Cordelia 2011 jan. 19. - 18:33:51 Előzmény isogabi
(82/122)
voltak olyan bevillanások, amikor kételkedtem, de nem, nem Andy Garcia volt az:D

Az aki volt (Mark Strong. Hol láthattam eddig?) remekül játszott. Talán miatta megnézem még egyszer a filmet.
Cordelia 2011 jan. 19. - 18:31:31
(81/122)
valóban, csak így tudták lépre csalni, igazad van:)

A Syriana-t moziban láttam és miután megnéztem, elmondhatom, hogy jó film, tetszett, de másodszor tényleg nem nézném meg. Nem úgy, mint a Hazugságok hálóját. Szerintem jó feszültre csinálták a filmet, mindennek jelentõsége van.
9/10
szisz9 2011 jan. 19. - 14:00:13 9/10 Előzmény Cordelia
(80/122)
Szerintem nagyon fontos volt a szerelmi szál, mert a lányon keresztül tudták a végén lépre csalni Capriót, ezzel vezetett el mindenkit a terrorista vezérhez. Egyébként nagyon tetszett a film, sokkal érthetõbb,és izgalmasabb, mint a szintén közel-keletes Syriana. Azt a felénél feladtam. DiCaprio szokás szerint zseniális.
isogabi 2011 jan. 02. - 22:45:24
(79/122)
Én is azért jöttem fel a portra, hogy megnézzem, tuti nem Andy Garcia játszik-e a filmben. :)
7/10
IIIdOMINOIII 2010 dec. 18. - 23:02:10 7/10
(78/122)
Ez volt az elsõ film amit egy port.hu-s fórumozó ajánlott be nekem.
A Tégla kapcsán került szóba a Hazugságok hálója...Én talán inkább a Véres gyémánthoz hasonlítanám.Valószínûleg a hasonló környezet miatt.

Látom itt már többen is említették ezt a három filmet,nálam a sorrend így néz ki(a legjobbtól kezdem):
Tégla -> Hazugságok hálója -> Véres gyémánt

Nemvolt ez rossz.Talán ha egy kicsit több akció lett volna
belepréselve a két órás játékidõbe, akkor teljesebb filmélményt tudott volna nyújtani(szerintem).
Úgy vélem a film leghálásabb karakterét Mark Strong kapta, nagyon hatásos volt minden jelenetben.
Sosem értettem hogyan futhatott be ez a Russel Crown nekem olyan semmien,no mindegy.

Értékelés: 10/7 Unalom faktor: 7%
Cordelia 2010 nov. 23. - 13:47:37 Előzmény wiliwonka
(77/122)
ez a film a "szerelmi szál" nélkül is jó lett volna. Gondolom, azért írták mégis bele, hogy di Caprio karaktere valahogy megmagyarázza az ebédnél országa agressor szerepét a közel-keleten.
Cordelia 2010 nov. 23. - 08:07:00 Előzmény horas
(76/122)
Remek film. Nem hittem volna, hogy Ridley Scott ezt a mûfajt is szereti.

Amikor Mark Strong figuráját néztem egyre csak az járt az eszemben: ez az Andy Garcia most nagggggyon jót alakít :D Õ volt a legjobb.

Di Caprio-t egyáltalán nem szeretem, de kiváló színész, kétségtelen. A Téglában is nagyon jó volt.

Biztos véletlen, de felröhögtem, amikor olvastam a stáblistát és látom, hogy az executive producert úgy hívják, hogy "Michael Costigan".
10/10
Ford Mustang 2010 okt. 23. - 18:23:54 10/10
(75/122)
Nagyon jó kis akciófilm, DiCaprio jól alakít, a történet és a forgatókönyv is jó, 10/10
10/10
Norbi4 2010 okt. 15. - 00:03:53 10/10 Előzmény horas
(74/122)
9/10
horas 2010 aug. 04. - 21:26:55 9/10
(73/122)
"Egy ismeretlenebb színész alakításában senkit nem hatott volna meg magyaráz az a pali a gyerekzsúrról,de így,hogy Crowe játszotta a figurát magunkban tudta az ember,mhogy õ biztos valaki."


Egy relatíve ismeretlenebb színész alakításában
senkit nem hatott volna meg mit magyaráz a dagadt senkiházi pali a gyerek-zsúrról,de így,hogy Crowe játszotta a figurát magunkban,tudtuk,sejtettük,hogy õ biztos valami fontos emberke vagy valami olyasmi.
9/10
horas 2010 aug. 04. - 21:21:35 9/10 Előzmény wiliwonka
(72/122)
Igen a szerelmi szálon nagyon érzõdött,hogy "muszály" a filmbe mert borzalmasan átlátszó és összecsapott lett,de lényegtelen mert a cselekmény böven elvonta errõl a kis hibáról a figyelmet.

DiCaprio az aki szintre jelenetrõl jelentre hozza azt amit az elözõ X filmjében,ugynaz a karakter mint a Téglában meg a Véres Ggyémánt-ban.

Russel Crowe személye a karakter hitelessége miatt kellett,mivel eléggé se ize se bûze és kevés szerepe van a figurának egy olyan ember kellett akinek van tekintélye renoméja a nézõk körében.Egy ismeretlenebb színész alakításában senkit nem hatott volna meg magyaráz az a pali a gyerekzsúrról,de így,hogy Crowe játszotta a figurát magunkban tudta az ember,mhogy õ biztos valaki.

Mark Strong(Dimitar Berbatov és Andy Garcia keveréke)egyébként télleg kurva jó volt.
9/10
horas 2010 aug. 04. - 21:08:01 9/10
(71/122)
Nagyon jó film.Maga stílusában üt.
Bonyolult de követhetõ.Lényegesen jobb filmje DiCaprio-nak mint a Véres Gyémánt meg a Tégla.
Egyre jobban kezd karakter színésszé válni ennek a három filmnek a fõszerepét akár ugyanaz a fiktív fiugra is lehetett volna a fõszereplõje egy az egyben ugyanazt alakította.
Nekem nagyon tetszett pedig az ilyen tipikus CIA,FBI-ügynék-kém butyuta filmek nem érdekelnek de ez télleg ütött.Nem tudtam kirendezte,de láttam az egész filmen,hogy ez valami angyon komoly szakember mûve stílus alapján Tony Scott-ra tippeltem,de a bátyja Ridley volt az elõ követõ.:)Neki ennél lassab sodrású filmjei vannak,de ezek szerint tud ilyet is.Télleg jó ajánlom mindnekinek aki szereti a kicsit figyelõs akció filmeket.
9/10
8/10
Kuznyecov 2010 aug. 03. - 18:30:46 8/10
(70/122)
Attól, hogy még Caprió nem a legjobb filmje, én szeretem. Mármint Capriót.:)
Russel C. pedig ilyen szerepet kapott. Ezt pedig tökéletesen eljátszotta.
Bountyhunter 2010 aug. 02. - 15:34:22 Előzmény wiliwonka
(69/122)
;)
wiliwonka 2010 aug. 02. - 00:00:28 Előzmény Bountyhunter
(68/122)
Nem vagyok tehetségesebb színész vagy jobb rendezõ, egyszerûen én vagyok a nézõ, akinek, ha nem tetszik a film akkor ideírom a véleményemet. Ki mondta, hogy jobb filmet rendeznék. ehh... Meg amúgy se tudnám kifizetni Crowe meg DiCaprio tiszteletdíját. :)
Bountyhunter 2010 júl. 31. - 19:33:49 Előzmény wiliwonka
(67/122)
Bezzeg ha rád bízták volna a forgatókönyvet meg a rednezést. Pfff...
Bountyhunter 2010 júl. 31. - 19:32:24
(66/122)
Az utóiratomon nem kell megsértõdni ;)Nem akarok én vitát szítani.
Bountyhunter 2010 júl. 31. - 19:31:51
(65/122)
Nagy film. Mondjuk 3 ilyen színésszel, és ilyen rendezõvel, várható volt.Izgalmas története van. Tényleg egy jó film. Nálam 8/10
"-Megszerettem a Közel-Keletet."
"-Senki sem szereti a Közel-Keletet, nincs benne mit szeretni."
:D

ui:Mi baja van itt vele néhány embernek.Russel Crowe ghyenge. Ugyanmár! Ha akarna se tudna gyengén játszani. Csakhát van aki ilyenkor marha nagy filmes szakembernek érzi magát ;)
wiliwonka 2010 júl. 18. - 15:41:02
(64/122)
Egy nagyon komoly akciókrimit akartak szerintem csinálni a készítõk, de rohadtul elrontották. A "szerelmi szál" szinte már komikusan erõltetett volt. DiCaprio-t jó színésznek tartom mégis Hani (Mark Strong)karaktere volt az egyedüli ami jól volt eltalálva. Russel Crowe meg abszolút csalódás.
Koalanyuszi 2010 jún. 11. - 11:17:59 Előzmény csibu
(63/122)
Russell Crowe-nak vajon miért nem Rátóti Zoltán volt a hangja? Miután háromszor leszinkronizálta zseniálisan. Többek között az "Egy csodálatos elme" c. filmben. Ilyen minõségû munkát Rátóti Zoltán nagyon is tud csinálni, Kõszegi nem. Miért nem õ? Miért ez az unalomig erõltetett szar Kõszegi Ákos? Vagy csak én vagyok egyedül, aki unja és utálja? Hevér Gábor viszont nagyon ügyes és nagyon passzol DiCaprio-hoz.