Téma: Hetedik

offtopic
Tom Francesco 2012 aug. 09. - 23:54:14 Előzmény Statham20
(470/610)
Minden bántás nélkül mondom, hogy állj le a krimi-thrillerekkel. A Tégla? És a Hetedik? A mûfaj nagyjai! Ne viccelõdjél. Remélem, hogy csak ugratod a népet ezzel a véleménnyel.
Persze mindenkinek lehet szabad véleménye, ami a tömeggel homlok egyenest feszül ellen, de letagadni a fordulatot, és levontatottozni ezt a két filmet... mintha meg se nézted volna egyiket sem.
Ám csatlakozom az egyik elõttem szólóhoz: legyél szíves, és nevezz meg olyan filmet, ami kielégítette az igényeidet. Szeretném megismerni azt a filmet, ami még ezeknél is gigászibb.
Elõre is köszönöm!
liaboo2 2012 aug. 07. - 23:19:59 Előzmény Statham20
(469/610)
Ha ez a film nem tetszett neked, akkor az ebbe a kategóriába tartózó filmeket ne is nézd, sõt ne is nézz többet filmeket szerintem. Egyáltalán nem jött át neked. Ja és mondjál már olyan filmet ami jobb, mint ez, mert k*rvára érdekelne.
morningrise 2012 aug. 07. - 13:50:23
(468/610)
Szerintem kegyetlen jó film! Az egyik kedvenc thriller/krimi filmem lett. 10/10!

Tudtok hasonló filmeket és hasonlóan jó filmeket mondani?

Pl. Bíbor folyók, Feltámadás, Zodiákus stb. stb.

KÖSZI ELÕRE IS! :)
pextab 2012 aug. 03. - 18:14:07 Előzmény Statham20
(467/610)
Rég írtad ezt a hsz-t. Szerintem azóta nem is nagyon néztél filmet. Ezt is javasoltam volna. Ha neked ez unalmas és vontatott, akkor esélyed nincs, hogy számodra kielégítõ filmet találj. Vszínû az a stáb még nem született meg, ami igényeidet kielégítené. Lehet, neked kell majd klónozni ilyet. De könyörgöm (!!!!!!), írd már meg azokat a filmcímeket, amik ezekben a kategóriákban jobbak!!!! Rögtön ráugrok ezerrel, hogy megkeressem-szerezzem õket. Becsszó nem gúnyolódom!!! Nem maradhatnak ki az életembõl!!
5/10
Statham20 2012 aug. 01. - 18:12:52 5/10
(466/610)
Úgy álltam a filmnek, hogy beharangozták mekkora nagy csavar van a végén, a leírásban ráadásul az áll: "lélegzetelállítóan izgalmas krimi-thriller". Öhh... Na igen, minden volt csak izgalmas és lélegzetelállító nem. A színészi játékok teljesen jók voltak és a zenék is, DE mûvészi film ide, mûvészi film oda, szerintem brutálisan unalmas volt, mint társai: Zodiákus, Tégla stb... De volt benne valami, ami nézette magát. - Talán a "hatalmas" fordulat, amire végig vártam. Annyira ötlettelen volt, hogy egyáltalán nem nevezném csavarnak. Csavarnak azt nevezem, ami a Viharszigetben van. Na, az csavar. (Bár ettõl független maga a Viharsziget is untatott az elsõ 20-30 perc után).
Mûfajában eddig viszonylag a legjobb volt - mármint a 2 órás "mûvészi" beszélgetõs filmek legtûrhetõbbike -.
Ha valaki csak azért nézné meg, hogy a végén nagy ötletes fordulatot lásson, jobb, ha neki sem áll, hiába hallja bárhonnan is.
A zenék, sztori és színészek ellenére is a rettenetesen vontatott, unalmas menete és a fantáziátlan befejezés miatt max 5 pontot ér.
8/10
Beks 2012 júl. 08. - 00:31:08 8/10
(465/610)
SPOOOILEEER is lesz benne!!!

Hát, szerintem ennek a filmnek picit nagyobb a füstje, mint a lángja. Nem lenne rossz, Morgan Freeman játéka egyenesen zseniális (nem is értem, miért nem õ kapott díjat a játékáért), a hangulata is sajátos, a zene nagyon passzol, és sok érdekes filozófiai kérdést feszeget a film. De nekem zavaros is volt. Például nem értettem a Tracy-vel kapcsolatos epizódokat. Meghívták magukhoz az öreget, elbeszélgettek, aztán késõbb az csaj találkozott vele még egyszer egy kávézóban, panaszkodott egy sort... de az egész jelenetnek nem volt se füle, se farka. Én ennél a résznél még megesküdtem volna rá, hogy Mills a gyilkos ( ez egész attitûdje ezt sugallta amúgy), a depressziós felesége pedig ki fog kezdeni Somersettel, és Mills õt fogja megölni a bujaság bûnéért. De... nem így lett. (annyi stimmelt, hogy a nõ tényleg meghalt a végén.)
Valójában az is értelmetlen volt számomra, hogy Doe miért irigyelte a zsarut a boldogságáért. egyáltalán nem tûnt boldognak sem õ, sem a felesége. Sõt!! Szóval ez nem világos. Most meg kellene néznem elölrõl az egész filmet, mert csak köd maradt utána. Jaa, a nagy fordulatról már nem is beszélve:) Végig azt vártam, hogy valamelyik zsaruról kiderül, hogy õ áll a dolgok mögött (elõször Millsre, majd Somersetre gyanakodtam), mert az tényleg érdekes lett volna. De nem, semmi eget rengetõ nem történt. Különben itt jegyezném meg, hogy utálom, amikor elõre beharangozzák egy film leírásánál a naaagy fordulatot. ez már valamilyen szinten alapból ünneprontó:)
Nálam ez a film csak 7 pont.Na jó, legyen 8:)
10/10
offtopic
Endy88 2012 ápr. 11. - 23:24:24 10/10 Előzmény littleg11
(464/610)
Egyetértek. Nálam a fordulat ott kezdõdik (off) mint például: a Fûrész 1 vége.
littleg11 2012 márc. 26. - 21:53:27
(463/610)
Klassz film, remek rendezes, remek szineszek; egyetlen dologgal nem tudok sajnos egyeterteni:

*** SPOILER ***
az utolso 20 perc barmennyire is izgalmas, szamomra egyszeruen nincs benne 'fordulat'. Fordulatnak (en) azt nevezem, ami az egesz tortenetet alapjaiban atirja (akar annyira, hogy amiatt kelljen ujranezni, mert kapunk egy uj jelentestartalmat); ami itt tortenik, az (szerintem) nem 'fordulat', hanem egy ketsegtelenul sokkolo 'otlet'...
*** SPOILER VEGE ***

Mindemellett termeszetesen 10/10 :)
Csency88 2012 márc. 18. - 21:09:32 Előzmény pneklara
(462/610)
Klasszul elemezted ;)
De még annyit,hogy a film zseniálisan filozofikus és mûvészi.
Egyébként az a legsokkolóbb az egészben,hogy a gyilkosuinak részben igaza is van...
Döbbenetes film,bár én úgy láttam hogy 14 éves vagyok...
Madison7 2012 márc. 18. - 19:19:48
(461/610)
igazad van,jobb volt,ameddig nem tudtam.
(de köszi annak,aki megírta:) )
offtopic
zottyo534 2012 márc. 18. - 17:40:10 Előzmény Madison7
(460/610)
Jesszus... Ez most komoly?
Én lennék a világon a legboldogabb ember, ha még egyszer az életben láthatnám úgy, hogy nem tudom mi a vége. Már alig várom az embert aki állandóan elrakosgatja a dolgokat.
pillangókisasszony 2012 márc. 18. - 17:08:59
(459/610)
Kiváló!
arcansas 2012 márc. 18. - 14:27:00
(458/610)
Végre láttam elejétõl a végéig!10/10.
Madison7 2012 márc. 18. - 11:29:23
(457/610)
belealudtam:( nagyon megköszönném,ha valaki priviben megírná a végét!:)
10/10
pneklara 2012 márc. 18. - 07:37:08 10/10
(456/610)
Nagyszerû film! Nagyszerû színészek!
Érdekes módon a sorozatgyilkost úgy ábrázolja, hogy az ember- bár minden porcikájával elítéli, és megveti - próbál tetteire felmentést, de legalább is magyarázatot keresni. Mint ahogy napjaink gyilkossági ügyeiben is próbálják megérteni a tettest,s elfogadtatni, hogy ilyet csak bomlott elmével követhet el valaki,még ha tettében valami logikát is követ fanatizmussal.A Kevin Spacey által megformált gyilkos szelíd, halk szavú, nyugodtan beszélõ, a szinkronhangja is behízelgõ.
SPOILER!
Bekattanhat-e egy ember attól, ha látja, hogy a társadalom rendre a 7 fõbûnt gyakorolja: Kevélység - Fösvénység-Bujaság-Irigység-Torkosság-Harag- Jóra való restség?
Ma nem feltétlenül ezek lennének a fõ bûnök, de ahogy olvasom a fórumokat itt-ott, egyesek eljutottak már oda, hogy kevés hiányzik ahhoz, hogy igazságosztónak nevezzék ki magukat.
És mint minden gyilkos játszadozásnak, itt is a legártatlanabb a legnagyobb áldozata: a vétlen, szeretõ feleség, és a meg sem születhetõ gyermek.SPOILER vége.
Morgan Freeman nagyszerû színész.Csupán a nézésében benne van a bölcsesség, a megértés, a titkok tudása. Brad Pitt felnõtt hozzá ebben a filmben.
Killbox 2012 márc. 18. - 00:26:35
(455/610)
David Fincher a ma élõ egyik legnagyobb rendezõ,ha nem a legnagyobb.Kár hogy az Alien3-at kivették a kezébõl vágásilag, de azért így is rajta van a keze nyoma.A kedvencem a Játsz/ma, moziban is láttam 2x. Ez pedig - Seven - a thrillerek királya!
10/10
tylerdurrr 2012 márc. 17. - 23:01:00 10/10
(454/610)
A mûfaj legjobbja! Hatalmas film, már láttam vagy 100szor, de ma sem hagyom ki!:D
10/10
Hannibal Lecter 2012 márc. 17. - 20:30:30 10/10 Előzmény sello13
(453/610)
zseniális film, mindenki nézze meg
gregoire 2012 márc. 17. - 17:22:44
(452/610)
* thrillere :) hogy pontosak legyünk
10/10
sello13 2012 márc. 17. - 13:54:31 10/10
(451/610)
*filmmûvészet :)