BmCaesar 2015 márc. 14. - 18:43:52
(203/243)
Azt nem értem, hogy a a Viasatnál, hogy jön a Bölcsek köve után az azkabani fogoly???? Hja és jövõ héten már nem is adják. Érthetetlen.
eIemes 2015 márc. 13. - 13:05:54
(202/243)
Dumbledore alapvetõen *megbízott* a tanítványaiban. Irigylem ezért :)

***

Azért látszik a profi kéz a filmen (Cuarón)
9/10
Larvitar 2015 márc. 13. - 11:41:13 9/10 Előzmény Larvitar
(201/243)
---SPOILER---
A végén az enyhe túlzás volt, hogy Hermione egy kézzel felkapta Harryt, és bedobta a fa gyökerei közé... :D Jó erõbe lehet.
Másrészt: Ha összekeveredik az idõ, annak súlyos következményei lennének, ezért senki nem láthatja õket. Oké, de a végén Dumbledore látta õket. Még ha tudott is róla, akkor is látta õket... Mégse keveredett össze az idõ?!
9/10
Larvitar 2015 febr. 16. - 07:54:04 9/10
(200/243)
Jó film, szeretem a Harry Potter filmeket. 10/9.
terranova56 2014 okt. 26. - 16:34:02 Előzmény mushi
(199/243)
Egyetértek veled, és töprengek, valahol le volt-e írva, hogy ezek gyerek könyvek. Rowling sem 1 év alatt írta meg a 7 könyvet. Én már korosabban kezdtem el olvasni, és epekedve vártam az új részeket. Viszont a gyerekeimnek soha nem engedtem olvasni és nem meséltem horrortörténeteket, pl: Hófehérke(a vadász kivágja a szívét)Jancsi és Juliska(a szülök kiteszik õket az erdõben, a banyát megsütik a kemencében) stb. stb. Andersen horrormeséirõl nem is beszélve. A könyvek nagyon-nagyon tetszettek. a filmek nagyon tetszenek, még ha nem igazából adják vissza a könyv tartalmát és hangulatát. Ja és az unokáimnak nem tanácsolom a Potter filmeket.
borkasztik 2014 okt. 26. - 15:35:07
(198/243)
igen az tényleg nevetséges :D
borkasztik 2014 aug. 17. - 08:41:04
(197/243)
Szerintem ez volt az utolsó megfilmesített rész, ami még könyv hû volt. Nem azt mondom hogy teljesen magával ragadott ez a rész, de egész korrekt volt. Innentõl kezdve a többi film mély hanyatlás még a nagy látvány ellenére is :)
boom47 2014 ápr. 27. - 12:21:05
(196/243)
Pro:
- végre nem 8 év alattiaknak készítették a filmet, hanem hajlandóak voltak azt is megmutatni ami egy jó mese része: a boszorkány felfalja Jancsit, a nõvérek darabokat vagdnosnak le a lábukból, a nekrofil királyfiról már ne is szóljunk... Mondjuk a vérfarkas miatt nehéz is lett volna ha már az elején nem raknak be egy kicsit erõteljesebb díszletet.
- bár vérfarkast gyakorlatilag a legnehezebb vásznon eladhatóan megcsinálni, itt annyi mindennel lekötik a figyelmet, hogy nem panaszkodunk az amúgy szokás szerint gagyi farkason.
- végre a kobold-tanáron nincs az a hülye maskara.
- nagyon jó látvány.
- Earnie, a sofõr.
- okos történet, okos rendezés.

Con:
- néhol börleszkbe hajló jelenetek (a busz parkolása, vagy a teljes Dursley-jelenet)
- nincs megindokolva miért mehet "haza" Potter.
- esetenként talán tényleg nem gyerekeknek való momentumok (pl. mikor a Fûzfa lecsapja a madarat, vagy a vödörszámra feltûnõ menyéthullák).
- Ginney gyakorlatilag nem szerepel.
ceia 2013 dec. 30. - 03:22:05
(195/243)
Az elsõ résznél még nem tudtam, hogy további 7 fogja követni amiben a srácok lassan felnõnek és eldurvul a dolog. Ha tudtam volna, talán másképpen ülök oda megnézni. De nekem így csalódás lett a sorozat. Mindegy, nekem nem jön be, ez van. Szerencsére Emma Watson viszont egyre jobb lett az évek alatt :)
http://img.pandawhale.com/post-24885-Emma-Watson-YES-thumbs-up-gif-ahXs.gif
(kár, hogy GIF-et nem lehet megjeleníteni)

Akit érdekel, itt van még egy csomó animált (gif) kép róla:
http://criticing-accola.tumblr.com/post/19657396948/emma-watson-gifs-hunt
Forelly 2013 dec. 29. - 22:38:49
(194/243)
Az összes HP részre igaz, hogy nem tud a film verzió a regény nyomába férkõzni. Még az elsõ két rész tudta leginkább visszaadni a könyv varázslatos hangulatát, a többi szerintem csak gyengébb. Nézhetõ és látványos, de hogyan is lehetne 4-500 oldalnyi tartalmat belesûríteni 2 órába?
duckshoot 2013 dec. 29. - 21:36:35
(193/243)
Ugyan már! Ezért oltogatni? Nekem pölö megvan a 7. Rész ep 1 BDn pedig nem kedvencem igaz a többi nincs meg :D
Ettõl függetlenül nem rossz széria a Potter.
Most gondoltam vissza én még elsõt általánosban láttam az osztállyal másolt VHSrõl.
Peppo 2013 dec. 29. - 21:15:16
(192/243)
Inkább az elsõ kettõ. Ez azért már komolyabb, sötétebb a hangulata, és Harrynek sincs már olyan kölyökképe benne, mint az elsõ kettõben.

Látva mind a nyolc filmet, továbbra is ezt a részt tartom a legjobbnak. Megmagyarázni nehezen tudnám, egyszerûen így van. Pedig ebben nincs is Voldemort.
Az is igaz viszont, hogy innentõl marad ki egyre több dolog a filmekbõl a könyvekhez képest. A könyvek is innentõl lesznek egyre jobbak.
10/10
Robika9991 2013 dec. 29. - 20:46:38 10/10
(191/243)
NAGYON IMÁDOM. NEM AKAROM HOGY VÉGE LEGYEN :'(, HP-NÉL JOBB FILMET NEM IS LÁTTAM MÉG. Aztán ezért oltogathattok, mert nekem a Harry Potter a kedvenc filmem.
mushi 2013 dec. 29. - 20:40:38
(190/243)
emma watson iszonyat ripacs játéka szörnyû a filmben. eddig is tudtam és láttam, de most valahogy nagyon szembetûnõ.
mushi 2013 dec. 29. - 20:39:16
(189/243)
ugye tudod, hogy hülyeségeket beszélsz?
már az elsõ részben sejteni lehetett, hogy ez egyáltalán nem tündérmese lesz, hiszen már akkor megjelent a fõgonosz. és a szereplõkkel együtt nõttek a gyerekek is, akik az elsõ részre anno beültek a moziban. maradt volna kis hókuszpókusz akkor is, mikor potterék már 18 évesek? lehetett tudni, hogy voldemort nem lesz mindig egy piócaszerû lény, hanem testet ölt valamikor, az meg már egyáltalán nem tündérmese. szóval nem értem, mi bajod van vele, természetes, hogy szép lassan, ahogy nõtt a gonosz jelenléte a világukban, sötétebb, félelmetesebb és "szörnyesebb" lett a film is...
ceia 2013 dec. 29. - 16:26:02
(188/243)
Az elsõ rész még egy bájos mesefilm volt, amit bátran megnézhettek gyerekek is. Az még tetszett, de a másodiktól már fogalmam sincs mi volt, olyan régen nem láttam.. Valamelyik rész annyira elvette a kedvem az egésztõl, hogy azóta nem nézem egyiket sem. Egyszer csak átment horrorba undorító szörnyekkel, sötét hangulattal, onnantól kezdve enegem már nem is érdekelt. Kár, hogy nem vitték tovább a meseszerû stílust. Ha meg az írónõ írta ilyen hulladéknak késõbb, akkor b+. Nem is értem, hogy szánhatták ezt gyerekeknek..? Hiába a 12-es karika, tudjuk, hogy kisebbek is nézik, és nézhetik, mert ez a "herripotter". Az elsõ résszel beetették a szülõket, aztán hadd nézze a gyerek, olyan tündéri mese.. Ennyi erõvel a Doom-ra sem kéne 12-esnél nagyobb karika..
borkasztik 2013 máj. 22. - 21:41:04
(187/243)
Összességében ez volt az utolsó rész ami még viszonylag hûen tükrözte a könyv tartalmi értékeit. Viszont ebben is voltak azért idegesítõ monoton részek.
Az 5. résztõl kezdve a technikának hála sokkal ütõsebbek a varázslatok, de viszont sajnos 6. résztõl kezdve a történet 0.
A 4. rész meg olyan átmeneti volt stílusában megcsinálva szerintem.
Szóval szerintem mindenki maradjon a könyvnél. A filmek nem fognak sajnos egy olyan kaliberû monumentalitást tükrözni, mint a GYûrûk Ura és Hobbit adaptációk. Kár hogy nem olyan rendezõt kapott a sorozat mint Peter Jackson. Pedig uram atyám milyen ütõs lehetett volna mindegyik rész.
Andrew8 2013 máj. 13. - 15:25:18
(186/243)
DVD Mustra 25. rész - Harry Potter és az azkabani fogoly gyûjtõi kiadás DVD bemutató
http://www.youtube.com/watch?v=1ovC0dbITqU
kissasszony 2013 máj. 12. - 13:17:02
(185/243)
Szerintem is ez a legjobb rész az összes közül,a többi elég értékelhetetlen(na jó az elsõ sem volt rossz). Könyvben is a 3.rész az egyik kedvencem,szóval történetileg is jó. Igaz,hogy itt is voltak változtatások,de nem volt olyan zavaró,mint a késöbbiekben. Ja és a zene is tetszett:)
3/10
pacseerta 2013 jan. 23. - 14:29:46 3/10
(184/243)
Sziasztok!
Nekem azokhoz lenne egy kérdésem, illetve inkább kérésem, akik szerint ez az egyik legjobb Potter-film.
Megtenné valamelyikõtök, hogy leírja, hogy miért?? Mert személy szerint nekem ez a legkevésbé kedvelt rész..
Általában mindenki azt mondja, hogy ez milyen hangulatos, meg miegymás, és szívesen elolvasnám ezt kifejtve, hogy mit jelent, mert nekem még nem tûnt fel.....
Lehet, hogy csak az zavar, hogy nagyjából semmi köze a könyvhöz, és ettõl nem tudok elvonatkoztatni, de érdekelne, hogy szerintetek mitõl olyan jó....
Elõre is köszönöm! :)