Téma: Hetedik

10/10
Csuvatka 2008 nov. 16. - 23:41:20 10/10
(150/610)
Imádom, vagy 20szor láttam már és újra és újra megdöbbenek a végén. Hihetetlen egy film.
10/10
igorrr 2008 nov. 16. - 13:45:34 10/10
(149/610)
Én ha filmekrõl van szó, elég kritikus vagyok, de a Hetedik az egyik kedvencem. Egyike az egyébként kis számú 10/10-es filmeknek, amiket életemben láttam. Csak azért nem nézem meg ma este, mert már sokszor láttam. Bár ki tudja...
vanko0725 2008 nov. 16. - 11:32:58
(148/610)
Kiváló film, de azért a pontosság kedvéért: nem a bibliában van megemlítve a "hét bûn" fogalma, hanem katolikus szerzetesek 6-ik sz-i találmánya, tehát egy hagyomám.
Dr.Genya 2008 nov. 16. - 11:02:36
(147/610)
Nem semmi film,de Fincher se átlagos rendezõ.Komor hangulat és jó színészek.
És hát a vége....(?)
Sz23 2008 nov. 16. - 11:02:27
(146/610)
Nekem nagyon bejött ez a film.
Vinogradov 2008 nov. 16. - 10:47:01
(145/610)
Ezeket a hozzászólásokat õszintén szólva én sem értem...

Mintha egy másik filmet néztek volna...
Vinogradov 2008 nov. 16. - 10:40:45 Előzmény zee944
(144/610)
Tök véletlenül felfedeztem, hogy félbemaradt ez a vitánk...

Jobb is így.

Szánalmas, meddõ vita volt ez, nem az egyetlen a fórum történetében...
10/10
Bodajk 2008 nov. 16. - 10:36:06 10/10 Előzmény busman9
(143/610)
Mit értesz ez alatt, kedves busman, hogy "egyszerû trillernek megfelel"? Mik az egyszerû triller jellemzõi? Van ilyen? Én nem fanyalognék ebben a krimi áradatban, aminek 99 %-a úgy rossz, ahogy van. Igenis ez egy jó film! A legjobbak közül való! Üdv és talán a te véleményed is megváltozik...
6/10
Tirsa 2008 nov. 15. - 22:23:49 6/10 Előzmény hegyjáró
(142/610)
NEm vitatom hogy Kevin S. nagy színész, de a film nekem is kis csalódást okozott.. gimiben láttam elõször és mindenki ajnározta hogy mennyire nagy film, ahhoz képest nekem közepes lett... a vége elég kiszámítható... emberek vagyunk, és amúgyis nagy felháborodást keltett volna a nézõközönségben ha nem "jön ki" a hetes szám...
hegyjáró 2008 nov. 07. - 10:30:14 Előzmény busman9
(141/610)
Szerintem pont fordítva; egyedül a vége ért valamit, attól kezdve, hogy Spacey karaktere föltûnt a vásznon. Azonnal lemosta a többi szereplõt, hihetetlenül intnzív volt. No persze, ez nem meglepõ: az egész film az õ belépõjét készítette elõ,minden róla szólt, amíg meg nem jelent, mint maga az ördög.
A végsõ gyilkosságot nem mondanám semminek. Ha nem így, hát hogyan kellett volna befejezni?
5/10
busman9 2008 nov. 03. - 15:28:46 5/10
(140/610)
Azt hallottam h jó film. Na tessék! Hát NEM.
Végig nagyon feszült volt, lehetett izgulni rendesen. De hogy a vége milyen kis semmilyen lett, az hihetetlen. Én többet vártam a filmtõl.
Mondanivaló? Sehol semmi.
Teljesen értelmetlen befejezés.
Talán csak egy dolgot tudnék kiemelni: az a 30 másodperc, amikor Brad Pitt arcát látjuk a döntõ pillanatban. Az úgy hitelesnek tûnik.
De ezért megnézni egy filmet? Nem érdemes.
Amúgy lehet, hogy egyszerû thrillernek megfelel.
Ja igen, és a fõcím az elején is jól össze van vágva (sokkal többet sejtet, mint ami).
8/10
zee944 2008 aug. 10. - 12:05:25 8/10 Előzmény sappy
(139/610)
Ezt nem is vitatom. Egy elvileg kész forgatókönyvet háromszor, négyszer, de akár tízszer is átírnak, mire elnyeri azt a formáját, amit a filmen látsz, és sokszor nem az eredeti szerzõ, hanem bérmunkások. De ha valakinek olyan nagy a hozzájárulása, az általában kreditet is kap.
sappy 2008 aug. 09. - 20:30:38 Előzmény zee944
(138/610)
annyit vinogradov védelmében, hogy tényleg más az eredeti szkript, mint ami lett belõle. nem sokban, de vannak átírások. ezt onnan tudom, hogy letölthetõ a netrõl az eredeti, így olvastam. egyébként biztos sokat dolgoztak fincserrel közösen még a forgatókönyvön, mert vóker a harcosok klubjába meg a pánikszobába is beleírt, átírt részeket.
sappy 2008 aug. 09. - 20:27:44 Előzmény bhg
(137/610)
ha csak azt mondod, hogy tele volt logikai hibával, de nem hozol fel példákat, akkor arra mi a szart lehet írni?

SPOILER!!!!!!!!
Mrs. Koldpléj bedobozolása teljesen logikus volt, csak sajnos neked nem sikerült felfognod. ha az elõzõ úgy 30 hozzászólásba beleolvasol, akkor még magyarázatot is kapsz rá. Az esõ pedig jelképes, metaforikus a filmben, mint a piros ruhás kislány a sindlerben.
bhg 2008 aug. 08. - 23:44:40 Előzmény -Moki-
(136/610)
végigolvastam a több mint 150 hozzászólást és nagyon elszomorított, hogy senkit nem találtam az enyémhez (pontosítok - miénkhez, mert a férjem is egyetért) hasonló véleményt.
Engem nagyon tud bosszantani, ha egy jó ötletet buta hibákkal elszúrnak.
***SPOILER***
persze ezek közül a legnagyobb a már többek által kifejtett végkifejlet. Tényleg nem logikus, hogy meghal a feleség, azt meg hogy Pitt is meghaljon szerintem meg lehetett volna oldani
azt mondjátok zseniális a rendezés, lehet hogy a forgatókönyvben volt a hiba, de a sablonos zsarujelenetek, a néhol elrontott folytonosság, a logikátlanságok nagyon lerontják
a hangulat elismerem stimmel, bár kevesebb esõvel ugyanúgy lehetett volna borzongani, ha egyszer nem a látvány hanem a gondolat a lényeg
egyébként én azt hittem, hogy Pitt bûne a kevélység lesz, aztán rájöttem, hogy az már megvolt
***Spoiler vége***
persze azért sok filmet megelõz minõségben, de közel sem voltam tõle annyira elájulva mint itt szinte mindenki.
9/10
delpiero10 2008 aug. 07. - 11:10:42 9/10
(135/610)
Hátborzongató!
Gondoltam tegnap mikor 23 órakor elkedztem nézni és abba sem bírtam hagyni míg vége nem lett a fílmnek.
Pedig közel sem elõször láttam és nem is másodszo. Mégsem tudtam "félbehagyni" és mondani magamnak ,hogy majd holnap befejezzünk ,ennél a fílmnél ezt nem leht ,ez komplexen együtt kell látni ,mégha már tudtam is mi lesz a vége a mûnek.
Úgy emlékszem ezelõtt 1 évvel néztem meg ,és most biztos nem veszem elõ 1-2 évig ismét az biztos ,mert ez nem az a fajta fílm. Itt aztán az agy dolgozik rendületlenûl ,fõleg ugyebár arról ,hogy mi mit tennénk David Mills nyomozó helyében ,ha megtörténne az a szörnyûség.
Az ember legtöbbször egyet értene Pittel ,de ha te álnál ott nem olyan biztos ,hogy mindenki meg tudná tenni az ominózus dolgot még ilyen lelki állapotban sem.
leopard26 2008 júl. 31. - 12:29:14
(134/610)
Mindenki hagyja ki az it hirdetõ letöltõoldalakat,mert csak átbasznak
8/10
zee944 2008 júl. 31. - 11:43:18 8/10
(133/610)
Ismerd el vagy ne ismerd el, hogy hülyeséget írtál, de az nem túl ízléses, hogy elismered, aztán kétoldalas litániát írsz arról, hogy miért volt mégis igazad.

"Túl sok a Fincher-es vonás a forgatókönyvben [...] ugyanis Fincher olyan erõteljes személyiség, akinek hatása a film minden egyes kockáján érzõdik, vagyis pontosabban: minden pillanatban érezni, hogy ez elsõsorban FINCHER FILMJE. [...] Ez Fincher látomása, Fincher világa, az a virtuális univerzum, amelyben csak a Fincher által generált és az õ egyedi módján ábrázolt eseményeknek, jelenségeknek van LÉTJOGOSULTSÁGUK."

Ez mind-mind csak nagyhangú mellébeszélés, állítások sorozata minden alátámasztás nélkül, nagybetûs kiemelésekkel a gyengénlátók kedvéért. Ravasz megfogalmazás a "Fincher világa" meg "Fincher látomása", mert úgy értem, ahogy akarom. Magyarázd el, mik a "Fincher-es vonások" a forgatókönyvben, mik a "Fincher által generált események, jelenségek", egyáltalán, mitõl Fincher Fincher, ami a forgatókönyvet (!) illeti. És kérlek ne tereld el a szót a rendezõi munkára, az ábrázolás módjára, mert nem arról beszélgetünk. Annál is inkább érdekel a válaszod, mivel Finchernek össz-vissz 6 db. filmje van, és azon kívül, hogy mindegyik borongós és profin megvalósított (--> Fincher hibátlanul elvégezte a munkáját rendezõként), feltûnõ hasonlóságot nem látok a forgatókönyvekben - ez inkább projektválasztás kérdése.
Vinogradov 2008 júl. 31. - 10:44:45
(132/610)
"Jobban örültem volna, ha inkább elismered, hogy butaságot írtál."

Nem tudom, hogy ez milyen szempontból okoz bármiféle örömet, de ha ilyen fontos, ám legyen: butaságot írtam, csak hagyjuk már ezt a témát.

"Asszem Hollywoodban elég rigolyásak olyan tekintetben, hogy a rendezõ meg a producer legfeljebb átiratokat kér (igen, még egy Fincher-féle nagyágyú is, fõleg az elsõ nagy dobása elõtt...), de a párbeszédeket attól még a forgatókönyvíró írja. A karakterekhez meg végképp nincs köze a rendezõnek. Ha Fincher látomását véled felfedezni egy-egy filmben, az sem jelenti feltétlenül azt, hogy akárcsak a forgatókönyvnek egy kis részét õ írta, inkább csak megválogatja a projektjeit, és néha egy kicsit tereli az írót is."

Túl sok a Fincher-es vonás a forgatókönyvben, hogy ezt a tényt figyelmen kívül lehessen hagyni, úgy hogy vagy nagyon egy húron pendülõ rendezõrõl és forgatókönyvíróról van szó (ami ugyan ritka, de a legkevésbé sem egyedi példa a filmtörténetben) - ebben az esetben Neked van igazad, és ökörséget írtam, vagy, ami a Fincher-féle - ahogy Te fogalmaztál - nagyágyú esetében valószínûbb, vastagon benne volt a forgatókönyvben, és nem kicsit, hanem NAGYON terelte az írót.
Persze '95-ben Fincher még nem volt egy totálisan befutott figura (elsõ nagy lehetõsége egyébként nem a Hetedik, hanem '93-as Alien epizód volt, és már azután felfigyelt rá a szakma, különben még az is elõfordulhatott volna, hogy a Hetedik sztorijából nem ilyen befutott, A-kategóriás színészekkel csinálnak filmet - habár mint tudjuk, Hollywood-dal kapcsolatban tökéletesen ismert, hogy mennyire szeretné, ha minimalizálódna a rendezõ szerepe egy film megalkotásában - pl. egy színész, ha nem tetszik neki a rendezõ, kérhet másikat, és, hogyha "nagyágyú", valószínûleg meg is kapja a kért illetõt a készülõ filmhez).
És ennek ellenére, és éppen ezért is nagy teljesítmény a Hetedik...
Abban igazad van, hogy Walkernek is vannak érdemei, de hogy Fincher nagyon ott volt a forgatókönyv és a történet születése körül, az több, mint valószínû.

"Egyébként a Pánikszobát nem Walker írta."

Így igaz, mea culpa, ezt bizony ótvar módon elírtam. Walker ugyanis szerepet vállalt a filmben, de nem forgatókönyvíróként, hanem színészként tette le az asztalra a letehetõt.


"Utálom, ha egy rendezõt olyasmiért dicsõítenek, amihez szinte semmi köze nem volt, akié a tényleges érdem, azt meg meg sem említik."

Nos: ebben egyetértünk, ugyanis, én sem szeretem, hogy a forgatókönyvírókat (és nem csak õket) háttérbeszorítják, és érdemeiket, melyeket a filmben nyújtott teljesítményük során bizonyítottak, mind-mind vagy a rendezõ, vagy valamelyik nagyon-nagyon hansúlyos fõszereplõ fejébe nyomják babérkoszorú gyanánt.
De itt nem ez történt: ugyanis Fincher olyan erõteljes személyiség, akinek hatása a film minden egyes kockáján érzõdik, vagyis pontosabban: minden pillanatban érezni, hogy ez elsõsorban FINCHER FILMJE.
És legelsõsorban nem a forgatókönyvíróé, ahogy nem Brad Pitté, Morgan Freemané, még akkor is, hogy ha nélkülük nem lett voln remekmû.
Ez Fincher látomása, Fincher világa, az a virtuális univerzum, amelyben csak a Fincher által generált és az õ egyedi módján ábrázolt eseményeknek, jelenségeknek van LÉTJOGOSULTSÁGUK.
Tehát, ha úgy tetszik, a Hetedik, ahogy Fincher filmjeinek többsége is, ebben az értelemben közelebb áll a szerzõi filmhez, mint a sok ember hasznos együttmûködése során létre ébresztett alkotásokhoz.
Persze ennek ellenére Walker neve a semminél azért jóval több figyelmet érdemelt volna.

Úgy hogy tudod mit?
Legyen Neked igazad...
Ökörséget írtam, csak jegeljük már ezt a témát, ha egy mód van rá...
8/10
zee944 2008 júl. 28. - 15:18:27 8/10
(131/610)
Jobban örültem volna, ha inkább elismered, hogy butaságot írtál.

Asszem Hollywoodban elég rigolyásak olyan tekintetben, hogy a rendezõ meg a producer legfeljebb átiratokat kér (igen, még egy Fincher-féle nagyágyú is, fõleg az elsõ nagy dobása elõtt...), de a párbeszédeket attól még a forgatókönyvíró írja. A karakterekhez meg végképp nincs köze a rendezõnek. Ha Fincher látomását véled felfedezni egy-egy filmben, az sem jelenti feltétlenül azt, hogy akárcsak a forgatókönyvnek egy kis részét õ írta, inkább csak megválogatja a projektjeit, és néha egy kicsit tereli az írót is.

Utálom, ha egy rendezõt olyasmiért dicsõítenek, amihez szinte semmi köze nem volt, akié a tényleges érdem, azt meg meg sem említik. Egyébként a Pánikszobát nem Walker írta.