10/10
DarkGirl 2010 máj. 04. - 18:37:45 10/10
(149/209)
Egyik kedvenc filmem. 10/10
10/10
duckshoot 2010 máj. 04. - 15:44:43 10/10
(148/209)
Azért annyire nem kell irigyelni :)
Elég jutányos áron vesztegetik most.
http://www.xpress.hu/dvd/film.asp?FILMAZ=10365
Az extrák az audiokommentten kívül magyar feliratosak és kb. 100 percet tesznek ki legalább.

A karaktereket is szépen bemutatják. Az elf testvéreket is pl. Del Toro az európai nemesekrõl mintázta a családon belüli házasságokat is beleértve ezt vetítette rá arra, hogy könnyen sérülnek lévén hogy ikrek.
A troll piac-ot meg direkt úgy építették meg, hogy egyre beljebb haladva a háttér egy része fokozatosan kisebb lesz így tudtak mélységet adni az egész helynek.
De annyira aprólékos lett hogy Toro mutatott papucsokat amiket a trollok tesznek le egy kis rekeszesszekrényre mikor bemennek asszem a fürdõbe.
Meg hogy van borbély is és a levágott hajat pipába teszik és elszívják. Csontmûves aki csontokból készít disztárgyakat. A sok vezeték meg azért lóg fenn a falaknál mert, ahogy Toro mondta az emberektõl lopják az elektromosságot amiért a föld alá kényszerültek.
A színészek sem gyõzték dícsérni a díszleteket.
Meg voltak azért ötleteik is amiket hozzá tettek a játékukhoz. Luke Goss pl. azt, hogy amikor elmegy beszélni az apjával mielõtt oda megy hozzá letérdel elõtte.
Az angyal azért a kedvenc mert van benne egyfajta felsõbb rendûség ami tiszteletet parancsol. Õ teljes egészében valódi. Az egész jelmezt megépítették. Még a szemeit is a szárnyaiban pedig azt korábban animációval akarták megoldani.
Mondjuk Del Toro nem is akart sok animációt használni csak amennyi feltétlen szükséges volt a lények megteremtéséhez.
Nem féltem a 3. részt biztos kezekben van Guillermo-nál.
Ez olyan kiadás amit feltétlen megvettem volna. Csak a fémdoboz meg a Blu-ray között hezitáltam.
Most a bádog nyert mert nagyon jól néz ki :D
Majd a 3. bekékül nálam is.
10/10
sakit felut 2010 máj. 04. - 14:45:51 10/10
(147/209)
Megvettél egy két diszkes bónusztartalmú HellBoy II- õt ? Irigyellek, milyen érdekes extrákat raktak rá és mennyiért :)

- - *** < S P O I L E R kezdet > *** --

... mi lesz itt a harmadikban, ha csak annyival érdekesebb lesz mint ez az elsõhöz.. kár hogy az elfeknek ezzel leáldozott, örülnék valami hasonló mitikus kultúrának a Föld természetét képviselve .. merthogy valami univerzális háború és dark :) sötétség katasztrófája ébred, ahogy Hellboy is valószínû nagyon megutál minket embereket, az valószínû a kedvenc repedt fejû szemesszárnyú ;D horroristen Halál Angyala lényed szavaiból .. ha emellett a humorát megtartja az nagyon kemény filmet igér

... mondjuk nem biztos hogy olyan jól sikerül majd, de több esélyt látok az X- men- eknéln hogy ezt nem basszák el divatos túlzó hülyeségekkel a trilógia befejezésre, azt ugye valaki más halivudisabb pali is rendezte.. pedig ott is nagyon nagy volt még a második rész !! ! ...

- - *** < S P O I L E R vég > *** --

Bízom Del Toro stíljében és képzeletében, hogy lesznek itt még fura fantázia druidalények, mágia és durva gondolatok a mi világunk tudományos civilizációjáról a harmadikban valami fenomenális egyensúllyal a végkifejletre !
Nem véletlenül gondolkozik rajta már kéthá éve a mester, és ha úgy vesszük még a Faun Labirintusa is a Pokolfajzat történetének bevezetõ történelmi világa > ? ;-` .. .
10/10
duckshoot 2010 máj. 04. - 08:42:59 10/10
(146/209)
.
10/10
duckshoot 2010 máj. 04. - 08:41:35 10/10
(145/209)
Elõtte nap érkezett meg a film. Úgyhogy meg is lett a másnap esti program.
Abban biztos voltam, hogy tetszeni fog. Nem is bántam meg, hogy megvettem. Méltó folytatás teljes egészében, de hát Del Toro-tól nem is lehet mást várni.
Borzasztó mennyiségû idõt és munkát öltek bele. Ez legjobban troll piacban látszik. A legkissebb részletig felépítették. Meg a maszkok és a különféle jelmezek aprólékos kidolgozottsága. Legjobban a Halál angyala tetszett.
És akció film létére mondani valója is van amin érdemes elgondolkodni.
10/10
sakit felut 2010 máj. 03. - 23:23:48 10/10 Előzmény KisCsako88
(144/209)
.. azt viccnek kell felfogni, humorosan is állnak hozzá, nem törödnek vele komolyan... ennyi jár Amerikának, nem kell olyan okos európainak lenni :)
10/10
sakit felut 2010 máj. 03. - 23:19:56 10/10 Előzmény duckshoot
(143/209)
Nem láttad még ? :) Ez a film zseniális, én úgy most nézem egy- két év alatt harmadszor- negyedszer meg. Az elsõ se volt rossz, de ezt elsõre, nagyon nem vártam hogy ilyen jó lesz. Így összeépíteni a régi mítikus fantazi idõket a mai modern fejlett tudományok világának gépezetével nagy rendezés. Ráadásul van benne elgondolkodtató történet, utcaélet, humor, nagyon durva rejtélyes képi világ eredeti karakterekkel, kaland, akció és még a romantika is elég. Az akción érezni néha hogy nem hiszed el, de valahogy a film se veszi ilyenkor komolyan magát vagy amit látsz és a többi része kiegyenlíti. Na jó, mondhatni vannak hibái, de akkora karakterekkel olyan poénos vagy elgondolkodtató beszólásokkal, cselekményekkel és történettel van benne, hogy büszke lehet a magyar hogy része is van Del Toro egyedülálló kivételes munkájában és hatalmas 10es a második ...

" Ohh a kék mindig olyan jól állt neked... Költészet ! Szerelem ! Megvolt ? Elveszett !! Ezek csak szavak, semmit nem érnek .. "

" Csak hamis, büszke, üres tárgyak vagytok... tanuljátok hát meg miért féltetek régen annyira a sötétben .. "

Az elf az egyik legjobb "villain" az összes filmben. Hogy megcsinálták az egyensúlyt a mai világ gépi tudománya és a régi világ ébredõ mágiás erõi közt, brilliáns amilyen poénos Dr. Krauss alakja is, aki nekem teljesen negatívból nagyon érdekessé vált a végére. De nem akarok SPOLIRkedni :)
10/10
duckshoot 2010 ápr. 08. - 18:20:43 10/10
(142/209)
Na erre leszek még igazán kíváncsi.
Este megnézem.
10/10
KisCsako88 2010 márc. 23. - 20:20:10 10/10
(141/209)
A film mag tetszett. A sztori magávalragadó és a megvalósitás is egész jó. Egy bazinagy hibája van a filmnek ami elrontja az egész varázsát! A film Amerikai és ezzel a slang, sikerhajhász Amerikanizmussal van megtömve...pedig jó is lehetett volna
Hadd mondjak egy egyszerû példát a filbõl: SPOILER A sztori elején volt a nagy háború utána békekötés ez idõben az idõk kezdetére tehetõ (amikor amerika sehol sem volt) majd késöbbi jelenet mikor a Broocklyn hid alatt(ha jól emlékszem) megtalálják a trollpiacot ahol viszont ottvan a király az egész fõtanáccsal - most Amerika kedvéért a lények is hozzájuk költöztették udvartartásukat és amerikanizálódtak, õk is telepesek lennének? vagy mikor megérkeztek a telepesek épp rájuk építették a hidat? ....SPOILER VÉGE még ilyenbõl van néhány, most csak egyet emeltem ki, az ilyesmi zavaró, de sajnos ez van az amerikai filmek nagytöbbségénél....
10/10
Mina20 2010 febr. 26. - 22:05:01 10/10
(140/209)
A trailer marha jó.(A Rammstein szám rá tesz egy lapáttal.)De mindig csalódnom kell,miután rákattanok egy filmre a trailer miatt.Milyen a film az elõzeteshez képest?
ReignMan 2010 febr. 02. - 09:27:06
(139/209)
Remek kis film, sajátos fantáziavilággal, csak kár volt azt a csavart beletenni, hogy a herceg és hercegnõ sorsa össze van kötve, úgy értem, nincs értelme az egésznek, nincs a történetnek súlya, ha a herceg is meghal, ha a húgának valami baja esik.

spoiler:

Így komolytalan a világ-fenyegetés, meg hogy túszul ejtette a lányt a késsel, pláne kiborító, hogy akkor öli meg magát a lány, amikor nagy nehezen legyõzi Hellboy a herceget. Tök értelmetlen volt a vége...
10/10
Semprini 2009 okt. 15. - 19:45:08 10/10
(138/209)
"jó a film, csak én úgy érzem, hogy egy kicsit gyengébb mint az elsõ rész"
Akkor megkérdezhetem, miért adtál rá két csillagot? A jó filmekre általában 7-8 csillagot szokás adni! :-P
2/10
arpika78 2009 okt. 15. - 19:40:38 2/10 Előzmény Semprini
(137/209)
én nem mondtam, hogy a STAR WARS részek rosszak, csak azt mondtam, hogy a Hellboy 2 - ben is sok a szörny, úgy mint a Star Wars-ban. De ennek ellenére jó a film, csak én úgy érzem, hogy egy kicsit gyengébb mint az elsõ rész.
10/10
offtopic
Semprini 2009 szept. 24. - 17:44:55 10/10
(136/209)
Valami attól rosszabb, mert a Star Wars-hoz hasonlít? Hát, érdekes nézõpont, mit mondjak...
2/10
arpika78 2009 szept. 24. - 17:36:52 2/10
(135/209)
Nekem az elsõ rész sokkal jobban tetszett, a második részben túl sok a szörny, olyan ez mint a STAR WARS. A Hellboy 1-es izgalmasabb és misztikusabb is, a nácik is tökéletesen beleillettek a részbe. Remélem, hogy majd a harmadik rész is hasonló lesz mint az elsõ.
d4nny416 2009 szept. 06. - 19:10:07
(134/209)
Én moziba láttam még tavaly! Nekem tetszett!:-)
10/10
toshiba321 2009 szept. 06. - 14:48:05 10/10
(133/209)
a második rész ezerszer jobb mint az elsõ. Bár az elsõ sem annyira rossz. Nekem a második rész jobban tetszett jobb volt benne a történet is.
9/10
Dalilácska 2009 máj. 05. - 22:10:14 9/10
(132/209)
Sokkal de sokkal jobb, mint az elsõ rész. Guillermo látványvilága és az egész összhatás sokkal elvarázsolóbb. A fogtündéres rész a legjobb :D És egyébként megcáfolnám, hogy nem emlékszik rá az ember félóra után, mert én emlékszem, pedig akörül láttam, mikor a mozikban ment. Szóval az elsõ 7-est kapott, de ez megér egy 9-est :)
markovicsmarcsi 2009 febr. 07. - 18:30:40
(131/209)
Nekem is jobban tetszett az elsõ...
Ebben igazából az zavart, hogy "amivel" a végén "megoldották" a problémát, gyakorlatilag az elsõ fél órában le is zárhatták volna...
Erõltetett volt az utalás a harmadik részre is...

...de azért szeretjük :)
rockpanorama 2009 febr. 07. - 18:28:26 Előzmény szerelmes
(130/209)
Szinte szóról szóra leírtad az én véleményemet is a filmrõl. Nem is tudok már mit hozzáfûzni. :-)