9/10
Andrew8 2010 okt. 30. - 23:09:10 9/10
(153/973)
Húha nem csak az akciódús hanem az érzelmes számokban is erõs Desplat a HP7 elsõ részben. a Ron Leaves, a Godric' Hallows Graveyards vagy fõleg a Farewell to ...y szinte sírásra késztetett pedig nem szoktam mindig sírni fõleg nem fiú létemre.
9/10
Andrew8 2010 okt. 29. - 20:22:59 9/10
(152/973)
Alexandre Desplat megint nagyot alkotott a Fantasztikus Mr. Róka után. A Harry Potter 7 zenéjét talán még Oscarra is jelölhetik. Desplat úgyis volt már 3-4 szer jelölve. :) Nagyon változatos az album és és John Williams fõtémája is sokkal epikusabb változatot kapott már az elsõ számban/tételben is. Aztán van új téma is pl a Halál ereklyéinek. Meglátjuk film alatt hogy mûködik majd. Egyelõre nagyon tetszetõs az album. Digitálisan vettem meg persze. :)
10/10
Africaan:) 2010 okt. 28. - 20:15:23 10/10
(151/973)
Többnyire igazad van, de azért azt figyelembe kell venni, hogy a részeket mikor nézzük meg. Pl. ha az 5. után mgint megnézed az 1. vagy 2.-at valószínüleg kissé csalódsz. Ha viszont rögtön az elsõt (én ugy láttam, a megjelenés után elég késõn) akkor valüszinüleg jobban tetszik. és azt is figyelembe kell venni, hogy az elsõ részeknél a színészek is fiatalok voltak.

Kevés olyan filmet ismerek, amiben az 1. rész után nem lesz rosszabb a töbii, márpedig a Harry Potter filmek számomra egyenlõen jók. szuparek!

. A 6-os filmbe szerintem is inkább a szerelmi életre folyt.

én is várom!
8/10
borkasztik 2010 okt. 28. - 09:26:03 8/10
(150/973)
A könyvek nekem mind tetszik az összes kötet! De a filmekben nekem az 5. résztõl tetszenek! Talán még az elsõ is ahol varázslatosan csinálták meg a kezdést ott csak nekem az volt a baj hogy néha már unalmas volt!

A 3. rész is jó volt de nekem ott a közepe fele már úgy éreztem áttértek egy középkorias hangulatra!A patrónusos rész nagyon tetszett a de a szellem szállásos jelenet már kevésbé nem éreztem benne semmilyen átélést! :D

A negyedik rész számomra nagy csalódás volt pedig az eleje nagyon jónak igérkezett olyan újszerû volt de aztán már úgy éreztem a film középpontjába a karácsonyi bál került, peregtek az események a második próbától kezdve összecsapták ezeket a izgalmas megméredtettéseket és ennyi! :(

Az 5. film igazi kellemes csalódás volt nekem! Számomra ez jelentette az áttörést! A több mint 800 oldals könyveet aligtöbb mint 2 órába szerintem nagyszerûen vitték filmre a tartalmát a könyvnek! Persze voltak kihagyások mint sajnos ilyenkor mindig, de ennél nagyszerûen éreztem magam a film alatt!

A varászlatok a harci jelenetek végre kidolgozottabbak lettek és látványos,elhitették velem hogy tényleg varászolnak! Nem csak mondják a varázslatokat és susogó hang kiséretében szinte látszik hogy csak eldobják maguktól a pálcát meg stb.(3. rész szellem szállás)
Itt már kellõen ütõs volt számomra

A 6. rész hangulatilag nagyon tetszett a látvány megint magáért beszélt, de kevésbé tetszett, mivel túlságosan is a szerelmi életükre koncentráltak és így egyéb másra sajnos mint az emlékek és a Félvér herceg témája szinte majdhogynem teljesen kimaradt! Bámulatos volt a Barlang, de nekem túl rövid volt a tûzörvényes akció figyelmbe véve az egész film érzelmi hátterét! De ettõl még jobb volt mint 4. (nekem)

Ezt pedig nagyon várom :D:D:D
KurtWagner 2010 okt. 24. - 15:18:36
(149/973)
Az elsõ két rész, bár én nem tartom unalmasnak, tényleg nem olyan nagy szám. Nekem a harmadik résztõl kezdett tetszeni a sorozat - úgy is mondhatnám, akkor kezdtem megérteni, hogy miben rejlik a vrázsa és kezdett érdekelni a könyv és az ötödik résznél szilárdult meg bennem az elhatározás - talán Luna miatt, aki a kedvenc karakterem lett - hogy el kénne olvasni. És bár tényleg sok ponton eltér a film a könyvtõl, szerintem a filmek se rosszak, el kell fogadni, hogy a film az más médium, más szabályok szerint müködik. Az elsõ két rész egyébként nem hiába olyan amilyen, nem tudom konkrétan mennyire tudatosan írta már akkor a mûvet Rowling, de ez az elsõ két rész inkább olyan bevezetõ jellegû, ami úgy írodott, hogy talán lesz belõle valami, de ha nem hát ennyi volt. És bár nagyon jól kapcsolodnak a késõbbiekben a sztorihoz, ugye a második résznek teljes egészében jelentõsége lesz a történetben a hocrux miatt, de komplett egésznek a harmadik résztõl kezd válni, azzal, hogy végre nem Voldemort valamilyen alakja ellen küzd, hogy nincs igazán pozitiv vége, hisz Sirius még menekül, Féregfark megszökött és még Trelawney jóslata is ott lóg a levegõben, szóval a mû igazán akkortól kezd megérni.
Amúgy meg egy újabb trailer:
http://www.imdb.com/video/imdb/vi1023514905/
10/10
Africaan:) 2010 okt. 24. - 09:48:22 10/10
(148/973)
én most olvasom az 5.-et másodszorra, szerintem a sorozatban ez a változás. Voldemort visszanyeri hatalmát, és Harry is felnõ. vagyis most már nem az a kedves kisfiu akit az elsõ részekbl meghismertem. Elképzelni nem tudom, hogy az írónõnek hogy lehetett ekkora fantáziája.
Mi sajnos nem kpatunk Harry Potter könyveket kötelezõ olvasmánynak. Pedig szerintem elég hasznos könyv.
10/10
LaciG 2010 okt. 23. - 21:10:49 10/10 Előzmény Andrew8
(147/973)
Egyetértek veled! Az elsõ és második rész számomra rettentõ unalmas és béna, de ezt majd kifejtem ott. Nekem az 5 a kedvencem, és ahogy azt már ott leírtam, nagyon tetszett, hogy csak a tartalmát tették bele a filmbe, és mint egy vázra, úgy pakolták rá a filmes... filmet. És tényleg sokkal filmesebb lett, és még, megkockáztatom, jobban tetszett, mint a könyv. Legalábbis egyértelmûbb volt. A könyvben volt idõ a kesze-kuszaságra, a filmben ezeket kihagyták. Például

SPOILER

A könyvben az okklumencia teljesen értelmetlen volt. A filmben a végén hasznát veszi Harry, és az a rész nagyszerû. És a filmben hülyén néznének ki a rohangáló aranyszobrok. Meg Piton emlékeit Harry nem a merengõben látja meg, hanem visszaveri Piton átkát, és úgy.

SPOILER VÉGE

Mondjuk az is közrejátszhatott, hogy a könyvet (szégyellem is) elõtte nem tudtam végigolvasni. Elolvastam az elsõ pár oldalt, utána letettem, majd mikor újra nekifutottam, elölrõl kezdtem, mert nem fogtam fel, mit olvastam.
Aztán beültem a moziba, megnéztem, és egy hét múlva már ott ült a könyv a polcon kiolvasva.
10/10
LaciG 2010 okt. 23. - 20:54:35 10/10 Előzmény Snoopyzit
(146/973)
Én már megkaptam kötelezõ olvasmánynak a Harry Potter 1-et. Komolyan! Szerintem a tanárok is tudják, hogy ez kortól(?) és nemtõl(?) függetlenül leköti az embereket, és irodalmilag is teljesen jó. Persze ezt a fantasztikus fordítónak is köszönhetjük.
És tényleg: az osztály 100%-a megcsinálta róla az olvasmány-naplót, és mind 5-ös, vagy 4-es lett.
Sajnos a tanárok nem folytatták a kötelezõ Harry Pottereket...
10/10
Africaan:) 2010 okt. 23. - 14:36:15 10/10 Előzmény Kopidnux
(145/973)
én is nagyon várom!! ahogy mondod HP FOREVER<3
Kopidnux 2010 okt. 22. - 19:42:27
(144/973)
liliom3: november 25.-én lesz a magyar bemutatója!
én már alig várom!!! ti nem? HP forever
Liliom3 2010 okt. 22. - 15:12:28
(143/973)
Mikor lesz a premier itt magyarországon? annyira el akarok rá menni. Ti tudtok valamit?
10/10
Africaan:) 2010 okt. 22. - 12:52:35 10/10 Előzmény Snoopyzit
(142/973)
az én barátikörömben pedig senki sem szereti.sajnos.. én nem tidnék választani, hogy melyik a kedvencem. csak könyvbe tudnék, mert a 7.:)
9/10
Andrew8 2010 okt. 21. - 22:56:23 9/10 Előzmény Vagabundusz
(141/973)
Van gyermeki lelkem pl a 3. rész sokkal jobban bejött ott is azért még nem felnõttek a színészek. Az 1-2. részt sajnos bevezetõ filmnek éreztem és nem keltettek nagy hatást rám.
Snoopyzit 2010 okt. 21. - 22:49:09
(140/973)
Én is nagy rajongó vagyok még így 28 éves fejjel is. A szomorú csak az, hogy sem a közeli sem a távoli baráti körömben nem akad egyetlen egy ember, aki osztaná a lelkesedésem vagy csak tudná mirõl beszélek. Az utolsó könyv zseniális, sztem nem kell sokat várni és ez lesz a kötelezõ olvasmány a gyerekeknek.
A filmet izgatottan várom :)
10/10
Africaan:) 2010 okt. 18. - 19:12:07 10/10
(139/973)
Mikor elõször olvastam a Harry Potter könyveket( most már.2-3.ra) én is mindig elraktam mert annyira tetszett, hogy soha nem akartam kiolvasni, persze a elsõ köteteket ugy 1 hét alatt, a többit nyáriszünetbe olvastam, szal az is votl1-2 hét:) IMÁDOM!!! könyv, film. 11/10
Deny95 2010 okt. 18. - 09:12:47
(138/973)
Abszolút egyezem veled.
Mermaid. 2010 okt. 18. - 04:33:44
(137/973)
Az Alkonyatot bekéne tiltani :) én megvettem az elsõ kötetet anno, de az elsõ lapnál tovább nem jutottam. Nem vagyok oda a müfajért. És igen, lehetett volna sokkal jobb filmet is kihozni belõle. A farkasemberek kivételével az összes szereplõt lecserélném. Mikor a Pottert olvastam este az ágyamban, inkább átnapoltam másnapra mert annyira izgalmas volt.
10/10
LaciG 2010 okt. 17. - 22:19:44 10/10
(136/973)
Az Alkonyat számomra egy szirupos nyáltenger filmszalagra nyalva. Az vele a baj, hogy lehetne jobb. De sokkal jobb . Robert Pattinson valami rejtélyes okból bejön a 10-13 éves lányok 80%-ának, de amúgy nagyon rossz választás volt erre a szerepre. A vámpírokat nagyon kiforgatták a klasszikus értelmükbõl. Foszforeszkáló vámpírok basszus? És amúgy a történettel se vagyok kibékülve... de nagyon nem. És azok a dumák! Valahogy nem értem, hogy a koratinédzser lányok miért pisilik össze magukat ezért.
A Harry Potternek egy varázslatos, teljesen egyedi világot épített fel, ami megfogja az olvasót, és nem engedi el. 10/10 az összes könyv.
10/10
Africaan:) 2010 okt. 17. - 15:54:45 10/10
(135/973)
ritkán találni olyan embert, akivel ennyire egyezik a véleményem:)
az Alkonyat egy nagy nyálas dolgo, amiért a sok tinilány( tisztelet a kivételnek) oda van. Én nem. A Harry Potter filmbe és könybe is fantasztikus. Jó sokáig vártam, a levelet , hogy engem is értesítsenek, hogy felvettek a Roxfortba.xDD

Tudni illik, hogy nem szerettem olvasni, és a Harry Potternek is úgy áltam neki, hogy essünk túl rajta. De mikor elolvastam az elsõ 10-20 oldalt egyszerûen nem tudtam letenni.:)máig így van. Többet olvasok Harry Pottert mint amennyit TV-t nézek.(jó sokszor kiolvastam a HP könyveket)
8/10
borkasztik 2010 okt. 17. - 13:02:05 8/10 Előzmény Africaan:)
(134/973)
Nekem is jobban tetszik! 2 filmet láttam az Alkonyatból de helybõl jobban megfog a Harry Potter! Nem lenen az se rossz de annyira sok benne a nyálas dolog és nem sok minden történik a filmekben! Legalábbis sok értelmét nem látom!

Messze magasabb színvonalúbb (legalábbis nálam)! A könyvet nem olvastam azt beismerem és biztos hogy ott is könyvben egészen másabb lehet de az az igazság hogy nem is érdekel a vámpírtörténet ilyen nyálas oldala!