TOP10 BRAND
1
BLIKK 1 036 456 RU
2
INDEX 1 013 880 RU
3
ORIGO 937 516 RU
4
IDOKEP 890 596 RU
5
24 764 728 RU
6
TELEX 652 664 RU
7
PORTFOLIO 641 988 RU
8
FEMINA 564 536 RU
9
RIPOST 493 816 RU
10
NLC 433 364 RU
1
BLIKK 1 036 456 RU
2
INDEX 1 013 880 RU
3
ORIGO 937 516 RU
4
IDOKEP 890 596 RU
5
24 764 728 RU
6
TELEX 652 664 RU
7
PORTFOLIO 641 988 RU
8
FEMINA 564 536 RU
9
RIPOST 493 816 RU
10
NLC 433 364 RU
10/10
Christine1 2011 júl. 19. - 20:15:00 10/10
(403/723)
Nem akarlak bántani, de olvasd el a történetet még egyszer. Voldemort a könyvekben is egyre inkább tudatára ébred, hogy Harry tud a horcruxokról. Egyszerûen csak nem hiszi el, hogy Harry legyõzheti õt. Az igazi "pofára esést" nem az jelenti Voldemort számára, hogy Harry tud a horcruxokról, hanem Piton "szerepe".
A film egyébként nekem 10/10, nagyon jól megcsinálták.
csincsilla72 2011 júl. 19. - 20:03:45
(402/723)
Nem az a baj, ha változtatnak, hanem az, ha logikátlan lesz a történet.
Móni Póni 2011 júl. 19. - 20:01:43
(401/723)
Igen, én is olvastam a történetet, nem egyszer, nem kétszer, de egyszerûen tetszett ez a megvalósítás. Az más kérdés, h nem így volt és óriási baklövés volt. De vannak páran, akik nem tudnak elvonatkoztatni a könyvtõl...
csincsilla72 2011 júl. 19. - 19:59:06
(400/723)
"Viszont tetszett, ahogy a horcruxok "halálát" nemcsak Voldemort, hanem Harry is megérezte, holott ez nem volt benne a könyvben, mégis tetszett a megvalósítás. "

Hatalmas baki a forgatókönyvíró részérõl. Ha Voldemort érzi, hogy pusztulnak a horcruxai, akkor azonnal összeszedi õket és a közelükbe nem enged senkit. Pont ez volt a lényeg, a könyvben Voldemort csak az utolsó csatánál értesült arról, hogy Harry TUDOTT a horcruxokról és megsemmisítette õket. Akkor jön Voldi számára a nagy pofáraesés, és azért hal meg, mert az ereklyék által halhatatlanná vált Harryt meg akarja ölni a halálos átokkal, de az átok újfent visszapattan és õt öli meg.
10/10
RockerMartin 2011 júl. 19. - 18:58:04 10/10
(399/723)
Az 7/1 után nem vártam sokat, mert szerintem az a legrosszabb Harry Potter film, de ennek ellenére ez nagyon jó lett! A 3. rész óta ez az egyetlen, ami nézhetõ... 10/10

!!!SPOILER VESZÉLY :D!!!
Ezek után várom Albus Perseus Potter kalandjait... :D
Móni Póni 2011 júl. 19. - 18:47:14
(398/723)
SPOILER lehet benne:
Premiernapon láttam, de csak most gyûltek össze bennem a különbözõ érzések és élmények a film iránt. David Yates nem hazudtolta meg magát, ha az egész Halál Ereklyéit nem is, de a végét mindenképp elrontotta. Üresjáratok tömkelege, "nézz a semmibe" rendezõi utasítás stb. Érdekes, h vki említette, mennyire jó volt az 1-2-3. rész, mert abból alig maradt ki vmi és nem írtak át semmit. Az is érdekes, h az összes forgatókönyvet Steve Kloves írta, így nem is értem ezt az egészet. És azt sem, Rowling hogyan bólinthatott rá minderre. Fura, h a trailer sokkal izgalmasabb volt, mint maga a film, ami véleményem szerint elég langyosra sikeredett. Nem vártam Gyûrûk Ura harcot, de azért vmi ahhoz hasonlót igen.
Hiányoltam a Voldemort vs. Harry párbajból a katarzist, túl könnyen és túl egyszerûen oldották meg, vmint a "kiosztást", h Voldemort milyen buta is volt stb. stb. Viszont tetszett, ahogy a horcruxok "halálát" nemcsak Voldemort, hanem Harry is megérezte, holott ez nem volt benne a könyvben, mégis tetszett a megvalósítás. A kivitelezés is rendben volt, látványos is volt, Daniel meglepõ módon (számomra) jól teljesített, de amit nagyon hiányoltam:
- Why do you live?
- Because I have worth living for.
Ezt miért hagyták kiiiii??????
norbikess 2011 júl. 19. - 18:37:55
(397/723)
Na holnap végre eljutok odáig hogy megnézem. Biztos nagyon jó, csak jókat hallotam róla. Amugy vki tudja mi a különbség ha az van a film mellé irva hogy (mb)-tehát magyarul beszél vagy az hogy szinkronizált?? Sztem a 2 ugyanaz....
offtopic
robicsek2 2011 júl. 19. - 15:51:18
(396/723)
Miért írna több könyvet a HP világról? Szerintem ez a 7 pont elég volt neki, meg aztán már ezzel a hét könyvel és a Egyéb HP cuccok jogdíjaiból is vígan megél élete végéig, sõt még a gyerekei, na meg lehet hogy az unokái is :PP

Nem hinném hogy pusztán a rajongok kedvéért írna megint, na meg az is lehet hogy már kifogyott az ötletbõl.
Vagy az is lehet hogy szeretne valami másról írni és kitörni a HP skatulyából.
offtopic
robicsek2 2011 júl. 19. - 15:34:50 Előzmény F. Viktor
(395/723)
"a könyvben rendesen le van írva, hogy azért, mert ugye Harrynek meg kellett halnia, hogy elpusztuljon a benne lévõ horcrux, és meg is halt volna végleg, de Voldemort amikor a 4. részben feltámadt, az õ vérét használta fel, hogy testet öltsön magának. és a Harry vérében pedig benne van az anyjától, Lilytõl kapott szeretet, hogy az életét áldozta a fiáért, és ez megvan Voldemort nagyúrban is, és amíg Voldemortban van Harry vére, addig Harry nem tud meghalni. nagyjából ez a lényege, szerintem +/-1 perc már nem oszt, nem szoroz, na de mindegy."

Tehát olyan mintha Harry nek meg Voldemort lenne a horcrux-a :))))
rencic 2011 júl. 19. - 15:14:42
(394/723)
derül. :)
rencic 2011 júl. 19. - 15:14:21
(393/723)
Harry idõsebbik fiát Jamesnek hívják, a könyvbõl ki
offtopic
Mermaid. 2011 júl. 19. - 15:11:41 Előzmény Sammie
(392/723)
Hát én nagyon örülnék neki, de az is jó lenne ha a gyerekeikrõl szólna. Az irónõ még irhatna, lenne téma bõven és amit meg is lehetne filmesiteni, a mostani fõszereplõk nélkül, új szereplõkkel.

Most megyek harmadjára megnézni a filmet, utoljára a Gyürük uránál mentem ennyiszer egy filmet megnézni moziba.
offtopic
Mermaid. 2011 júl. 19. - 15:06:09 Előzmény F. Viktor
(391/723)
SPOILER IS VAN BENNE

Én nem olvastam a könyvet de befejezésnek tényleg jobban hangzott volna az eredeti változat amirõl irsz hogy a pálcát nem széttöri a végén hanem visszateszi Dumbledore sirjába. Szerintem ez igy lett volna hitelesebb.....Ez a film vég is tetszett, de most hogy olvasom az eredetit az sokkal jobb lett volna tényleg. Most hogy vége a sorozatnak , a könyvet el fogom olvasni.
offtopic
Mermaid. 2011 júl. 19. - 15:02:39 Előzmény mezsge
(390/723)
SPOILERT IS TARTALMAZ

Juj ezen hatalmasat nevettem (nem kinevettem), de nekem is kicsit ilyen érzésem támadt pár jelenet miatt,már kezdtem volna belelkesülni, de én ismertem a sztorit ezért tudtam hogy nem az sajnos. :) James Potter nekem egyáltalán nem volt szimpatikus, ez lehet a filmnek köszönhetõen volt igy és örültem neki hogy Severus lett Harry gyerekének az egyik neve és nem mondjuk James. :)

Ez vicces volt amit irtál......én nem mertem megemliteni, de ezekszerint nem csak nekem jött ilyen érzés a filmbõl.
Dorci1103 2011 júl. 19. - 12:29:55
(389/723)
Még az elõtt ledobja a Tiltott Rengetegben, hogy odaér Voldemorthoz. Kicsit lejebb F.Viktor Spoiler-be rakva szépen leírja.
3/10
offp 2011 júl. 19. - 12:27:59 3/10
(388/723)
Összecsapott, nézhetetlen sz*r, elnagyolt kliséjelenetekkel, kritikán aluli "színészi" teljesítménnyel (a három fõszereplõre gondolok), humorosnak szánt de szánalmasra sikeredett villanásokkal, csapnivaló forgatókönyvvel. Érthetetlen és kétségbeejtõ számomra, hogy ez a trágya hogy jöhet be ennyi embernek, hogy nem látnak a szemüktõl. Látszik, hogy a pénzre ment az egész, sejtették a készítõk, hogy aki a 7/1-et megnézi, az biztos beül a 7/2-re is, ezért nulla kreativitással és erõfeszítéssel összefostak valamit, de végülis bejött nekik, mert a többség ezt a híg fost is élvezettel lefetyeli.

3/10 (de csak Ralph Fiennes és Alan Rickman játéka miatt)
rencic 2011 júl. 19. - 12:22:28
(387/723)
Nála volt a feltámadás köve...
robi40 2011 júl. 19. - 10:15:01
(386/723)
úristen. harry hogy lehet ekkora fasz? széttöri a halhatatlanság pálcáját. nem normális -.- meg mitõl támadt fel????
offtopic
Mermaid. 2011 júl. 19. - 08:18:23
(385/723)
Szerintem azért a Potter filmek nem annyira arra a látványra hajaznak mint az Avatar, én speciel nem is örültem volna neki.
Az Avatarnál is azért majd kiváncsi leszek sikerül e tartani azt a szinvonalat a 2. és 3. részben majd ami lesz a jövõben a mozikban. A Star Wars pedig szerintem semmivel nem volt látványosabb ennél a filmnél mondjuk. Ott egyedül az elsõ rész volt szerintem látványos valamennyire, a többi nem igazán.
Piton karaktere például szerintem meg mindig is emberi volt, véleményem szerint a legemberibb az összes közül. A lényeg pont ez volt az egész 7 rész alatt szerintem, hogy az ember átérezze, megfejtse, kibogozza az okát (próbáljon mögé látni) e mogorva és zárkózott természetének. De felszines világban élünk és a legtöbb ember a látszatra hajaz. Az olyan ember nagyon kevesek számára érdekes akit meg kell fejteni, fel kell nyitni, figyelni kell, hogy megértsd, mint az aki tálcán kinál látszólag mindent és azt hisszük ettõl emberi, vagy pusztán érdekes, vagy ismerjük.
F. Viktor 2011 júl. 19. - 01:32:51
(384/723)
Hát, hogyha nekem sorrendet kéne felállítanom, nem is tudom, hogy hogyan tenném, mert több szempontot is figyelembe kéne venni, mert pl. attól, hogy nem sok köze volt valamelyiknek a könyvhöz, filmként sikerülhetett jól, ilyen pl. a Tûz Serlege is, a gyengével arra utaltam, hogy az volt az elsõ olyan a Harry Potteres filmek közül, amiben nagyon sokat kihagytak. Mert egész odáig nagyon jól megcsinálták, az elsõ 3 rész a legjobb abból a szempontból, hogy mennyire hasonlít a könyvre. Viszont filmben pl. a 4. rész, meg a Halál Ereklyéi 1-2. része sikerült a legjobban, szerintem. De szerintem ha a könyvhöz való "hûséget", pontosságot nézem, nagyjából ilyen lista jön ki számomra, bár nem tudom, tényleg ez-e a sorrend:
1. Harry Potter és a Bölcsek Köve
2. Harry Potter és a Titkok Kamrája
3. Harry Potter és az Azkabani Fogoly
4. Harry Potter és a Halál Ereklyéi - 1. rész
5. Harry Potter és a Halál Ereklyéi - 2. rész
6. Harry Potter és a Tûz Serlege
7. Harry Potter és a Félvér Herceg
8. Harry Potter és a Fõnix Rendje

viszont hogyha azt nézem, hogy mint film, melyik lett a legjobb/legrosszabb, kicsit máshogy alakul a lista, reggelre kitalálom, hogy hogyan.