Téma: Herkules

angellany 2007 okt. 16. - 21:43:30
(32/292)
Hehe talán Iolaus miatt.Ebben egyetértek s együtt érzek veled!De Iot félretéve(egy kicsit)nekem a Hercules sorozat amúgy is bejön,a Xenáról nem beszélve.Kicsi koromban azt hittem,h é nvagyok Xéna(kuncog).Jó kis nosztalgia mind a 2 sorozat,csak a képminõség az elégé rossz!
Ez a kép elég egyedi,tök cull!!
angellany 2007 okt. 16. - 21:27:23
(31/292)
köszi,elolvastam,nagyon ari vagy!
10/10
Perdikkas 2007 okt. 16. - 01:06:51 10/10
(30/292)
Angellany: Küldtem üzit, majd olvasd el.
10/10
Perdikkas 2007 okt. 16. - 01:04:34 10/10
(29/292)
Nagyon nehéz közhelymentesen megfogalmazni a Xena és a Hercules lényegét, de Neked tökéletesen sikerült, Huntress:-)
A díszletek nekem már az elsõ nézésre feltûntek, hogy kicsit gagyik, nem az azóta látott filmek után döbbentem rá. Meg hogy a statiszta is igen kevés mindkét soriban, ami mondjuk eléggé szembetûnõ, amikor királyok, hadurak ellen harcolnak. De éppen a fentiek miatt, amit leírtál, Huntress, éppen amiatt mindezek olyan apróságok, amik felett tényleg szemet lehet hunyni:-)Valóban, általában nem szorosan függnek össze a részek, de a végére mégis olyan kerek egészet alkot, hogy le a kalappal az alkotók elõtt. Szinte önálló mitológiát alkottak, és már-már családtagokká váltak a hõseink.

Huntress, látom Te is regisztált tag vagy Mui oldalán:-) Meg mintha korábbról is emlékeznék a nicknevedre a Xenás fórumokból:-)

Böngészgetés közben ráakadtam a régebbi honlapodra. Remélem nem baj, ha onna rakok fel ide egy képet:-)
10/10
Perdikkas 2007 okt. 16. - 00:52:31 10/10 Előzmény angellany
(28/292)
Most nem néztem meg mégegyszer, de nyáron láttam. Ha jól emlékszem, nevet is adott a malacának. Biztos jó barátságban voltak:-)

A bejátszásban mit mutattak, melyik rész lesz a most vasárnapi részben?
10/10
Perdikkas 2007 okt. 16. - 00:50:05 10/10 Előzmény angellany
(27/292)
Köszi, úgy látom, Te is megtaláltad azt az oldalt, ahonnan letöltöttem:-)
Akkor még egy kép:
10/10
Perdikkas 2007 okt. 16. - 00:47:36 10/10 Előzmény merkur66
(26/292)
Hát igen, Hercules azért valahogy mindenkinek ismerõsebben cseng, és ez nem mellékes a címválasztásnál:-)

Amúgy érdekességként megemlíteném, hogy az "Okosabb vagy, mint egy 5-es?" játékban most legutóbb pont az volt az egyik kérdés, hogy Ki volt Héraklész engesztelhetetlen ellensége. A válasz természetesen Héra.Mondjuk a Héraklész név elejében már benne is van a megfejtés, de a játékosnak, ha jól emlékszem, szüksége volt azért segítségre. Pedig görög mitológiából még az elején azt mondta, hogy nagyon megy neki:-)
Látszik, hogy nem nézte, nem nézi a sorozatunkat:-)))
10/10
huntress 2007 okt. 15. - 18:19:25 10/10
(25/292)
Én is imádtam ezt a sorit, sõt még a mai napig szeretem! Perzse a Xenát is, de ezt valahogy jobban (talán Iolaus miatt :-) A legjobban azt imádom benne ahogy a történetet végig viszik, nem érthetetlen ha nem láttad az elözõ részt, vagy ha össze vissza adják, de mégis ha megnézed sorba az összes részt a végére egy gyönyörû kerek történet rajzolódik ki, tele misztikus dolgokkal, és hõsökkel, akiknek megismered az életét, amit végig követhetsz 6 éven keresztül.
És igen nekem is feltûnt így négy-öt év után, ahogy elkezdtem újra megnézni a részeket, hogy nagyon gagyi a díszlet, és van néhány túl eröltett poén benne, de nem is ezek miatt kezdtem el újra megnézni, hanem azért hogy átélhessem újra azt a csodát amit akkor, hogy igenis a barátság, a szeretet a legfontosabb a világon, és még most is úgy érzem felnõtt fejjel, hogy hõsökre igenis szükségünk van, hétköznapi hõsökre, akikre számíthatunk ha kell (persze én sem úgy gondolom hogy ezt egy idegen embertõl kell várni, de sajnos manapság már az is nagy szó, ha ezt a barátaidtól elvárhatod)
angellany 2007 okt. 14. - 19:41:09
(24/292)
Ma néztétek a hercet??De cemtelen volt Herc Iolaussal ,,ez az új barátnõd" mert Ionál volt egy malac..))))))
Szeressük a malacokat!!
(nem ez a malacka volt Íjonál,ez egy másik rész,de úgy láttom,h vonza a malackákat..)))
angellany 2007 okt. 12. - 16:59:42
(23/292)
Perdikass nagyon cuki a képed..))
angellany 2007 okt. 12. - 16:57:45
(22/292)
Xena köszi az infot!!Herculesbe nem gondolkoznak?Nekem az Iolauses részek kellenének csak!!Hát igen ez így van,nem ismernék fel sajnos..))
merkur66 2007 okt. 10. - 21:48:57
(21/292)
Amúgy tudtátok, hogy a címben egy kis kavarodás van. A görög mitológiában, amiben a film játszódik és aminek az alakjait felhasználja, nem Herkules a neve Zeusz fiának, hanem Héraklész. A Herkules az a római neve Héraklésznak. Persze így nem sokan ismernék fel.
10/10
xena 2007 okt. 10. - 18:02:06 10/10
(20/292)
Ha érdekelne valakit a xena dvd-n akkor regisztráljon a mui xena fórumra!
Ott nem sokára eladó lesz!
angellany 2007 okt. 08. - 17:25:39
(19/292)
Tényleg össze vissza??Na nekem ez nem mond semmit!!Nekem sajnos nincsen AXN-em!mire veszed fel a részeket??Dvd lemezre?Amúgy igen rengeted reklám van benne..)))Hát akkor legyen Hercules bolygó is!Xena Gabriell is van??hmm ezt eddig nem tudtam!Amúgy törin tanultam,Galilei nevezte Ionak.Vajon mért?
10/10
Perdikkas 2007 okt. 07. - 19:28:58 10/10
(18/292)
Megnéztem a mai részt a Viasaton, és hát sajnos eléggé rossz kedvem lett tõle. Na nem a mai rész tartalmával volt gond, hanem inkább a Viasat volt az oka. Az a helyzet, hogy volt módom összehasonlítani azt, ahogy augusztusban az AXN adta az elsõ szezont és azt, ahogy most a Viasat adja. Az AXN is félbeszakította 2 reklámmal, de legalább SORBAN adta le a részeket, és a képminõségre sem lehetett egy szavam sem. A Viasat ezzel szemben összevissza adja a részeket. A port.hu szerint ma az 5. résznek kellett volna jönnie, erre leadják a 2. részt. A jövõ héten pedig, a bejátszás szerint a 8. részt fogják adni. Emellett a képminõség sem volt kifogástalan. Nem volt nagyon rossz, de néhány helyen furcsa volt a kép, sajnos nem tudom jobb szóval leírni, de a kép nem volt olyan jó, mint az AXN-en. Az sem mellékes egyébként, hogy az AXN-en nincs az a bizonyos 12-es karika. Igaz, a jobb felsõ sarokban a logo egy kicsit nagyobb.
Így aztán nem valószínû, hogy majd, ha 2. szériához érnek, akkor felvenném a Viasatról, inkább megvárom, míg az AXN-en folytatják, mert szinte biztos, hogy folytatni fogják ott is.
A Xenával vagyok inkább bajban, mert jövõ vasárnap már elkezdi adni a Viasat, míg más adón egyelõre remény sincs, hogy mûsorra tûznék. A Viasatról viszont nem sok kedvem lenne felvenni, bár az is jobb, mint a semmi.
10/10
Perdikkas 2007 okt. 07. - 15:04:15 10/10
(17/292)
Bizony, a Jupiter egyik holdját hívják Io-nak, egy másik holdját pedig Callistonak:-)
Biztosan mindenki hallott már róla, de ha szóba kerültek az égitestek, akkor csak megemlítem, hogy kb. 2 éve fedezték fel a Naprendszer 10. bolygóját(?, amit Xenának neveztek el, pár hónappal késõbb pedig felfedezték a Xena holdját is, ami pedig a Gabrielle nevet kapta. Biztos Xena rajongó volt a csillagász, aki ezeket felfedezte:-)Aztán végülis nem tudom, hogy marad bolygó vagy visszaminõsítik holdnak, mert nagy viták voltak errõl sokáig, de én úgy tudom, végülis maradt bolygó. Javítsatok ki, ha tévedek.
Már csak Hercules hiányzik a sorból, de kaphatna nevet valamelyik bolygó vagy hold Autolycusról is:-)

Hát igen, csodálkozom én is, mikor Ioles az egyik részben még van, a másikban meg hirtelen eltûnik. Együtt persze viccesebbek. Mondjuk Ioles verekedési stílusa, hát hogy is mondjam, kissé szokatlan. Persze poénos meg minden, de néha elég idétlen mozdulatokat is bemutat:-) Hercules meg néha egy ökölcsapással leterít egy küklopszot, máskor meg egy halandót nem tud egy ütéssel földhöz verni. Persze akkor nem is 45 perc lenne egy rész:-)
Azon is csodálkozom, hogy aztán hogy a fenében tudja megtalálni Ioles Herculest, hiszen Hellas marha nagy, mobiljuk meg nem nagyon volt:-))) Mégis mindig megtalálják egymást, akkor is ha egy részben nem szerepel Ioles.

Hát a német adók már gondolom vagy egy évtizede folyamatosan adják a Herculest és a Xenát, míg nálunk...A gond csak az, hogy németül nem tudok. Igaz, mikor nálunk a Xenánál leragadtak a 3. szezonnál, és úgy nézett ki, hogy nem is folytatják, akkor felvettem a német RTL-rõl az 5. szezont, annak ellenére, hogy egy kukkot sem értettem belõle.
angellany 2007 okt. 07. - 13:47:55
(16/292)
Ha már görögöknél vagyunk akkor This is Spartaaaaaaaaaaaa!!!!Gondolom sejted,hogy a 300 címû filmbõl idéztem!!!Éljenek a görögök úgy van!!Úgy nem szeretem amikor nézem a Herculest és nincs minden részben Iolaus!!!Írom magamnak lapra,h hanyadik részben szerepel!Az RTL II-ön ma Io nem volt,de még a Viasat3-on lehet(kuncog)!Tudtátok,hogy a Jupiter egyik holdját Ionak nevezik??IO FOREVER!!
merkur66 2007 okt. 06. - 14:57:56
(15/292)
Én is szeretem mind a négyüket. Ez a sorozat volt az, a Xenával együtt persze, ami felkeltette az érdeklõdésemet a görög mitológia iránt. Sokat köszönhetek neki. Sokan úgy vélik butaság ilyen sorozatokat csinálni, mert távol áll a valóságtól. Pedig lehet hasznos is. Éljenek a görögök és a két sorozat.
angellany 2007 okt. 04. - 21:46:49
(14/292)
Szeressük õket!!!Fõleg Iolaust!!!
angellany 2007 okt. 04. - 21:45:27
(13/292)
Hát igen,ez ilyen!!Szerintem is sokkan nézték.De én nem szégyenlem simán elmondom bárkinek,hogy nézem!Mért szégyenkezek emiatt?Az a lényeg,hogy elöszõr te figad el magadban,hogy nézed mégha esteleg régies is vagy cink!!Én elfogadtam és nyilván felvállalom.Na és akkor mi van ha szeretem?Nincs benne semmi..)))Io nevû bolygó van tudtátok?Legalábbis az egyik bolygó holdja vagy valami ilyesmi!!!De van Íjos(pattog).Szeressük a Hercet és a Xénát!!!!Amúgy az RTL2 leadja a Herc után arra gondoltál?Nagyon viccess ez a kép de cuki..))))