Téma: Hasonmás

Skyline 2009 okt. 18. - 17:45:18
(39/139)
Nem értem az olyanokat, akik 1-2/10 pontokat adnak a filmekre... ha egy kicsit utánaolvas valaki mirõl is szól a film mielõtt beül megnézni, nagyjából meg lehet ítélni, hogy mire számíthat. Pl ha én szarnak találok egy alapötletet, nem ülök be a filmre! max megnézem késõbb tv-ben. Elõfordul persze h jó alapötletnek silány a kivitelezése, de én olyankor sem 1 pontot adnék a filmre hanem mondjuk 4-5öt. Ekkora pofáraesés csak olyat érhet aki úgy ül be a moziba h azt se tudja mit fog nézni. De az meg is érdemli a kárbaveszett pénzt, szerintem.

A Hasonmáshoz visszatérve, nekem tetszett pedig nem mondhatni hogy odalennék Bruce Willisért. Bár az alapötlet valóban nem a legeredetibb, egyszer mindenképp érdemes volt megnézni. 10/7,5. Engem az gondolkodtatott el leginkább, hogy úgy is befejezhették volna, hogy megmaradnak a robik. Úgy szerintem sokkal "lezáratlanabb" lett volna a vég.
3/10
dartsmester 2009 okt. 18. - 11:41:37 3/10
(38/139)
Roppant gyenge film. 10/3
jikov 2009 okt. 17. - 22:31:01
(37/139)
Megnéztem, sztem nem rossz. Elgondolkodtató. Megjegyzem elég szánalmas világ ez. Egyébként ez már valahol elkezdõdött, épp ez a legjobb példa, hogy itt e fórumban irogatunk egymásnak személytelenül..
De 2054-ben még lesz 1-es Prius? XD Tudom hogy Toyota, de akkor is :))
Ami érdekes volt számomra, hogy a robotok nem estek össze, amikor az operátor lekapcsolta õket, viszont a végén mind összeesett.. Meg amikor a kapcsolatot megszakították még elõtte, akkor a csaj robotját még vígan mûködtette Bruce..
Egyébként ennél a technológiánál hamarabb lesz klónozás.. Meg szervgyártás, kézkinövesztés..
gabecov 2009 okt. 17. - 21:25:29
(36/139)
Megnéztük. Megvitattuk. Megpróbáltunk mindent. Sajnos nem tudtunk elegendõ mentséget felhozni arra a rettenetre, amit a pénzünkért kaptunk. Mit fognak még az "Ámérikáiak" lenyomni a torkunkon? Tisztelem az amerikai filmgyártást, mert nem közpénzbõl gazdálkodik, és sokszor nyújt maradandó élményt a mélyen tisztelt publikumnak, de ez a film biztosan nem lesz kasszasiker. Egyetértek az elõzõkben nyilatkozókkal, miszerint nagyon rövid volt a film, mert az alaptémához képest, amit azért jobban is ki lehetett volna fejteni, szinte röpködtünk az egyik eseménytõl a másikig, kb. egy-két nap leforgása alatt megoldódott az "ügy". A nem-robot-Bruce számomra olyan volt, mint John Malkovich, de ettõl függetlenül megható volt és tetszett az a filmbéli szál, ahogyan vissza akarta kapni a "régi" feleségét. Azzal is egyetértek, hogy ez a film a sikeres elõdök kotyvaléka, nekem is ez mocorgott a fejemben az egész film alatt. Terminátor, Én, a robot, Mátrix. Ennyi. Lopni bûn, és most az alkotók loptak, mert ellopták a jogomat ahhoz, hogy megnézhessek egy jó sci-fit (bár ezt a mûvet sci-finek erõs túlzással nevezném), ellopták a jogomat, ahhoz, hogy ne csalódjak Bruce-ban, továbbá azt a lehetõséget, hogy ne 85 percben mélyüljek el a nyugati-típusú társadalomban élõ egyénre leselkedõ legnagyobb veszedelemre: a magánnyal kapcsolatos problémákra. Köszi, hogy elolvastátok. Uff.
Egy a sokból.. 2009 okt. 17. - 19:05:08
(35/139)
A vélemyényem az,h. nem B.W.-hez illõ a film, ami a karaktert illeti, néhol szinte nevetséges jelenetek jellemzik és mondanom sem kell kiszámitható, de ezt a filmet nem is azért kell megnézni... néhol vészjósló a 'jövõnket' illettõen - csak épp groteszk módon..aki szereti a Matrix-ot és a Sin City-t az 'birni" fogja ezt a filmet is.
4/10
zodes 2009 okt. 15. - 09:35:16 4/10
(34/139)
Tegnap 4-en megnéztük a filmet. Mindannyian nagyon szeretjük Bruce Willist, de most nagyot csalódtunk. Ennyire rossz filmet még sosem láttam tõle. Az alapötlet nem rossz, elgondolkodtató, de a film egészében nagyon rossz! 10/4.
8/10
Rahar 2009 okt. 13. - 12:36:47 8/10
(33/139)
Nekem tetszik ez a film, bár még egyszer nem óhajtom vala megtekinteni. Nincs túl bonyolult története, de azért igyekeztek belerakni néhányt csavart. Nekem Isaac Asimov alapítvány robot univerzumában játszódó elsõ novellák jutottak eszembe errõl a filmrõl, de itt azért annyit változtattak, hogy a robotok nem önállóak, hanem csak és kizárólag emberek vezérlik õket. 10 pontból 8 pontot adtam, bár akár lehetett volna 7 pont. Számomra egyszer nézhetõ, de nem egy nagyon jó vagy kiváló film.
3/10
leves78 2009 okt. 12. - 15:42:30 3/10
(32/139)
Szánalmasan kis stilû és unalmas film volt, "lerágott csont" alappal. Nagyon sajnáltam a rápazarolt idõt...senkinek sem ajánlom.
4/10
pmv34 2009 okt. 12. - 12:18:38 4/10 Előzmény Sárközi
(31/139)
Nos, tegnap láttam...
A trailer izgalmasnak tûnt, de maga a film... az alapötlet jó is lehetne, de a forgatókönyv annyira gyenge, hogy szégyen... csodálom, hogy Bruce (akit egyébként általában nagyon bírok)elvállalta...
Jó történettel ki lehetett volna belõle hozni sokkal többet is...

4pont
Sárközi 2009 okt. 11. - 20:16:47
(30/139)
Tegnap néztük a filmet öten haverokkal! Egyöntetû véleményünk, hogy életünk legrosszabb filmje volt, és nem lehet mondani hogy mindenben egyezne a filmek iránti ízlésünk! Nem értem Bruce hogy adhatja a nevét egy ilyen filmhez! Uncsi, szerintem elég gagyik a "robik" meg maga az egész látvány! A sztori is hülyeség! Nem tudom ha elgondolkoznék az értelmén, milyen tanító célzattal rendelkezne a film!Csak azt bánom, hogy nem jöttem ki 20perc után a terembõl! Nem éri meg a jegy az árát! Borzasztó film! -1/10
Seemann 2009 okt. 11. - 18:49:18
(29/139)
Nem túl nagy volumen..., ennek ellenére nagyon nagy film... , nem tudom mások mit néztek! Az alapötlet zseniális, a kivitelezés is elég jó, ha abban egyetértünk hogy nem kell feltétlenül minden filmet afrikai államok 10 éves költségvetésével finanszírozni.
Rengeteg kérdést felvet, aki hajlamos gondolkodni, ezen film után tornáztathatja az agyát, fantáziáját. Egy percet nem unatkoztam, abszolut nem unalmas. Bruce hasonmása hattalmas:D
Luke Ryan 2009 okt. 11. - 11:59:51 Előzmény Semprini
(28/139)
Elég zûrös a film, de szerintem nem olyan rossz...
7/10
6/10
Semprini 2009 okt. 10. - 17:32:05 6/10
(27/139)
Gratulálok a készítõknek, az ígéretesnek tûnõ alapanyagból sikerült egy szinte végig unalmas és érdektelen filmet összehozniuk (mellesleg hasonlót láttunk már nem olyan régen az Én a robot-ban). Nagyon gyenge közepes.
7/10
Hörcsögg 2009 okt. 09. - 23:51:01 7/10
(26/139)
Okés film volt ez, sok ujdonság, egyszer kell megnézni mindenképp.
10/7
mcsaba1970 2009 okt. 08. - 23:49:15
(25/139)
A kedvesemmel szerdán néztük meg a filmet, és mind kettönk véleménye ,hogy borzasztó rossz film!!
Imádom Bruce-t ,de ezen a filmen õ sem tudott nagyot lenditeni.
A történetnek "se füle se farka", akciók a mai filmekhez képest átlagon aluliak,semmi eredetiséget nem tartalmazott.
Tizes skálán: 4/10
mcsaba1970 2009 okt. 08. - 23:47:53
(24/139)
A kedvesemmel szerdán néztük meg a filmet, és mind kettönk véleménye ,hogy borzasztó rossz film!!
Imádom Bruce-t ,de ezen a filmen õ sem tudott nagyot lenditeni.
A történetnek "se füle se farka", akciók a mai filmekhez képest átlagon aluliak,semmi eredetiséget nem tartalmazott.
Tizes skálán: 4/10
Hawersracz 2009 okt. 08. - 11:01:00
(23/139)
A film összeségében tetszett, bár Jonathan Mostow Terminátor 3-ja után egy kicsit elõre féltem, hogy csalódás lesz. Mostow egyetlen szerencséje itt az volt, hogy a briliáns alapötlet és Bruce most nemcsak a világot hanem a filmet is megmentette egy kicsit, már amennyire lehetett.
A legnagyobb probléma szerintem a film hossza volt ami a maga 89percével rettentõen rövid így szinte semmire sem volt idõ és ezáltal pár jelenet nehezen követhetõ vált. Gyors, jól megkoreografált akció jelenetek sora követi egymást, ám ami ebben a filmben igazán fontos lett volna az a hátborzongató és megdöbbentõ alaptörténet és a mélyben meghúzódó pszichológiai gondok. Napjainkat is meghatározza az elidegenedés folyamata és ez a film ennek a problémakörnek a végét mutatja, ha továbbmegyünk ezen az úton. Szóval a történetet egy akciófilmmé butították és pont az a drámaisága veszett el ami miatt a film után mindenkinek el kellett volna gondolkoznia egy kicsit.
A történetben egy csavar van, amire a készítõk lehet, hogy azt hitték, hogy egetrengetõ lesz, de egyáltalán nem volt az, sõt igen kevésnek bizonyult.
Bruce hozta a tõle elvárhatót, amit mindig is hoz, szóval nem volt csalódás. Rosamund Pike pedig hozta azt az egyetlen arcát amit szinte minden filmjében.
Végsõ konklúzióként a film szórakoztató, viszont a kollektív elgondolkodtatás helyett csak azokban ébreszt gondolatokat, akiknek kevés a felszínen zajló lövöldözés.
katkunder 2009 okt. 07. - 12:39:07
(22/139)
Nézhetõ film. Alapötlet nem rossz , jobban is kilehetett volna dolgozni a filmet. És Bruce megint megmenti a világot....
Csonger 2009 okt. 07. - 10:54:09
(21/139)
No, a film, mint korábban említettem, jó volt.
A képregényt nem ismerve ültem be rá, így nem volt számomra csalódás. Nagyon ügyesen kivitelezték a "tökéletes" világot. Még a háttérben levõ statiszták is makulátlan bõrû, tökéletes alakú és kicsit robotos mozgású emberek voltak. Erre nagyon odafigyeltek. És érdekes volt látni, hogy a szurrogátumot irányító operátor valójában hogyan is néz ki. :)
Furcsamód a filmbemutatóban levõ jelenetek közül nem mindet láttam viszont a vásznon. Bírom, amikor még a film végleges elkészülte elõtt nyomatják a trailereket.. :D
A következõ dolgokat nem értettem meg (túl gyorsan pörögtek a feliratok, és a neveket sem sikerült mindig azonosítanom):
SPOILER-ek is lehetnek mostantól!
szóval:
1. Mi volt a jelentõsége a lelõtt katonáknak? Miért kellett megvizsgálni õket, és milyen következtetéseket vontak le?
2. Az öreg, aki ezt a világot megalkotta, miért akarta visszacsinálni?
3. Miután Bruce kolléganõjének hasonmását már az öreg irányította, mi volt az, amit a kocsiban csak Bruce-tól tudott meg a kocsiban? Szóval mit kellett Bruce-nak ott a laptopon kiderítenie a fegyverrõl?
4. A titkos fegyver hogyan jutott Bruce fõnökéhez?
5. Bruce mibõl jött rá, hogy a fõnöke bízta meg a motoros csávót a gyilkossággal?

A fenti kérdésekre nyilván ott van a filmben a válasz, csak meg kéne néznem mégegyszer. Sajnos elsõ nézéskor tényleg nagyon gyors volt nekem a film. Talán szinkronizálva kellett volna megnéznem?

Az alábbi kérdések pedig már csak kötekedések:
SPOILER
Ha a robotmentes övezet vezetõje is egy robot, akkor õ hogyan töltötte magát? Hiszen az övezetben nincs töltõ, mert robot sincs elvileg. Láttam a Próféta-testeket az öreg házában, de az a ház nem a robotmentes övezetben van. Ha mégis csak ott töltõdik a Próféta, akkor utána hogyan jut el észrevétlenül az övezet-beli kis lakókocsijába? És mit csinál addig, amíg az öreg épp nem õvele "foglalkozik", hanem a többi szurrogátumával? Mi van, ha az õt embernek hívõ követõi épp valami fontosat akarnak neki mondani? Hiszen õt mint fõnököt, nyilván azonnal informálniuk kell az eseményekrõl. Egy darabig kopogtatnak a lakókocsi ajtaján, és feladják?
És egyáltalán, attól még hogy az övezet robotmentes, miért kell rögtön lepukkantnak lennie? Robotok nélkül már nem is lehet legalább a mai színvonalon élni?
4/10
kekszon 2009 okt. 07. - 09:22:16 4/10
(20/139)
Huhhh, ez nagyon gyenge volt, 4/10. Alapötlet nem is lenne rossz, de unalmas, kiszámítható, rendkívül gyenge szinészi teljesítményekkel, mintha az egész film csak nyûg lett volna mindenki számára...