1/10
akos015 2012 szept. 25. - 14:13:48 1/10
(55/175)
Ilyen filmhez még a nevemet se adnám!!! Komolyan mondom, hogy egyre pocsékabb horrorokat készítenek el, bár avval se tévednék sokat, ha azt írtam volna, hogy egyre pocsékabb filmeket készítenek! A filmre maga a szégyen jelzõ kitûnõen megfelelne! Régebben nagyon szerettem a horrorokat, de ahogy nézem az új kínálatot, egyre inkább el megy tõle a kedvem, hogy berakjak a lejátszóba egy egy újabb filmet. Aki nekiállna esetleg megnézni ezt a szennyet, az megfelelõen fogja tapasztalni, hogy többet fog nevetni a filmen, mint borzongani,.. és fogni a fejét, hogy WTF...Értékelhetetlen a film, és még az IMDB értékelést se értem, hogy mi szerint kapta azt a bizonyos magas pontot..
Andy3 2012 szept. 25. - 05:23:40
(54/175)
Hát... egynek elmegy a film. Meg lehet nézni, de amennyire istenítették, ahhoz képest gyenge! Legalább is én sokat vártam tõle xD Na meg ha jól emlékszem,

SPOILER!

40 perc után halt meg a szõke csaj, aki az elsõ halott volt a filmben... az elsõ fél órában én például unatkoztam, annyira nem történt semmi :D

SPOILER VÉGE!

A sok különféle lény miatt meg egy-két jobb jelenet miatt legyen 6 pont, az is csak jóindulattal^^" Persze ízlések és pofonok!
10/10
Grimmpeace 2012 szept. 25. - 05:01:21 10/10
(53/175)
Mindenek elõtt ki kell jelenti,hogy ez a film NAGYON JÓ, de erõsen RÉTEG FILM. Az igazi horror-rajongóknak nagyon jó szórakozást nyújt,letesztelheti mindenki,hogy mennyire van otthon a rettegéses mûfajban^^ Ami viszont minden réteg film rákfenéje,hogy nem kis elõismeretet igényel. E nélkül, ahogy sokatoknál olvastam, katyvasznak tûnik sajnos ez a remek film.

(Nem teljesen spoiler jön, ha nem láttad a filmet, szerintem akkor is nyugodtan olvasd el, de rend a lelke mindennek!^^)

SPOILER!!!! Elsõ "olvasatra" a film nekem is furcsa volt. Klisé klisé hátán, jaj ige a fiatalok mennek a hegyekbe, mogorva benzinkutas, leéllt benzinkút,a sportos, a ribanc, a füves bla bla... Aztán jött a nagy hoppá!!! Amikor megérkeznek a házhoz. Ilyen leélt házba hol a francba menne be épeszû ember? Hát a "Gonosz halottban"!!! Vagy itthon ismeretes még az "Erdõ szelleme" címen is, ami késõbb a Necronomiconnal vagy "Sötétség seregével" az egyik alap klasszikus fantasy/horror trilógiává nõtte ki magát, és megkaptuk Asht,mint a láncfûrész kezõ rémirtót. Szóval ránéztem a házra, és ez egy az egyben a Gonosz halott erdei viskója. Várjál már, a benzinkút a "Texasi láncfûrészes mészárlásban" néz így ki, ráadásul a köpködõs kutas is...Ezek a karakterek direkt klisé karakterek, mert a klasszikus horrorban mindig õk vannak jelen!(A hõs, a hõsnõ, a bolond, a védtelen nõ, az intellektuel. Ráadásul a karakterek hordoznak még magukban sok más, késõbb elõtérbe kerülõ jellemvonást, ami a horrorban sosem jellemfejlõdés, hanem egy hirtelen pálfordulás, de errõl majd még késõbb.Ráadásul a kocsi oldalán ott van a "Scooby-group" felirat...Szóval innentõl kezdve volt érdekes a film! A ház alatti pince olyan volt ,mint egy össz-hollywoodi horror film kellékes raktár. Nem gyõztem a szemem kapkodni. A furcsa szerkezetû gömb nem enyhe utalás a "Hellraiser" kockájára például.A másik srác egy zenedobozt nézeget, amivel a "Music box" démonát, a körbefog-arcú ballerinát lehet megidézni. A nyaklánc Poltergeisteket idézett volna, a füves srác pedig a klasszikus Farkasember idézõ kellékeket nézegeti. Ó igen, ha megfújod a kagylót megidézed Merment, a mocsári szörnyet.A naplós felolvasás szintén a Gonosz halott felidézése, ahol Ash barátnõje elõször olvas bele a kísérteties professzor naplójába, és szabadítja el a démonokat. A film innentõl kezdve minden apró jelenetével idéz, utal más remekekre. Sõt, egy mondat elejéig még a Szellemirtók halálválasztós jelenete is ("mi választottunk magunknak halálnemet"), és persze késõbb Sigourney Weaver is feltûnik. Amikor második alkalommal lejutnak a pincébe, a kínzókamra az eredeti Amityville ház alatti kínzókamra "makettje" ahol indiánok élve marcangolásával megidézték a ház késõbb nyughatatlan démonát. A film vége pedig igazából egy hatalmas nagy fejkapkodás a horror ínyenceknek. A ház általános struktúrája idézi a Kocka felépítését. A fekete srác halála egy az egyben megegyezik a Texasi láncfûrészes mészárlás ,már új, Jessica Bieles remakjének az extended cut verziójának befejezésével. Ami mellékesen jobb,mint az eredeti végkifejlet... A tóból kimászós jelent színhelye lehet ismerõs volt sokaknak, mert a "Péntek 13" mészárosa Jason is itt szokot kimászni, a leginkább a "Freddy vs Jason" hangulatát idézõ stégre.Ha láttad a "13 kísértet" címû filmet, akkor biztos ráismertél a szellemtárolóra, ahol a befogott rémségek laknak egymás mellett igaz? Üveg fal, kocka terem, sõt! Késõbb még ha figyel az ember, a szintén a 13 kísértetben használt szemüveg is elõkerül egy villanásnyira! A cellákba zárt kísértetek már szerintem nem csak a horror fanatikusoknak lehettek ismerõsek. A fejében körfûrészt viselõ rémség az extasy tág pupillákkal a "Hellraiser" fõ cenobitája, "Pinhead". Újra itt a Musix box ballerinája, és feltûnik a"Hívatlanok" vagy "Strangers", Liv Tyleres horror film maszkos szadista családja is. Közben persze japánban nem sikerül a Samara cameo megölése, ami utalás a "Körre". Az amerikaiaknál nem csurog le a vér a "Penge" vércsatornáin, és hiába libben be a képbe egy rövid jelenetre a "Buffy a vámpírok réme" Tom Lenkje,már ez sem segít. Egyébként az egész laboratórium a föld alatt szintén a Buffy utózöngéje. Bár ha figyelmesebb az ember érezni azért erõsen a "Videodrome" hatását, az egész alapkoncepció pedig, a filmet készíteni a pokolnak, fogadni a túlélõkre, ez mind-mind egy az egyben a "Teledili" vagy "Stay tund" pokoli stábjának a mása. A film zárójelenete pedig nem nyúlik annyira messzire,kicsit ki is lóg a sorból, de ha láttad a "Titánok harcát", akkor ismerõs lehet a dolog. Ó, és hogy mi volt az a kupola az erdõ körül? Szintén kilóg, de ha olvastad Stephen King "A búra alatt"-ját, akkor nem lepõdsz meg^^ SPOILER!!!!!!!

Szóval ez egy remek film, nagyon kellemes tisztelgés az elmúlt 20-30 év, vagy akár még több, horror fanatikusai és filmjei elõtt. Vsizont tényleg tagadhatatlan,hogy nem kis alapozásra van szükség hozzá,hogyha mélységeiben szeretné az ember élvezni a filmet. De szerintem még egy te.jesen átlag mozinézõnek is okozhat WTF felismerõs pillanatokat. Én csak ajánlom mindenkinek, a hozzám hasonló horror geekeknek pedig egyenesen kötelezõ darab!
1/10
11messi87 2012 szept. 24. - 15:08:01 1/10
(52/175)
Ez minden csak nem horror :D
Rég nevettem ennyit. Katasztrófa ez a "film"...
Sekypapa 2012 szept. 24. - 11:35:06
(51/175)
Ma néztem meg, nem voltam elájulva. Eleje nagyon unalmas, aztán kicsit nézhetõbb. Nálam 10/4 maximum
6/10
_Freddy_ 2012 szept. 24. - 11:23:44 6/10
(50/175)
Tegnap megnéztem. A környezet tetszik. A szereplõválasztás jó. Egyedül a történettel nem vagyok kibékülve. Oké, hogy nem magyarázzák meg hogy a lények mégis hogyhogy léteznek és hogyan fogták be õket meg hogyan csinálták meg azt a pajzsot. Meg mi az hogy egy valóságshowt csinálnak úgy hogy alattuk vmi istenek vannak meg õk is ottvannak és akkor ezzel szórakoznak...semmit se magyaráznak meg...csalódtam benne, de annyira nem volt rossz.
6/10
offtopic
_Freddy_ 2012 szept. 23. - 12:30:47 6/10
(49/175)
ideje lenne már a címét átírni magyarra :D
5/10
bencimackó 2012 szept. 15. - 16:18:19 5/10
(48/175)
elképesztõ megosztó film,van aki szerint szart sem ér,van aki az egekig magasztalja,szerintem ez egy igencsak közepes film,ami végig szórakoztató,bár másnap már az ember nem emlékszik rá(én konkrétan szinte semmit nem tudok felidézni,pedig 2napja láttam)az volt az érzésem(mint mostanában m.night shyamalan-nál) hogy végig csattanóra van kihegyezve,és az álleesõs befejezés teljesen elmarad.Egyszernézõs
9/10
Dean88 2012 szept. 11. - 23:20:18 9/10
(47/175)
Ez állati volt !!! A pofám leszakad. :D Igazából egy agyatlan baromság, de akkor is olyan vérpezsdítõ a megszokott "horrorfilmekhez" Képest, hogy az eszméletlen. Le a kalappal az írók elõtt. Mindenképpen érdemes megnézni. Élveztem, hogy nem a megszokott séma szerint haladt a film, hanem olyan volt mintha bármi megtörténhetne. :)
András1992 2012 szept. 07. - 12:21:50
(46/175)
Én nagyon szenvedtem a film alatt. Nem fogom szerintem soha megérteni, hogy miért kap magas pontszámokat ez a film és miért vannak ennyien oda érte. Láttam már jó pár horrort, igaz nem a kedvenc mûfajom.
Amit én láttam a filmben: iszonyatosan rossz színészi játék, nagy részben tipikus horror sztori, más részben pedig kidolgozatlan értelmetlenség. Nagyon sok kérdés merül fel a végén, úgy gondolom felületesen van megmagyarázva az egész. Talán ha kidolgozták volna jobban a történetét, és normális színészeket szereztek volna, jó lenne a film. Nálam 3/10 a film.
Ha már a horrornál tartunk érdemes megnézni az Utolsó ház balra címû filmet. Nem kell egy horrorfilmbe ezerfajta szörny, hogy jó legyen. Az Utolsó ház balra nem tipikus horrorfilm, a horrorok közül szerintem kiemelkedõ, szép képi világú és néhol már mûvészi alkotás.
6/10
KittuS_ 2012 szept. 06. - 23:41:54 6/10
(45/175)
Az alap sztoriból egy sokkal de sokkal jobb filmet is ki lehetett volna hozni...
10/10
Yarner 2012 szept. 03. - 16:46:02 10/10
(44/175)
Köszi, megjegyzem, bár ahogy a fórumját elnézem, az a film egy kicsit durvább, mint amit én alapból szeretek...
5/10
k11zoltan 2012 szept. 03. - 16:31:26 5/10
(43/175)
Spoiler!

"A technikusok közönye és az irányítóközpont munkahelyi környezete kifejezetten hátborzongató ellenpontja a darabolós kliséhorrornak."

Ha tetszenek az ilyen dolgok, nézd meg a Mártítok címû filmet!
10/10
Yarner 2012 szept. 03. - 16:27:45 10/10 Előzmény lucikam
(42/175)
Olvasd el az írásomat/válaszomat a 40-es bejegyzés alatt!
10/10
Yarner 2012 szept. 03. - 16:27:19 10/10 Előzmény k11zoltan
(41/175)
olvasd el az írásomat/válaszomat a 40-es bejegyzés alatt!
10/10
Yarner 2012 szept. 03. - 16:26:45 10/10 Előzmény pillangókisasszony
(40/175)
ld az írásomat/válaszomat feljebb, a 40-es bejegyzés alatt!
10/10
Yarner 2012 szept. 03. - 16:25:08 10/10
(39/175)
pillangókisasszony, lucikam, k11zoltan, többiek!
Az a ti problémátok, hogy csak a rémisztgetést vártátok, de figyelni már nem figyeltetek oda. A film pedig nyilván nem egy magától értetõdõ darab, egyszerre horror és nem, önreflektív (gyk: önmagát egyben kívülrõl is nézõ, önmagát is kommentáló) meta-film, mûfaji paródia és ironikus tiszteletadás a slasher horror mûfaja elõtt. Teljesen mást kínál, mint egy Fûrész, Halloween vagy akár egy Sikoly film. Na akkor pár útmutató, mit is kellett volna észrevenni:

VIGYÁZAT SPOILEREK!!


- A film fogja a legalapvetõbb tábortûz mellett mesélõs horrorsztorit, ami kb minden slasher alapja: kis csoport fiatal elhagyatott helyen, baljós jelek ellenére, felébreszt valami szörnyûséget és mind odavész - változatos módon, szörnyû szenvedések és rettegés közepette. A csoportban megvannak az archetipikus figurák, és nagyjából azt is lehet tudni, kik fognak elsõre meghalni (már a Sikoly is erre épített) Ezt a sztorit nézzük újra és újra évtizedek óta, minden évben. A gonosz pedig mindig visszatér, ha más nem, más történetben, de a lényeg mindig ugyanaz.

Joss Whedon (forgatókönyvíró) innen indít: az érthetetlen alaphelyzetbõl (kik azok az irányítóteremben és miért csinálják ezt? minden nézõnek forog az agya, elméleteket gyárt a film elsõ felében) lassan kiderül, hogy egy õsi rituálét játszatnak újra a fiatalok manipulálásával, hogy a vérükkel megnyugtassák az alvó Õsi Isteneket, akik máskülönben felébrednek és elpusztítják a világot. Mindez a legmagasabb szinten, állami pénzbõl, nemzetközi összefogással történik, emberemlékezet óta.

A technikusok közönye és az irányítóközpont munkahelyi környezete kifejezetten hátborzongató ellenpontja a darabolós kliséhorrornak. Nem pszichopaták, nem szadisták, nem velejéig gonosz démoni figurák állnak a szörnyûségek mögött, hanem fehér inges technikusok, családdal, gyerekekkel, és egy fontos munkával. Amikor az elsõ gyilkosságnál (addig igazán nem is hisszük a vidámságukat látva, hogy komoly lehet az ügy) lehervad az arcukról a mosoly egy percre és elmormolják a kötelezõ imát az Isteneknek, igazi vérfagyasztó pillanat.

Ugyanakkor van még egy réteg a film mögött - ez pedig a horrorfilm készítés maga: miért követeljük mi, a nézõk újra és újra, hogy elmondják nekünk ezt a történetet? miért akarjuk újra és újra végignézni a szereplõk brutális elpusztítását? Miért élvezzük a szenvedésüket? A technikusok maguk a film alkotói is: széles eszköztárral biztosítják, hogy a film/történet pont olyan legyen, mint amit az arctalan tömeg követel, hogy a szereplõk éppen úgy szenvedjenek és haljanak meg, ahogy azt a mûfaj elõírja.

Még ha szeretnének valami mást is csinálni, a kezük sok esetben meg van kötve: ha zombinak kell lennie (mert most az a trendi), akkor zombi lesz a szörny, hiába vágyna az irányító valami egzotikusabbra.

És igen, mindeközben a film rettentõen vicces is de minden mosoly mögött ott a félelem vagy a keserûség is (zseniális, ahogy a technikusok szopatják az õrült fanatikus benzinkutast, a sellõférfin végén fenyihogtam a röhögéstõl).

Kb. ezért tartom hatalmas filmnek. Úgy tiszteleg a horror elõtt, hogy közben ki is figurázza és megkérdõjelezi a létjogosultságát, beszél az alkotás folyamatáról, de közben egy kerek, élvezhetõ történettel is elõáll. percenként jönnek a mûfaji utalások, idézetek, a szörnyek többsége is utal a mûfaj nagyjaira. Fontos film, de nem a röpke szórakoztatás volt a célja.
5/10
k11zoltan 2012 szept. 01. - 22:38:57 5/10
(38/175)
Sajnos nem jó a film!

Vártam nagyon, de csalódtam benne. Nekem a horror arról szól, hogy legalább 1-2-szer megijedek benne.
Itt? A nagy semmi.
Egy értelmetlen hülyeség lett.

Az imdb az amerikai idiótáknak való, akiknek az agya semmit nem tud felfogni.
Itt az 5.8 reális.

Adok rá egy 5-öst.
10/10
tomcsi95 2012 aug. 31. - 16:13:29 10/10
(37/175)
Fantasztikus film, rengeteg meglepetéssel!!! Eszméletlenül tetszett van benne rendesen fantázia!
Megérdemli a maximális pontszámot 10/10!
10/10
Neovajda 2012 aug. 31. - 00:03:45 10/10
(36/175)
Érdemes csekkolni az imdb-t is (horrorok közt nagyon magas átlagot kapott). Itt sajnos érthetetlenül alacsony a "pontszáma". valószínû, hogy amiatt, hogy nem objektív, hanem szubjektív az értékelés. De mondjuk ezek a fórumok erre vannak. Részemrõl a 2010 utáni horrorok között toplistás. Mind a technikai háttér, mind az alakítások miatt (különösen a gyepvasutas) eleve "minõségi" filmgyártmány, de ha egy picit odafigyelünk, akkor azért olyasmi filót is tartalmaz, amelyet igen nehéz ennyire nyersen-jól kifejezni.

Bravo 10/10.