Anteris 2008 szept. 04. - 21:24:43 Előzmény pacica
(109/209)
mé, sok volt a pálesz?
8/10
yippikaya 2008 szept. 04. - 21:18:30 8/10
(108/209)
Nagy Hellboy rajongó vagyok ezért ez a rész is tetszett,de mint a legtöbb folytatás ez sem übereli az elsõt. Az elsõ rész sötétebb volt és félelmetesebb,itt a mindenféle lényecske inkább vicces hatást szült. A negatív csúcspontot Abe szerelmes jelenetei képviselik...amikor a Can smile whitout yout éneklik kettecskén...az tragikus. Még jó hogy Ron Perlman dumája újra ütött,és hogy gonosz herceg harcjelenetei finoman szólva jól sikerültek.
jamamura szadakó 2008 aug. 29. - 18:48:37
(107/209)
sipka 2008 aug. 27. - 20:18:56
(106/209)
Kedves "sarkanyzsiroskenyér"! :)

Elolvastam az "izgatott"ságodtól telitett hozzászólásodat, amelyben idézõjelemire tettél megjegyzéseket :P
Akkor elmondanám, hogy ezen két vonalat csak akkor szoktam igénybe venni, ha a vélemény nyilvánitásomban megemlittek: filmcímet, színészt, ,idézetet, idegen kifejezéseket, vagy ha éppenséggel egy ironikusnak szánt szót szeretnék kiemelni a szövegkörnyezetébõl.
(Bár lehetséges, hogy tényleg túl sokszor használom írásaim alkalmával :I

UI: Amúgy én egyáltalán nem tartom feleslegesnek azon információt, hogy a "MIB" címû filmbõl is láthattunk azonos szcénákat. Hiszen nem csak azok olvassák az adott topicot akik már látták a filmet... Szerintem érdemes volt megemliteni, hogy ez egy "Harry Potter-Gyûrûk Ura-Men in black" keverék, mivel legalább már tudják, hogy mire számithatnak :)

Üdv: sipka
Mido 2008 aug. 27. - 16:04:40
(105/209)
Tényleg kár, hogy nem adják feliratosan itthon. És tényleg nagyon el lehet egy ilyesmi filmet rontani a rossz magyar szöveggel, meghát... én Ron Perlmant eredetibe szeretem hallgatni :D Abe-rõl nem is beszélve.
sóhaj.
pacica 2008 aug. 27. - 14:54:01
(104/209)
Nem bírtam végig nézni.
10/10
Necros 2008 aug. 27. - 14:36:56 10/10 Előzmény Thorne
(103/209)
Szerintem jobb, mint az elsõ rész. :) Várom a harmadikat. :D
ricsi84 2008 aug. 27. - 09:49:43
(102/209)
JA BOCCS A PONTOK 10/7
ricsi84 2008 aug. 27. - 09:48:51
(101/209)
HÁÁÁT NEM NÉZTEM VÉGIG,AZ ELSÕ RÉSZRE NEM NAGYON EMLÉKSZEM .
JÓ A FILM FÕLEG A SZEREPLÕK JÓ MAS ZKOLÁS
ÖTLETES FIGURÁK VANNAK BENNE,BÁR SOK RÉSZLET NEM TETSZIK.
SZÓVAL OLYAN STAR WARSOS ALAKOK FUTKOSNAK A FILM VÁSZNON,DE ELMEGY.
sipka 2008 aug. 27. - 01:27:21
(100/209)
Mivel már az elsõ részét is a moziban tekintettem meg, így kötelezõnek éreztem hogy újra beüljek "Piros" humoros kalandjaira :)
S hát mielött hosszadalmasan leírnám a más produktumokkal megegyezõ hasonlóságokat, illetve a jelentéktelen hibákat, elmondanám hogy nekem nagyon tetszett a film: Látványos, szórakoztató, és "akció-dús" :P Szerintem hozza azt a színvonalat, amelyet már az "elsõ felvonás"ban megtapasztalhattunk :)
Tehát aki csalódott a "Múmia 3." részében, és már látta a "Sötét lovag"-ot, akkor bizony ezen filmet ajánlanám a következõ mozi-látogatás alkalmával, mivel tényleg jóra sikeredett (szerintem) :P

Na jó... Akkor most következzenek azok a filmbéli momentumok, amelyeket már valahol (más "opusz"okban) szemrevételezhettünk. Például itt vannak az alkotás folyamán feltünnõ "Fogtündérek" amelyek igencsak hasonlatosak a "Harry Potter és a Titkok kamrája" címû alkotásban található "kelta tündérmanók"-kal. De még szóba hozhatjuk a "Troll-piac"-ot is, mint az abszolút "Abszolút" reinkarnációját :)
De megemlithetjük még a "Gyûrûk Urá"-t is, mivel ezen képregény-adaptációban olyan lények is feltünnek, mint a "tündék", "koboldok", vagy az "Entek"-hez hasonlító nõvény-óriás.. Tehát mondhatjuk, hogy a sztori helyszínei egy "Beton-Középföldé"nek minösülnek :DDD
A harmadik alkotás, ami eszembe juttot az nem más, mint a "Men in Black"... Hiszen amikor bepillantást nyerünk a "Paranormális Kutató és Védelmi Iroda" néhány kulisszák mögötti "szörnyes" jelenetébe, akkor rögvest a "MIB" hadiszállása juthat eszünkbe azon kivételtõl eltekintve, hogy ott hivatalosan elismert ûrlények garázdálkodnak :)
Hát még biztosan van pár azonos-snitt, de nekem ezek tüntek föl a leginkább...

Bár nem szeretnék egy "novella" terjedelmû hozzászólást írni, így nagyon röviden még leírnám, hogy mi nem tetszett a filmben:
1. Kiszámitható a végkifejlete! Mivel amikor megtudjuk, hogy a negatív szereplõ egyfajta "különleges" kapcsolatban áll az ikertestvérével, akkor már szinte biztosra vehetjük, hogy mi fog történni a fináléban.
2. Megint csak a "movie" végérõl kell szót ejtenem, mivel olyannyira "gyermetegen" fejezték be az egészet, hogy nem is igazán értettem :I Túlságosan vidámra sikeredett...
3. Néhány poénosnak szánt párbeszéd nem poénos XDDD De azért szerencsére kevés ilyen van :)

Szóval "Guillermo Del Toro" újra létrehozott egy hihetetlen külcsínû akció-fantasy-t, amiben "Ron Perlman"-nek egy igazán "cool" szuperhõst, "Luke Goss"-nak pedig (a Penge 2-höz képest) egy kevésbé gonosz karaktert sikerült létrehoznia :P
Már izgatottan várom a beígért 3. részt :)
10/10
Thorne 2008 aug. 26. - 13:45:23 10/10
(99/209)
Nekem nagyon tetszett,jó folytatása az elsõ résznek
sandros5000 2008 aug. 24. - 11:33:11
(98/209)
Nekem olyan szempontból csalódás volt, hogy nem a darkosabb vonalat folytatták, most olyan lett, hogy bárki megnézhesse. Ne legyen kategória, nekem ez nem tetszett, de különben a látvány, a harcok a technikai kidolgozás jó volt. Kedvenc karekterem a Selma Blair, hiányoltam hogy a végén nem nagyon veszi ki a harcból a részét, de mikor ül a korláton hát az valami nagyon jó jelenet...
nem rossz film, többször nézhetõ, csak térjenek vissza a komorabb fonalhoz a harmadik részben...
7/10
martin2000 2008 aug. 24. - 03:07:07 7/10
(97/209)
szerintem jó film
7/10
hErO 2008 aug. 23. - 21:23:17 7/10
(96/209)
Én a Camponában (Palace-mozi) néztem és korrekt volt a képarány (kitöltötte a vásznat. Ez az a film amit télleg moziban kell megnézni mert írtó jó képe van a nagy vásznon.
Sajnálom h neked így kellett látnod :S
6/10
TraceR 2008 aug. 23. - 21:11:14 6/10
(95/209)
Természetesen nem tudom. Egyszerûen csak vannak filmek, ahol a szinkron "béna". Gyermetegek a szövegek, mintha legalábbis óvodásoknak készült volna (ez egyébként akciófilmek, akció-vígjátékok sajátja). Szerintem ez is ilyen volt. Nyilván meggyõzni nem akarlak semmirõl, fõleg nem úgy hogy 10-est adtál rá.

Inkább a képrõl mondjon már valaki valamit. Ilyen "keskenyvásznú" volt más moziban is?
10/10
Semprini 2008 aug. 23. - 20:56:25 10/10
(94/209)
Kívülrõl tudod az eredeti forgatókönyvet és rögtön elsõ nézésre feltûntek az esetleges félrefordítások? Vagy hogy kell ezt érteni?
7/10
hErO 2008 aug. 23. - 20:55:59 7/10
(93/209)
Hali!
Ma láttam a filmet és õszintén szólva többre számítottam. Mármint h itt legutóbb egy páran 10/10-et adtak a filmre pedig (sztem) közel sem az. A film érzelmi háttere kissé sablonos és unalmas volt. Viszont az akció olyan volt amilyennek lennie kell és igazából ebben a mûfajban ez a lényeg úgyh részemrõl 7 csillag. Egy egyszeri nézést teljesen megér ha vki egy jó akciófilmre akar beülni.
6/10
TraceR 2008 aug. 23. - 20:53:06 6/10
(92/209)
Nem a szinkronhangokkal volt bajom, hanem a szöveggel.
10/10
Semprini 2008 aug. 23. - 20:42:48 10/10
(91/209)
Nem értek egyet, nem rontottak rajta a szinkronnal. Bár rögtön feltûnt, hogy Hellboy hangja már nem Reviczky Gábor, de ez az új hang is illett hozzá. A többi szereplõnek pedig szintén jól eltalálták a hangját, egyáltalán nem tûnik fel a változás (pedig oda szoktam figyelni a szinkronhangokra).
6/10
TraceR 2008 aug. 23. - 20:30:30 6/10
(90/209)
Ma néztem délután a filmet a Corvinba és kb olyan volt a kép, mintha 4:3-ba nyomták volna (nem igazán volt szélesvásznú). Másnak is feltûnt, aki moziban látta vagy csak elfelejtették kihúzni a szélén a függönyt? Maga a film egyébként 6/10. -1 pont a kép miatt és -1 pont a szánalmas szinkronért.