Téma: Herkules

merkur66 2007 okt. 22. - 22:08:26
(52/292)
Jó könyv lehet. Nekem is van pár mitológiás. Egyébbként nem szeretem Heraklészt. A mitológiában egy erõszakos, heves vérmérsékletû alakként jelenik meg, aki megölte az elsõ feleségét, meg a mesterét is. Szerintem nem érdemelte meg, hogy az istenek közé kerüljön. Még szerencse, hogy itt másként ábrázolják.
angellany 2007 okt. 21. - 21:51:07
(51/292)
Hát igen,ez így van!Nekem van olyan könyvem,hohy Héraklész unokái..)))Nagy Sándorig van leírva,néhány név közölük,
Mitikus és történeti makedók kronológiai sorrendben az õsi genealógiával:
Héraklész-I.Aeroposz
Hüllosz-Alketasz
Kleodaoisz-I.Amüntasz
Arisztomakhosz-I.Alexandrosz
Témenosz-II.Perdikkasz
Kissziosz-I.Arkhelaosz
Thesztiosz-Oresztész
Meropsz-II.Aeroposz
Arisztodamidasz-II.Amüntasz
Pheidón-Pauszaniasz
Karanosz-III.Amüntasz
Koinosz-II.Alexandrosz
Türimmasz-III.Perdikkasz
Argaiosz-I.Perdikkasz
merkur66 2007 okt. 21. - 17:20:41
(50/292)
Én is sok részre nem emlékszem már, fõleg miután egy kicsit bedurvult a sorozat: párhuzamos világok stb. Furcsa volt megint látni az elsõ részeket. Amúgy a készítõk kissé helytelenül jártak el a címadásnál, mivel Görögországban játszódik aze esemény és az istenek is a görög mitológia szerint vannak elnevezve, viszont Herkules az a római neve Zeusz fiának, görögül Heraklész lenne. Biztos azért ezt a nevet adták neki, mert amúgy senki sem tudná kirõl is van szó.
angellany 2007 okt. 20. - 13:49:21
(49/292)
A youtuben láttam részeket és már tökre össze vagyok kavarodva!Iolaus meghalt,már kiüldözték belõle Dahakot vagy kit,már mennybe vitték és Hercnek megjelenik a szökökútba patakba majd Herc szó szerint kihúzza a patakból és él.Szóval akkor most mi is van??Iolesz mért tért visza az életbe?Nem mintha rossz lenne h visszatért örülök neki,csak nem értem a logikáját!!Bocsi,lehet,hogy én vagyok a hülye csak nem értem igaz ha tudnák angolul akkor megértetem volna franc se tudja már!
angellany 2007 okt. 20. - 13:44:11
(48/292)
Én is én is!!!Vagyis én is megceretném nézni!!Szeressem a vámpíros filmeket(pattog)!!Jó kis kép nem?Io az hajlamosabb a vageszebb dolgokra mint herc szóval nem csodálkoznák ha elõbb Io lett vámpír..)))(Ha Herc egyáltalán vámpír volt)hmm tényleg Herc vámpírkodot??Holnap egész nap csak Herculesezni és Xénázni fogok,jupi,no suli!!Rtl II 10:15,11:15 aztán Viasat3 15:00,16:00 asszem!!Na meg jó annak akinek van Axn-e mert még azt is megtudja nézni!Kíváncsi leszek,hogy melyik rész lesz holnap!
10/10
huntress 2007 okt. 19. - 22:20:00 10/10
(47/292)
Igen ezt a részt én is nagyon szerettem. Most azért se mondom meg hogy a rész végén hogy változnak vissza. :-)
Ja, amúgy ez a vámpíros montázs, két külön részbõl van, volt egy a Xenában is, meg a Herkben is.
És igen az az én oldalam amire gondolsz :-)
10/10
Perdikkas 2007 okt. 19. - 22:05:30 10/10
(46/292)
Ez a vámpíros rész is nagyon király volt! Egyébként az utolsó, 6. széria közepén, a 4. rész volt ez("Darkness Visible"). Arra már viszont nem is emlékszem pontosan, hogy Ioles hogyan is változott vissza:-)Csak jó lesz majd megnézni az ismétléseket, persze ha végig adják:-)
angellany 2007 okt. 19. - 16:06:31
(45/292)
Ez az geyik kedvenc képem,az a cuki pofa hozzá..)))Még gyakorolni kell a horgászást neki..)))).Annyira sajnálom,hogy nem ismerik Michaelt!!Olyan nagy sikere lenne,bár a jó színészek mindig háttérbe szorulnak és az ilyen hülye Paris És Britney félékkel foglalkoznak(Bocsi,ha valaki bírja õket).Tök szemétség,bár Michael választotta.Ha jól tudom Michael Eric Hurst az eredeti neve,nemdebár?
Ez a rész nem tudom melyik,ilyen vámpír mánia van benne..)))
angellany 2007 okt. 19. - 16:01:16
(44/292)
Hehe ez a Hercules lóháton tényleg ritka!Jó sokat írtattok!én a képeket mindenhonnan töltögetem mint az örült spanyol..)))).Huntress melyik a te Michaeles oldalad?Sejtem,de nem vagyok benne biztos,amit angolul is meglehet nézni meg magyarul is?Azt az oldalt nagyon imádom,onnan szedtem le egy karácsonyi dalt is.Viszont mindent nem tudok megnézni a hülye yahó miatt..))))4éve volt újitva áá ez tutit a tiéd!!!!!!(pattog)

Ez az a mennybemeneteles kép??Az a dimmenziós izzét is láttam angolul a youtuben vagyis részletet.Hercules meg Xéna is benne volt.Iolaust tökön rúgja Xena(cegény Io),meg Hercules gonoszka nem?
10/10
Perdikkas 2007 okt. 18. - 22:44:38 10/10
(43/292)
Ja igen, így már ismerõs a rész,izgalmasak voltak, bár már nem emlékszem olyan élesen ezekre. Remélem, végig adják az egész sorozatot majd...

Õszintén szólva, én nem emlékszem konfliktusra a régi fórumok között. Bár azt tudni kell, hogy én már egy kicsit úgy a vége felé kapcsolódtam be az internettóba. De rémlik, mintha valóban említettek volna vmilyen konfliktust.
Igazából nem is lep meg, ahol 2 magyar összetalálkozik,ott biztos hamarosan konfliktus is lesz:-( Még ha Xenitákról (vagy akár Herc-fanokról) is van szó... Ez van.
Amúgy úgy látom, a régi fórumról Miopia is írogatott már Mui forumára:-)

Na, akkor én is beszúrok mára egy képet. Biztos feltûnt nektek is, ritka az olyan kép, mint ez. Hercules lóháton.
10/10
huntress 2007 okt. 18. - 22:01:21 10/10
(42/292)
Ja, igen a képek pedig a gépemrõl vannak. Már elég rég nem "gyûjtöm" õket, ezek csak a "maradékok". :-)
10/10
huntress 2007 okt. 18. - 20:56:35 10/10
(41/292)
Ja, csak a rész címét nem írtam le, a sellõsnek! Love on the Rocks, és a második része a My best Girl's Wedding.

Callistus, na így már rémlik! Én is olvasgattam az internettós fórumot régen, de azt hiszem oda tényleg nem nagyon írtam. Volt vmi konfliktus a két fórum között ha jól emlékszem, de azt már nem tudom mi.. Mondjuk nem ezért nem írtam, csak ebbõl vhogy ki akartam maradni.

Nekem a mozifilmekbõl csak az elsõ meg a harmadik hiányzik magyarul, azok csak németül vannak meg.
10/10
huntress 2007 okt. 18. - 20:52:36 10/10
(40/292)
A sellõs kép az 5.szezonból van, ahol angellany jól mondta Iolaus meghal, megszállja Dahak, majd miután Dahakot Herk legyõzi, Iolaus a sumér vallás szerinti "mennybe" jut, és ezek után Herkules megtalálja a két világ között az udvari bolond "Iolaust", aki a párhuzamos világos részben volt, hát ezt jól megfogalmaztam! :-)
Na szóval, ti akik képben vagytok talán értettétek :-)
Angellany, a kép ahol Iolaus kék ruciban van az a Herk mozi elsõ része, nem tudom tudtad-e, abból raktam a Michael Hurst-ös topikba eggyet én is. :-)
10/10
Perdikkas 2007 okt. 18. - 19:11:55 10/10
(39/292)
A Herculest, az eddigiek alapján valóban össze-vissza adják. Persze az 1. rész még rendben volt, mikor elkezdte adni a Viasat, akkor valóban az 1. részt adta, de azután...valahogy nagyon megkeverték. Az AXN augusztusban viszont tényleg sorrendben adta a 13 részt, és jobb is volt egy kicsit a kép, úgyhogy remélem, õk is folytatják.
10/10
Perdikkas 2007 okt. 18. - 19:08:24 10/10
(38/292)
Egyébként tök jó képeket raktatok fel, tényleg egyediek...honnan töltöttétek le? Angellany tegnapelõtti képére és Huntress tegnapi képére gondolok.

Ez a sellõs fotó melyik epizódból is van, valahogy nem ugrik be?
Már csak ezért is jó lesz újra végig nézni a Herculest, mert sokmindent elfelejtettem már, nem is mindegyik részt vettem fel annak idején kazettára, amit meg felvettem, az is vagy LP-ben vagy EP-ben van meg, tehát gyengébb minõségben, sajna. Annak idején úgy voltam a Herculessel, hogy nagyon klassz sorozat, de nem akartamm rááldozni vagy 30 kazettát, mert nem olcsó mulatság, úgyhogy inkább csak a Xenát vettem fel(de annak is az 1. szériáját még nem tudtam felvenni anno). Most legaláb újra itt van az alkalom, most már rááldozom azt a pénzt, hoyg meglegyen az egész:-)
Ezért is jó egyébként ha eltelik néhány év szünet. Ha néhány év után újra nézzük, és még mindig ugyanazt nyújtja, akkor az tényleg fantasztikus sorozat, amit valóban érdemes felvenni és metartani:-)
10/10
Perdikkas 2007 okt. 18. - 19:00:25 10/10
(37/292)
Szia Huntress!

Nem, régen a Callistus nicknevet használtam a Xenás forumokban. Az internettóra írtam, meg aztán egy rövid ideig az indexes topicba(csak ez utóbbinak hamar vége is lett, mert jött két hülyegyerek, akiknek sikerült elrontani az egész topicot). Ha jól emlékzem, akkor Te viszont nem ezekre, hanem a TV2 Xena-Méltóképpen topicjába írtál. 1-szer-2-szer mintha én is írtam volna oda, de inkább csak olvasgattam, aztán az a forum is szépen lassan elhalt. Most úgy vettem észre, már nem is lehet megnyitni a topicot, sõt, a TV2 egész fórumja is eltûnt...Legalábbis egy párszor néztem, és sosem volt megjeleníthetõ.

Az oldaladra pedig egész véletlenül bukkantam rá:-) Ioleshez kerestem a neten képeket. A Michael Hurst-ös oldalad még egész jól elérhetõ, sok mindent raktál fel és szinte minden megnyitható rajta:-) A Herculeses oldaladon viszont sajnos az epizódlistán és Kevin Sorbo rövid életrajzán kívül más nem nagyon van. Az 1. szezon képei lettek volna fenn, de az már nem volt megjeleníthetõ:-(
Hát azért eltelt az idõ, már 4 és fél éve nem frissítetted, de azért így is nagyon jól néz ki az oldalad:-)

Az 5 Hercules-filmre én is nagyon vadászok. 5 évvel ezelõtt vmelyik magyar adó leadta az elsõ részt(az amazonosat, Lucyvel) és a 2.-at, Renee-vel. Akkor felvettem ezeket, de nem a legjobb minõségben(LP-ben vagy EP-ben) és nem is iratoztam fel, úgyhogy már nem is tudom, melyik kazin vannak. Így tényleg jó lenne, ha valamikor leadnák mind az 5-öt. De azt hiszem, erre még várhatunk:-(
angellany 2007 okt. 18. - 16:58:43
(36/292)
Ez igen!!Én is láttam ilyen képket,hogy ha jól sejtem akkor Iolaus be megy a tengerbe és átváltozik neki is úszonya lesz!!Nem láttam azt a részt sajna de kíváncsi lennék rá!Van ez a Nebula nevû nõ,akit megvéd és akkor meghal Iolaus és eltemetik késõbb gonosz lélek vagy mi költözik belé,ezek a részek nem tudom,h mikor lesznek de ezek a sorozat vége felé vannak nem???Youtuben láttam jó pár részt!
10/10
huntress 2007 okt. 17. - 21:18:23 10/10
(35/292)
Még egy kép!
10/10
huntress 2007 okt. 17. - 21:09:37 10/10
(34/292)
Szia Perdikkas,

Köszi :-)
Igen ugyanaz a huntress vagyok akire gondolsz. És neked régen is ez volt a nickneved a fórumokba? Vagy csak én nem emlékszem rád? :-(
Amúgy a honlapot már jó rég láttam, csoda hogy még meg van!
Nem tudom melyik rész lesz a héten, mondjuk én nem is láttam még egyszer sem a Viasaton, én még a régi videókazijaimról nézem (4 éve elõször) ha nincs normális mûsor. Az legalább sorba van! :-)
Tényleg teljesen össze-vissza adják? A Xenát is?
Én mondjuk a mozifilmeknek örültem volna nagyon ha leadják, abból az elsõ hármat nem is láttam magyarul! Azokat talán egyszer adták le még a legelején, legalább már 8 éve...
angellany 2007 okt. 17. - 19:31:02
(33/292)
Jut eszembe,sajnos nem tudok még ilyen ingyenes oldalt,de ha hallok valami hasonlot szólok.Oké?