2/10
Cirdan 2010 júl. 27. - 20:24:27 2/10
(86/106)
Egyetértek veled ami a felsorolásod melletti kommenteket illeti.
Szerintem az elsõ rész után még a sorozat ami jó volt , a többi...
Ezt az 5. részt is csak azért szenvedtem végig hogy elmondhassam, minden Hegylakó filmet láttam. Kár érte hogy így elcseszték .
4/10
Optimus Prime 2006 2010 júl. 27. - 19:24:02 4/10
(85/106)
Nálunk a TV-be is az a verzió megy, ami DVD-n is kijött? Mert az siralmas.
Nemrég néztem végig mind az 5 filmet.
1. igazi kultfilm
2. teljesen más hangulat, de Mulcahy rajongóknak tetszik
3. gyenge utánérzése az 1-nek, sajnos sok bakival
4. meglepõen jó és pergõ, pezsdítõ színekkel és zenével
5. a sorozat legrosszabb epizódjait is alázza, igazi trash film
compactegon 2010 júl. 27. - 17:17:18
(84/106)
ki van a profilod képén, Vincent Perez?
10/10
Ayrton Corvus 2010 júl. 27. - 13:31:50 10/10
(83/106)
16 éves vagy gratulálok, belenéztél a filmbe és abból neked egy ufó jött le.
Tudod kisfiam 1986 már nagyon rég volt, én akkor láttam elõször a Hegylakó filmet, a szériát 93-ban, te még tervbe se voltál.
Persze ma ismét leadja az elcseszett vágást a film+, az igénytelen szinkronnal együtt.
Netán, ha valakinek szüksége van az eredeti Forrás linkjére megtudom adni, ez egy BDrip ami 98 perc, de ugyanaz, mint a 94 perces változat. A minõsége nagyon jó és eredeti 5.1-es hanggal van ellátva, nem úgy, mint a trágya magyar dvd kiadás.

Nekem ezek vannak meg dvd-n:
Highlander - The Source (94 perc) magyar felirattal.
Highlander - The Source (98 perc)
és a tróger változat amit ma adnak le újra tv-ben 86 perc.
Kakukk76 2010 ápr. 25. - 15:23:05
(82/106)
A legelsõ mozifilmet nagyon szeretem. A második is tetszik, de mint önálló film és nem mint Hegylakó folytatása. A harmadik szerintem tök pocsék volt, pénz szülhette a kényszerképzetet, hogy le kell forgatniuk. A Duncan-os sorozatot kedvelem. A negyedik filmet megcsinálták, hogy összehozzák az elsõ film történelmét a sorozatéval. Szerintem ez szükségtelen volt. Ez az ötödik pedig... nem is tudom... a misztikuskodós oldalát idõnként kicsit erõltetettnek éreztem. Egyrészrõl komoly akart lenni, másrészrõl meg ponyva-hangulatú. Mintha két szék között a földre estek volna... de lehet, csak én szemlélem rossz oldalról. Összességében nem merném azt mondani, hogy rossz film.
10/10
Ayrton Corvus 2010 febr. 04. - 15:08:16 10/10
(81/106)
Nekem nagy kedvencem, amikor Duncan találkozik az Õrzõvel. Amikor elõször láttam a dvd változatot, iszonyatosan dühös lettem, de még most is csak nézek ki a fejembõl. Pont azt a részt vágják agyon, ami szerintem jól sikerült. Az nekem nagyon tetszik, amikor a Guardian visszakérdez "Az a kérdés te ki vagy?"
A másik kedvencem Giovanni gondolatai "Óriási felelõsséget kaptunk. A szabad akaratot."
"Generációk, generációk után követik el ugyanazokat a hibákat."
10/10
Ayrton Corvus 2010 febr. 04. - 08:50:54 10/10
(80/106)
-The Guardian: Helllooo... Macleod... How does it feel to be mortal?
-Duncan MacLeod: Could be worse. I could be you.

-Cardinal Giovanni: I thought God wouldn't let this happen to a true Christian.
-Methos: You know, Giovanni, I saw Christ teach, I saw Christ heal, you, you self centered son of a bitch, are NO Christian!
10/10
Ayrton Corvus 2010 febr. 01. - 16:43:15 10/10
(79/106)
Tisztelt Port Hu!
Kérem írják már át a filmnél megjelent 102 percet, ami már, vagy három éve tévesen van feltüntetve!
A Magyarországon hivatalosan megjelent változat 86 perces.
10/10
Ayrton Corvus 2010 febr. 01. - 11:53:58 10/10
(78/106)
Teljes mértékben igazad van, csak valahogy, az érzésem egyeseknek örömöt okoz, ha belerúghatnak valamibe, és most nem a H5 gagyi változatáról beszélek, hanem, olyan filmekrõl, amik több évtized elteltével is ugyanolyan érzelmeket váltanak ki. Én úgy gondolom William Panzer sokkal jobban szívügyének tekintette a Hegylakót, mint Peter S. Davis, õt jobban érdekelte a film marketing oldala. Lehet, hogy ezt rosszul gondolom, de mindenesetre én nem adtam volna el a jogokat, a remake elkészítéséhez. Vannak filmek, amiket egyszerûen értelmetlen újra megalkotni, szerintem a Hegylakó több generációhoz szól, az én, a szüleim generációja, sõt még a mai fiatalok értelmesebb része, akik csodálattal tekintenek az eredeti Highlander filmre. Lehet, hogy már írtam, de az elsõ Hegylakós élményem a Queen klippje. Abból is fõleg az a jelent maradt meg, amikor a tengerparton fut Connor és Ramirez. Amikor dvd-n nézzem, egybõl eszembe jut a gyerekkori élményem.
judybee 2010 jan. 30. - 16:30:59
(77/106)
Bocsi, ez nem tényközlés volt, csak poénnak szántam. Ennek ellenére ki tudja? Ki lát a jövõbe? Én bizos nem:)
10/10
Ayrton Corvus 2010 jan. 29. - 15:28:13 10/10
(76/106)
Nem a fikázásról van szó, hanem annak a stílusáról, és bocsáss meg, de mi rajongók, már 2007-ben láttuk, nem pedig 2010 januárjában a gagyi szinkronos, szándékosan eltolt vágást. Akit érdekelt, már akkor megnézte. A hozzászólók 95%-a nemhogy ezt a részt, az elsõ négy filmet (na abból is van néhány változat)se nagyon ismeri, de a sorozatot is elvétve látták. Abba gondolj bele, hogy én már 93-ban a német rtl csatornán néztem a szériát, majd a tv3-n, ahol az ötödik évad végét még leadták, majd megszûnt a csatorna, az utolsó évadot a német vox csatornám láttam 99 õszén. Ezzel szemben a magyar rtl 2000 õszén kezdte adni, ez szerepel az Imdb adatbázisába, szánalmas.
Az ötödik részrõl 2003-ban hallottam elõször, majd más fél évig vártam, és semmi. Mivel nem volt állandó internetkapcsolatom így ritkán jutottam hírekhez, de amikor 2006-ban megtudtam, hogy elkészült a film, megörültem.
Neked, mint értõ rajongónak mondom, hogy szerintem, itt az ötödik résznél is lehetett valami hasonló gond, mint a második rész forgatásánál. Nem csak a pénzre gondolok. Nem furcsa, hogy az eredeti változatot Stephen Kelvin Watkins és David Abramowitz írta. A második gagyi változatnál pedig Mark Bradley szerepel.
Szerintem, ha William Panzer még élne, és látta volna reakciókat, biztos ki harcolt volna egy új vágást, esetleg plusz forgatást, vagy csak az eredeti feljavítását, szerintem forgattak annyi anyagot, amibõl meglehetett volna valósítani.
A befejezésrõl pedig csak annyit, hogy az eredeti persze, hogy jobb volt, amikor Duncan úgymond felszáll Annahoz a Forrásba. Anyám szavait idézve "megható" volt. Ezeknek az érzelmi sivár tököknek hiába magyarázod, valamelyik zseni itt lombikbébizett, gondolom magából indult ki. A másik mûvelt zseni pedig angel fiát emlegette, büszke lehet magára, hogy ennyi ész szorult bele, gondolom azt is a mónika show forgatásán szedte össze.
Amúgy csodálkozom a higgadtságodon!
Azért teszem, hozzá vannak rajongók még a világon, lásd azokat a remek rajongói elõzeteseket amiket három éve a youtube-ra felraktak, vagy azt a rajongói videót, amibe Duncan szerepel, Methos hangja azaz a felvezetõ, és a remek háttérzene. Én az indavideóra szinte az összes elõzetest felraktam.
judybee 2010 jan. 29. - 02:11:41
(75/106)
Ne aggógjatok, jön a 6-7 rész, abban majd lesz kis mc. Ha olyan lesz, mint a vámpír kölyök, Angel fia (nekik sem lehetne), akkor az apja ellen fog fordulni.
Dusko 2010 jan. 28. - 20:52:52 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(74/106)
Sziasztok
Nem vagyok rajongó, de azért szerettem nézni a sorozatot. Most megnéztem a filmet. Tényleg ennyi lett a vége, hogy a csajjal összejött és lesz gyerekük. Hát szerintem csinálhattak volna jobb befejezést is, de ez a magánvéleményem, ha valaki nem ért vele egyet az ne hurrogjon le.
AvatáR Gil Maerth 2010 jan. 28. - 17:41:07
(73/106)
a Sorozatban az egyik részben Macleod egyik szívszerelme vetette fel az ötletet, hogy próbálják meg a lombikbébi programot...

próbáltam reálisan elemzeni a filmet- de azt be kell ismerni hogy nem olyan klasszikus mint az 1.Rész.
És sok kívánni valót hagy maga után.
Volt, van és lehet is jobb ennél.
10/10
Ayrton Corvus 2010 jan. 28. - 16:01:04 10/10
(72/106)
Az utolsó évad dupla részeire gondolsz, a "to be" "not to be"?
Angolul részletekbe fent van a Youtube-n. A hugemethosfan feltöltötte.
A New Video Digital az elsõ négy évadot full felrakta a you tube-ra. Az ötödik évaddal problémák vannak, a Prophecy részt kihagyták, pedig már írtam nekik, a Modern Prometheus-t pedig csak félig van fent, azt írták kijavítják, ezzel szemben, az ötödik évad több részét azóta elszúrták, nem lehet meg nézni. A hatodik évadot azóta is töltik.
De Goey 2010 jan. 28. - 15:51:41
(71/106)
Valaki megtudná mondani hogy hol lehetne megnézni a sorozat utolsó részét?
10/10
Ayrton Corvus 2010 jan. 28. - 15:34:52 10/10
(70/106)
Valamelyik zseni megemlítette a power rangerst, na õ ezen szocializálódott, én pedig sajnos, olyan legendás alkotásokon, mint az EL CID, Fekete Tulipán, Jó a Rossz és a Csúf, Három Testõr trilógia, A Púpos, és még órákig sorolhatnám.
Nem tudom mit szólnátok, ha az avatarotokat a holdlakók rajzfilmhez hasonlítanám.
Ha választhatok, hogy mit nézzek meg egy avatart vagy inkább Robert E. Howard hõsét Solomon Kane-t nézzem meg, egyértelmû, hogy Solomon Kane mellett teszem le a voksom. Az legalább nem rajzfilm, és színészek szerepelnek benne.
10/10
Ayrton Corvus 2010 jan. 28. - 15:06:38 10/10
(69/106)
SD 1507
Lenne egy kérdésem a feliratoddal kapcsolatba.
Amikor Giovanni térdre esik, majd fel áll, én idáig azt értettem, hogy I am the one! Én vagyok az egyetlen!
A russian feliratba ez volt, a dvd felirat is ezt írta. A szinkron szintúgy ezt mondta. Találtam ma egy nem túl jó angol feliratot, és abban is ez szerepel. Az biztos, hogy, ha jobb lenne a nyelvi hallásom, már az angolt, és a franciát pazarul beszélném, de sajnos nem az. Na most akkor Giovanni mit mond? I am no one! Senki vagyok!
10/10
Ayrton Corvus 2010 jan. 28. - 14:59:26 10/10
(68/106)
Na errõl beszéltem neked SD 1507 nem olyan rég, majd feljönnek a kis trógerek, és a primitív alpári stílusukba anyáznak, mocskolódnak. Ha nem tetszik ne nézzétek! Nem tetszett a Hegylakó 5 ezen változata rendben, ezt nagyon is megértem, ezzel nincs semmi gond. A másik változat se tetszik, azzal sincs semmi baj, az ti véleményetek. Nekem az a problémám, hogy ezek a kis taknyosok, nem képesek normál körülmények között kommunikálni, gondolom az utcán a kocsma mellett nevelkedtek.
Elõször is minek szólsz, hozzá, ha tök hülye vagy, másodszor a témához nem értesz, harmadszor sátáni gonoszsággal közelítetek az összes hegylakó filmhez.
Leszóljátok ezt a filmet, rendben, nem vagytok rajongók az is rendben, de az már egy kicsit furcsa számomra, hogy a második és a negyedik filmet is lehurrogjátok. Ott van nektek ez a Diesel nevezetû kopasz torzszülött, akiben annyi színészi képesség van, mint a kutyám nyakörvébe. Nézzétek azt, de ide ne írogassatok.
Ez egy Highlander fórum, még akkor is, ha a leggyengébb része. Veletek úgy se lehet értelmesen beszélni, de az értõ rajongókkal, s_ar szó használata nélkül is megtudjuk beszélni mindkét változat hibáit.
AvatáR Gil Maerth 2010 jan. 28. - 12:05:56
(67/106)
C-KATEGÓRIA
ez nem más mint leginkább egy (felettébb feledhetõ) gyenge Sorozat -rész.

Pozitivum:
-Hollós, Constatine-os posztapokaliptika.
-néha jó kis metál-zene.

Negativum:
Elõször is túl sok az új szereplõ. Azok se túl jól felépítve.
-a szituációk hajuknál fogva elõrángatottak.
--valaki túlságosan feltekerte a sötétség gombot. Úgyhogy elég sötét a helyzet végig.
---a film átfordul önmaga paródiájába.
(az Õrizõ a temetõben Once Live Forever-t énekel- NA OTT MAJDNEM lefordultam a székrõl)

---- Hasraütés-szerû a világba manó menés. A látomások ritkán jönnek- akkor se emlitik meg pontosan merre kék menni.
NEM TISZTA!

Mert a
>Csak- úgy- belemegyek- a- nagyvilágba- meg- a nagy- magyar- éjszakába<
címû történet már az ókori rómaiaknak se jött be.
:)))
Így marad a Bíboros féle megállapítás:
"Ennek semmi értelme"

-----A fõgonosz megtervezésénél eldobták a sulykot kissé. KISSÉ NAGYON:

------Megint megvezették a jónépet. hogy a Halhatatlanok megtudják miért is kell levágni -akár- barátaik fejét is .
Ehelyett a halandóvá vált (na ez is érthetetlen) MacLeod Klán bõvül eggyel. WÁÓ! :DDDDDDD
Ehhez elég lett volna egy lombikbébi program (lásd. Sorozat) :))))))))))))))))))))))))))))
A Jutalom = gõgicsélés? :)

És kifordult a jelentésébõl az is, hogy "Csak egy maradhat".

szóval 10/4. De csak a metálzene miatt.