennyi.
10/10
zsebzsb 2010 dec. 29. - 09:10:49 10/10 Előzmény Africaan:)
(778/973)
Lehet hogy ezekért is...
De én akkor is abban bízok amiket az író ír tekintve hogy õ találta ki az egészet:D
10/10
Africaan:) 2010 dec. 28. - 14:39:08 10/10
(777/973)
lehagytam a SPOILER-t
de gondolom már a többség látta. de azért így utólag.
10/10
Africaan:) 2010 dec. 28. - 14:38:18 10/10
(776/973)
igen. pontosan
de szeritnem még több dolog miatt sem hal meg ami nincs benne a könyvbe.
1. leírtad
2.leírtad
3. nála van mind a 3 ereklye. szóval õ a Halál ura.(ez nem biztos)
4.föláldozta magát a többiekért
én elhiszem neked. Direkt elolvastam 2-szorra hogy tudjam miért is nem hal meg.
10/10
zsebzsb 2010 dec. 27. - 22:42:38 10/10 Előzmény icukaa
(775/973)
SPOILER

Nem, két dolog miatt nem halt meg :
1. Van benne egy horcrux amit Voldemort akaratán kívül "ültetett" bele és az pusztul el Harry helyett.
2. Pedig mert amikor a negyedik részben Voldemort visszatér, felhasználja Harry vérét amiben még él az anyja védelme, ezért addig nem halhat meg Harry amíg Voldemort életben van.
Ez a könyv 580-581. oldala. Ha valaki nem hisz nekem olvassa el és utána már hinni fog:D.
icukaa 2010 dec. 27. - 18:54:23 Előzmény Dul
(774/973)
SPOILER

Azért nem halt meg, mert a pálca nem tekinette Voldemortot a jogos tulajdonosának, így nem sikerült a varázslat sem.