10/10
Fenrirson 2012 nov. 09. - 13:28:16 10/10
(183/243)
Nagyon király.Az egyik kedvenc részem.
agarik 2012 nov. 02. - 21:27:15
(182/243)
Hát, nem csak az.
Itt mindenhol zsugorított fejek, zombik, kísértetek és sött fényképezés lett a jellemzõ.
Kármán96 2012 júl. 27. - 11:10:59
(181/243)
A legjobb Harry Potter rész, mind filmen, mind könyvben. Nagyon tetszik, mert tele van eseményekkel, s a fordulatok, mesések. Megnézés után lehet szitkozódni, hogy miért menekült el féregfark, de gondoljunk bele: ha nem szökött volna el a többi rész nem lenne jó és izgalmas. Filmnek nincsenek is hátrányai, csak engem kicsit zavar, mikor Daniel Radcliffe (Harry Potter), a sziklán ül, és sír, miután bement a kocsmába kihallgatni a beszélgetést, ott nekem nem jött át annyira, hogy szomorú és dühös lenne. A késõbbi részekben, az olyan ötödik résztõl, már hitelesebben játssza el a szomorút s a dühödtet, de itt nem jött át. Mondom a film rettentõ jó, a legjobb Harry Potter rész.
KurtWagner 2012 júl. 22. - 22:28:27
(180/243)
Mivel Féregfark szökése által Sirius még mindig szökött fegyencnek számít, így nincs hova költöznie. Ha emlékszel az ötödik részben a baljós eseményeket Halálfalók szökése, a pálcakészítõ elrablása, a muglikk elleni büncselekményeket, mind Voldemort helyett, akinek a feltámadását a minisztérium tahadja Sirius nyakába akarják varrni. De, ha nem lett volna így, akkor sem költözhetett volna oda, mivel Dumbledore valószinûleg nem hagyta volna (hogy mi módon gátolta volna meg, anélkül, hogy felfedte volna a kártyáit nem tudom), hísz amíg a nagynénjéék házát otthonának tekintheti, addig 17 éves koráig az anyja önfeláldozása révén létrejött vérségi kötelék védelmet biztosított számára. Ezért is kellett a 7. részben kimenekiteni a házból és Dursley-éknak is elköltöznie. Az ötödik könyvben (az e filmbõl kimaradt) mikor a dementorok ellen pálcát használ és a kis Dursley megsérült, el is akarják kergetni, de a Dumbledore levelet küld és figyelmezteti õket, hogy nem szabad.
8/10
nyaszi 2012 júl. 22. - 22:26:43 8/10
(179/243)
Azért, mert így nem tudták tisztázni, és még gyilkosként tekintenek rá, ezért el kell menekülnie.
pillangókisasszony 2012 júl. 22. - 21:55:07
(178/243)
Harry a következõ részekben miért nem költözik Siriushoz?Erre nem emlékszem... :) Köszi.
borkasztik 2012 júl. 22. - 20:19:55
(177/243)
Ez az utolsó rész ami még viszonylag elég hûen követte a regényeket! Ezután lehet hogy technikailag jobbak a filmek, de hogy tartalmilag nem az az is biztos :) A 7. se tetszett már úgy :) Maradok a könyvnél :)
10/10
leni98765 2012 ápr. 15. - 12:41:18 10/10
(176/243)
Élvezetes film. Mindig más-más dolog történik benne. 10/10
8/10
_Freddy_ 2012 márc. 25. - 16:40:22 8/10
(175/243)
Lehet, hogy a negyedik a könyvhöz képest neked bûn rossz, de messze a legjobb rész 4. :D Igazából nekem az 1.2. és a 4. tetszik a legjobban. Ha sorrendbe rakom õket akkor a 4. raknám az elsõ helyre. :D
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 márc. 25. - 16:37:30 8/10 Előzmény Matt Vampire
(174/243)
Nekem 12 éves koromban amikor néztem a moziban akkor még épp elment valahogyan, nem tetszett annyira ez a rész, unatkoztam rajta...most meg fõleg :D De azért meglehet nézni ezt is. :)
10/10
technokrata 2012 márc. 20. - 21:04:37 10/10
(173/243)
Nálam még ez a rász 10-es. Marhára tetszik.
Kyoko 2012 febr. 13. - 22:03:53 Előzmény Kevin4
(172/243)
"Zene szempontjából pedig szerintem ennek a Potter filmnek van a legjobb filmzenéje. Mindegyik dal telitalálat, de számomra a Buckbeak’s Flight, a Finale és az „összefoglaló” Mischief Managed ütötte a legnagyobbat. John Williams egy zseni, röviden összefoglalva."
Én ezzel maximálisan egyetértek. Nagyon HP-s hangulatú a zene, jobban meg sem lehetett volna írni.
Az "összefoglaló" nagyon tetszett, igazából azt vártam, hogy az utolsó film vége fõcímjében elsütnek egy olyat hogy a 8 film zenéjébõl lesz egy mix, de sajna nem lett.
Volt szerencsém hallanai a Budafoki Dohnányi Zenekar elõadásában John Williams HP-zenéit, és fantasztikus volt élõben hallani.
Valamint azt még hozzátenném, habár már írtam ide, (ha jól emlékszem) hogy ennek a filmnek van a legHP-sabb hangulata. Igazán sajnálom, hogy az ezutáni részeket nem Alfonso Cuarón rendezte, és meredek színvonalesést láthattunk.
10/10
offtopic
Matt Vampire 2011 okt. 12. - 16:53:06 10/10
(171/243)
Nem tudom sokan és sok helyen miért fikázzák a vérfarkast... Mégg így 19 évesen "vén" fejjel sem találom rossznak, 12 évesen meg pláne nem :D
Kevin4 2011 júl. 28. - 12:51:30 Előzmény Csirik
(170/243)
Szerintem nem, mégha õmaga be is vállalta volna Cuarón úgysem engedte volna, ha megsérül egy ideig nem fog tudni forgatni, és így kifutottak volna az idõbõl. Persze ezt csak én mondom, nem tudhatom, de azért általában nem szokták megengedni a rendezõk az ilyen jeleneteket a színészeknek, nem nagyon szeretik az ilyeneket. Elég veszélyes esés, ha mást nem is, a fejét nagyon könnyen beüthette volna.
Kevin4 2011 júl. 28. - 12:46:17
(169/243)
A legkedveltebb Harry Potter részem. Könyvben és filmben egyaránt. Nem tudok elfogulatlanul írni errõl a filmrõl. És ezt úgy mondom, hogy láttam a Halál Ereklyéi mindkét részét (vagyis minden részt) elõtte azt hittem, hogy talán überelni foglya a régi kedvencemet, de nem tudta. Persze nagyon vártam, nagyon tetszett, nagy élményt adott de nálam az Azkabani maradt a favorit. A könyvet annak idején alig tudtam letenni. Ez volt az egyetlen Harry Potter könyv amit még a suliba is bevittem, hogy a szünetekben beleolvassak. A film pedig nagyon jól visszaadja az egészet, a történetet, a hangulatot, "az egyre sötétebbre váló eseményeket" mindent. Persze itt is, mint a két korábbi részben sok részletet ki kellett hagyni a filmbõl, de ebben nincs semmi kivetni való, mert sikerült megcsinálni a filmet úgy, hogy azért a történet összeálljon azok számára is akik nem olvasták a könyvet, ez az egyik, a másik meg az, hogy ember legyen az aki egy 400 oldalas könyv minden részletét beletudja préselni egy 141 perces filmbe. Akinek pedig felkeltette a film az érdeklõdését, ha addig nem is utána biztos elfogja olvasni a könyvet, ezzel megtudva a hiányzó részeket is. A filmnek is megvan a maga saját varázsa.
Én imádom ezeket a nyomozós Potter részeket, meg a történetben lévõ csavarokat:

Spoiler Spoiler Spoiler
Pl:Lupinnak Harry észrevétele miatt lesz gyanús Sirius bûnössége, mármint amikor Harry elmondja, hogy a Térkép Pettigrew nevét mutatta, utána már Lupin sejtette, hogy valami nincs rendben, és lehet, hogy Sirius ártatlan.

Vagy az a tény, hogy a film háromnegyedéig Sirius tûnik a fõellenfélnek, a végén meg kiderül, hogy ártatlan, és leült így 12 évet az Azkabanban. Ezzel kapcsolatban az sem elhanyagolható, hogy ráadásul Harry keresztapja, és Harry kezdetben azt hitte a saját keresztapja árulta el a szüleit.

Vagy amikor megölhették volna Pettigrew-t Harry megkegyelmez neki, és Lupin átváltozásánál csakis ezért tud megszökni, aki elsõre nézi (vagy olvasta) nem is sejti mennyire fontos momentum ez, és mennyire nagy jelentõsége lesz a következõ részben. Elhanyagolhatatlan.

Vagy az amikor a tóparti dementor támadásnál Harry azt hiszi, hogy az apja mentette meg õket a dementoroktól, és csak az idõutazásos résznél jön rá, hogy õ volt, stb.
Spoiler vége

Egy kicsit visszahozza nekem a Bölcsek kövében lévõ nyomozásos hangulatot. Jó persze ezek a fordulatok már elcsépeltnek tûnhetnek, és sokszor láthattunk már ilyeneket más filmekben de azért ismerjük be, az Azkabaniban nagyot ütnek! (Pl:Sirius ártatlansága)
Voldemort hiányát én nem éreztem negatívumnak, egy ilyen csavaros sztori mellett szerintem fölösleges is lett volna, úgyis Sirius-ról szólt itt most a történet, és Harry-nek amúgy is volt elég baja miatta. Rowling se véletlenül hagyta ki Voldemortot a történetbõl, itt és most nem volt helye benne.
A két kedvenc karakterem egyértelmûen Sirius és Lupin. Külön-külön is bivalyerõs karaktert alkotnak, de együtt meg pláne. Egyikrõl sem lehet beszélni úgy, hogy ne hoznánk szóba a másikat, remek párost alkotnak. Mindkét karakter titokzatos és szerethetõ. Sirius-t már csak azért is mert Harry keresztapja, Lupin-t pedig például azért is mert ahogy Rowling is megjegyzi a könyvben õ volt az egyetlen Sötét varázslatok kivédése tanár akit Harry kedvelt.

Véleményem szerint Alfonso Cuarón pedig remek rendezõ, kiváló filmet tett le az asztalra.

Zene szempontjából pedig szerintem ennek a Potter filmnek van a legjobb filmzenéje. Mindegyik dal telitalálat, de számomra a Buckbeak’s Flight, a Finale és az „összefoglaló” Mischief Managed ütötte a legnagyobbat. John Williams egy zseni, röviden összefoglalva.
Viszont a hsz-em nem volt rövid, úgyhogy itt a végére is értem. Összegzésként számomra a favorit Potter film ami nagyrészt a története és az akörüli csavarok fogtak meg, kedvenc karaktereim és a kiválóbbnál is kiválóbb zene kiegészítésével.
Egyértelmûen 10/10
Csirik 2011 júl. 23. - 01:26:54
(168/243)
Azért arra kíváncsi lennék, hogy Alan Rickman bevállalta-e a bevágódást a rászakadó ágyba a szellemszálláson?
8/10
kid joe 2011 jún. 20. - 12:43:00 8/10
(167/243)
Jó kis rész, bár a vérfarkason a moziban és most is felröhögtem, annyira nevetségesen van megcsinálva. Inkább egy cuki 2 lábon járó háziállat mint ijesztõ szörnyeteg. De tudom, korhatár :)
Peppo 2011 jún. 20. - 09:13:39
(166/243)
Szerintem ez az egyik legjobb rész. Más a hangulata, mint a többinek, de talán pont ez tesz jót neki. Nem mintha a többi rossz lenne, de ez valahogy kilóg a sorból felfelé. Az idõutazás csavarosabbá teszi a történetet, és itt kezdenek a szereplõk is felnõni. 10/9. De még az is lehet, hogy 10-es.

Ha kijön az utolsó, egyben végignézem az összeset, aztán meglátjuk, melyik a legjobb, de az biztos, hogy ez benne lesz az elsõ háromban.
pillangókisasszony 2011 jún. 20. - 02:28:39
(165/243)
amúgy a titkok kamrájáról beszéltem!...csak késõ van bocsánat!
pillangókisasszony 2011 jún. 20. - 02:23:51
(164/243)
örülök hogy az rtl leadja,ami még meglepõbb mindegyik részt!ez nem szokták!imádnivaló kis mese!
megnéztek a titkok könyvét is és ezt is.biztos hogy a többit is megfogom.és alig várom az utolsó részt!