Téma: Hasadás

1/10
bepofazo 2013 jan. 21. - 12:31:27 1/10
(20/120)
Na ez valami kibaszott SZAR film!
Valami atomtámadás van és egy pincében élnek. Errõl szól az egész, csak, hogy megkínozzám meg feldarabolják és megerõszakolják egymást!
Se nem élvezhetõ, se nem nézhetõ!
FOS!!!
10/10
maki1970 2013 jan. 21. - 00:04:07 10/10
(19/120)
Végre egy alkotás,ami nem az agyoncsépelt,unalmas,tövig lerágott sémát követi.
Filmzabáló vagyok,de mostanában egyre kevesebb újdonságot látok. Minden film a kategóriáján belül szinte ugyanazt a sztorit követi. Szinte 10-15 perc után 90%-ban el tudnám mesélni a történetüket a végéig.
De ez a film végre újdonságot hozott,letaglózott.
Persze,hogy sok embernek nem tetszik,mert ülnek otthon a foteljükben és el sem tudják képzelni,hogy a mai világban ilyen is megtörténhet. Pedig de! Az emberiség a saját pusztulása felé sodródik (atombomba,vegyszerek,stb..).
Nagyon okosnak hisszük magunkat,de legbelül,ha a civilizált környezet eltûnik,mind állatok vagyunk.
Ez a film ezt mutatja be. Nem fikázni kéne,hanem elgondolkodni rajta.
Talán akkor egy ilyen helyzetben másképp viselkednénk...........
1/10
fercsi055 2013 jan. 20. - 19:49:58 1/10
(18/120)
Ne olvasd tovább, egyszerûen fogadd el: ne nézd meg.. Ha Csajjal nézed: különösen ne!! Aki ezt csinálta, annak veleszületett aberrációi vannak, amit szerencsére nem tudott kiélni, ezért megfilmesítette.. Nagyon gáz..
1/10
fercsi055 2013 jan. 20. - 19:46:52 1/10
(17/120)
Ha szórakoztató filmre vágysz ne nézd meg, ez nem az. Ha elkezded, végig fogod nézni, mert kíváncsi leszel mi sül ki belõle, de csalódni fogsz, mert semmi értelmes dolgot nem találsz benne. Csak demotivál, lehangol. Lehet itt prédikálni, hogy igen, a emberi faj ilyen,meg na most kiderült, milyenek is vagyunk, ha egy alagsorban összezárnak pár embert. Ha azt gondolod, hogy ez a személyiség torzulás, elfajzás normális emberi tulajdonság, hát megnyugtatlak, nem az. Aki ezt kitalálta, na õ torz volt. Vagy kis lóvés görény, aki épp ott ül a hollywoodi medencéjében 4 Csajjal, és azon röhög, hogy eladott egy ekkora fost, elvett az életedbõl 2 órát, a Bnõdnek, ha együtt néztétek hányingere lett attól, hogy erõszakolják benne a szerencsétlen Nõket, (ezek után nem hiszem, hogy jó érzéssel gondolna a sexre egy pár napig), szóval a tanácsom: ne nézd meg. Mert SZAR. Egy vigasztal, hogy pénzt nem adtam érte, de bárcsak valaki lebeszélt volna róla. Beteg. NEM jó értelemben.
bencimackó 2013 jan. 20. - 17:11:07
(16/120)
A divide annak ellenére egy borzasztó rossz film,hogy a színészek remekül játsznak benne.Az elsõ 5 perc izgalmai után gyakorlatilag semmi nem történik benne(néha azért kapunk pár nagyon beteg,elborult részt),a kis közösség belsõ fejlõdése,a konfliktusok mind-mind ismerõsek más filmekbõl,tele van indokolatlanul durva részekkel,teszem azt az anyuka figurája,akinél egyszerûen elképzelhetetlen az a jellem(vissza)fejlõdés amin keresztül megy,hihetetlen,hogy az lányát féltõ asszonyból gyakorlatilag egy szexrabszolga lesz.Van a filmben továbbá egy ilyen titokzatosság szerûség,hogy nem tudjuk mi miért történik,de ettõl az egész csak banális lesz,nem úgy mint a REC-ben,aminek jót tett ez a kis titkolózás.További negatívum a film hossza,amibõl egy fél órát simán le lehetett volna faragni,mert félidõnél azért elkezdtem nagyon unatkozni.A lezárás viszont rendben volt,igaz az azt pisztollyal egymásramutogatás,véletlen gyilkosság stb. nagyon gáz volt. 3/10
bencimackó 2013 jan. 20. - 17:09:36
(15/120)
Tz a divide annak ellenére egy borzsztó rossz film,hogy a színészek remekül játsznak benne.Az elsõ 5 perc izgalmai után gyakorlatilag semmi nem történik benne(néha kapunk pár nagyon beteg,elborult részt),a kis közösség belsõ fjlõdése,a konfliktusok mind-mind ismerõsek más filmekbõl,tele van indokolatlanul durva részekkel,teszem azt az anyuka figurája,akinél egyszerûen elképzelhetetlen az a jellem(vissza)fejlõdés amin keresztül megy,hihetetlen,hogy az lányát féltõ asszonyból gyakorlatilag egy szexrabszolga lesz.Van a filmben továbbá egy ilyen titokzatosság szerûség,hogy nem tudjuk mi miért történik,de ettõl az egész csak banális lesz,nem úgy mint a REC-ben,aminek jót tett ez a kis titkolózás.További negatívum a film hossza,amibõl egy fél órát simán le lehetett volna faragni,mert félidõnél azért elkezdtem nagyon unatkozni.A lezárás viszont rendben volt,igaz az azt pisztollyal egymásramutogatás,véletlen gyilkosság stb. nagyon gáz volt. 3/10
3/10
stalone 2013 jan. 20. - 13:53:35 3/10
(14/120)
Most így utólag azt mondom , hogy egy thriller bohózatnak nem rossz, vagy inkább szatíra.A két borotvált szemöldökû csávó " viszi a hátán a filmet".
1/10
Kaktuszné 2013 jan. 20. - 13:50:02 1/10
(13/120)
Kedves port, ez sci-fi-HORROR film igazából.
1/10
offtopic
Kaktuszné 2013 jan. 20. - 13:49:10 1/10 Előzmény tibaircsi
(12/120)
láttad*
1/10
Kaktuszné 2013 jan. 20. - 13:48:46 1/10
(11/120)
Még annyit tennék hozzá, az itt elõttem szólókat olvasva, hogy szomorúvá tesz a tudat, h egyesek egy ilyen filmbe bele tudták élni magukat, mert én kicsit sem, másrészt, hogy még tetszett is nekik.

Örülök, h én kivétel vagyok ez alól, ez kicsit megnyugtat és igyexem arra gondolna, ha egyszer mégis ilyen helyzetbe kerülök, hozzám hasonlóakkal leszek bezárva és nem olyanokkal, akiknek ez a film tetszett.
1/10
Kaktuszné 2013 jan. 20. - 13:43:53 1/10
(10/120)
Õszintén megmondom srácok, ez a film NAGGGGYON BETEG, kizárólag ERÕS IDEGZETÛEKNEK ajánlom, nekem is csak azért nem hagy mély nyomot, mert már sokmindent megéltem. Vannak jelenetek, amik már annyira abszurdak, hogy kínomban röhögnöm kellett. A film alkotói BETEG emberek és én sûrgõs elmegyógyintézeti kezelést tudnék javasolni számukra. A színészek közül van egy-kettõ, akit nem tudok megérteni, h miért vállalhatta, hatalmas beígért gázsi? Kicsit hülyének tartom magam, h mégis vonzott, h mi lehet a vége és megnéztem teljesen, de õszintén kár volt, nem ért annyit.
Ehhez képest a horrorhoz képest Motel filmek és a Fûrészek csak mesedélután, az én véleményem szerint.

SPOILEEEEER
Teljesen másra számítottam, gondoltam a szokásos hatalmi harcok, miegymások várhatóak...hát az volt benne a legkevesebb.
Ennyi hülyét egy helyre hogy tudtak bezárni, vagy amerikában mindenki ilyen elmeroggyant?
Nem a helyzet teszi velük, ezek eleve nagyon trágya emberek, fõleg a "két srác".
SPOILEEEER Vége...

1/10
1/10
Kaktuszné 2013 jan. 20. - 13:36:16 1/10 Előzmény tibaircsi
(9/120)
SPOILEEEEEEEEEEEEEEEEEER

Úristen, te ugyanazt a filmet láttam amit én?
Ez a VALÓDI VÉÉÉÉÉG, ennek hogyan lehetne folytatása, te szerencsétlen?
3/10
stalone 2013 jan. 20. - 01:00:56 3/10
(8/120)
Mielõtt megnéztem volna elolvastam az itteni hozzászólásokat.Csupa pozitív vélemény, hurrá végre egy jó film -gondoltam.De nem, sajnos csalódnom kellett. Ez egy túlértékelt film. A történet lapos, az hogy a bezártság ezt hozza ki az emberekbõl ez nem újdonság, ezt már az elején sejthetjük, hogy csak idõ kérdése és el fognak szabadulni az indulatok. Hát néha elszabadult olyankor történt valami majd leült a film. A film vontatott , néha felpörög majd ismét jön az unalom. A szélsõséges emberi viselkedés bemutatása ami eladja a filmet, de aki valami pluszt is vár az csalódni fog.
8/10
lacee83 2013 jan. 20. - 00:58:11 8/10
(7/120)
Az imdb pontszáma alapján különöset nem vártam, de mivel az itteni hozzászólások pozitivan értékelték a filmet én is megnéztem. Nekem is tetszett különösen a színészek játéka és a hangulat. A történet 1-2 helyen eléggé sántít. (pl a vegyvédelmi ruhások viselkedése) De a film hitelesen adja elõ mi történik ha a társadalmi normák megszûnnek és a túlélésért az emberbõl elõtör az állati ösztön....8 pontot simán ér. A vége meg hát elfogadható olyannak amilyen hiszen a film bemutatja amit szeretne, az emberi viselkedést egy ilyen szituációban. Az hogy mi történt a világgal lényegtelen.
10/10
tamast2 2013 jan. 19. - 16:42:36 10/10
(6/120)
A mindenségit neki!!!! Ez nem semmi film volt. Nagyon durva! Még ennyire beteg filmet nem láttam esküszöm! Nagyon jól játszotta a szerepét mindenki, nagyon jó volt a zene is és az a hangulat.... Hihetetlen! 10 pont!
10/10
tibaircsi 2013 jan. 04. - 14:46:20 10/10 Előzmény Sparks72
(5/120)
eléggé azt sejteti a vége, h lesz ennek folytatása....ásetleg nincs infója vkinek, h MIKOR? :D
9/10
o-l-i 2012 dec. 12. - 12:34:52 9/10
(4/120)
Egyik ismerõsöm mesélt a filmrõl, gondoltam megnézem, szeretem ezt a túlélõs, apokalipszises témát. Teljesítette amit vártam tõle, kihozott belõlem undort, még majdnem könnyeket is, és persze hálát, hogy arany életünk van, egy ilyen kiszolgáltatott helyzethez képest. Elég jó színészi alakítások, és végre vannak fordulatok is, nem az a tipikus halálozási sorrend lép érvénybe. Nem találok benne hibát igazából, logikus volt, az üzenete is érthetõ: hiába okostelefon, meg hightech, meg életvezetési tanácsok, jóga, társadalmi szolidaritás ; mind állatok vagyunk, ha olyan helyzet adódik. Két dolog érdekel minket, táplálék, meg szex. Tényleg csak erõs idegzetûek nézzék meg, mert azért nagyon felkavaró az ilyen, és rányomja az egész napra a bélyegét. Maga kategóriájában jó film nagyon. Egyedül azt sajnáltam, hogy nem igazán derült ki, hogy mi is történt, mi volt ez a katasztrófa. 9/10
7/10
Sydneyke 2012 nov. 25. - 13:58:01 7/10
(3/120)
Ó igen, kis esti borzongás.

A sztori a következõ:

New yorkban vagyunk.
Egy fiatal nõ néz ki az ablakon rémülten, majd egy kéz megragadja és menekülnek.
Az egész épület lakói egymást taposva rohannak, amikor észlelik,
hogy kint sem lesz sokkal jobb a helyzet így megindulnak lefelé.

Ott egy óvóhely szerû pincében lelnek menedéket.

Itt kezdõdik a pár szereplõs, zárt helyszínes kamaradráma.

Milo Ventimiglia itt is feltûnik.
Eleinte még azt hittem Õ lesz a kulcsfigura.
Meg milyen jó csávó...



Csúnya mélyrepüléseknek leszünk tanúi.

Roseanna Arquette talán az egyetlen aki már az elején is olyan szarul nézett ki,
hogy nagyon nem volt hová leépülnie. :D
10/10
EliPoison 2012 nov. 13. - 01:52:01 10/10
(2/120)
Durva. Szerintem ha ez megtörténne, mint a filmben... az emberek ugyanígy viselkednének. Pont ez a szomorú. De nem is lehetne többet várni tõlük...

Milo Ventimiglia iszonyat jó színész! Jól hozta az eszelõs karaktert. Ideje volt kibújni a "jó fiú" szerepekbõl. Brutál, hogy megutáltam ebben a filmben. Igazi rohadék karaktert játszik, de jól. ;D
9/10
Sparks72 2012 okt. 15. - 22:22:02 9/10
(1/120)
Huhh! Ez a film nagyon odaver. Nagyon erõsen korhatáros azt hiszem és ne vacsora közben nézd meg. Nem is elsõ randi alkalmával sõt asszonnyal is csak akkor, ha már jól ismeritek egymást, mert lehet az egyikõtök ki akarja majd kapcsolni :)
Ma néztem meg asszonnyal és így 1 óra elteltével is csak jár az agyam és hálálkodom, hogy békében élhetünk és talán sosem kell megtapasztalnunk ilyesmit.
Nagyszerû színészi alakítások, döbbenetes jellemrajzok, naturális jelenetek...
Tényleg szólok, hogy csak akkor nézd meg, ha bírod a horrorelemekkel tarkított filmeket. Ez nem horror film, nem beteg elméjû, csak a szadizmust bemutató mozi, hanem egy igazi dráma a végjátékról.
Nagyon ajánlott érett és befogadó elméknek, akik szeretnék azt hinni (mint én is), hogy ez velünk nem történne meg és mi biztos, hogy emberek maradnánk minden helyzetben. Szeretném leélni az életem ebben a hitben, ámen :)